homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pt nunti: organizarea de la a la z-77


#1445 2008-07-31 16:27:50

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

stiu... dar astea sunt ceva mai inchise la gura si nu merge... plus ca prefer un aranjament ceva (sa se vada ca am muncit, dom'le! big_smile)

in schimb am de gand sa pun in apa folie de plastic (de asta alimentara), ascunde coditele si da impresia de gheata in apa wink


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 



#1446 2008-07-31 16:53:12

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami a scris:

Raluk_ a scris:

eu o sa mi le si fac in august sa vad cum stau cu colestrolul,mai am ceva probl de rezolvat k tata mi`a zis k "tre sa te predau cu itp`ul facut!" smile

rotfl

ai vazut... 15 ron e la mine. pai daca e vorba de raze nu fac nik. nici o raza...
da' ce t6ampenie... nici nu credeam ca nu se face nik gineco... pai ALEA ar fi cele mai importante inainte de casatorie, zic eu... nu plamanii
eu am sa fac sangele, cred... inca nush ce grupa sanguina si ce rh am... astea is chestii bune de stiut

ar fi cele mai imp zic eu.alea la gineco(o lama ceva)
gr sangvina: eu-a2,yubi ab4(fara stelutza rotfl )
rh: eu-pozitiv,yubi negativ

nu prea stiu eu ce-mi iese cu bolurile, as fi preferat niste aranjamente facute pe lung, mai ales ca restaurantul ne da niste sfesnice de lumanari inalte, ori pt bolkuri imi tre flori curgatoare si aranjamente orizontale... dar asta e. sa le iau odata sa scap!!!
noi punem florile de la cununia civila in vaze k sa nu mai dam banii si pe aranjamente florale.sau dak nu i`a flori de sezon si aranjeaza`le tu cum vrei big_smile

azi am luat si tull si snur pt marturii... si am facut si designul pt cartoanele de amsa (astept confirmarea lui iubi ca-s buine... si le primeste la facut big_smile)

rotfl da voi ati inaintat bine cu pregatirile,ceea ce nu pot zice de noi grater


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#1447 2008-07-31 17:01:38

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

si e ok cu rh-ul asa? niciodata n-am fost in stare sa retin cum e cu rh-ul asta!!!

pai si eu voi folosi in mare florile de la ciovila... de fapt de aia si vreau civila cu o zi inainte big_smile si am sa fiu nesimtita sa le zic apropiatilor ce flori vreau... sa-mi fie utile, ce pana mea!!: )) si cu o zi inainte (in ziua cu civila, t care nu ma stresez cu nik) vreau sa merg in padure sa culeg niste "flori de sezon" si ceva iedera... si gata!!

la noi nu vor fi baloane sau tull peste tot.. doar floricele si lumanari pe scari (avem ceva scari pana la sala... sper sa nu faca aia gat daca aprind lumanarele de alea mici rotunde si le las acolo sa arda toata noaptea... sper)

raluk_... eu n-am ami vrut sa te intreb ce mai face unchiul lui... dar e clar ca acu numa de pregatiri nu va arde. sa dea Dumnezeu sa fie bine... si recuperati voi rapid.

la noi a inceput numaratoarea inversa... mai sunt 30 zile big_smile


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1448 2008-07-31 17:04:14

maya_78
Full member
Inregistrat: 2008-07-30
Mesaje: 189

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

Katami - spor la pregatiri smile si celorlate fete care sunt in toiul pregatirilor smile

Ultima oara a fost editat de maya_78 (2008-07-31 17:05:05)


“O femeie care nu poate fi urata nu este frumoasa”- Karl Kraus

Offline

 

#1449 2008-07-31 17:04:51

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

ms puss


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1450 2008-07-31 17:05:09

roxicutza
Full member
Inregistrat: 2007-08-13
Mesaje: 292

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

big_smile e ok rh-ul  katami..fix asa e si in cazul meu si al lui iubi..noi, fomeile, e bine sa il avem pozitiv , ei cum o fi lol
nici noi nu vom avea baloane..doar flori si la fel lumanari pe scari..si p masa  cand dansam valsul big_smile\
baftaaa multaaaa puss
e gata rochita?big_smile
pe mine tocmai m-a apucat slabitul:))) deci mai stau vreo 2 sapt pana sa iau rochita

Ultima oara a fost editat de roxicutza (2008-07-31 17:06:37)

Offline

 

#1451 2008-07-31 17:09:11

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

ce faci, ami, invizibilo? toata ziua faci sport, de dai asa rar pe aci?

e gata... aproape perfecta big_smile mici erori... care se iarta big_smile

eu nush daca sa fac ceva in sdpatele mesei mirilor... dra de onoare a fost f indignata "toata lumea are!".... dar nush daca mai apuc sa ma ocup si de asta

despre slabit... ce sa zic..... maine incepe postul lol asa ca sper sa slabesc de la sine lol

mi-am luat gel anticelulitic... si tot imi propun sa ajung seara la antrenamente... dar a plouat groaznic in iasi si nu s-a facut... aproape de o luna n-am mai mers sad


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1452 2008-07-31 17:28:16

roxicutza
Full member
Inregistrat: 2007-08-13
Mesaje: 292

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

aaaaahhhh...kram as vrea eu sa fac sport:))) de abia ma chinui sa mai fac putintel pe stepper..tot pt slabit:))
am fost in weekend la o nunta tot la Onesti, unde facem si noi:D la un verisor al lui iubi. frumusica nunta dar bineinteles ca ochiul meu critic nu a dormit:))) saraca mireasa a avut rochie cu trena..superba de altfel..dar care a ajuns praf:cry: cu de toate inclusiv cafea varsata pe ea..si intr-un final s-a descaltat din cauza tocurilor. si ce nu mi-a placut au fost florile artificiale, inclusiv buchetul ei ...cam urat
in rest forumul a fost picat..neutral
noi am stabilit civila big_smile pe 6 septembrie dupa care vrem sa fugim 4 zile la Durau( :offtopic:stii ceva drepre Ceahlau ?lol sper sa fie frumos....ca eu imi schimb serviciul in oct cand avem cununia religioasa si petrecerea si nici noi nu vom pleca in luna de miere:(
ce dor imi e de antrenamente..intrasem zilele astea pe niste site-uri...ufff parca m-as apuca sa fac ceva dar nush ce...mai ales aici in buc sa ma duc sa ma apuc de ceva nou la un club ..nush..si mai e si varsta de babuta.sm
felicitari pt rochitza..puss eu am emotii si ma cam agit..sper sa imi gasesc ceva frumos..fara trena:)))

Ultima oara a fost editat de roxicutza (2008-07-31 17:29:24)

Offline

 

#1453 2008-07-31 17:41:38

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

ceahlaul merita!! am fost de macar 10 ori... deci te pot ajuta cu trasee... sau orice informatii. traseul din durau e cel mai facil... sunt cam 45 min pana la prima cabana, fantanele, iar de acolo cam 2,5-3 ore pana sus, la cab dochia... de unde privelistea e meserie.... e si un schit mic... varful toaca, varful ocolasu mare (acolo e o zona de rezervatie f faina, pereti verticali... miam miam big_smile... asta daca reusiti sa treceti de vigilenta salvamontului big_smile)

cum de ati reusit sa stabiliti civila asa repede? la noi nu se poate decat cu 2 sapt inainte de data dorita... nu exista programari, doar depus dosare

si eu am fost la o nunta.... si la fel am facut lol alta data m-as fi distrat si atat, mai ales ca atmosfera a fost faina... acu am vazut ca nu e sapun la buda, ca rochia miresei e prea larga si prea scurta (facea corsetul o "floricica" de material pe sub voal, pe care nush daca a mai vazut-o cineva lol ), ca djul avea un repertoriu maret de 20 melodii pe care le tot repeta... si alea proaste.... ca socrul mare avea o vesta imprimata cu galben pe post de costum, ca menioul a avut doar 3 feluri date prea repede, ca gustarea rece nu avea decat salamuri taiate si niste rosiui spalate prost, ca scaunele scartaiau si husele erau patate etc rotfl

m-am speriat... ce inseaman sa fii preocupat... eu n-as fi vazut astea in veci, nu prea imi pasa mie de oficialitaturi... dar acu....inevitabil big_smile

bafta la cautari... eu am povestit in urmna cu vreo cateva pag... sunt f multumita de serviciile alora la care am facut rochia, chiar daca exista mici neconcordante cu ce credeam eu ca iese... a meritat din plin drumul la piatra neamt... dar stai calma, iti gasesti, putine rochii sunt cu trena, majoritatea fara. eu tot fara am, dar in schim e lunga, eu am vrut asa, sa fie chiar pana in pamant (cu tocuri in picioare). deci cand ma voi descalta va fi cam jale... vad eu ce fac


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1454 2008-07-31 17:54:23

roxicutza
Full member
Inregistrat: 2007-08-13
Mesaje: 292

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

sarumanaaaaaa pt indicatii buga big_smile big_smilebig_smile da da...o sa fac un topic separat cu trasee de munti rotfl
aoleo..stupid me dumbom noi am planificat-o singuri...lol la primarie ducem actele p 28 august..ca asa a zis tanti aia cand am sunat..oare are ceva daca certificatele medicale sunt emise de un medic din  craiova (mama:))) ) si noi ne casatorim in bucuresti?
si eu care ziceam sa nu dau asa multe detalii despre nunta la care am fost..ca o sa ziceti ca-s nebuna:)))..mooaa naspa faza cu muzica..nici la nunta asta nua fost muzica reusita..nu tu o populara de sa-ti sara pantofii din picioare..nic nic.. ozone la maxim..bleahhh..si meniul...unmm o chestie aiurea: doua feluri de fripturi in farfurie si 2 garnituri:legume mexicane si ciuperci calite.. nu mi-au placut:|
nici astia nu au avut sapun la buda sm  deci noi tre sa verficam restaurantul inainte diablo si m-a ingrozit ideea de a ma duce la buda cu rochia de miresa cu trena..asa ca tot mai bine fara:)))ma bate gandul sa ma axez pe balerini...zic ca daca mai slabesc....par si eu mai subtirica..dar tot luungaaaaa vreau sa fie rochia wink..sa vdm poate gasesc un toculet care sa nu am deranjeze prea tare..

Offline

 

#1455 2008-07-31 17:59:46

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

pai si eu mi-am luat tot tocuri micute (am pus poze mai in urma). iar rochia asta, care e pe langa corp, in forma de A, dar nu de aia larga... ma face sa arat slaba si inalta... nu-mi vine sa cred... la proba in fata mea era o tipa grasuta si desginera i-a recomandat acelasi model.... eu m-am mirat, ma gandeam ca la o fata plinuta ii sta mai bine cu o rochie mare, ampla... ca sa faca dif mare intre talie si fusta si sa para ca are talie, dar ea a zis ca nu-io asa, ca modelul asta mai pe lung alungeste si tinuta... si pari mai slaba. cand m-am imbracat i-am dat dreptate big_smile 

lol nici nu m-am gandit la chestia cu trena si buda lol n-am vrut trena pt ca imi p[lac mai mult rochiile fara... dar daca iti plac dpdv estetic, sa stii ca se pot prinde undeva sus, de rochie.... sau unele sunt detasabile...

nush ce sa zic de certificatele medicale... nu ma pricep

Ultima oara a fost editat de katami (2008-07-31 18:34:18)


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1456 2008-07-31 18:42:22

persifona
Vizitator

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

Fetele, ajutati-ma si pe mine.. e tot legat de nunti deci de-aia indraznesc sa postez aici.

Suntem invitati la o nunta pe 30 august (da, fix cand se marita Katami big_smile) la nunta vecinului lui Dragos. Eu personal nu-l cunosc, nu l-am vazut niciodata.. si se pare ca la nunta vom merge noi 2, ai lui nu vor sa mearga, considerand ca daca mergem doar noi ajunge. Nunta va avea loc la Trattoria Il Calcio Baneasa.. o solutie in fine, cam neinspirata parerea mea.. http://www.trattoriailcalcio.ro/ asta e siteul. Cam cat credeti voi ca ar trebui sa dam noi, 2 someri (ca acum nici macar studenti nu mai suntem lol ) la nunta asta peste meniu?

 

#1457 2008-08-01 09:41:40

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

afla cat e meniul, persi... si mai puneti vreo 2 mil pe langa costul a doua meniuri

in general nu se prea da sub 5 mil de pereche... acu depinde cum va aveti si cu ala... e cu 2 taisuri, pe de o parte daca sunteti prieteni buni va intelege... pe de alta parte, poate se asteapta la mai mult...

mai fetelor... care sunt modalitatile de prindere a voalului/parurii intr-un par necoafat in coc?


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1458 2008-08-01 10:06:55

roxicutza
Full member
Inregistrat: 2007-08-13
Mesaje: 292

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

cu agrafe?rotfl cred  ca cel mai bine stie coafeza:D
asa e persi...katami are dreptate..noi am dat 5 mil la nunta la care am fost..logic ca mai depinde de meniu si de restaurant..dar cam asa se da..pt noi a fost cam gaura in buget neutral

Offline

 

#1459 2008-08-01 10:07:47

persifona
Vizitator

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

Deci cam 2 ziceti, e ok.
Meniul e mult, 110 euro sad O sa ne rupa.

 

#1460 2008-08-01 10:10:56

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

110 euro? yikes nu ma speria... AMBELE meniuri, sper!!! si voi ziceati ca eu, la 160 ron fara bautura, tort, fructe am meniu scump...

pai nush... eu vreau sa-mi fac parul asa (am mai postat, scuze, dar sa vada si roxi)

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/10538_alta_freza.jpg

voalul il vreau prins de unde are asta "moturile" alea... care nush cum le va face coafeza... cu elastic, cu clame, clipsuri.... si de aia nush ce sa-mi cumpar ca accesorii...


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1461 2008-08-01 10:24:13

roxicutza
Full member
Inregistrat: 2007-08-13
Mesaje: 292

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

big_smile imi place...e frumos si ff finut:D si imi plac suvitele cum pica..
pai mai bine te duci cu poza..si ii arati si o intrebi daca trebuie sa cumperi tu ceva pt ca e posibil ca anumite lucruri sa aiba ea in dotare smile(ma refer la agrafe simple)
Pe mine la nunta la care am fost, m-a coafat soacra mea pt prima data..m-a uimit sincer ce mana buna poate avea..mi l-a ondulat p tot (bine al meu e deja ondulat:D) doar cu peria dupa care mi l-a strans exact ca in poza ta, insa fara suvite splitate,din parti..mi-a pus niste fluturasi in spate pe care ii cumparasem eu in tonul rochiei si dedseubt agrafe..tare dragut a fost,,si in spate si p umeri un pic imi cadea ondulat:)
Cred ca si la tine va prinde cu agrafe sub..dar clipsurile/fluturasii/floricele..ti le iei tu, cum iti plac smile
Eu nu prea m-am hotarat la coafura..prima data am zis fara coc..insa face soacra-mea niste coafuri super..p mireasa dintr-o mana de par a facut-o papusa ..bine era si dragutica la fata..dar m-a incantat coafura...
Cred ca ma las p mana ei la niste probe:D si ma hotarasc atunci..oricum am vbit deja si i-am zis ca orice imi va face sa fie ondulat:)))

Ultima oara a fost editat de roxicutza (2008-08-01 10:31:43)

Offline

 

#1462 2008-08-01 10:29:29

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

pai si eu il vreau usor ondulat in spate.... nu de alta, dar parul meu bleg n-ar sta ca in poza pt nimic in lume fara niste bucle... dar le vreau largi, aproape suvite, nush cum sa explic.

agrafe o fi avand ea in dotare pt coafura... dar ma gandesc ca peste alea tre sa prind voalul... si NUSH CUM. cu clame simple s-ar vedea naspa, cred... adica s-ar vedea "coada" agrafelor pe voal. cu parura... ok... dar pe aia cum o prind peste freza? nu strica impresia artistica data de suvitele alea? eu as vrea ceva de tipul clestilor de par, dar sa fie albi si finuti, speciali pt mirese... si n-as mai pune altceva, as prinde voalul cu aia... dar nu gasesc asa ceva sad doar clame normale... agrafe, cu tot felul de floricele la capat... sau diademe/paruri (cele mai multe cam kitsch-oase)


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1463 2008-08-01 10:36:48

persifona
Vizitator

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami a scris:

110 euro? yikes nu ma speria... AMBELE meniuri, sper!!! si voi ziceati ca eu, la 160 ron fara bautura, tort, fructe am meniu scump...

Nu, de caciula grater

Sincer, cred ca si-au pus tot tot in meniu. De la papion de ginere pana la apa turnata in vazele cu flori neutral

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.