homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pt nunti: organizarea de la a la z-84


#1578 2008-08-05 16:02:10

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

vezi ca ti-am editat ceva mai sus wink


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 



#1579 2008-08-05 16:02:36

anka9mai
Hero member
De la: Iasi
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 2778

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami a scris:

cu placere... asteptam poze big_smile

ps: ca sa-ti dai seama mai bine la ce ma refer... vezi ca pe esplanada din spatele halei, icum mergi spre tg cucu, n rand cu cateva sh-uri si un magazin de ieftineli cu multi papuci in fata... e un magazin de articole pt nunti... tot ieftineli si in general uratenii... dar acolo am vazut modelul de pahare de care ziceam... n-am analizat prea bine, dar am remarcat ca exista

applause aha  chiar ca am sa merg ca e aproape de mine wink


pc  pc

Offline

 

#1580 2008-08-05 23:00:53

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

anka si tu ti mariti? applause


mami de minuni hjarta

Offline

 

#1581 2008-08-06 08:46:27

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

eu_vreau a scris:

anka si tu ti mariti? applause

toate fetele la maritatat!!! rotfl
katami sunt f frumoase pagarele.de astea am vz si in mall.
pt nunta noastra nu vrem asa...dak as gasi ceva mia...altfel...mai zgubilitic asa big_smilebig_smile
stie cineva site`uri de astea?sau cum as putea sa le fac???nu stil rustic,ci elegant k e hjarta

Ultima oara a fost editat de Raluk_ (2008-08-06 13:48:06)


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#1582 2008-08-06 16:20:06

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

mai cuum vrei paharele? lol dictionar, va rog!!! poate dup-aia te pot ajuta

pai noi am luat modelul din mall

am rezolvat cu corul... 50 lei/pers, ori 4-5 pers. sper sa "sune" bine (chiar daca nu-i esentialul in slujba... nu pt noi, dar pt "public" conteaza. eu la cat de emotionata voi fi sper sa aud macar ce zice preotul... si sa percutez... corul sigur va fi doar un fond)

dar nu rezolv cu "zdranganelele" de pus la gat si in par... am vazut o coronita draguta, dar cam stramba (bine, asta nu se vede, dar simt eu ca ma apasa mai mult pe o parte decat pe alta)... dar la gat... nik nu-mi place... ori prea incarcate... ori... nush. cred ca azi il iau pe iubi sa aleaga el. daca vrea, saracu, e full de munca

coafeza pe care am primit-o recomandare e in concediu pana pe 18 sad


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1583 2008-08-06 16:33:28

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

super paharele katami. felicitari pt indemanare applause

Offline

 

#1584 2008-08-06 16:39:38

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami a scris:

mai cuum vrei paharele? lol dictionar, va rog!!! poate dup-aia te pot ajuta

pai noi am luat modelul din mall

am rezolvat cu corul... 50 lei/pers, ori 4-5 pers. sper sa "sune" bine (chiar daca nu-i esentialul in slujba... nu pt noi, dar pt "public" conteaza. eu la cat de emotionata voi fi sper sa aud macar ce zice preotul... si sa percutez... corul sigur va fi doar un fond)

dar nu rezolv cu "zdranganelele" de pus la gat si in par... am vazut o coronita draguta, dar cam stramba (bine, asta nu se vede, dar simt eu ca ma apasa mai mult pe o parte decat pe alta)... dar la gat... nik nu-mi place... ori prea incarcate... ori... nush. cred ca azi il iau pe iubi sa aleaga el. daca vrea, saracu, e full de munca

coafeza pe care am primit-o recomandare e in concediu pana pe 18 sad

si kre e problema?mergi pe 19 si gata...ai timp pana la nunta...pahare...nuj cum sa iti explic..ceva mai altfel dekt cele din magazine...le vreau bej cu grena
crek o sa iau o rochita de mireasa s un frac(de alea de la papusi) si le pun pe pahare big_smilebig_smile
cum ti se pare ideea?


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#1585 2008-08-06 16:44:05

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

nici o pb... era ideea ca as fi vrut sa ma sfatuiesc cu ea referitor la diadema, ce sa-mi iau... dar am sa-mi iau ce-mi place si am sa-i zic: "fa ce poti cu asta!"

pai la nunta la care am fost acu in roman aveau pahjare imbracate normal, iar pe masuta aia erau mereu 2 sticle de smapanie imbracate asa cum spui... deci se practica wink nush insa daca gasesti chiar asa mici... tre sa vezi, o papusa e mai mmare in general

si care-i pb daca vrei crem cu grena? se gasesc... chiar azi am vazut. sau se pot face, exact cum am facut si eu, dar pe culorile astea (aaa, apropo de culori, nu mai zic ca eu le-as fi vrut pe auriu, se potriveau ami bine cu bolurile si ambientul... dar am cedat pt iubi, el voia argintiu... si prima chestie pe care mi-o zice cand vede snurul: "acu ma gandesc ca ar fi aratat mai bine aurii rotfl sa incercai sa multumesti barbatul!!!) lol


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1586 2008-08-06 16:48:05

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami a scris:

nici o pb... era ideea ca as fi vrut sa ma sfatuiesc cu ea referitor la diadema, ce sa-mi iau... dar am sa-mi iau ce-mi place si am sa-i zic: "fa ce poti cu asta!"

pai la nunta la care am fost acu in roman aveau pahjare imbracate normal, iar pe masuta aia erau mereu 2 sticle de smapanie imbracate asa cum spui... deci se practica wink nush insa daca gasesti chiar asa mici... tre sa vezi, o papusa e mai mmare in general

si care-i pb daca vrei crem cu grena? se gasesc... chiar azi am vazut. sau se pot face, exact cum am facut si eu, dar pe culorile astea (aaa, apropo de culori, nu mai zic ca eu le-as fi vrut pe auriu, se potriveau ami bine cu bolurile si ambientul... dar am cedat pt iubi, el voia argintiu... si prima chestie pe care mi-o zice cand vede snurul: "acu ma gandesc ca ar fi aratat mai bine aurii rotfl sa incercai sa multumesti barbatul!!!) lol

stiu...pai nu vreau la pahare asa,nu la sticle...
poi ia ce iti place tie si gata...e nunta tah,nu a coafezei,ea tre sa isi faca meseria si atat nu sa te influenteze pe tine
cum sa se poata face?nu am timp sa stau sa migulesc la ele...muncesc de`mi sar capacele...si`asa ieri am plecat la 2 k imi era f rau si am pierdut o gramada smile
la mine yubi merge pe mana mea...


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#1587 2008-08-06 16:48:31

anka9mai
Hero member
De la: Iasi
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 2778

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

eu_vreau a scris:

anka si tu ti mariti? applause

facem nunta, ca maritata sunt de 2 ani si ...adica numai la starea civila wink


pc  pc

Offline

 

#1588 2008-08-06 16:48:40

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

tare katami lol

Offline

 

#1589 2008-08-06 16:50:59

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

anka9mai a scris:

eu_vreau a scris:

anka si tu ti mariti? applause

facem nunta, ca maritata sunt de 2 ani si ...adica numai la starea civila wink

applauseapplauseapplause
sa va de`a Doamne Domane sanatate si tot ce va doriti...mai tare ma iau emotiile knd mai aflu de vreo nunta rotfl


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#1590 2008-08-06 16:56:34

anka9mai
Hero member
De la: Iasi
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 2778

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

Raluk_ a scris:

anka9mai a scris:

eu_vreau a scris:

anka si tu ti mariti? applause

facem nunta, ca maritata sunt de 2 ani si ...adica numai la starea civila wink

applauseapplauseapplause
sa va de`a Doamne Domane sanatate si tot ce va doriti...mai tare ma iau emotiile knd mai aflu de vreo nunta rotfl

kramkram puss saru`mana pt urari

Ultima oara a fost editat de anka9mai (2008-08-06 16:56:50)


pc  pc

Offline

 

#1591 2008-08-06 17:06:02

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

Raluk_ a scris:

stiu...pai nu vreau la pahare asa,nu la sticle...
poi ia ce iti place tie si gata...e nunta tah,nu a coafezei,ea tre sa isi faca meseria si atat nu sa te influenteze pe tine
cum sa se poata face?nu am timp sa stau sa migulesc la ele...muncesc de`mi sar capacele...si`asa ieri am plecat la 2 k imi era f rau si am pierdut o gramada smile
la mine yubi merge pe mana mea...

mda... dar si freza tot eu o vreau big_smile si daca ea zambeste trist un "nu se poate"... ma zgarii mai tare decat daca as lua altfle de diadema... sau deloc

sa stii ca paharele se fac ff usor, nu e deloc mult de munca... iubi l-a facut pe ala in 10 min, cu tot cu gandit designul wink cateva picaturi de super-glue si cineva care sa te ajute nitel la tensionat firul si tinut paharul.

dar, repet, se gasesc si de cumparat. mie im i place si ideea cu hainutele de papusi... numa sa gasesti asa mici smile si daca e asa... nasilor cum le faceti?

esti o fericita.... iubi m-ar lasa sa fac eu tot daca as insista... dar apoi ar face ctc sad si ar comenta. asa ca tre sa fie prezent in toate deciziile... mai putin aspectul meu (acolo intervine dreptul constitutional la propria imagine, nu se baga, chiar daca nu-i place diablo) si nici eu nu ma bag in tzoalele lui decat cu pareri... de ex, si-a luat pt civila o camasa... frez sad mie nu imi place rozul sau nunatele aferente pe barbati... ia-m zis, dar e alegerea lui, i-am zis sa face asa cum vrea el)

plus ca uneori o perspectiva masculina poate fi utila in domeniu. adica sa ajute big_smile vine cu o idee la care eu chiar nu m-am gandit.
plus ca al meu lucreaza in domeniul designului (printre altele lol ca el e un "face tot") si chiar are gusturi bune. dar la fel de bine vede defectele (ba chiar mai bine sad ) fie ele si milimetrice sad asa ca tre sa fiu atenta la tot ce fac, vine controlul calitatii si comenteaza lol


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1592 2008-08-06 17:15:52

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami a scris:

Raluk_ a scris:

stiu...pai nu vreau la pahare asa,nu la sticle...
poi ia ce iti place tie si gata...e nunta tah,nu a coafezei,ea tre sa isi faca meseria si atat nu sa te influenteze pe tine
cum sa se poata face?nu am timp sa stau sa migulesc la ele...muncesc de`mi sar capacele...si`asa ieri am plecat la 2 k imi era f rau si am pierdut o gramada smile
la mine yubi merge pe mana mea...

mda... dar si freza tot eu o vreau big_smile si daca ea zambeste trist un "nu se poate"... ma zgarii mai tare decat daca as lua altfle de diadema... sau deloc

sa stii ca paharele se fac ff usor, nu e deloc mult de munca... iubi l-a facut pe ala in 10 min, cu tot cu gandit designul wink cateva picaturi de super-glue si cineva care sa te ajute nitel la tensionat firul si tinut paharul.

dar, repet, se gasesc si de cumparat. mie im i place si ideea cu hainutele de papusi... numa sa gasesti asa mici smile si daca e asa... nasilor cum le faceti?

esti o fericita.... iubi m-ar lasa sa fac eu tot daca as insista... dar apoi ar face ctc sad si ar comenta. asa ca tre sa fie prezent in toate deciziile... mai putin aspectul meu (acolo intervine dreptul constitutional la propria imagine, nu se baga, chiar daca nu-i place diablo) si nici eu nu ma bag in tzoalele lui decat cu pareri... de ex, si-a luat pt civila o camasa... frez sad mie nu imi place rozul sau nunatele aferente pe barbati... ia-m zis, dar e alegerea lui, i-am zis sa face asa cum vrea el)

plus ca uneori o perspectiva masculina poate fi utila in domeniu. adica sa ajute big_smile vine cu o idee la care eu chiar nu m-am gandit.
plus ca al meu lucreaza in domeniul designului (printre altele lol ca el e un "face tot") si chiar are gusturi bune. dar la fel de bine vede defectele (ba chiar mai bine sad ) fie ele si milimetrice sad asa ca tre sa fiu atenta la tot ce fac, vine controlul calitatii si comenteaza lol

sper sa gasesc hainutze...pt nasi habar nu am...vreau ceva deosebit si pt ei k sunt oameni de nota 10+ big_smilebig_smile
nu am zis k nu tin cont de parerea lui,ba chiar ii zic sa`mi de`a o idee ceva...si el imi zice una sau ala si gata...pt mine e f complicat si el din 2 vorbe 3 prostii m`a lamurit rotfl
se poarta cul descise la barbati si mai ales cum e barbata`tu brunet merge de minune...


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#1593 2008-08-06 17:19:34

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

of, toata lumea imi zice asa... cred ca ii sta bine, dar nu-mi place mie ideea. am sa ma obisnuiesc cu ea si gata. oricum,... el sa fie multumit. ca nici mie nu mi-ar palcea sa se bvage peste gusturile mele in materie de haine


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1594 2008-08-06 17:20:37

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami a scris:

of, toata lumea imi zice asa... cred ca ii sta bine, dar nu-mi place mie ideea. am sa ma obisnuiesc cu ea si gata. oricum,... el sa fie multumit. ca nici mie nu mi-ar palcea sa se bvage peste gusturile mele in materie de haine

apoi vezi...a inceput show`ul..taci si inghite femeie!! rotfl rotfl


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#1595 2008-08-06 17:25:24

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

Raluk_ a scris:

katami a scris:

of, toata lumea imi zice asa... cred ca ii sta bine, dar nu-mi place mie ideea. am sa ma obisnuiesc cu ea si gata. oricum,... el sa fie multumit. ca nici mie nu mi-ar palcea sa se bvage peste gusturile mele in materie de haine

apoi vezi...a inceput show`ul..taci si inghite femeie!! rotfl rotfl

corect!! rotfl rotfl


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1596 2008-08-06 17:41:22

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

uitesem sa iti spun...schimbare de muzik...adik prima mel..dansul oficial..o sa fie blues...nu vals k nu are timp yubi sa invete,si chiar de ar avea de la emotii si faptul k toata lumea se uita la tine k la butelii cu ochii beliti te face sa mai gresesti si ai bulit tot.asa k am ales catalin crisan cu sotia lui(am uitat cum o cheama)-viata mea park asa se num mel e hjartaX:


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.