homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pt nunti: organizarea de la a la z-83


#1559 2008-08-05 10:00:10

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

roxicutza a scris:

lol mi-a zis ca oricum si-o scoate de la gat..nu vrea nic nic..nici papion, nici lavaliera, nici vesta..e o figura bine macar ca vrea costum rotfl ...oki il las in pace...sper as ma tina...diablo..cred ca totusi se va sacrifica vreo 10 min in biserica ....sa poarte cravata lol asa de buna regula

si yubi are o problema cu cravata smile nunta e pe 20 sept.mai este oleak...multumesc roxi pt compliment,dak se poate numi asa...eu ii zic omului verde`n fatza,nu`mi plac pupincuristii big_smilebig_smile
si rochia mea e in forma de A,crinolina pe 3 arcuri.peste 2 sapt merg la proba,fac poze si va arat pusspuss
aaaa....i`am zis lui yubi dak ma lasa sa il calc pe picior in Biserik..la kre el "NUUUUUUUUUUUUUUU!!" rotfl  diablo


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 



#1560 2008-08-05 10:01:59

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

ralu,pai tu il intrebi dak te lasa sa il calci?di rea si nu i mai spune rotfl


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#1561 2008-08-05 10:04:20

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

rrammonna a scris:

ralu,pai tu il intrebi dak te lasa sa il calci?di rea si nu i mai spune rotfl

a fost o discutie despre asta acum ceva timp,iar acum l`am intrebat,am zis sa nu fiu asa afurisita smile


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#1562 2008-08-05 10:05:48

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

Raluk_ a scris:

rrammonna a scris:

ralu,pai tu il intrebi dak te lasa sa il calci?di rea si nu i mai spune rotfl

a fost o discutie despre asta acum ceva timp,iar acum l`am intrebat,am zis sa nu fiu asa afurisita smile

eu nu il intreb rotfl rotfl mie o sa imi fie usor sa il calc k are picior mare si il nimeresc repede,el trebuie sa ma caute bine pe sub rockie,la 36 al meu rotfl


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#1563 2008-08-05 10:10:01

roxicutza
Full member
Inregistrat: 2007-08-13
Mesaje: 292

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

rotfl rotfl rotfl tare faza cu calcatul pe picior...si eu am unde la 45 al lui lol la mine e ca al rramo..36 pe sub rochie mai greu ..si o sa il calc diablo
that's the way to go raluk_ applause ooo chiar mai e putin...actele cand le duceti? suna fff bine ideea rochitei tale..asteptam poze :k?ra:

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1564 2008-08-05 10:13:56

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

roxicutza a scris:

rotfl rotfl rotfl tare faza cu calcatul pe picior...si eu am unde la 45 al lui lol la mine e ca al rramo..36 pe sub rochie mai greu ..si o sa il calc diablo
that's the way to go raluk_ applause ooo chiar mai e putin...actele cand le duceti? suna fff bine ideea rochitei tale..asteptam poze :k?ra:

putin putin si incep sa am emotii...noi am vb la starea civila(de fapt tata) k o cunoaste pe cocoana aia si a zis k pe 10 sa le ducm...deci tot cu 10 zile inainte...la 14:30 e cununia civila,la 16:30 cea religioasa iar de la 21 la restaurant sa beu rotfl


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#1565 2008-08-05 10:14:27

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

Raluk_ a scris:

roxicutza a scris:

rotfl rotfl rotfl tare faza cu calcatul pe picior...si eu am unde la 45 al lui lol la mine e ca al rramo..36 pe sub rochie mai greu ..si o sa il calc diablo
that's the way to go raluk_ applause ooo chiar mai e putin...actele cand le duceti? suna fff bine ideea rochitei tale..asteptam poze :k?ra:

putin putin si incep sa am emotii...noi am vb la starea civila(de fapt tata) k o cunoaste pe cocoana aia si a zis k pe 10 sa le ducm...deci tot cu 10 zile inainte...la 14:30 e cununia civila,la 16:30 cea religioasa iar de la 21 la restaurant sa beu rotfl

super tare smile smile smile smile


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#1566 2008-08-05 10:28:08

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

rrammonna a scris:

Raluk_ a scris:

roxicutza a scris:

rotfl rotfl rotfl tare faza cu calcatul pe picior...si eu am unde la 45 al lui lol la mine e ca al rramo..36 pe sub rochie mai greu ..si o sa il calc diablo
that's the way to go raluk_ applause ooo chiar mai e putin...actele cand le duceti? suna fff bine ideea rochitei tale..asteptam poze :k?ra:

putin putin si incep sa am emotii...noi am vb la starea civila(de fapt tata) k o cunoaste pe cocoana aia si a zis k pe 10 sa le ducm...deci tot cu 10 zile inainte...la 14:30 e cununia civila,la 16:30 cea religioasa iar de la 21 la restaurant sa beu rotfl

super tare smile smile smile smile

big_smilebig_smile
roxi da`mi id`ul tau sa`ti tr poze km cum e rochia hjarta


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#1567 2008-08-05 14:40:07

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

noi ducem actele cu 14 zile inainte, roxicutza, ca sa fim siguri ca totul e ok

eu n-am de gand sa incerca sa-l calc big_smile iar el pe mine... vroba voastra, a "clubului 36 big_smile sa vrea si n-o sa poata. ba pantofii de nunta is chiar 35 lol

in final avem vesta neagra si lavaliera grena, cu batistuta de aia in buzunarul vestei tot grena (costumul e negru... daca nu era evident). mai tre o camasa normala pt civila si gata si cu intzoleala lui smile

ce sa zic, roxi, mie mi-ar fi placut sa sara peste vesta de ginerica... mie una nu-mi plac... dar cum pe el nu l-am lasat sa se bage peste rochia/coafura/pantofii/bijuteriile mele... asa nici eu nu-i zic nik, asa cum ii place, asa se imbraca. dar in final ii sta f bine cu combinatia asta smile numa bine am si eu cu ce asorta crengutele rosii de paducel din buchet lol cu cravata lui

la coafor vreau sa ajung maine... faza e ca eu vreau si o coronita (am vazut azi una draguta, din swarowski, subtirica si f finuta, se potriveste la model cu rochia si cred ca erau si bijuterii cu acelasi model)... dar nush cum se prinde voalul de aia, n-are nimic pt asta, e doar o coronita normala, ca alea pe care le purtam in clasa 1 lol asa ca inainte de a da 80 lei pe ea vreau sa ma informez la coafeza (intai sa ma hotarasc sa gasescv o coafeza.... )

aseara iubi a facut primul pahar... restul sper ca le terminam azi... arata asa (pt miri, pt nasi sunt la fel, doar ca fara spirala aia in sus) trebuia sa fi pus fundita pe partea ailalta, stiu... eu am vrut asa, nu mi-am dat seama ca se vede urat acolo sus, la terminatie... dar deja se incleiase irecuperabil big_smile

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/10538_dsc_2410.jpg

apropo... azi am vazut intr-un magazin de mirese cutite decorate... pe langa faptul ca aratau de-a dreptul grotesc/sinistru in tot decorul.... voiam sa va intreb: sunt obligatorii? tre sa facem si asa ceva? sau nu cade cerul daca vom avea cutite normale?


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1568 2008-08-05 15:19:37

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

ce frumos e paharul smile ce cutite decorate?alea normale ce au?


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#1569 2008-08-05 15:21:37

roxicutza
Full member
Inregistrat: 2007-08-13
Mesaje: 292

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

applause frumoase de tot paharele...zici ca sunt cumparate de-a  gata smile
e f buna ideea coronitei...mie imi surade tare..imi imaginez ca tre sa fie ff finuta..da, se poate si coronita si voal...am mai vaz, dar trebuie vbit cu tanti de la coafor..stai linistita, ca tre sa stie cum sa le prinda astfel incat sa nu se vada nimic urat..
si eu zic ca e ok faza cu cutitele ( scz cacofonia big_smile)ooo doamne...doar nu trebe cutite incrustate nu stiu cum..vba ta e putin sinistru..si cine crezi ca se uita la cutit ? big_smile
eu din p de v asta is dezastru total..nici macar paharele nu stiu daca le decoram daramite cutitele..so it will be ok, cred eu.
F frumos ca ai paducel in buchet hjarta si se asorteaza cu lavaliera lui ginerica...frumos frumos tongue :k?ra:

Ultima oara a fost editat de roxicutza (2008-08-05 15:22:33)

Offline

 

#1570 2008-08-05 15:29:47

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

ms... paharele arata mai bine ca in poza... dar na, asta e talentul meu de pozar sad am zis ca n-are rost sa dam 140 lei pe 4 pahare din oras cand putem sa le facem sa arate la fel cu 35 lei (atata am dat pe un set de pahare si pe snururi) tongue si relativ putin efort

coronita e doar o "liniuta" cu un model subtire de cativa mm... nu e de aia "regala", adica inaltata.... e ca o diadema de copil, doar ca facuta din swarowski. tre sa ma informez cum se prinde

cat despre paducel... sper sa se coaca pana pe 30 big_smile asta ca sa nu ma apuc sa vandalizez gradina botanica de cateva crengute de scorus big_smile  visslar


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1571 2008-08-05 15:34:08

anka9mai
Hero member
De la: Iasi
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 2778

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

are cineva idee cum pot imbraca paharele mirilor si a nasilor care sa se asorteze cu sala care e in stil rustic? big_smile...pe mese vom avea stergare taranesti wink


pc  pc

Offline

 

#1572 2008-08-05 15:41:01

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

pai ar merge un snur alb simplu... sau unul crosetat

iar ca solutie "extremista"... fa aceeasi chestie ca noi, doar ca in loc de snurul ala argintiu pune sfoara de canepa big_smile am vazut asa pe la magazine de "rusticarii" si sunt dragute.... doar sa nu se uite urat vreun invitat, la noi cred ca ar fi care sa comenteze sad

ma mai gandesc... daca imi vin idei ami bune revin

deja mi-a mai venit una: am vazut intr-un magazin modele de pahare decorate cu un soi de material, ca si cum ar fi o hartie de flori ce pleaca de la piciorul paharului pana la jumatatea lui, cu o fundita la baza. ai putea cauta material asemanator stergarelor de pe mese si sa-l apretezi bine... si sa faci asa.

Ultima oara a fost editat de katami (2008-08-05 15:44:47)


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1573 2008-08-05 15:46:40

anka9mai
Hero member
De la: Iasi
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 2778

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

buna ideea cu canepa...cred ca am sa pun ceva alb cu rosu (ca la martzisor) smile si eee care se uita urat ii sparg fatza rotfl mai astept idei puss
ce hartie de flori zici? hartia care pun astia de la florarii la buchete? si ce culoare, ce model de hartie zici tu sa pun ?

Ultima oara a fost editat de anka9mai (2008-08-05 15:48:20)


pc  pc

Offline

 

#1574 2008-08-05 15:53:41

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

alb cu rosu am vrut sa propun si eu

dar nu cu canepa. sfoara de canepa e sfoara comuna, asta maronie, aspra. am vazut pahare facute cu sfoara si aratau fain... bine, nu erau facute pt nunti, dar de ce nu?

nu hartie... n-am stiut sa explic cum arata... e vorba de material textil (eu ziceam sa cauti exact material de stergar cum ai pe masa si sa-l apretezi tare, sa stea tzapan)... si il pui ca un... "guleras" in jurul paharului... de inaltime cam de la jum piciorului pana la jum cupei. arata cum arata celofanul de la ghivecele din comert... cand cumperi o floare in ghiveci, are hartie sau celofan in jur... cam asa arata si pe pahare... uf, greu e sa explici sad


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1575 2008-08-05 15:55:20

anka9mai
Hero member
De la: Iasi
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 2778

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami a scris:

alb cu rosu am vrut sa propun si eu

dar nu cu canepa. sfoara de canepa e sfoara comuna, asta maronie, aspra. am vazut pahare facute cu sfoara si aratau fain... bine, nu erau facute pt nunti, dar de ce nu?

nu hartie... n-am stiut sa explic cum arata... e vorba de material textil (eu ziceam sa cauti exact material de stergar cum ai pe masa si sa-l apretezi tare, sa stea tzapan)... si il pui ca un... "guleras" in jurul paharului... de inaltime cam de la jum piciorului pana la jum cupei. arata cum arata celofanul de la ghivecele din comert... cand cumperi o floare in ghiveci, are hartie sau celofan in jur... cam asa arata si pe pahare... uf, greu e sa explici sad

acum am inteles ...sarumana de idei puss


pc  pc

Offline

 

#1576 2008-08-05 15:56:37

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

cu placere... asteptam poze big_smile

ps: ca sa-ti dai seama mai bine la ce ma refer... vezi ca pe esplanada din spatele halei, icum mergi spre tg cucu, n rand cu cateva sh-uri si un magazin de ieftineli cu multi papuci in fata... e un magazin de articole pt nunti... tot ieftineli si in general uratenii... dar acolo am vazut modelul de pahare de care ziceam... n-am analizat prea bine, dar am remarcat ca exista

Ultima oara a fost editat de katami (2008-08-05 16:01:43)


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1577 2008-08-05 16:01:43

anka9mai
Hero member
De la: Iasi
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 2778

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

cu drag...dar treaba nasoala e ca aparatul nostru face pozele prea mari si nu le pot modifica din aparat...iar cu un program de micsorat poze nu m`am descurcat...asta pt ca nu am un program bun....


pc  pc

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.