homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pt nunti: organizarea de la a la z-64


#1198 2008-07-23 16:16:49

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

camysh a scris:

mykutza, aici nu stropesti nimic lol doar dansezi big_smile
sau poti sa-i scuipi in cap pe barbatii din jurul mesei, daca vrei rotfl

nu numai asa poti sa stropesti invitatii fiind pe masa rotfl
nu o sa fie faza cu jarteaua sa nu`l fac pe yubi de ras si fac faza cu dansul pe masa sa se uite toti in p**** mea? neeeee....si`asa crinolina e pe 3 arcuri deci e biiiig mamaaaaaaaaaaaaaaa rotfl mopare mama knd o vede

Ultima oara a fost editat de Raluk_ (2008-07-23 16:20:15)


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 



#1199 2008-07-23 16:17:08

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

Raluk_ a scris:

camysh a scris:

deci tongue
la noi, de obicei, dupa ce se fura mireasa sau mirele, hotii cer ca mireasa sa danseze pe masa. si hopa hopa fug ospatarii si aduc o masa pe care o pun in mijlocul ringului de dans si se pune melodia aia "haide haide hai, fii cu tupeu nevasta/ haide haide haide, danseaza pe masa" big_smile  asta e melodia -> http://www.trilulilu.ro/aurelia_hadarau/f1f1065191e027
si mireasa este urcata pe masa si danseaza si in jurul mesei se aduna toti barbatii de la nunta. si pe la jumatatea melodiei, se urca si mirele pe masa langa ea si danseaza impreuna smile

iiiiiiiiiiiiiiiiiiiii nu`mi place...adik nah...cred k nu`mi place k nu pot sa ascult melodia big_smilebig_smile

yap, nici mie nu-mi place melodia. in rest, fac si streaptease daca imi vine... dar macar sa-mi placa muzica rotfl

iar asta cu scuipatul in cap... vorbesti serios?? yikesyikes


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1200 2008-07-23 16:17:12

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

camysh a scris:

rrammonna a scris:

Raluk_ a scris:


la mine se rupe masa rotfl

rotfl rotfl  rotfl rotfl ma urc doar dak e melodia ''you can leave your hat on'' rotfl

pai se poate si aia lol am fost la nunti la care s-a dansat pe aia pe masa tongue

pai o fac si p-asta,dar tinand cont k la me asta nu e o traditie,o sa moara ai mei.si trebuie sa scot minorii din sala rotfl rotfl rotfl rotfl


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#1201 2008-07-23 16:17:50

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami a scris:

Raluk_ a scris:

camysh a scris:

deci tongue
la noi, de obicei, dupa ce se fura mireasa sau mirele, hotii cer ca mireasa sa danseze pe masa. si hopa hopa fug ospatarii si aduc o masa pe care o pun in mijlocul ringului de dans si se pune melodia aia "haide haide hai, fii cu tupeu nevasta/ haide haide haide, danseaza pe masa" big_smile  asta e melodia -> http://www.trilulilu.ro/aurelia_hadarau/f1f1065191e027
si mireasa este urcata pe masa si danseaza si in jurul mesei se aduna toti barbatii de la nunta. si pe la jumatatea melodiei, se urca si mirele pe masa langa ea si danseaza impreuna smile

iiiiiiiiiiiiiiiiiiiii nu`mi place...adik nah...cred k nu`mi place k nu pot sa ascult melodia big_smilebig_smile

yap, nici mie nu-mi place melodia. in rest, fac si streaptease daca imi vine... dar macar sa-mi placa muzica rotfl

iar asta cu scuipatul in cap... vorbesti serios?? yikesyikes

cum sa vorbeasca mai serios?acum,tu te-ai lasa scuipata? rotfl  rotfl rotfl  rotfl rotfl


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#1202 2008-07-23 16:20:08

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

eu n-am dansat pe nicio masa...nici nu stiam de asa ceva. noua ne-a zis patroana restaurantului: "sper ca nu vreti cu strigare, dansatul gainii, etc" rotfl na...sa nu ii stricam firma rotfl da nici nu stiam ce-s alea tongue


mami de minuni hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1203 2008-07-23 16:22:05

mykutza
Moderator
De la: noi de acasica :X
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 77499

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

da kiar k la voi sunt ciudate..aku imi pare rau k nu am inteles-o mai devreme pe rallu...


Sa nu te astepti sa te salut!

Offline

 

#1204 2008-07-23 16:22:31

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

rrammonna a scris:

katami a scris:

Raluk_ a scris:


iiiiiiiiiiiiiiiiiiiii nu`mi place...adik nah...cred k nu`mi place k nu pot sa ascult melodia big_smilebig_smile

yap, nici mie nu-mi place melodia. in rest, fac si streaptease daca imi vine... dar macar sa-mi placa muzica rotfl

iar asta cu scuipatul in cap... vorbesti serios?? yikesyikes

cum sa vorbeasca mai serios?acum,tu te-ai lasa scuipata? rotfl  rotfl rotfl  rotfl rotfl

pai ma speriasem si eu yikes

cum ana.. pai tu ziceai ca ai tinut traditiile...asa v-a zis? eu o lasam balta. asa, ca idee... de ce sa va impuna ea cum si ce sa faceti? ati inchiriat sala... sanatate. atata timp cat nu sticati nik si lasati curatel... care-i problema?


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1205 2008-07-23 16:23:49

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

mykutza a scris:

da kiar k la voi sunt ciudate..aku imi pare rau k nu am inteles-o mai devreme pe rallu...

kre ralu?
ana nu a fost gaina la nunta ta?a fost absenta din peisaj?


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#1206 2008-07-23 16:26:16

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

buey,deci aia cu gaina e penibila.nici sa rad nu imi venea knd am vazut asta la o nunta.bucatarul park era de la circ,iar gaina numai buna de mancat nu parea,pe deasupra i mai bagase si un furtun in care era o tigara la un capat,si furtunul era tinut de bucatar in gura,cik fuma gaina sad o porcarie


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#1207 2008-07-23 16:27:26

mykutza
Moderator
De la: noi de acasica :X
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 77499

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

Raluk_ a scris:

mykutza a scris:

da kiar k la voi sunt ciudate..aku imi pare rau k nu am inteles-o mai devreme pe rallu...

kre ralu?
ana nu a fost gaina la nunta ta?a fost absenta din peisaj?

ralluka...k zicea ieri k nu a avut obiceiuri/..da al asa obiceiuri nici eu nu as vrea big_smile


Sa nu te astepti sa te salut!

Offline

 

#1208 2008-07-23 16:27:52

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

rrammonna a scris:

buey,deci aia cu gaina e penibila.nici sa rad nu imi venea knd am vazut asta la o nunta.bucatarul park era de la circ,iar gaina numai buna de mancat nu parea,pe deasupra i mai bagase si un furtun in care era o tigara la un capat,si furtunul era tinut de bucatar in gura,cik fuma gaina sad o porcarie

acuma depinde si de kt de bine fac aia gaina si de cine o danseaza...k da,de fapt si de drept gaina e dansata de bucatarul kre o prepara
mie`mi place faza cu gaina dar cum am vazuto eu...nu cu tigata`n gaina


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#1209 2008-07-23 16:28:17

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

mykutza a scris:

Raluk_ a scris:

mykutza a scris:

da kiar k la voi sunt ciudate..aku imi pare rau k nu am inteles-o mai devreme pe rallu...

kre ralu?
ana nu a fost gaina la nunta ta?a fost absenta din peisaj?

ralluka...k zicea ieri k nu a avut obiceiuri/..da al asa obiceiuri nici eu nu as vrea big_smile

aaaaaaaaaa.....da smile


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#1210 2008-07-23 16:29:16

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

clar...nicio gaina nic. gaina nu se prea ushide in oras...mai mult la tara tongue

am avut traditii:
- turta in fata blocului da fara hora etc rotfl
- pus voalu de nasa
- nu m-am vazut cu dragos decat la Biserica
- am avut voalul pe fata pana la intrarea in Biserica unde l-a ridicat dragos in timp ce coru canta "vino din liban mireasa" din cantarea cantarilor smile
- am fost furata

si cam atat as far as i remeber...di mult tari o mai fost big_smile


mami de minuni hjarta

Offline

 

#1211 2008-07-23 16:30:16

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami a scris:

iar asta cu scuipatul in cap... vorbesti serios?? yikesyikes

cum sa vb serios katami?????????? rotfl rotfl
glumeam lol

Offline

 

#1212 2008-07-23 16:31:18

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

ei, ce vreti... mai greu cu blonda... rotfl

pai exact asa vreau si eu, ana... tot astea. plus aruncatul buchetului.

si ai mers cu voalul pe ochi de acasa pana la biserica?

Ultima oara a fost editat de katami (2008-07-23 16:33:01)


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1213 2008-07-23 16:31:35

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

aaa...si nu am ciocnit cu tot cardul de neamuri dupa noi cu fiecare invitat pt ca am avut 150 de invitati si trecea o buna bucata de nunta pana terminam. am mers la microfon si am zis cate ceva...cine mai stie ce? rotfl
am avut si sarbe si valsuri si de toate ca si muzica. nu am avut insa "mozicanti" acasa tongue


mami de minuni hjarta

Offline

 

#1214 2008-07-23 16:33:35

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

la noi sunt obiceiuri dragute,dar si unele mai aiurea.de exemplu:furatul mancarii de ospatari rotfl rotfl


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#1215 2008-07-23 16:33:58

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

f tare chestia cu microfonul... iubi are oroare de "contact uman" cu fiecare invitat... asa ca probabil vom face si noi la fel...


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1216 2008-07-23 16:34:01

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

eu_vreau a scris:

clar...nicio gaina nic. gaina nu se prea ushide in oras...mai mult la tara tongue

am avut traditii:
- turta in fata blocului da fara hora etc rotfl
- pus voalu de nasa
- nu m-am vazut cu dragos decat la Biserica
- am avut voalul pe fata pana la intrarea in Biserica unde l-a ridicat dragos in timp ce coru canta "vino din liban mireasa" din cantarea cantarilor smile
- am fost furata

si cam atat as far as i remeber...di mult tari o mai fost big_smile

bun....km am inteles.dc te`ai vz cu dragos abia la Biserik?nu te`a luat de aksa,starea civila si Biserik?noi asa facem
dc ai avut voalul pe fatza?ce semnifik?


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.