homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Va rog sa ma ajutati sunt disperata..-2


#20 2008-08-16 18:31:11

mkissu
New member
Inregistrat: 2007-08-06
Mesaje: 81

Re: Va rog sa ma ajutati sunt disperata..

Ajutor din partea nimanui nu am avut si nici nu o sa avem,ai lui de abia se descurca,tatal meu sta in provincie departe,de abia se descurca si el,maicamea nu m a ajutat toata viata.

Offline

 



#21 2008-08-16 20:20:57

daliana
Hero member
Inregistrat: 2007-07-02
Mesaje: 2186

Re: Va rog sa ma ajutati sunt disperata..

Cel mai bine e sa mergi la biserica si sa te rogi la Dumnezeu sa te indrume si te simti in momentul ala aia sa faci. Un lucru iti pot spune sigur, din cele spuse de tine deduc: vei regreta ca ai facut avort, dar nu cred ca vei regreta ca ai tinut copilul. Si nu cred ca o mamica va regreta vreodata ca a tinut un copil. Ca l-a avortat, da.
Timpul inapoi nu il poti intoarce. Niciodata. Mai ales ca dupa un avort poti ramane cu sechele. Nimeni nu iti poate garanta ca nu. Si crede-ma, avortul e tare traumatizant. Inchipuie-ti ca l-ai facut. Inchipuie-ti pt. un moment ca nu mai esti gravida. Ce simti? E ok? Te simti bine? Citeste aici inainte: http://www.avort.ro/

Ultima oara a fost editat de daliana (2008-08-16 20:24:00)


There are two things in life: you have to die and you have to live until you die.
mamica de doua fete cucuiete

Offline

 

#22 2008-08-16 22:30:42

skumpi
Vizitator

Re: Va rog sa ma ajutati sunt disperata..

offf
gandeste`te doar k alte femei ar da orice sa aiba un copil ....
Dumnezeu nu iti da mai mult decat poti duce smile
cum a zis ralluka...citeste si topicu Rionei smile sa vezi k se poate

 

#23 2008-08-16 22:42:34

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Va rog sa ma ajutati sunt disperata..

mkissu a scris:

ralluka a scris:

si al meu sfat este sa il tii.
citeste si topicul rionei

Hmm..nu gasesc topicul rionei..

http://forum.anticonceptionale.ro/t2436 … rcina.html

Offline

 

#24 2008-08-16 22:52:30

mkissu
New member
Inregistrat: 2007-08-06
Mesaje: 81

Re: Va rog sa ma ajutati sunt disperata..

gargarita a scris:

mkissu a scris:

ralluka a scris:

si al meu sfat este sa il tii.
citeste si topicul rionei

Hmm..nu gasesc topicul rionei..

http://forum.anticonceptionale.ro/t2436 … rcina.html

Mersi gargarita!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2008-08-16 23:29:47

anca-mihaela
Full member
Inregistrat: 2007-11-06
Mesaje: 212

Re: Va rog sa ma ajutati sunt disperata..

In viata fiecare avem si urcusuri si coborasuri,si bune si rele si fericiri si necazuri...caci face parte din viata...pe care o avem,o traim si ne bucuram de ea.Mult timp si eu am fost de parere ca sa ai un copil trebuie sa ai intai o situatie cat de cat buna...financiar ma refer...dar mi`am dat seama la un moment dat ca este o parere dintre cele mai gresite..Asa cum Dumnezeu ti`a dat si tie viata,cum ai tai parinti te`au dorit,te`au crescut si sunt sigura ca le multumesti pt asta,ccred ca la fel o sa ai si tu impreuna cu prietenul tau puterea de a merge mai departe si de a da nastere la acest copil,de a`l creste,de `al invata totul despre viata,si oferindu`i dragoste care chiar daca nu tie lok si de bani,cred eu k face totul.Numai Dumnezeu stie de ce v`a dat acest copil,dar zik eu ca e un dar de nepretuit.Nu stiu cat de mult te ajuta vorbele mele si a celorlalte fete,alegerea iti apartine in totalitate,dar eu zic....capul sus,fii curajoasa si ai sa vezi ca poti!o sa`ti aduka numai bucurii acest copil!tine`l si nu cred ca iti va parea rau(nu vb pt ca sunt eu insarcinata,si daca nu as fi la fel te`as sfatui).Ai grija de tine si Doamne Ajuta!pooop


Minunea vietii noastre!smile

Offline

 

#26 2008-08-17 00:05:47

alinuutza_81_23_11
Hero member
De la: vest de carpati
Inregistrat: 2008-01-14
Mesaje: 4085

Re: Va rog sa ma ajutati sunt disperata..

mkissu sfatul meu........... tine-l, e un mugure de om acum, nu are nicio vina, peste ani cand te vei uita la el , ori ea , vei fi mandra ca l-ai tinut... va fi langa tine cand vei avea nevoie, te va iubi neconditionat, se va bucura cand te va vedea, va fi sprijinul tau.
Dumnezeu nu iti va intoarce spatele , vei vedea.


Earth rotation is created by penguins running in circles around the south pole.Prove me wrong...

big_smile big_smile big_smile

Offline

 

#27 2008-08-17 04:55:34

mkissu
New member
Inregistrat: 2007-08-06
Mesaje: 81

Re: Va rog sa ma ajutati sunt disperata..

anca-mihaela a scris:

In viata fiecare avem si urcusuri si coborasuri,si bune si rele si fericiri si necazuri...caci face parte din viata...pe care o avem,o traim si ne bucuram de ea.Mult timp si eu am fost de parere ca sa ai un copil trebuie sa ai intai o situatie cat de cat buna...financiar ma refer...dar mi`am dat seama la un moment dat ca este o parere dintre cele mai gresite..Asa cum Dumnezeu ti`a dat si tie viata,cum ai tai parinti te`au dorit,te`au crescut si sunt sigura ca le multumesti pt asta,ccred ca la fel o sa ai si tu impreuna cu prietenul tau puterea de a merge mai departe si de a da nastere la acest copil,de a`l creste,de `al invata totul despre viata,si oferindu`i dragoste care chiar daca nu tie lok si de bani,cred eu k face totul.Numai Dumnezeu stie de ce v`a dat acest copil,dar zik eu ca e un dar de nepretuit.Nu stiu cat de mult te ajuta vorbele mele si a celorlalte fete,alegerea iti apartine in totalitate,dar eu zic....capul sus,fii curajoasa si ai sa vezi ca poti!o sa`ti aduka numai bucurii acest copil!tine`l si nu cred ca iti va parea rau(nu vb pt ca sunt eu insarcinata,si daca nu as fi la fel te`as sfatui).Ai grija de tine si Doamne Ajuta!pooop

Anca ,parintii mei nu m au  dorit ,nu m au crescut,mama mea m a parasit cand aveam 5 ani,iar tata apoi a devenit un alcoolic,m au crescut niste straini.Oricum eu nu vreau ca si copilul meu sa creasca cum am crescut eu,fara parinti..

Offline

 

#28 2008-08-17 15:51:32

daliana
Hero member
Inregistrat: 2007-07-02
Mesaje: 2186

Re: Va rog sa ma ajutati sunt disperata..

pai doar nu il dati la casa de copii, nu?! crede-ma, banii se fac in timp....cu sau fara copil, copilul mai greu si nu va fi acesta...


There are two things in life: you have to die and you have to live until you die.
mamica de doua fete cucuiete

Offline

 

#29 2008-08-17 16:49:53

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: Va rog sa ma ajutati sunt disperata..

mkissu cum adica nu te mai distrezi dupa ce faci un copil?? hai ca ma faci sa rad! eu am 25 de ani si-o pofta de distractie groaznica, si-mi pare rau ca n-am ramas gravida mai devreme!! Pai tu pana la varsta mea o sa poti lasa copilul singur in casa o noapte si s-o tai in club! Hey! pune mana si fa copilul, si ai sa vezi ca cu alta putere veti lupta amandoi pentru o viata mai decenta! Crede-ma ca si eu ma zbat de una singura... si stiu cum e.


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#30 2008-08-17 17:02:20

mika
Insomniac member
Inregistrat: 2006-06-17
Mesaje: 9256

Re: Va rog sa ma ajutati sunt disperata..

ea a trait experienta unei copilarii nefericite, cu lipsuri de tot felul si din cauza asta nu e sigura ce vrea sa faca.......

Ultima oara a fost editat de mika (2008-08-17 17:02:41)

Offline

 

#31 2008-08-17 17:07:14

adazhina
New member
Inregistrat: 2008-08-17
Mesaje: 15

Re: Va rog sa ma ajutati sunt disperata..

AVORT !.... copii se fac usor, mai greu e sa-i cresti in ziua de azi!!!
belive me......

Offline

 

#32 2008-08-17 17:46:29

mika
Insomniac member
Inregistrat: 2006-06-17
Mesaje: 9256

Re: Va rog sa ma ajutati sunt disperata..

adazhina, nu poti sa bagi mana in foc ca va mai putea sa aiba copii, asa ca ne abtinem de la a da un astfel de sfat...

Offline

 

#33 2008-08-17 18:16:37

anca-mihaela
Full member
Inregistrat: 2007-11-06
Mesaje: 212

Re: Va rog sa ma ajutati sunt disperata..

Imi pare rau,nu am stiut asta....dar nu inseamna ca si tu ai sa`ti cresti copilul tot asa...eu sper sa iei alegerea cea mai buna! :kiss:


Minunea vietii noastre!smile

Offline

 

#34 2008-08-17 20:43:06

skumpi
Vizitator

Re: Va rog sa ma ajutati sunt disperata..

adazhina a scris:

AVORT !.... copii se fac usor, mai greu e sa-i cresti in ziua de azi!!!
belive me......

:f?rv?nad: omg

tocmai pt k u nu ai avut parte de parinti...ofera`i lui sad

 

#35 2008-08-17 21:44:31

mkissu
New member
Inregistrat: 2007-08-06
Mesaje: 81

Re: Va rog sa ma ajutati sunt disperata..

Eu vreau sa l tin si prietenul meu il vrea,dar cred ca nu vom putea pt ca e ff greu..avem o garsoniera mica care este dezastru,in fiecare zi cand ma trezesc si vad in ce hal arata casa unde stau imi vine sa ma culc la loc si sa nu ma mai trezesc..,de ajutat nu ne ajuta nimeni,,avem datorii,traim de pe o zi pe alta,nu am nici bani sa fac controale regulat,dak Doamne fereste se naste copilu cine stie cum..eu sunt anemica,trebuie sa mananc sanatos,dar dak nu sunt bani,mananci ce ai nu..am 39kg la 20 ani.Fier,calciu sunt la pamant,am si un chist de 3,40 cm,trebuia sa iau tratament si vitamine dar nu am avut bani..deci o sa mi fie ff greu sa duc sarcina la capat,apoi nasterea..de unde bani de nastere.,apoi dupa ce se naste copilul..nu zic de mancare si hainute,dar dak Doamne fereste se imbolnaveste,ce fac dak nu am nici un ban,cu ce ii iau pastile s au stiu eu,tre sa stea in spital..Cred ca as inebunii sa se imbolnaveasca si Doamne fereste sa moara..cum de altfel am avut o sora care a murit la 1 luna jumate, o vazusem 1 singura data dar o iubeam mult si apoi am aflat ca a murit,din cauza ca racise si nu a venit ambulanta la timp si facuse febra.De abia mi am revenit dupa asta..Deci prob mare sunt banii dak nu ai bani se pot intampla multe,nu se uita nimeni la tine dak ai o prob.Stiu ca nu am sa pot sa i ofer niciodata chiar tot ce mi as dori eu,dar macar o viata decenta,macar sa poata sta intr o casa fara egrasie,unde se poate imbolnavii.

Offline

 

#36 2008-08-17 21:46:17

mika
Insomniac member
Inregistrat: 2006-06-17
Mesaje: 9256

Re: Va rog sa ma ajutati sunt disperata..

offfffffffff sad

Offline

 

#37 2008-08-17 22:14:40

SoareleMeu
Hero member
Inregistrat: 2007-11-16
Mesaje: 2284

Re: Va rog sa ma ajutati sunt disperata..

mkissu... daca inclini spre a face avort mergi pana nu inainteaza sarcina.
Este usor de spun ca il ti dar daca nu sunt bani .. daca este stres .. cum o sa ai rabdare cu un bebelus care conteaza pe tine: sa il schimbi, sa ii dai de mancare, sa il alinti, sa il speli, sa te trezesti noaptea si sa ii dai de mancare, sa ii cumperi jucarii, sa ii cumperi haine, etc
Am vazut la stiri cum femeile isi lasa bebelusi pe la usi .. pai daca nu sunt bani cu ce sa il cresti ? Si nu sunt femei fara  scoala .. stiau bine ce fac.
In romania este dificil sa cresti un copil daca nu ai situatie materiala cat de cat stabila .. nimeni nu te ajuta cu un pampers ..

Ultima oara a fost editat de SoareleMeu (2008-08-17 22:18:10)

Offline

 

#38 2008-08-17 23:11:32

mkissu
New member
Inregistrat: 2007-08-06
Mesaje: 81

Re: Va rog sa ma ajutati sunt disperata..

"SoareleMeu" nu ar fi o prob  ca ar trebui sa i fac baita zi de zi ,ca ar plange noaptea ,as sta treaza non stop langa el sa il linistesc,nu as putea sa mi las copilul plangand si eu sa dorm..s au sa nu ma intereseze,copilul nu are nici o vina ca plange,s au ca ar trebui sa i incalzesc laptele s au altele,masaj inainte de baita si tot asa,i as da toata dragostea mea,dar dak nu sunt bani de abia ne descurcam noi acum,ne gandim ce facem maine,dar cand o fi un copil,am citit si topicul rionei,o apreciez pt ce a facut,dar cand am citit ca era copilul bolnavior si cand mai facea crizele alea ca avea prob de sanatate cred ca muream cu el in brate,mi ar fi tare greu sa mi vad copilul bolnav,s au dak Doamne fereste raceste,face febra,tre sa ai bani in permanenta sa fugi rpd la spital,sora mea la 1 luna jumate a murit pana a venit salvarea..

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.