homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pt nunti: organizarea de la a la z-78


#1464 2008-08-01 10:41:12

micicutza
Banat
Inregistrat: 2007-10-25
Mesaje: 11922

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

pai sta asa mai ...mai ales ca nu-l cunosti si nu-s apropiati...pai daca ei fac nunta cu 500 de euro meniul tu trebuie sa sari la cap?...asta ma enerveaza pe mine...ca te invita si tu daca nu esti apropiat tre sa-i acoperi meniul si toate alea...pai cine te-a pus sa faci meniul asa de scump?...si sa ma mai si inviti...asta ma enerveaza tarecand te obliga la ceva si mai ales ca voi nu aveti inca salariu...dar chiar si asa ce tu muncesti pt meniurile fiecaruia?...treaba nasoala e ca voi inca nu sunteti casatoriti si se presupune ce ve-ti avea nevoie...insa raman la parerea ca nu e frumos sa fii asa de obligat


N. Iorga: "Unii oameni au demnitatea ambitiei lor, altii a situatiei lor, cei mai putini au demnitatea persoanei lor."
Eu le am pe toate trei...

Offline

 



#1465 2008-08-01 10:44:09

roxicutza
Full member
Inregistrat: 2007-08-13
Mesaje: 292

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

rotfl dapi ondulat..o sa ai bucle de ingeras, mai ales ca esti blondina puss
zicea soacra-mea ca pt o mireasa romantica trebe par mai mult sau mai putin ondulat..m- a amuzat putin, dar tind sa cred ca are dreptate lol
pai coafeza ar trebui sa fie destul de priceputa sa prinda agrafele astfel incat sa nu se vada:D..ummm de suvite nush ce sa zic..cred ca te-ar prinde..eu nu am avut decat in parti carlionti..parul mi l-a prins cu fluturasi p spate.
ufff stiu ca-s cam kitschosi fluturasii astia de pe piata..dar sa stii ca eu am gasit, insa ai mei au fost verzi...acum nush daca oi gasi albi sau argintii..cred ca se poate prinde voalul cu aia..dar tot coafeza o va face:))
la diadema ma gandeam eu..dar tot numai uratenii am vazut..asa ca daca nu gasesc ceva sa imi placa renunt la idee si ma bag la floricele naturale smile...mi se pare interesant..cu un pic de floarea miresii poate sa ne prinda si agrafe simple pe dedesubt sau trandafirasi mici ( dar astia parca's deja cam mari:))

Ultima oara a fost editat de roxicutza (2008-08-01 10:45:09)

Offline

 

#1466 2008-08-01 10:48:24

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

si eu ma gandeam la flori naturale... dar voalul e deja nitel cam incarcat (asa am gasit si arata ok, dar pt gustul meu e nitel cam prea incarcat). si daca mai pun si flori... nush. oi vedea...ms si spor la pregatiri, eu fug in oras sa caut vazele alea nenorocite grater

si ceva flori pt piept...doar daca gasesc finute. daca nu... pass, ramanem doar la marturii si flori naturale in piept doar parintilor si nasilor

uff... mi-a chemat mama niste rude necunoscute grater ma seaca

mai vorbim... ami aveam sa va intreb ceva, dar uite ca am uitat acu


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1467 2008-08-01 10:48:54

persifona
Vizitator

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

micanarcisa a scris:

pai sta asa mai ...mai ales ca nu-l cunosti si nu-s apropiati...pai daca ei fac nunta cu 500 de euro meniul tu trebuie sa sari la cap?...asta ma enerveaza pe mine...ca te invita si tu daca nu esti apropiat tre sa-i acoperi meniul si toate alea...pai cine te-a pus sa faci meniul asa de scump?...si sa ma mai si inviti...asta ma enerveaza tarecand te obliga la ceva si mai ales ca voi nu aveti inca salariu...dar chiar si asa ce tu muncesti pt meniurile fiecaruia?...treaba nasoala e ca voi inca nu sunteti casatoriti si se presupune ce ve-ti avea nevoie...insa raman la parerea ca nu e frumos sa fii asa de obligat

Da mai, asta ma calca si pe mine pe bataturi foarte tare grater

 

#1468 2008-08-01 10:57:37

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

persifona a scris:

micanarcisa a scris:

pai sta asa mai ...mai ales ca nu-l cunosti si nu-s apropiati...pai daca ei fac nunta cu 500 de euro meniul tu trebuie sa sari la cap?...asta ma enerveaza pe mine...ca te invita si tu daca nu esti apropiat tre sa-i acoperi meniul si toate alea...pai cine te-a pus sa faci meniul asa de scump?...si sa ma mai si inviti...asta ma enerveaza tarecand te obliga la ceva si mai ales ca voi nu aveti inca salariu...dar chiar si asa ce tu muncesti pt meniurile fiecaruia?...treaba nasoala e ca voi inca nu sunteti casatoriti si se presupune ce ve-ti avea nevoie...insa raman la parerea ca nu e frumos sa fii asa de obligat

Da mai, asta ma calca si pe mine pe bataturi foarte tare grater

persi dai kt te tine buzunarul nu kt costa meniul...apoi asta e deja nunta de fitze...mi se pare o tampenie chestia asta...pana la urma nu ai vila cu piscina sau mai stiu eu ce masina,esti un om simplu...
si chiar de ai avea...dai pe masa kt vrei tu,nu k sa le acoperi lor cheltuielile...take it easy... puss
rxoxy dak vrei,pt rochie du`te la cine a fost si katami.lucreaza frumos si repede.dak nu,iti pot recomanda eu pe cineva,numai k e din roman...de rochia mea se apuca fix exact peste o luna...abia astept...hjartahjarta


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1469 2008-08-01 10:59:10

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami a scris:

si eu ma gandeam la flori naturale... dar voalul e deja nitel cam incarcat (asa am gasit si arata ok, dar pt gustul meu e nitel cam prea incarcat). si daca mai pun si flori... nush. oi vedea...ms si spor la pregatiri, eu fug in oras sa caut vazele alea nenorocite grater

si ceva flori pt piept...doar daca gasesc finute. daca nu... pass, ramanem doar la marturii si flori naturale in piept doar parintilor si nasilor

uff... mi-a chemat mama niste rude necunoscute grater ma seaca

mai vorbim... ami aveam sa va intreb ceva, dar uite ca am uitat acu

dragutza,fa si tu cheta de vaze si gata...rude,preteni alea alea..si poate iti convina rotfl joke...
eu o sa am numai flori naturale,in afara de alea pt nuntasi.buchetul meul si al nasei,florile pt: ginerik,socri,sor`mea si cumnata`miu sunt naturale


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#1470 2008-08-01 11:04:54

micicutza
Banat
Inregistrat: 2007-10-25
Mesaje: 11922

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

ah chiar...pt nunti va fac seturi daca vreti lol ...si pt mireasa si pt nasa mare si pt soacrele amandoua, domnisoara, cavaler daca doreste cercei omu' rotfl
pt nuntase pt oricine...acu' ca am specializare
rotfl rotfl rotfl


si serios acum:la faza cu florile in piept nu e demodat?...de ex sora mea a atasat floarea de piept la marturii si a dat cate o marturie fiecaru nuntas

Ultima oara a fost editat de micanarcisa (2008-08-01 11:06:00)


N. Iorga: "Unii oameni au demnitatea ambitiei lor, altii a situatiei lor, cei mai putini au demnitatea persoanei lor."
Eu le am pe toate trei...

Offline

 

#1471 2008-08-01 11:12:25

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

micanarcisa a scris:

ah chiar...pt nunti va fac seturi daca vreti lol ...si pt mireasa si pt nasa mare si pt soacrele amandoua, domnisoara, cavaler daca doreste cercei omu' rotfl
pt nuntase pt oricine...acu' ca am specializare
rotfl rotfl rotfl


si serios acum:la faza cu florile in piept nu e demodat?...de ex sora mea a atasat floarea de piept la marturii si a dat cate o marturie fiecaru nuntas

nu e demodata big_smile
iar marturiile sunt imprumutate(k multe alte obiceiuri de fapt)


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#1472 2008-08-01 15:09:38

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

Raluk_ a scris:

katami a scris:

si eu ma gandeam la flori naturale... dar voalul e deja nitel cam incarcat (asa am gasit si arata ok, dar pt gustul meu e nitel cam prea incarcat). si daca mai pun si flori... nush. oi vedea...ms si spor la pregatiri, eu fug in oras sa caut vazele alea nenorocite grater

si ceva flori pt piept...doar daca gasesc finute. daca nu... pass, ramanem doar la marturii si flori naturale in piept doar parintilor si nasilor

uff... mi-a chemat mama niste rude necunoscute grater ma seaca

mai vorbim... ami aveam sa va intreb ceva, dar uite ca am uitat acu

dragutza,fa si tu cheta de vaze si gata...rude,preteni alea alea..si poate iti convina rotfl joke...
eu o sa am numai flori naturale,in afara de alea pt nuntasi.buchetul meul si al nasei,florile pt: ginerik,socri,sor`mea si cumnata`miu sunt naturale

NORMAL ca naturale in buchet... ar fi culmea sa apar cu plastice lol

eu la alea din piept ma refeream... as face buchetele din flori naturale, dar deja m-as aglomera prea tare in ultimle zile, nu mai apuc. dar am gasit azi in decora unele tare dulci... albe, ca o crenguta imbobocita... ff finute, fara tull, snururi si snurulete... sper sa le aprobe iubi si sa le luam... va pun poze daca primesc aprobarea... am una acasa si mi-e tare draga big_smile (nu credeam ca am sa gasesc floare artificiala care sa imi placa... dar uite ca s-a intamplat minunea)

la parinti si nasi si mire flori naturale

mica, initial am zis si eu ca dau doar marturii...apoi am hotarat sa le fac pe ambele. insa as vrea sa renunt la "muncile" drei de onoare cu intepatul in chepti... as vrea sa le las pe farfuria invitatului... marturia si floarea cu bold cu tot. mi se pare mai dragut asa...

inutil sa spun ca tot fara boluri am venit.... asta dupa ce am umblta ca gheorghe prin soare prin afara iasiului, in [antaloni scurti, claxonata de tractoristi.... :f?rbannad:


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1473 2008-08-01 15:51:22

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

baga-mi-as, stau cu lista in fata... si-mi dau seama ca am ajuns exact la ce nu mi-am dorit... o gramada de invitati de-ai parintilor sad

sunt trista, deprimata, nervoasa...... era nunta noastra... si eu am fost proasta care i-am lasat sa ne-o strice...


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1474 2008-08-01 15:56:15

roxicutza
Full member
Inregistrat: 2007-08-13
Mesaje: 292

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

si la mine din pacate tot cam asa eneutral
asta e acum...nu prea avem ce face...bine ca totusi sunt alaturi de noi si cei dragi, prietennii nostri..puss

Ultima oara a fost editat de roxicutza (2008-08-01 15:57:00)

Offline

 

#1475 2008-08-01 16:00:26

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

ce mi-e ciuda e ca am fost si eu odata cum vrea iubi... "maleabila si topleranta"... si acu am draci, trebuia sa fi ramas tare pe pozitia mea... de ieri pana azi au aparut pe lista noastra vreo 15 rude semi-necunoscute grater

hai sa schimbam subiectul ca ma enervez mai rau sad.... zi tu ce modele de rochite iti plac... ai gasit ceva? smile


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1476 2008-08-01 16:10:50

roxicutza
Full member
Inregistrat: 2007-08-13
Mesaje: 292

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

smile
si eu mi-o iau cand sunt tolerabila si intelegatoare diablo
rochitza..in forma de A big_smile nici prea varza infoiata lol, nici perdea ( cu multe dantele, fuste), asa de printesuca..fara multe ornamente p ea, sa-mi scoata in evidenta talia si sa ascunda burtica si fund..inca fac pe eroina si astept vreo 2 saptamani..cat cica mai slabesc lol dupa care iau lipscani-ul la picior si doamne ajuta sa-mi gasesc ceva frumos..p urma ma voi agita cu pantofii si diadema/parura..voalul..imi traznise o idee sa renunt la voal..dar parca mireasa fara voal..neahh
Mi-am facut de 2 ori programare la un magazin care aduce rochii de la pronovias din Spania..cu super reduceri pana la 70 % pana pe 15 august..dar nu m-am dus: prima data m-am certat rau cu iubi in seara precedenta si nu mai avut nici o tragere de inima si a doua oara ne-au spart biroul la munca si nu am putut pleca..asa cam lasat-o balta
O prietena chiar mi-a zis : lasa nu te mai duce, impregnezi rochia cu energii negative rotfl ..asa ca astept sa fiu happy cand mi-o cumpar..oricum, nu mai astept mult ..ca deja ma streseaza nitel subiectul lol

Ultima oara a fost editat de roxicutza (2008-08-01 16:11:12)

Offline

 

#1477 2008-08-01 16:27:13

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

e cea mai  misto forma asta de A... si eu tot asa mi-am luat wink doar ca a mea e un A mai... strans, asa...

bafta la cautari


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1478 2008-08-01 16:29:53

roxicutza
Full member
Inregistrat: 2007-08-13
Mesaje: 292

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

sarumana :k?ra: si voua la pregatiri ..ca un picut mai e si vine marele eveniment wink

Offline

 

#1479 2008-08-01 16:50:55

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

ms

si totusi... cine ma lamureste si pe mine cum e cu parul? eu nici parura aia nush cum se prinde de voal sad

micaaaaa... unde esti? sora ta cum a avut prins voalul? ca si ea avea parul liber. al meu va fi mai prins ca al ei... cum a facut?

si inca ceva... mai ales pt cele care lucrati diverse chestii acasa... am cumparat pahare sa le decorez pt noi si nasi... ce adeziv credeti ca trebuie folosit? ca sa adere pe sticla... dar nici sa nu incleie tot snurul ala cu care imbrac paharul (inca n-am cumparat snur, dar am vazut cam ce se foloseste la paharele din oras)


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1480 2008-08-01 21:54:41

micicutza
Banat
Inregistrat: 2007-10-25
Mesaje: 11922

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

sora mea a avut la voal un fel de pieptene asa in semicerc care se prinde in par...si apoi la coafor i-au prins mai multe clame pe dedesubt in care sa se prinda pieptenele acela...clamele erau la radacina sa nu se vada iar parul intins si lasat liber

incearca cu loctite sa lipesti


N. Iorga: "Unii oameni au demnitatea ambitiei lor, altii a situatiei lor, cei mai putini au demnitatea persoanei lor."
Eu le am pe toate trei...

Offline

 

#1481 2008-08-01 21:59:18

norishorulalb
Banat
De la: Mika
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 24197

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

al meu voal a fost prins cu 2 agrafe. atat

Offline

 

#1482 2008-08-01 22:01:55

mykutza
Moderator
De la: noi de acasica :X
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 77499

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

no more wedding plans..sau cel putin nu pt la anu sad


Sa nu te astepti sa te salut!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.