homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cainele si proastele obiceiuri-3


#39 2009-01-23 15:31:12

Zeyna
Platinum member
Castigatoare a concursului de Miss
De la: Constanta
Inregistrat: 2007-07-07
Mesaje: 19746

Re: Cainele si proastele obiceiuri

a mea cand o aduc de afara asteapta pe gresie langa usa pana ii aduc sa bea apa si o iau pe sus la dush..stie ca nu are voie pe covoare pana n-o spal.  in schimb cand e vba de facut baie.. numai daca ma vede ca umblu la dush si ii zic 'hai la baie' fuge lol


Dragostea nu se stă, se face.

Offline

 



#40 2009-01-23 16:51:56

maryu
Hero member
De la: Honolulu
Inregistrat: 2007-08-27
Mesaje: 3672

Re: Cainele si proastele obiceiuri

lol am noroc ca i place sa faca baie.si ce sta inca mai ales cand o samponez ce mai ridica botu sa o spal si pe dedesupt,labutele le da la spalat... lol aaaa si eu inca n am vazut caine care sa stea la uscat cum sta a mea lol la inceput sa speria de sunetul de la feon dar acum n are un stres,se invarte singura cand o usuc lol imi arata pe unde mai vrea


În fiecare om sunt doi oameni: unul e treaz în întuneric, celălalt doarme în lumină. chicot
What will it take for us to realize,
The more we provoke, winter will come twice...

Offline

 

#41 2009-06-13 13:38:31

Melany1
Banat
Inregistrat: 2008-02-07
Mesaje: 8186

Re: Cainele si proastele obiceiuri

am postat aici ca sa nu deschid alt topic,sper sa ma ajutati.Noi avem un motan russian blue (pe care unele dintre voi ati si l-ati si vazut) DAR vrem sa ne luam si un catelus.Am vazut un Beagle hjarta adorabil imi venea sa-l mananc...ideea e urmatoarea...cum se vor impaca?motanu are 7 luni iar cutu va fi mic...voi ce ma sfatuiti?

Offline

 

#42 2009-06-13 13:51:45

lala20
Hero member
Inregistrat: 2009-03-07
Mesaje: 2809

Re: Cainele si proastele obiceiuri

Daca sunt asa mici ca si varsta se vor intelege. Si eu am avut pisica la vreo 7 luni si am luat si un cutu` nou- nascut, de cateva zile. Pisica l-a acceptat repede. Deci eu zic ca se vor imapca. Mai greu era daca pisica avea deja cativa ani... atunci deja ea ar avea tabieturile ei, caracterul gata format si nu ar mai accepta pe nimeni prin preajma.


The wise man said just find your place
In the eye of the storm
Seek the roses along the way
Just beware of the thorns.

Offline

 

#43 2009-06-13 13:59:00

Melany1
Banat
Inregistrat: 2008-02-07
Mesaje: 8186

Re: Cainele si proastele obiceiuri

noi i-am adus un pui de catel in casa (ne era mila de el si l-am adus sa-i dam niste laptic) si puiutzul a adormit langa bol.Motanu venea il mirosea dar nu-l trezea si tot statea langa el si-l privea cum doarme.Totui manifesta frica daca il duceam langa catel

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2009-06-13 14:04:04

lala20
Hero member
Inregistrat: 2009-03-07
Mesaje: 2809

Re: Cainele si proastele obiceiuri

Eee, pai e normal la inceput sa se sperie de el.. e ceva nou pt ea. Asa se speria si a mea daca o apropiam prea mult de cutu`. Bine ca nu a incercat sa il atace cu labutele sau sa il scuipe ca era mai rau. Noi i-am lasat "sa se cunoasca" singuri, nu i-am mai fortat sa se apropie. Si intr-un final au ajuns sa fie cei mai buni tovarasi lol. Totul e sa ai rabdare cu ei si sa manifesti acceasi afectiune fata de amandoi smile.


The wise man said just find your place
In the eye of the storm
Seek the roses along the way
Just beware of the thorns.

Offline

 

#45 2009-06-13 14:13:30

Melany1
Banat
Inregistrat: 2008-02-07
Mesaje: 8186

Re: Cainele si proastele obiceiuri

merci mult lala .Ne dorim un catel ca sa avem cu cine iesi...ca pisi se face o lenesa...mai mult doarme tongue mai ales de cand e castrat

Offline

 

#46 2009-06-13 14:16:57

lala20
Hero member
Inregistrat: 2009-03-07
Mesaje: 2809

Re: Cainele si proastele obiceiuri

N-ai pt ce, melany smile. Stiu ce inseamna lenea la pisici... cateodata le invidiez pt cat de mult pot dormi lol.


The wise man said just find your place
In the eye of the storm
Seek the roses along the way
Just beware of the thorns.

Offline

 

#47 2009-06-13 14:19:02

emmerich
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-27
Mesaje: 1587

Re: Cainele si proastele obiceiuri

melany eu cred ca nu trebuie sa-ti faci griji.de exemplu eu am avut un caine in casa pe care l-am dus la tara la bunici....bunicii au vreo 4 pisici si la inceput nu le suporta deloc...acum ce crezi?bunica le da de mancare la toti in acelasi loc...si chiar dorm impreuna.
la inceput e mai greu dar dupa ceva timp se obisnuesc puss

Offline

 

#48 2009-06-13 14:35:28

Melany1
Banat
Inregistrat: 2008-02-07
Mesaje: 8186

Re: Cainele si proastele obiceiuri

si cand e mic daca eu nu sunt acasa de exemplu cum il pot educa sa faca pe ziare,la tavita undeva(dar in baie)....sa nu faca pe covor.pisica e obisnuita dar cu un caine cum se face?

Offline

 

#49 2009-06-16 16:22:38

sil
New member
Inregistrat: 2008-02-04
Mesaje: 65

Re: Cainele si proastele obiceiuri

am si eu o intrebare.am o catelusa de talie mica..care abia dak a implinit un an..si a intrat in calduri..iar celalalt caine adult dar tot de talie mica cred ca a lasat o gestanta..se poate intampla ceva la nastere din cauza k e asa mica?


You alone and no one else

Offline

 

#50 2009-06-16 17:50:30

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Cainele si proastele obiceiuri

sil a scris:

am si eu o intrebare.am o catelusa de talie mica..care abia dak a implinit un an..si a intrat in calduri..iar celalalt caine adult dar tot de talie mica cred ca a lasat o gestanta..se poate intampla ceva la nastere din cauza k e asa mica?

eu stiu ca nu se intampla nimic, atata timp cat a intrat in calduri inseamna ca e dezvoltata din punct de vedere al sistemului reproducator...era rau daca celalalt catel era de talie medie/mare...eu am o catelusa si a lasat-o gestanta un caine mai mare (stau la curte si a sarit gardul) si nu a putut sa nasca si au murit puiutii in ea sad abia a scapat saraca


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#51 2009-06-17 17:42:02

sil
New member
Inregistrat: 2008-02-04
Mesaje: 65

Re: Cainele si proastele obiceiuri

mersi de raspuns..oricum mi e mila de ea k e prima data knd intra in calduri si plange:-s..nu i place..si am dat sa i separ da celalalt caine e asa nebun sare si rupe tot:-s


You alone and no one else

Offline

 

#52 2009-06-17 21:48:39

mykutza
Moderator
De la: noi de acasica :X
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 77499

Re: Cainele si proastele obiceiuri

frieskies pt juniori e bun?


Sa nu te astepti sa te salut!

Offline

 

#53 2009-06-17 21:52:04

lucia05
Insomniac member
De la: tara lui Papura Voda
Inregistrat: 2008-09-13
Mesaje: 7708

Re: Cainele si proastele obiceiuri

acklad  nu mikule! daca ai stii ce e in mancarea aia nu ai aduce-o in casa!


I am who I am and I choose to be me!

He is your friend, your partner, your defender, your dog / You are his life, his love, his leader
He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart / You owe it to him to be worthy of such devotion!

Offline

 

#54 2009-06-17 21:54:38

mykutza
Moderator
De la: noi de acasica :X
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 77499

Re: Cainele si proastele obiceiuri

grater
akum deja i-am luat de 50 mii..o sa ii zic lu iuby sa ii ia altceva maine dimineata..


Sa nu te astepti sa te salut!

Offline

 

#55 2009-06-27 12:19:18

Melany1
Banat
Inregistrat: 2008-02-07
Mesaje: 8186

Re: Cainele si proastele obiceiuri

o mica intrebare:a tunci cand nu puteti duce catelul afara unde isi face nevoile?daca ii pun o tavita in baie (langa a lu pisi ) oare va face\?ma gandesc sa stau cu gura pe el pana face si apoi sa-si simta mirosu
ptr ca va mai fi si singur acasa si as vrea sa stiu cum voi proceda.stiu ca va mai scapa si pe covor sau pe gresie dar in principiu as vrea sa stie unde sa faca

Offline

 

#56 2009-06-27 15:08:53

Tei
Hero member
Inregistrat: 2007-11-19
Mesaje: 3218

Re: Cainele si proastele obiceiuri

A mea nu facea!
Daca nu o duceam afara, avea pe balcon o cutie mare, mare de nisip, simtea mirosul si facea pe langa, dar nu astepta sa se bage ca pisica inauntru si sa faca pipi. Cel putin pe a mea nu am putut-o invata. Acum nu mai imi face pentru nimic in lume in casa si citeste la inceput sa vezi cata bataie de cap mi-a dat. Cu rabdare s-a invatat si daca lipsesc o zi intreaga de acasa, tine pana vin eu si o duc afara sa-si faca treburile...
hjarta iubita mea.


Ce sa ma fac acum cu ea cand are... "menstruatie"? avand in vedere ca o tin in casa, ce-as putea sa-i fac sa nu-mi pateze... ca de absorbante canine n-am auzit  big_smile.

Lucia, imi pare asa rau ca ai plecat. Mi-au prins foarte bine sfaturile si experienta ta in domeniu, pentru care acum iti multumim. Si eu si iubita mica.  par .


Hello me...meet the real me
I love not man the less, but Nature more

Offline

 

#57 2009-06-27 15:16:04

maryu
Hero member
De la: Honolulu
Inregistrat: 2007-08-27
Mesaje: 3672

Re: Cainele si proastele obiceiuri

tei..a mea a intrat in calduri de 2 ori pana acum si sincer am incercat toate metodele ca sa nu mi pateze prin casa..si n am reusit..o stergem mai des la putzulica si am invatat o sa stea numai pe o paturica, care intre timp a devenit a ei. s a patat paturica ce i drept dar s a dus la spalat.


În fiecare om sunt doi oameni: unul e treaz în întuneric, celălalt doarme în lumină. chicot
What will it take for us to realize,
The more we provoke, winter will come twice...

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.