homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cainele si proastele obiceiuri-16


#286 2010-06-08 13:21:49

LadyPink
Platinum member
De la: el din brate
Inregistrat: 2008-12-20
Mesaje: 15368
Site

Re: Cainele si proastele obiceiuri

Nu cred, Diana. Adica am auzit de catele care au facut si cate 12 pui, dar alea cred ca-s exceptii... stiu ca la catei de talie mai mica parca ies mai putini pui decat la cei de talie mai mare

Offline

 



#287 2010-06-08 13:40:38

Loveable
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2008-02-12
Mesaje: 51293

Re: Cainele si proastele obiceiuri

dianah a scris:

Loveable a scris:

pai da, dar nu poate nici omu ala la fiecare monta sa ia un caine. ce sa faca cu atatia?
noah, eram curioasa, asa estimativ (merci puss ), ca as duce-o pe Titza data viitoare cand e la menstra sa faca puiuti..
daca a fost in calduri la inceputu` lu aprilie, cand o sa mai fie?
prin octombrie? e...constanta chestia? lol din 6 in 6 luni?

Love,poate sa-i vanda si sa faca banuti,ca doar n-o sa tina atatia

pai da, dar sa zicem ca il vinde cu 200 euro. nu e mai simplu sa ceara direct 200 de euro de la proprietaru` femelei? decat sa se chinuie sa ceara pui si apoi sa-l vanda...si tot acolo iese.

lady, de ce nu? in primu rand vrea mama un pui pe care sa-l duca la dresat tralala si sa-l tina, si in al doilea rand de ce sa nu faca pui si sa-i vinzi? nu mi se pare nimic rau sau urat sau imoral in asta, ca doar il vinzi la o persoana/familie care si-l doreste si o sa aiba grija de el.
si de ce sa nu faci bani? face 5 pui...1000 de euro...in mare asa. why not? nustiu


hjarta

Offline

 

#288 2010-06-08 16:04:00

mada66000
Full member
Inregistrat: 2006-07-23
Mesaje: 140

Re: Cainele si proastele obiceiuri

Multumesc fetelor!Scarlet_Autumn ma bucur ca Odin e ok dupa operatiunea capusa!
Loveable perioada dintre calduri la catele poate fi intre 5 si 10 luni.Difera de la catelusa la catelusa insa  pentru aceeasi catelusa  perioadele dintre calduri trebuie sa fie aproximativ egale. Vezi cand o apuca transa a doua de calduri si apoi poti calcula cam cand sa te astepti la urmatoarea spermatozoid  happy

Ultima oara a fost editat de mada66000 (2010-06-08 16:05:23)

Offline

 

#289 2010-07-04 14:39:57

sophie
Addicted member
De la: Atlantis
Inregistrat: 2008-02-19
Mesaje: 11424

Re: Cainele si proastele obiceiuri

Yoshiiii hjarta

Bun, avem o problema neutral
De cateva zile, Ukko a inceput sa roada ce apuca prin casa (carti, agende, cursuri, tocul de la usa), cand este singur. Ii las jucariile lui, insa face asta din razbunare ca e singur acasa? L-am pedepsit, l-am certat, l-am ignorat si data viitoare cand a ramas singur a luat-o de la capat. Ce sa ii fac?

Offline

 

#290 2010-07-04 23:33:27

LadyPink
Platinum member
De la: el din brate
Inregistrat: 2008-12-20
Mesaje: 15368
Site

Re: Cainele si proastele obiceiuri

Soph, nu da roade spray-ul ala pe care i l-ati luat impotriva rosului?
Ar putea sa fie o pasa de-a lui, ca pana acum a mai ramas singur si totusi nu rodea tot ce prindea.. si mai ales daca are si jucariile la indemana, nu duce lipsa de ocupatie (teoretic), deci ar putea sa fie o combinatie de pasa a unui caine incapatant si cu personalitate tongue + o mica pedeapsa aplicata parintilor denaturati care il parasesc in casa lol

Offline

 

 Publicitate


loading...

#291 2010-07-04 23:40:25

sophie
Addicted member
De la: Atlantis
Inregistrat: 2008-02-19
Mesaje: 11424

Re: Cainele si proastele obiceiuri

Oh, spray-ul ala? Cred ca ii place neutral  Parca mai rau roade la tocul ala de usa cand dam cu spray ... il condimentam putin, sa simta si el ca are gust lol
Sper ca e doar o pasa a unui caine foarte incapatanat (cica m-ar mosteni rotfl2 ) si o sa-i treaca repede, ca vineri al meu mi-a urlat la telefon cand a gasit casa vraiste ca mi-l da afara sad

Offline

 

#292 2010-07-05 13:31:01

LadyPink
Platinum member
De la: el din brate
Inregistrat: 2008-12-20
Mesaje: 15368
Site

Re: Cainele si proastele obiceiuri

Loveable a scris:

dianah a scris:

Loveable a scris:

pai da, dar nu poate nici omu ala la fiecare monta sa ia un caine. ce sa faca cu atatia?
noah, eram curioasa, asa estimativ (merci puss ), ca as duce-o pe Titza data viitoare cand e la menstra sa faca puiuti..
daca a fost in calduri la inceputu` lu aprilie, cand o sa mai fie?
prin octombrie? e...constanta chestia? lol din 6 in 6 luni?

Love,poate sa-i vanda si sa faca banuti,ca doar n-o sa tina atatia

pai da, dar sa zicem ca il vinde cu 200 euro. nu e mai simplu sa ceara direct 200 de euro de la proprietaru` femelei? decat sa se chinuie sa ceara pui si apoi sa-l vanda...si tot acolo iese.

lady, de ce nu? in primu rand vrea mama un pui pe care sa-l duca la dresat tralala si sa-l tina, si in al doilea rand de ce sa nu faca pui si sa-i vinzi? nu mi se pare nimic rau sau urat sau imoral in asta, ca doar il vinzi la o persoana/familie care si-l doreste si o sa aiba grija de el.
si de ce sa nu faci bani? face 5 pui...1000 de euro...in mare asa. why not? nustiu

Ah, Love, dar nu ziceam din perspectiva asta, ca ar fi ceva imoral sau gresit, Doamne Fereste! Eram doar curioasa daca vrei sa repeti experienta cu puii dupa ultima "patanie" de genul asta, iar acum sa fie mereu doar in ingrijirea ta, atata tot smile

Soph, sper sa-i treaca, chiar nu-mi dau seama ce ai putea sa-i faca. Dar eu zic ca n-o sa-l dea afara, prea il iubeste smile

Offline

 

#293 2010-07-05 15:31:52

Scarlet_Autumn
Sr. member
Inregistrat: 2009-09-04
Mesaje: 1329

Re: Cainele si proastele obiceiuri

soph, nu l-aţi lăsat singur pe ukko mai mult timp dec?t de obicei ? Că odin la fel se purta (rodea), din răzbunare, dacă stătea singur mai mult..
eu ?l pedepseam, il certam şi nu mai vorbeam cu el un timp şi ?ncet-?ncet a ?nţeles. (deşi nu ştiu nici eu, sincer, ce i-aş face dacă s-ar apuca iar de vechiul obicei.) Sper să fie doar o pasă de-a lui..

A, mi-am adus aminte. C?nd trebuia să-l las pe Odd singur mai mult timp, ?i cumpăram un os maaare-maare de vită, ?l fierbeam şi i-l dădeam. Avea de lucru, nu glumă  chicot (sau ai ?ncercat cu oasele de piele presată care au miros de papa de c?ine, cele pe care le găseşti la petshop?Eu ?i mai lăsam şi-un os de-ăla. de astea zic http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/27494_oase.jpg)

Ultima oara a fost editat de Scarlet_Autumn (2010-07-05 15:32:47)


Keep away from people who try to belittle your ambitions. Small people always do that, but the really great make you feel that you, too, can become great.

Offline

 

#294 2010-07-05 15:38:05

Monica999
Hero member
Inregistrat: 2009-03-11
Mesaje: 3667
Site

Re: Cainele si proastele obiceiuri

Loveable, ce rasa de caine ai si din ce oras esti? Ca am eu un baietel care e doritot de sexinpat A mai avut experienta si ai mei trebuiau sa primeasca un catelus, dar pana la urma tanti care a avut femela a vrut sa pastreze amandoi puisorii, si le-au dat alor mei cam jumatate din cat valora un catelus. Dar nu conteaza ca sunt vecini, si asa au ocazia sa se intalneasca cu puisorii si mamica lor. Sunt foarte draguti impreuna toti 4.

In general stiu ca masculul are dreptul la primul pui care e baietel, si daca nu sunt baietei, la prima fetita.

Dianah, esti din bucuresti?

Ultima oara a fost editat de PillBlast (2010-07-05 15:38:30)

Offline

 

#295 2010-07-05 16:00:32

LadyPink
Platinum member
De la: el din brate
Inregistrat: 2008-12-20
Mesaje: 15368
Site

Re: Cainele si proastele obiceiuri

Pill, al lui Love e labrador.

Offline

 

#296 2010-07-05 19:36:24

sophie
Addicted member
De la: Atlantis
Inregistrat: 2008-02-19
Mesaje: 11424

Re: Cainele si proastele obiceiuri

Scarlet, in zilele cand suntem amandoi la munca (maxim de 2 ori pe saptamana) sta singur si cate 10 ore, dar la fel statea si inainte si unde-l lasam acolo il gaseam.
Oasele astea din piele nu le suporta, in schimb am gasit niste batoane de vreo 30 cm lungime tot din piele care ii plac; partea prosta e ca nu se atinge de ele daca e singur acasa. Daca e cu cineva acasa le roade cu cea mai mare placere neutral
Cu os de vita nu am incercat, ce-i drept, si mi-au mai zis inca vreo 3 persoane ... poate testez saptamana asta, daca am timp sa cumpar.

Offline

 

#297 2010-07-05 20:19:59

cleomary
New member
Inregistrat: 2010-07-05
Mesaje: 6

Re: Cainele si proastele obiceiuri

catelusei mele ii curg balele atunci cand mancam si suntem obligati sa ii dam si ei pentru ca uda toate pe jos.....chiar si daca e afara aude cand mancam si tot asa face. cum sa o dezvat??? manaca absolut orice de la fructe la seminte...

Offline

 

#298 2010-07-05 20:31:11

LadyPink
Platinum member
De la: el din brate
Inregistrat: 2008-12-20
Mesaje: 15368
Site

Re: Cainele si proastele obiceiuri

Cleo, majoritatea cainilor vor reactiona la fel daca sunt pusi in situatia asta. E o regula de aur sa nu stea cu voi cand mancati, iar daca voi o incurajati dandu-i de fiecare data cand ea cerseste, slabe sanse sa se dezvete de chestia asta. Si a mea face la fel si d-aia e inchisa in camera cand e ora de masa. Nu sunteti deloc obligati sa-i dati doar pentru ca pofteste, e chiar contra-indicat.

Offline

 

#299 2010-07-05 21:21:04

Monica999
Hero member
Inregistrat: 2009-03-11
Mesaje: 3667
Site

Re: Cainele si proastele obiceiuri

Eu mi-am dezvatat cainele sa faca asa intr-o perioada. Pur si simplu nu ii dadeam nimic de mancare si il trimiteam sub un scaun in bucatarie. Dupa evident ca l-au rasfatat al mei si acum e un cersetor si jumatate, dar la mine tot nu vine sa ceara mancare ca stie ca nu primeste. Oricum e nesanatos pentru ei sa le dai ce mananci tu. Al meu a facut de cateva ori indigestie de la ce i-au dat ai mei. SI dupa ce au curatat diaree si voma de prin casa ai mei jurau ca nu o sa ii mai dea, si peste 1 saptamana iar ii dadeau mancare la masa.

Offline

 

#300 2010-07-06 08:56:18

dianah
Sr. member
De la: Zalau
Inregistrat: 2009-02-09
Mesaje: 1877
Site

Re: Cainele si proastele obiceiuri

PillBlast a scris:

Loveable, ce rasa de caine ai si din ce oras esti? Ca am eu un baietel care e doritot de sexinpat A mai avut experienta si ai mei trebuiau sa primeasca un catelus, dar pana la urma tanti care a avut femela a vrut sa pastreze amandoi puisorii, si le-au dat alor mei cam jumatate din cat valora un catelus. Dar nu conteaza ca sunt vecini, si asa au ocazia sa se intalneasca cu puisorii si mamica lor. Sunt foarte draguti impreuna toti 4.

In general stiu ca masculul are dreptul la primul pui care e baietel, si daca nu sunt baietei, la prima fetita.

Dianah, esti din bucuresti?

nu scumpa,sunt din celalalt capat al tarii,tocmai din Zalau


5 Octombrie 2012 a venit pe lume minunea noastra hjarta
Larisa Ema,mami si tati te iubesc pana la cer si inapoi!!!

Offline

 

#301 2010-07-06 10:13:23

Monica999
Hero member
Inregistrat: 2009-03-11
Mesaje: 3667
Site

Re: Cainele si proastele obiceiuri

Aaa smile Te intrebam ca e o catelusa pe langa ai mei Bella care vrea sa faca puiuti cu catelusul meu. Si mi s-ar fi parut amuzant sa fi chiar tu.

Offline

 

#302 2010-07-09 12:55:26

blue_ellf
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-08-03
Mesaje: 870

Re: Cainele si proastele obiceiuri

apropos fetelor stiati ca si cainii au bolile lor sexuale? de aceea daca vreti sa-i imperecheati sa aveti grija la ce catelusa sau catel ii duceti.


13.04.2011  deja mamica de Natalia Ana-Maria
relax,take it easy smile
Cel mai important lucru pe care un tată îl poate face pentru copiii lui este să o iubească pe mama acestora.
http://lmtf.lilypie.com/kA8zp2.png

Offline

 

#303 2010-07-09 14:55:18

LadyPink
Platinum member
De la: el din brate
Inregistrat: 2008-12-20
Mesaje: 15368
Site

Re: Cainele si proastele obiceiuri

da, au, de aceea stapanii de masculi ar trebui sa se gandeasca de 2 ori inainte de a-i lasa sa se "descarce" cu catelele maidaneze pt ca multi nu se gandesc la asta sau nu stiu si cred ca nu se poate intampla nimic rau

Offline

 

#304 2010-07-11 16:45:48

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Cainele si proastele obiceiuri

fetele catelul pe care l-am adoptat plange de ieri de cand l-am adus...o perioada de timp sta cuminte in cutiuta lui apoi incepe sa se agite, sa se piteasca prin colturi, pe sub mobila si sa scheaune...face urat tare parca il taie cineva...asa e normal sau il supara ceva? de mancat mananc bine, pipi si caca face ok...atunci de ce plange?


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.