homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pt nunti: organizarea de la a la z-81


#1521 2008-08-04 11:02:07

copilu
Sr. member
Inregistrat: 2007-10-05
Mesaje: 1000

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

deci nu sunt singura care nu vrea sa stea cu socrii..
mai puteti face ceva ftl dak e kiria scumpa.. sa stati cu cineva in apartament.. eu stau cu sotul intr-o camera iar sormea cu sotul in alta.. e airea si asa ca mai intervin discutii una alta dar decat cu socrii :-o cum vrea el.. uof lui ii e usor dar mie nu.. da' in kktu asta de tara nu prea ai ce sa faci.. vrem si noi masina apartament da nu prea avem cum..decat sa nu platim chirie si sa stam la socrii ca sa punem un ban deoparte sm sm.. neutral..

Ultima oara a fost editat de copilu (2008-08-04 11:08:56)


fericita mamica de Teodora din 11.02.2012

Offline

 



#1522 2008-08-04 11:07:47

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

pai tu ai noroc cu sora ta,dar cu altul strain iti spun sincer k nu as sta.mai bine mai indur...si noi vrem multe,dar asteptam


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#1523 2008-08-04 11:13:27

copilu
Sr. member
Inregistrat: 2007-10-05
Mesaje: 1000

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

rrammonna a scris:

pai tu ai noroc cu sora ta,dar cu altul strain iti spun sincer k nu as sta.mai bine mai indur...si noi vrem multe,dar asteptam

noroc intr-un fel.. oricum ei au de gand sa plece si... neutral...ramanem singuri.. sm


fericita mamica de Teodora din 11.02.2012

Offline

 

#1524 2008-08-04 11:14:14

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

rrammonna a scris:

exact asta nu vreau nici eu,ralu:sa aud kestii k //noi v-am facut'', ''dak nu eram noi,nu aveati unde sta'',sau mai stiu eu ce.noi cum prindem banuti,o sa i punem pe card,am discutat si cu el,si ma bucura tare mult k are aceleasi ganduri k si mine,in 2ani jumatate kt am cu el,mi-am dat seama k el este alesul,altfel nu imi faceam planuri de maritis,sau de mutat impreuna.diferenta dintre noi doua,este k voi ati reusit,iar noi abia incepem smile

NU!dak incepeati voi inaintea noastra si voi reuseati.diferenta este doar de timp...atat puss


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#1525 2008-08-04 11:20:34

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

Raluk_ a scris:

rrammonna a scris:

exact asta nu vreau nici eu,ralu:sa aud kestii k //noi v-am facut'', ''dak nu eram noi,nu aveati unde sta'',sau mai stiu eu ce.noi cum prindem banuti,o sa i punem pe card,am discutat si cu el,si ma bucura tare mult k are aceleasi ganduri k si mine,in 2ani jumatate kt am cu el,mi-am dat seama k el este alesul,altfel nu imi faceam planuri de maritis,sau de mutat impreuna.diferenta dintre noi doua,este k voi ati reusit,iar noi abia incepem smile

NU!dak incepeati voi inaintea noastra si voi reuseati.diferenta este doar de timp...atat puss

puss puss puss nu te contrazic,sti tu ce sti


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1526 2008-08-04 11:26:27

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

rrammonna a scris:

pai tu ai noroc cu sora ta,dar cu altul strain iti spun sincer k nu as sta.mai bine mai indur...si noi vrem multe,dar asteptam

stai calma fetita,toti vrem multe...dar ti`am zis k trebuie rabdare si multa,f multa uneori...
incredere unul in celalalt si sanatate k sa le puteti face pe toate.

Ultima oara a fost editat de Raluk_ (2008-08-04 11:27:09)


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#1527 2008-08-04 12:25:00

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

Ralu_k, eu si iubi ne gandeam sa facem nunta la anul, nu in 2010 smile si suntem de parere ca vedem dup-aia unde stam, banii de la nunta o sa-i bagam probabil ca avans pt apartament... si apoi un credit, ceva... deocamdata asteptam cu serviciile de baza, pt ca e complexul in renovare, iar apoi va fi mai bine. faza e ca ne-am legat amandoi de locul ala si ne e greu sa plecam... eu mi-am depus un cv oricum, si acu astept sa vad daca ma  cheama la interviu tongue

Offline

 

#1528 2008-08-04 13:59:11

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

camysh a scris:

Ralu_k, eu si iubi ne gandeam sa facem nunta la anul, nu in 2010 smile si suntem de parere ca vedem dup-aia unde stam, banii de la nunta o sa-i bagam probabil ca avans pt apartament... si apoi un credit, ceva... deocamdata asteptam cu serviciile de baza, pt ca e complexul in renovare, iar apoi va fi mai bine. faza e ca ne-am legat amandoi de locul ala si ne e greu sa plecam... eu mi-am depus un cv oricum, si acu astept sa vad daca ma  cheama la interviu tongue

cu banii de la nunta pt apartament si noi tot asa facem. big_smile stiu kt e de greu sa te desparti de un loc de munk smile dar colegii nu fac casa cu tine,sau sa te ajute k sa iti fie mai bine,de asta ziceam...alt job!


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#1529 2008-08-04 16:41:50

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

vai, da' ce subiecte deprimante se discuta aci... bani, apartamente, credite... grater

eu ma simt o norocoasa, pe noi ne sustin si parintii... da, as vrea sa zic ca ne facem nunta din banii nostri.,... dar vorba voastra, cu banii de nunta mai degraba punem deoparte pt casa sau masina decat sa dam inapoi datorii... daca se poate si altfel, noi am plecat mutrita si-am zis mersi... plus ca ai mei chiar se simteau jigniti ca suntem reticenti la ajutor si vrem totul pe cont prorpiu, pt ei e semn ca "m-am indepartat de ei". ma rog.....

azi is fericita... dupa umblatura de aproape o sapt, am gasit vaze./... in sfarsit, nicaieri, nici in hypermarketuri, n-am gasit min 14 vaze la fel... ei, le-am gasit intamplator, la comanda, la hala... costa 12 lei bucata si sunt absolut superbe... de unde voiam niste boluri simple ca de yena pe care dadeam 9 lei/buc, astea sunt sin sticla mata si pictate manual... o nebunie... si exact in culorile restaurantului... sunt happy happy, abia astept sa vina, am sa pun poze sa ma laud big_smile

am luat si carton pt cartoanele de masa... ne apucam sa facem grafica azi-maine si va arat si de ala un model big_smile

in sfarsit se mai misca lucrurile... in ultimul timp era jale, ma deprimasem, mergeam ca melcul betiv!!

aaaa... si ieri si-a tras si iubi camasa de aia "de ginerica"... mai tre azi una normala pt civila si vesta aia cu lavaliera... bah ce nu-mi plac, da asta e... macar de gaseam grena cum am vrut, dar nik, doar unele dintr-un material naspa... si unele super la alb si negru cu... 449 lei (atata a dat pe tot costumul... deci nu, ms sad ). asa ca, din p0acate, va avea una gri deschis... la costum negru.... hm, nu-i ideal, dar asta ii


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1530 2008-08-04 16:46:48

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

wow, bravo, katami, ati facut o gramada de chestii, dar ce faceti cu 14 vaze dupa aia ? smile

Offline

 

#1531 2008-08-04 16:48:57

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

vedem noi... le dam cadou la toti nuntasii mai de seama...

sau... le pastram pt botez big_smile (offtopic: mai am o sapt si tre sa-mi vina menstra... daca binevoieste... si serios ca nu-mi sta gandul la asta, poate doar subconstientul.... dar noapte de noapte visez nasteri sau copii big_smile)


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1532 2008-08-04 16:57:25

copilu
Sr. member
Inregistrat: 2007-10-05
Mesaje: 1000

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

super katami ca faceti voi toate astea.. applause.. sigur o sa iasa totul superb dupa atata munca,timp si suflet depus.. applause


fericita mamica de Teodora din 11.02.2012

Offline

 

#1533 2008-08-04 17:00:30

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

sau mi se vor sparge mie toate oalele in cap daca iese rau... incepand cu iubi, cu un maaare "ti-am spus eu" (ca trebuia angajata firma etc ) lol eu sper sa fie varianta ta big_smile


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1534 2008-08-04 17:04:23

copilu
Sr. member
Inregistrat: 2007-10-05
Mesaje: 1000

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami a scris:

sau mi se vor sparge mie toate oalele in cap daca iese rau... incepand cu iubi, cu un maaare "ti-am spus eu" (ca trebuia angajata firma etc ) lol eu sper sa fie varianta ta big_smile

ei da.. cu siguranta o sa te applause toti..


fericita mamica de Teodora din 11.02.2012

Offline

 

#1535 2008-08-04 17:10:13

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

copilu a scris:

katami a scris:

sau mi se vor sparge mie toate oalele in cap daca iese rau... incepand cu iubi, cu un maaare "ti-am spus eu" (ca trebuia angajata firma etc ) lol eu sper sa fie varianta ta big_smile

ei da.. cu siguranta o sa te applause toti..

subscriu big_smile


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#1536 2008-08-04 17:12:30

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

sa va asculte Doamne Doamne puss

raluk_, pe la voi care mai e situatia? cum se mai simte unchiul lui? ce ati ami facut?


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1537 2008-08-04 17:25:15

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami a scris:

sa va asculte Doamne Doamne puss

raluk_, pe la voi care mai e situatia? cum se mai simte unchiul lui? ce ati ami facut?

smile la noi deocamdata totul stagneaza.sambata mergem sa isi ia yubi costume,pantofi,camasi...unchiul e bine,stabilizat multumesc!


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#1538 2008-08-04 17:27:37

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

puss ma bucur sa aud asta!!!

e hotarat al tau daca se descurca cu toate in ace4easi zi lol noua ne-au trebuit vreo 3-4 pt toate astea lol spor


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1539 2008-08-04 17:28:41

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami a scris:

puss ma bucur sa aud asta!!!

e hotarat al tau daca se descurca cu toate in ace4easi zi lol noua ne-au trebuit vreo 3-4 pt toate astea lol spor

noi mergem direct la sursa.cautarile au fost facute,a probat...stim unde sa mergem.in plus si`a pus ceva costume deoparte(vreo 10) k sa aiba de unde alege big_smilebig_smile pusspuss

Ultima oara a fost editat de Raluk_ (2008-08-04 17:29:01)


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.