homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Va rog sa ma ajutati sunt disperata..-4


#58 2008-08-19 10:58:08

bobita
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2007-04-27
Mesaje: 2148

Re: Va rog sa ma ajutati sunt disperata..

vreau sa-ti spun povestea mea,de cand ma stiu am iubit copiii la nebunie,abia asteptam sa cresc,sa il am pe al meu. la 20 de ani am ramas insarcinata si am facut avort,lucru care m-a urmarit mereu de atunci,dupa ce m-am casatorit,imi era teama ca nu voi mai putea avea copii,m a chinuia gandul ca am ratat sansa la care visasem atata timp. Dumenzeu m-a ajutat si acum sunt insarcinata,fara eforturi si disperari,dar nu stiu ce s-ar fi intamplat cu mine daca aflam ca din cauza avortului sansa mea la fericire s-a spulberat. stiu atatea cazuri cand amandoi erau saraci lipiti,si Dumnezeu i-a ajutat,totul a venit de unde nici nu se asteptau


mandra si fericita posesoare a unei  burtici cu ochi bebe Doamne ajuta!

Offline

 



#59 2008-08-19 11:11:58

ttenzika
Sr. member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2008-05-21
Mesaje: 1084

Re: Va rog sa ma ajutati sunt disperata..

mkissu a scris:

Va multumesc mult fetelor ca mi-ati raspuns,si pt cele insarcinate le doresc o nastere usoara si un bebe sanatos si frumos!Mi-am facut pt maine programare la marie stops sper sa trec cu bine peste asta..desi nu as fi vrut sa fac asta,nu am incotro,m-am tot gandit,am luat o pe toate partile ,dar degeaba,asta e ..nu am ce face,sper sa ma ierte Dumnezeu.Si sa stiti ca niciodata nu e bine sa judecati pe altul,nu zic de mine..nu mi-e teama ca m-ar judeca cineva,ca toti avem pacate..mi-e teama de Dumnezeu care sper sa ma ierte,dar acum mi-am adus aminte de aceea fata care mi-a spus ca sunt atatea metode de contraceptie,este adevarat,dar faptul e consumat,si am folosit contraceptive,dar a trebuit sa le opresc, a fost o greseala..toti facem greseli e important sa nu le repetam,si cum ziceam de aceea fata..ma judeca,si cand am intrebat o despre avort mi-a spus ca a facut 5 avorturi..deci tocmai ea se gasise sa ma judece...Asta  e lumea..numai conteaza ..Oricum voua va multumesc mult celor care mi-ati raspuns, toate raspunsurile mi-au fost de ajutor.Va pup si va doresc multa sanatate!

nu te judeca nimeni:hug:,este alegerea ta,si mai bine ca tine nu stie nimeni prin ce treci:hug:,ai grija de tine,si te asteptam peste 1 an 2,sa vii cu burtica smile

Ultima oara a fost editat de ttenzika (2008-08-19 11:12:11)


mamica de bebe Alecsandra  al9leacer

poze:bebe alecsandra
http://picasaweb.google.com/ttenzika/Po … 33rsae2QE#

Offline

 

#60 2008-08-19 16:35:09

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Va rog sa ma ajutati sunt disperata..

multa sanatate mkissu si sa ne auzim cu bine. noi nu suntem aici sa ne judecam una pe alta, ci sa ne sustinem si sa ne ajutam reciproc kram
te asteptam cu vesti puss

Offline

 

#61 2008-08-19 16:57:38

norishorulalb
Banat
De la: Mika
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 24197

Re: Va rog sa ma ajutati sunt disperata..

Doamne ajuta sa fii bine!

Offline

 

#62 2008-08-20 02:58:49

mkissu
New member
Inregistrat: 2007-08-06
Mesaje: 81

Re: Va rog sa ma ajutati sunt disperata..

Mersi frumos fetelor!Am fost azi la Marie Stopes pt intrerupere de sarcina,mi s -a facut un control ,ce sa zic..nu ma mai duc in viata mea acolo,intradevar era frumoasa din afara clinica si sala de asteptare,apoi am intrat intr-un cabinet pt consult unde era doar o masa cam ciudata,un birou unde era doctora si o cutie cu manusi altceva nu am vazut in cabinetul ala,te dezbracai tot acolo si iti puneai hainele pe un scaun,doctora care m-a controlat era o baba care si-a bagat manusile in maini si a inceput sa ma controleze,in ce hal nici nu am cuvinte simteam ca imi baga mana pana in gat si ma apasa fff tare pe burta de m-a bufnit plansul de durere,o durere care de abia am suportato in ce hal m-a controlat+ ca atunci cand am ajuns acasa m-am uitat cu oglinda si pur si simplu sunt crapata jos si numai pot de usturime dupa controlul ala,ce sa zic o doctora nesanatoasa la cap,ziceai ca vroia sa fac eu avort spontan ,i-am spus ca atunci cand eram in cls a 3 a am facut operatie de apendicita si din cauza anesteziei am avut moarte clinica cateva minute.., nu mi-a facut ecografie,oricum in cabinetul ala nu avea ,poate in alt cabinet si ca nu poate sa ma faca ca sarcina mea e mai mare de 9 sapt,ca cica as avea 11 sapt si ca sa ma duc la un spital sa fac avort si sa nu spun ca am prob cu anestezia.Mda,nici nu stiu ce sa mai fac,o sa ma duc la doctora mea pt ecografie,ea nu face avorturi,sa vad dak e bebe sanatos,ca am si fumat in ultimu timp din cauza stresului,iar prietenul meu zicea ca gata numai fac nici un avort ca il pastram,ca asta a fost un semn ca sa nu fac avort.Sper sa fie sanatos,si ma mai gandesc dak e periculos sa fac avort ca pot sa nu rezist anesteziei..oare la cezariana ce imi vor face,ca pe viu in nici un caz..Offf o sa fie tare greu,o sa ne chinuim dar vad ca asa a fost sa fie..prea multe semne parca tot ca sa nu fac avort,sper sa ne aute Dumnezeu si sa fie bine!Va pup!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#63 2008-08-20 07:17:35

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: Va rog sa ma ajutati sunt disperata..

applause Doamne ajuta!


mami de minuni hjarta

Offline

 

#64 2008-08-20 08:01:12

norishorulalb
Banat
De la: Mika
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 24197

Re: Va rog sa ma ajutati sunt disperata..

Doamne ajuta
Ce  ma bucuuur

Offline

 

#65 2008-08-20 08:05:48

ivy
Hero member
Inregistrat: 2007-03-21
Mesaje: 3613

Re: Va rog sa ma ajutati sunt disperata..

applause cand e sa traiasca bebe, face el ce face si tot la mami in burtica ramane! sorry pt controlul ala primitiv, totusi... hmm


Just like a tattoo
I'll always have you...

Offline

 

#66 2008-08-20 09:19:20

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Va rog sa ma ajutati sunt disperata..

grater ce bine... ieri m-am deprimat cand am citit numa de intreruperi pe aici.... ma bucur asa mult pt voi si bebe.... sa va traiasca!!! felicitari pt decizie!! chiar ca a fost un semn de la Doamne-Doamne!! si felicitari barbatului de langa tine, care stie sa te sustina!! applause


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#67 2008-08-20 09:40:12

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: Va rog sa ma ajutati sunt disperata..

katami a scris:

grater ce bine... ieri m-am deprimat cand am citit numa de intreruperi pe aici.... ma bucur asa mult pt voi si bebe.... sa va traiasca!!! felicitari pt decizie!! chiar ca a fost un semn de la Doamne-Doamne!! si felicitari barbatului de langa tine, care stie sa te sustina!! applause

frumoase vorbe katami,decizie buna mkissu! sa creasca sanatos in burtik la mamik!!!
lasa tigara makr pe timpul sarcinii!!!
sarcina usoara si o sa vedeti k El e mare si o sa va ajute!! pusspuss


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#68 2008-08-20 09:53:52

anka9mai
Hero member
De la: Iasi
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 2778

Re: Va rog sa ma ajutati sunt disperata..

mkissu  incearca sa te gandesti la lucruri frumoase si d-zeu o sa va ajute f mult ...bebe sa fie sanatos si ai sa vezi ca o sa va descurcatzi , mai ales ca ai langa tine un om bun care nu s`a speriat desi avetzi multe greutatzi...cand o sa fitzi 3 o sa fie si mai frumos si iubirea o sa va ajuta sa avetzi o viatza buna...multa sanatatae si daca vei pastra copilasul...sarcina usoara!...si chiar asteptam vesti si poze cu bebelusul hjarta


pc  pc

Offline

 

#69 2008-08-20 11:11:06

anca-mihaela
Full member
Inregistrat: 2007-11-06
Mesaje: 212

Re: Va rog sa ma ajutati sunt disperata..

applause ioi ce bucurie mi`ai facut!bravo!ai sa vezi ca Doamne Doamne o sa fie alaturi de voi si o sa va ajute!capul sus si fii optimista!sa fiti sanatosi toti trei! puss puss


Minunea vietii noastre!smile

Offline

 

#70 2008-08-20 12:19:27

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: Va rog sa ma ajutati sunt disperata..

dumnezeule nu-mi vine sa cred ce barbara!!! eu am facut o intrerupere de sarcina la Marie Stopes si confirmarea sarcinii a fost facuta cu ecograful, nu ca la gaina cu degetu!!! vaiii MOR!!
CAT MA BUCUR CA PANA LA URMA TI SARCINA!!! URAA big_smile
p.s. chiar ca prea multe intreruperi de sarcina au fost ieri pe forum... neutral


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#71 2008-08-20 12:25:33

ttenzika
Sr. member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2008-05-21
Mesaje: 1084

Re: Va rog sa ma ajutati sunt disperata..

:applause:se pare ca vii mai repede de 1 an 2 cu burtica la noi,dupa cum am spus ieri:applause:,doamne ajuta sa fie bine,si ai grija de voi kram


mamica de bebe Alecsandra  al9leacer

poze:bebe alecsandra
http://picasaweb.google.com/ttenzika/Po … 33rsae2QE#

Offline

 

#72 2008-08-20 18:12:17

mkissu
New member
Inregistrat: 2007-08-06
Mesaje: 81

Re: Va rog sa ma ajutati sunt disperata..

Va multumesc mult fetelor si eu va doresc multa sanatate si sa va ajute Dumnezeu in toate! azi am fost prea obosita si nu am reusit sa ma trezesc sa merg la doctora mea la ecografie:( ,mi-e mie teama ca pana acum...am fumat bine ca la inceput fumat 3 tigari pe zi cand am aflat dar de o sapt am fumat mai mult din cauza stresului si mie frica sa nu aibe ceva,si pt ca acum nu am luat nici un fel de vitamine s au acid folic,oare are ceva ca nu am luat pana acum?s au as putea sa iau si de la 3 luni in sus si sa nu aiba nimik?Va pup!

Offline

 

#73 2008-08-20 18:14:13

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: Va rog sa ma ajutati sunt disperata..

acidul folic conteaza sa fie luat in primele 3 luni...dupa nu mai e necesar. si eu am fumat la inceputul sarcinii si baby e ok - ulterior m-am lasat


mami de minuni hjarta

Offline

 

#74 2008-08-20 19:32:33

You_and_Me
Diamond member
Inregistrat: 2008-03-13
Mesaje: 26341

Re: Va rog sa ma ajutati sunt disperata..

dak barbatul de langa tine te sustine si isi doreste copilul in pofida tuturor problemelor e lucru mare ..ai norok cu asa un om mai rar ..altul ar fi ales calea cea mai usoara de a rez probl prin avort... stai linistita k o sa fie bine ,banii vin pe parcurs,chestia e k voi sa va intelegeti si sa va iubiti ...si felicitari mamico pt decizia ta no sa-ti para rau....de acum ai grija de tine si de bebe k nu mai esti sg ...si sarcina usoara

dak aveam si eu asa un barbat langa mn knd am fost in aceeasi sit ....acum nu-mi mai blestemam zilele...


..be the best ...fuck the rest smile))

Offline

 

#75 2008-08-20 19:36:30

dymomo77
Full member
De la: Iasi
Inregistrat: 2008-05-23
Mesaje: 259

Re: Va rog sa ma ajutati sunt disperata..

Nu iti fa griji asa mari pt fumat(nu zic ca e bine) dar incearca sa renunti. Sunt convinsa ca bebe va fi sanatos si totul va fi bine. Felicitari mamico si sarcina usoara.


mami de bebe Dan Mihail -28.10.2009

Offline

 

#76 2008-08-20 21:35:01

SoareleMeu
Hero member
Inregistrat: 2007-11-16
Mesaje: 2284

Re: Va rog sa ma ajutati sunt disperata..

Fumatul influenteaza greutatea bebelusului. In medie minus 250 g la nastere.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.