homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pt nunti: organizarea de la a la z-63


#1179 2008-07-23 16:02:23

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

pai si eu vreau sa fiu furata rotfl


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 



#1180 2008-07-23 16:03:28

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

Raluk_ a scris:

rrammonna a scris:

Raluk_ a scris:


daaaaaaaaaaaaaaaaaa asta e.am intrebato pe colega mea de birou si zis k ana big_smile
faci un dush in fatza bisericii rotfl

pai cum sa faci dush?si tinuta,machiajul?

never mind...lasa astea...rotfl
ce dansat pe masa?unde cum cand?

la noi se arunca doar la picioare apa aia... nu ajunge la machiaj, mai!!! cum sa stati o noapte uzi?

chiar... care-i faza cu dansatul pe masa?


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1181 2008-07-23 16:04:23

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami a scris:

Raluk_ a scris:

rrammonna a scris:


pai cum sa faci dush?si tinuta,machiajul?

never mind...lasa astea...rotfl
ce dansat pe masa?unde cum cand?

la noi se arunca doar la picioare apa aia... nu ajunge la machiaj, mai!!! cum sa stati o noapte uzi?
am glumit katami cu dushul...doar nu`s nebuna...stiufaza cu caldarea cu apa
chiar... care-i faza cu dansatul pe masa?


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#1182 2008-07-23 16:06:11

mykutza
Moderator
De la: noi de acasica :X
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 77499

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami a scris:

nush lol chiar nush... sorry

nu mah..ce inseamna in sensul de cum se face..ce tb sa faci?


Sa nu te astepti sa te salut!

Offline

 

#1183 2008-07-23 16:07:14

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

camysh a scris:

eu_vreau a scris:

daca numai tu ai rostit lepadarile si Crezul camysh atunci numai tu esti nasa deci e ok

poi preotul stia ca nu suntem casatoriti. dar ne-a trecut pe amandoi in catastif, ca nasi, cu numele de familie al lui iubi.

si oricum, tine de preot. o verisoara de-a mea si prietenul ei au cununat anul trecut, si nu erau casatoriti... deci.. depinde de preot.

si niste prieteni de-ai mei au botezat si nu erau casatoriti.si nu a zis nimeni nik,si apoi s-au luat si ei


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1184 2008-07-23 16:08:03

mykutza
Moderator
De la: noi de acasica :X
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 77499

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami a scris:

la noi se arunca doar la picioare apa aia... nu ajunge la machiaj, mai!!! cum sa stati o noapte uzi?

yikes yikes yikes cum sa arunce apa pe voi?????????????
la noi bagi un busuioc in tr-un borcan cu apa si cu un mar si stropesti cu busuiocul in semnul crucii ,mireasa si cvalerul de onoare


Sa nu te astepti sa te salut!

Offline

 

#1185 2008-07-23 16:10:43

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

mykutza a scris:

katami a scris:

la noi se arunca doar la picioare apa aia... nu ajunge la machiaj, mai!!! cum sa stati o noapte uzi?

yikes yikes yikes cum sa arunce apa pe voi?????????????
la noi bagi un busuioc in tr-un borcan cu apa si cu un mar si stropesti cu busuiocul in semnul crucii ,mireasa si cvalerul de onoare

asa si la noi,doar k stropesti toata lumea de pe langa tine.te muti dupa cele4 puncte cardinale,si mireasa tine busuiocul impreuna cu nasa,park


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#1186 2008-07-23 16:10:51

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

deci tongue
la noi, de obicei, dupa ce se fura mireasa sau mirele, hotii cer ca mireasa sa danseze pe masa. si hopa hopa fug ospatarii si aduc o masa pe care o pun in mijlocul ringului de dans si se pune melodia aia "haide haide hai, fii cu tupeu nevasta/ haide haide haide, danseaza pe masa" big_smile  asta e melodia -> http://www.trilulilu.ro/aurelia_hadarau/f1f1065191e027
si mireasa este urcata pe masa si danseaza si in jurul mesei se aduna toti barbatii de la nunta. si pe la jumatatea melodiei, se urca si mirele pe masa langa ea si danseaza impreuna smile

Offline

 

#1187 2008-07-23 16:11:19

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

mykutza a scris:

katami a scris:

nush lol chiar nush... sorry

nu mah..ce inseamna in sensul de cum se face..ce tb sa faci?

aaaaaaaaaa...la iesirea di Biserik puna cineva o galeatza cu apa si voi dati cu piciorul in ea...nu cu sutul sa zboare caldarea in capul cuiva..asa finutz usurel k o doamna ce`o sa fii rotfl


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#1188 2008-07-23 16:11:44

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

aoleu,cum sa dansez pe masa?fac invitatii infarct lol rotfl


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#1189 2008-07-23 16:12:07

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

eu stiu de traditia in care la iesirea din biserica un copil (eventual chiar un tiganus venit la cersit) arunca o galeata de apa la picioarele mirilor... ideea era tocmai ca NU prea ajunge pe noi nik... doar in fata picioarelor. rramona intreba de machiaj etc...


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1190 2008-07-23 16:12:28

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

camysh a scris:

deci tongue
la noi, de obicei, dupa ce se fura mireasa sau mirele, hotii cer ca mireasa sa danseze pe masa. si hopa hopa fug ospatarii si aduc o masa pe care o pun in mijlocul ringului de dans si se pune melodia aia "haide haide hai, fii cu tupeu nevasta/ haide haide haide, danseaza pe masa" big_smile  asta e melodia -> http://www.trilulilu.ro/aurelia_hadarau/f1f1065191e027
si mireasa este urcata pe masa si danseaza si in jurul mesei se aduna toti barbatii de la nunta. si pe la jumatatea melodiei, se urca si mirele pe masa langa ea si danseaza impreuna smile

iiiiiiiiiiiiiiiiiiiii nu`mi place...adik nah...cred k nu`mi place k nu pot sa ascult melodia big_smilebig_smile


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#1191 2008-07-23 16:12:32

mykutza
Moderator
De la: noi de acasica :X
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 77499

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

camysh a scris:

deci tongue
la noi, de obicei, dupa ce se fura mireasa sau mirele, hotii cer ca mireasa sa danseze pe masa. si hopa hopa fug ospatarii si aduc o masa pe care o pun in mijlocul ringului de dans si se pune melodia aia "haide haide hai, fii cu tupeu nevasta/ haide haide haide, danseaza pe masa" big_smile  asta e melodia -> http://www.trilulilu.ro/aurelia_hadarau/f1f1065191e027
si mireasa este urcata pe masa si danseaza si in jurul mesei se aduna toti barbatii de la nunta. si pe la jumatatea melodiei, se urca si mirele pe masa langa ea si danseaza impreuna smile

yikesyikesyikesyikesyikesyikesyikesyikesyikes     incep s=o inteleg pe rallu atunci...bai deci obiceiurile cred k se cheama la fel dar nu inseamna acelasi lucru..la noi uractul pe masa e la brad..tre sa te urci ppe masa k sa poti sa stropesti bradul cu vin .neutral


Sa nu te astepti sa te salut!

Offline

 

#1192 2008-07-23 16:12:38

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

Raluk_ a scris:

mykutza a scris:

katami a scris:

nush lol chiar nush... sorry

nu mah..ce inseamna in sensul de cum se face..ce tb sa faci?

aaaaaaaaaa...la iesirea di Biserik puna cineva o galeatza cu apa si voi dati cu piciorul in ea...nu cu sutul sa zboare caldarea in capul cuiva..asa finutz usurel k o doamna ce`o sa fii rotfl

pai galeata se pune si knbd iesi din curte,si de la biserik,si knd ajungi la restaurant.e o porcarie de pe urma careia se imbogatesc babele


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#1193 2008-07-23 16:13:13

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

rrammonna a scris:

aoleu,cum sa dansez pe masa?fac invitatii infarct lol rotfl

la mine se rupe masa rotfl


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#1194 2008-07-23 16:14:11

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

Raluk_ a scris:

rrammonna a scris:

aoleu,cum sa dansez pe masa?fac invitatii infarct lol rotfl

la mine se rupe masa rotfl

rotfl rotfl  rotfl rotfl ma urc doar dak e melodia ''you can leave your hat on'' rotfl


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#1195 2008-07-23 16:14:37

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

mykutza, aici nu stropesti nimic lol doar dansezi big_smile
sau poti sa-i scuipi in cap pe barbatii din jurul mesei, daca vrei rotfl

Offline

 

#1196 2008-07-23 16:15:24

mykutza
Moderator
De la: noi de acasica :X
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 77499

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

ouopppppppppppsssssssssss deci knd mai scriu ce obiceiuri vreau la mn la nunta dac si nota de subsol unde scriu ce inseamna rotfl2


Sa nu te astepti sa te salut!

Offline

 

#1197 2008-07-23 16:15:53

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

rrammonna a scris:

Raluk_ a scris:

rrammonna a scris:

aoleu,cum sa dansez pe masa?fac invitatii infarct lol rotfl

la mine se rupe masa rotfl

rotfl rotfl  rotfl rotfl ma urc doar dak e melodia ''you can leave your hat on'' rotfl

pai se poate si aia lol am fost la nunti la care s-a dansat pe aia pe masa tongue

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.