homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pt nunti: organizarea de la a la z-80


#1502 2008-08-02 14:47:44

mykutza
Moderator
De la: noi de acasica :X
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 77499

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

rrammonna a scris:

mykutza a scris:

mie mi se pare prea tz sa planuim ceva peste 2 ani...

niciodata nu e prea tarziu.de cat sa merg sa stau cu soacra-mea mai bine astept ink 100 de ani,serios

pai asa zic si eu..dar nu stiu..mi se pare aiurea sa zic akuma ce fac peste 2 ani..mie mi-e naspa si cu nunta la anu..k vad k degeneraza lucrurile..nuj cum sa ma exprim..fa-te lk nu ai auzit tongue big_smile


Sa nu te astepti sa te salut!

Offline

 



#1503 2008-08-02 14:47:48

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami a scris:

sad dar o chirie, ceva?

katami,sti cum e si cu kiria:dai 300-400 euro pe luna,bani kre ar putea fi rata pe luna la un apartament,dar cine iti da in ziua de azi un credit asa mare?mai ales unora necasatoriti si cu salarii foarte mici pe cartea de munca?nimeni


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#1504 2008-08-02 14:49:32

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

mykutza a scris:

rrammonna a scris:

mykutza a scris:

mie mi se pare prea tz sa planuim ceva peste 2 ani...

niciodata nu e prea tarziu.de cat sa merg sa stau cu soacra-mea mai bine astept ink 100 de ani,serios

pai asa zic si eu..dar nu stiu..mi se pare aiurea sa zic akuma ce fac peste 2 ani..mie mi-e naspa si cu nunta la anu..k vad k degeneraza lucrurile..nuj cum sa ma exprim..fa-te lk nu ai auzit tongue big_smile

nu e asa,noi am zis k mai bine spunem din timp,sa stim ce avem de facut.......nui am stabilit k va fi peste 2 ani,crezand k pana atunci vom putea realiza ceva.crezi k mie nu mi-ar fi usor sa zik,k ma voi casatori la anu'?dar dak nu sunt resurse..............


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#1505 2008-08-02 16:00:26

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

mai... ma gandeam, totusi.. nu credeti ca v-ar fi ami usor sa realizati o casa dupa casatorie? aveti niste bani de la nunta... poate parintii ar fi mai dispusi sa va ajute atunci (mai "fortati")... contractati mai usor un credit... legalizarea si sfintitrea relatiei nu prea aree legatura cu casa...


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1506 2008-08-02 16:03:18

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami a scris:

mai... ma gandeam, totusi.. nu credeti ca v-ar fi ami usor sa realizati o casa dupa casatorie? aveti niste bani de la nunta... poate parintii ar fi mai dispusi sa va ajute atunci (mai "fortati")... contractati mai usor un credit... legalizarea si sfintitrea relatiei nu prea aree legatura cu casa...

ai mare dreptate,dar ce rost are sa ne casatorim si apoi eu sa stau la ai mei si el la ai lui?


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1507 2008-08-02 22:35:26

norishorulalb
Banat
De la: Mika
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 24197

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

fetelor pana va organizati voi trece nunta rotfl

Offline

 

#1508 2008-08-03 11:28:32

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

rrammonna a scris:

katami a scris:

sad dar o chirie, ceva?

katami,sti cum e si cu kiria:dai 300-400 euro pe luna,bani kre ar putea fi rata pe luna la un apartament,dar cine iti da in ziua de azi un credit asa mare?mai ales unora necasatoriti si cu salarii foarte mici pe cartea de munca?nimeni

pai tocmai de aia va casatoriti. si banii de nunta ii bagati ca avans la apartament. iar pt restul banilor faceti un credit pe salariile voastre cumulate. si tre sa scoateti mai putin daca aveti si banii de la nunta..
eu alta solutie nu vad... probabil ca asa vom face si noi pt ca altfel nu se poate.

Offline

 

#1509 2008-08-03 11:32:03

mykutza
Moderator
De la: noi de acasica :X
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 77499

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

pai da ma fetelor,asa ma gandeam si eu..dar daca noi nu avem bani de nunta si tre sa ne imprumutam...dupa  nunta tre sa ii dam pe aia inapoi..s-apoi cat poate sa iti iasa..maxim 5-6000 de euro..apai la mine in bloc o garsoniera amarata e 60000 de euro...si nu stau deloc in centru bucurestiului..ce banca ne da  55000 de eyro imprumut pe salarii de 30 milioane??
off...asa imi pare rau k am crescut..sad


Sa nu te astepti sa te salut!

Offline

 

#1510 2008-08-03 11:57:10

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

de ce sa ramai doar cu 5000 de euro? adica na, depinde cum se cinsteste. dar niste prieteni la care am fost la nunta in iulie au avut cam 170 de invitati si au ramas cu vreo 800 de milioane. altii, cam cu 120 de invitati au ramas cu 370 de milioane....

Offline

 

#1511 2008-08-03 11:58:24

mykutza
Moderator
De la: noi de acasica :X
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 77499

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

pai dak facem imprumut inainte de nunta nu trebuie sa ii dam si pe aia inapoi?


Sa nu te astepti sa te salut!

Offline

 

#1512 2008-08-03 11:59:33

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

pai incepeti de pe acum sa puneti ceva banuti deoparte. sa nu fie nevoie sa va imprumutati prea mult...

Offline

 

#1513 2008-08-03 12:01:53

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

camysh a scris:

pai incepeti de pe acum sa puneti ceva banuti deoparte. sa nu fie nevoie sa va imprumutati prea mult...

asa  sa facem noi.acum in septembrie,ne facem un cont si punem pe fiecare luna cat putem.se va strabge ceva smile smile


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#1514 2008-08-03 12:02:35

mykutza
Moderator
De la: noi de acasica :X
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 77499

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

mda..sa vedem ce o sa putem pune si noi dintr0un sg salariu sad


Sa nu te astepti sa te salut!

Offline

 

#1515 2008-08-03 12:04:50

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

mykutza a scris:

mda..sa vedem ce o sa putem pune si noi dintr0un sg salariu sad

pai la noi cate salarii crezi k sunt?tot unul singur smile


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#1516 2008-08-03 12:31:11

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

la noi sunt 2, adica 3 ca iubi are 2 servicii... dar sunt mici... mai ales la locurile principale de munca, pt ca e in renovare complexul la care lucram noi. si avem doar salariul de baza, fara alte sporuri.... + ca am fost la 3 nunti, a fost ziua finutei noastre si in septembrie mergem iar la nunta... toti banii se duc uite-asa... + asigurare la masina, inca nush ce mai trebuie reparat la ea, iar se duc banii de pe iulie fara sa-i simtim...

Offline

 

#1517 2008-08-04 10:24:47

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

camysh a scris:

la noi sunt 2, adica 3 ca iubi are 2 servicii... dar sunt mici... mai ales la locurile principale de munca, pt ca e in renovare complexul la care lucram noi. si avem doar salariul de baza, fara alte sporuri.... + ca am fost la 3 nunti, a fost ziua finutei noastre si in septembrie mergem iar la nunta... toti banii se duc uite-asa... + asigurare la masina, inca nush ce mai trebuie reparat la ea, iar se duc banii de pe iulie fara sa-i simtim...

si la noi tot 3 servicii sunt kre ne ocupa tot timpul.chiar sambata vb cu yubi k nu mai avem timp de noi,vb mai mult knd nu stateam impreuna si acuma 2-3 ore...poate mai putin,dar asta e,tragem kt tragem pt nunta si dupa aia o sa fim ceva mai linistiti.
noi am inceput sa ne strangem banii din ianuarie,pusi pe card si nu avem acces la ei(cardul e la mine si nu`i stiu pin`ul,iar yubi nu are cardul dar stie pin`ul) si pot sa zic k multumi lui D`ze am strans ceva banuti.
schimbati locurile de munk pana la urma,unde sa fie mai bine,incepeti sa strangeti banii si pana in 2010 aveti banii de nunta.k at tre sa dati aconturi:restaurant,muzik,ornamente si ce mai vreti voi...dar trebuiesc bani cash pt rochie,pantofi,costume,camasi.eu ma imbrac mireasa si la cununia civila tocmai pt a economisi bani si timp.
kt despre locuitul cu parintii...neutral total impotriva in cazul in kre aveti unde sta.
noi stam cu sora mea(mama e plecata) si knd vine mama stam toti 4 si mi`e frik de unele discutii pt k desi yubi cu mama se inteleg suuper tot o sa apara vb,una alta...fiekre are tabieturile lui...sunt multe de zis pe tema asta...dupa nunta facem imprumut sa ne luam apartament si o sa il facem in timp,knd avem bani...k mama mai sta 2-3 ani in it pana da sormea capacitatea.intr`un an ne facem sufrageria,in altul bukataria,si tot asa pt k nu avem alta solutie.
nu va lasati doborate de idei de genul "nu avem bani pt nunta,nu avem unde sta".cu timpul se rezolva toate.nu bateti din palme si aveti si masa,casa,masina si tot ce vreti d.p.d.v. material..."cu rabdarea treci marea"...asa k gagici,puneti osul la treaba si fityi alaturi unul de altul...pt k o sa va fie fff greu...
gata k v`am plictisit,dar am tinut sa va zic parerea mea si cum am facut sic e vom face noi2... pusspuss


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#1518 2008-08-04 10:34:34

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

interesant ce ai spus tu.km asa gandesc si eu, sunt dispusa sa plec de la lingura si furculita,cum se spune.......pentru k stiu k intr-o zi,mai devreme sau mai tarziu,imi va fi bine si voi fi multumita de ceea ce am realizat


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#1519 2008-08-04 10:37:59

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

rrammonna a scris:

interesant ce ai spus tu.km asa gandesc si eu, sunt dispusa sa plec de la lingura si furculita,cum se spune.......pentru k stiu k intr-o zi,mai devreme sau mai tarziu,imi va fi bine si voi fi multumita de ceea ce am realizat

se vede k is viitoare pisiholoaga rotfl
tocma,sa nu iti scoata nimeni ochii k "ti`am dat,ti`am facut,ti`am dres"
asta am vrut si noi si se pare k am reusit
500de mii/luna conteaza mult sa stii...la mine au fost luni in kre nu am pus 1leu pe card...yubi are o vorba: "gandeste de 10 ori si spune o data"... puss
nu fi suparata k daca el e cel cu care va fi sa`ti petrci restul vietii va fi,mai devreme sau mai tarziu.f imp e sa nu fortezi lucrurile.lasale sa vina de la sine puss


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#1520 2008-08-04 10:48:20

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

exact asta nu vreau nici eu,ralu:sa aud kestii k //noi v-am facut'', ''dak nu eram noi,nu aveati unde sta'',sau mai stiu eu ce.noi cum prindem banuti,o sa i punem pe card,am discutat si cu el,si ma bucura tare mult k are aceleasi ganduri k si mine,in 2ani jumatate kt am cu el,mi-am dat seama k el este alesul,altfel nu imi faceam planuri de maritis,sau de mutat impreuna.diferenta dintre noi doua,este k voi ati reusit,iar noi abia incepem smile


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.