homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cum iti dai seama cand un barbat duce lipsa de sex?-5


#77 2010-05-11 00:32:25

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: Cum iti dai seama cand un barbat duce lipsa de sex?

Si fostul meu era asa... nu simtea mai nimic in timpul actului ; doar la orgasm simtea cu adevarat placere. Ma rog... fiecare cu problemele lui.

Offline

 

#78 2010-05-11 00:36:32

Boom_Boom
New member
Inregistrat: 2009-08-25
Mesaje: 71

Re: Cum iti dai seama cand un barbat duce lipsa de sex?

Si , si-a rezolvat problema..a fost la medic..sau era din "creier" de nu se simtea in largul lui...sau nu ai mai apucat sa vorbesti cu e ?l...sunt chiar curioasa

Ultima oara a fost editat de Boom_Boom (2010-05-11 00:36:59)

Offline

 

#79 2010-05-11 00:40:13

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: Cum iti dai seama cand un barbat duce lipsa de sex?

Nu am fost la doctor. Fusese virgin, nu i se parea nimic out of place, cand am aflat eu era deja tarziu. Vreo 2 luni later ne-am despartit. Eu am crezut ca era vina mea, ca sunt defecta sau ca fac ceva prost. Era demoralizant. Din fericire, actualul mi-a aratat ca nu era cazul sa-mi bat capul cu griji nefondate. Fostul nu stiu ce-a facut... e treaba lui acum.

Offline

 

#80 2010-05-11 00:52:19

Boom_Boom
New member
Inregistrat: 2009-08-25
Mesaje: 71

Re: Cum iti dai seama cand un barbat duce lipsa de sex?

Ma bucur ca te simti bine acuma si in largul tau alaturi de cineva care te intelege par

Offline

 

#81 2010-05-11 01:00:15

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: Cum iti dai seama cand un barbat duce lipsa de sex?

Si eu ma bucur. smile kram

Offline

 

 Publicitate


loading...

#82 2010-05-11 12:00:06

Melany1
Banat
Inregistrat: 2008-02-07
Mesaje: 8186

Re: Cum iti dai seama cand un barbat duce lipsa de sex?

deci fetelor voi ce ziceti..sunt eu defecta ca ma gandesc sa ma despart din cauza asta|?

Offline

 

#83 2010-05-11 12:01:42

daenarys
Vizitator

Re: Cum iti dai seama cand un barbat duce lipsa de sex?

Nu esti defecta.sexul este important intr-o relatie.iar cand ceva scartie devine si mai important.
acum eu cred ca el e stresat de sub.asta si de asta nici nu mai vrea sa incerce.

 

#84 2010-05-11 12:29:48

Und3rcov3r
New member
Inregistrat: 2010-02-12
Mesaje: 15

Re: Cum iti dai seama cand un barbat duce lipsa de sex?

Melany1 a scris:

deci fetelor voi ce ziceti..sunt eu defecta ca ma gandesc sa ma despart din cauza asta|?

Eu zic ca este normal sa te gandesti la despartire in situatia asta.Daca el si-ar da silinta,si-ar dori sa se faca bine sa zic asa atunci da,ar fi de datoria ta sa ramai langa el,dar asa cand lui nu-i pasa...practic te condamna la o viata de abstinenta.Acuma tu stii ce fel de om este,dintr-un post de-al tau daca am inteles eu bine te-a si inselat in trecut si daca e asa zic clar ca nu merita sa-ti irosesti timpul cu el.In rest cum e relatia?daca tai partea cu sexul esti fericita,mutumita?

Offline

 

#85 2010-05-11 12:29:49

Boom_Boom
New member
Inregistrat: 2009-08-25
Mesaje: 71

Re: Cum iti dai seama cand un barbat duce lipsa de sex?

Melany1 a scris:

deci fetelor voi ce ziceti..sunt eu defecta ca ma gandesc sa ma despart din cauza asta|?

Eu zic sa discuti cu el (ma gandesc ca e frustrat si poate tot in ganduri ca are ceva si nu stie ce sa faca...)  foarte clar si sa mergeti la un medic , poate are ceva de nu simte nimica si poate exista un tratament  ... si poate va rezolvati problema si vor reveni toate la normal...apoi sigur nu se va mai dezlipi de tine  rotfl

...Parerea mea  par

Offline

 

#86 2010-05-11 19:13:41

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Cum iti dai seama cand un barbat duce lipsa de sex?

Condamnati-ma daca vreti, dar sexul NU E TOTUL intr-o relatie. Ma rog, ponderea variaza la fiecare.
Dar pot sa inteleg ca e frustrant sa stii ca nu se atinge de tine si ca mai ales, nu iti zice exact de ce. Cum spunea cineva intr-un post anterior: pune in balanta sexul si relatia in general. Care atarna mai tare? Si astfel ia o decizie.


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#87 2010-05-11 19:24:23

Melany1
Banat
Inregistrat: 2008-02-07
Mesaje: 8186

Re: Cum iti dai seama cand un barbat duce lipsa de sex?

Boom_Boom a scris:

Melany1 a scris:

deci fetelor voi ce ziceti..sunt eu defecta ca ma gandesc sa ma despart din cauza asta|?

Eu zic sa discuti cu el (ma gandesc ca e frustrat si poate tot in ganduri ca are ceva si nu stie ce sa faca...)  foarte clar si sa mergeti la un medic , poate are ceva de nu simte nimica si poate exista un tratament  ... si poate va rezolvati problema si vor reveni toate la normal...apoi sigur nu se va mai dezlipi de tine  rotfl

...Parerea mea  par

deja e la al 2 lea tratament
i-am zis sa mergem la psihoterapeut sau sa mearga el si a sarit ca ars...
yoyo eu nu pot sa traiesc DOAR cu vorbe dulci ...
faza e ca eu voi deveni frustrata si nedorita si credeti-ma ca deja o fac unoeri...

Offline

 

#88 2010-05-11 20:16:59

Your_bunny
New member
Inregistrat: 2010-02-26
Mesaje: 69

Re: Cum iti dai seama cand un barbat duce lipsa de sex?

Dacă te g?ndeşti să te desparţi de el din cauza asta e clar că nu există nimic ?ntre voi.


smile

Offline

 

#89 2010-05-11 23:07:45

Melany1
Banat
Inregistrat: 2008-02-07
Mesaje: 8186

Re: Cum iti dai seama cand un barbat duce lipsa de sex?

pai nu e vorba de limita dar daca mai trec inca 5 luni si el tot asa in abstinenta si daca eu nu-i zic, va deveni ceva obisnuit
nu cred ca voi ati sta asa....e usor sa vorbesti cand ai o relatie normala
si e problema lui pe care el vrea sa o faca problema noastra adica daca el e frustrat ,de ce sa nu fiu si eu

Offline

 

#90 2010-05-11 23:22:50

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: Cum iti dai seama cand un barbat duce lipsa de sex?

Nu mai spuneti ca sexul nu conteaza... smile Nu sta treaba chiar asa. Cand exista si e bun, intr-adevar, nu conteaza. smile Dar cand lipseste si eventual mai e si de proasta calitate... conteaza enorm de mult.
Mel, dar macar altfel suplineste? Orale, manuale, tot tacamul? Adica... inteleg, nu poate the actual thing, dar mai inteleg si ca problema e cu carnaciorul, nu cu limba sau cu degetele.

Offline

 

#91 2010-05-11 23:27:05

Melany1
Banat
Inregistrat: 2008-02-07
Mesaje: 8186

Re: Cum iti dai seama cand un barbat duce lipsa de sex?

pai asta ma deranjeaza ca nici macar nu suplineste
nu vrea psihoterapeut nu vrea nimic
el cu tratamentu...am si eu rabdare,sunt intelegtoare dar el practic ma condamna si p mine

Offline

 

#92 2010-05-11 23:30:28

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: Cum iti dai seama cand un barbat duce lipsa de sex?

Pai si de ce nu-i spui? "Bai, Xulescule, dupa ce ca nu ma f*ti, nici altceva nu faci? Pai mai du-te in aia mamicii tale... cine crezi ca sta cu tine asa?".
Sincer, daca as fi in locul lui, as face tot posibilul sa-mi satisfac partenera, ca sa o motivez sa stea cu mine pana la rezolvarea problemei. Dar eu nu sunt tip... poate sunt si prea idealista... Oricum, nu mi se pare corect ce face el. E problema lui, nu a ta. Tu ai anumite asteptari, meriti anumite lucruri. El trebuie sa le ofere, nu sa stea cu puta in mana, ca sa nu zic altfel, si sa se astepte ca tu sa fii vesnic acolo, cu frustrari cu tot.

Offline

 

#93 2010-05-11 23:40:51

Melany1
Banat
Inregistrat: 2008-02-07
Mesaje: 8186

Re: Cum iti dai seama cand un barbat duce lipsa de sex?

Wild i-am zis si asta ...si incepe cu vrajeala ,sa termine tratamentu ,sa vada ..sa sa sa
si parca vad ca termina si tratamentu asta si nimic

Offline

 

#94 2010-05-11 23:42:15

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: Cum iti dai seama cand un barbat duce lipsa de sex?

Pai zi-i frumos ca tu nu ai rabdare pana termina el si ca nu face intindere la limba de la un oral. Ete dracie... ma revolt eu acum. Asta e bataie de joc.

Offline

 

#95 2010-05-11 23:57:11

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: Cum iti dai seama cand un barbat duce lipsa de sex?

Si prietenul meu a avut o perioada din asta mai proasta in care faceam sex f. rar si nu era o problema medicala, era ceva din capul lui. Si am facut si eu ca tine, am vorbit calm, linistit, am urlat, m-am rastit, am plans, tot tacamul. Si a ajuns el la concluzia ca-s crizata pt ca nu am orgasm, si ca daca am, sunt f. draguta, prietenoasa si de-a dreptul simpatica, asa ca s-a "ocupat" de mine in alte feluri, pana i-a revenit cheful.

Pe de alta parte, gandeste-te la un lucru: daca prietenul tau simte un disconfort fizic de fiecare data cand face sex, poate ca efectiv nu-i mai vine din start cheful de nimic (Tie ti-ar placea de exemplu sa ai o rana la degetele cu care tastezi si sa te doara la fiecare tasta pe care o apesi? Nu cred ca ti-ar mai veni cheful sa scrii ceva in conditiile astea. Si nu cred ca ti-ar conveni ca amicii tai sa piarda legatura cu tine pt ca nu mai poti sa scrii pe mess o vreme, nu?) Ca sa nu uitam de cate cazuri de fete au fost pe aici pe forum care se plangeau de diverse disconforturi din cauza carora nu mai aveau nicio tragere de inima sa faca sex cu prietenii lor. Si pt ei poate fi la fel de neplacut ca pt noi.
Eu, in locul tau, as mai fi o vreme alaturi de el, pana m-as convinge daca merita sau nu. Daca face un efort la sfarsitul tratamentului, etc etc.

Daca nu, cum au zis si fetele inaintea mea , NEXT!


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.