homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cainele si proastele obiceiuri-4


#58 2009-06-27 18:57:52

Melany1
Banat
Inregistrat: 2008-02-07
Mesaje: 8186

Re: Cainele si proastele obiceiuri

o sa am rabdare,e si normal ca e mic.
bine ca al meu e mascul

Offline

 



#59 2009-07-01 22:01:26

{GoW}Clau
New member
Inregistrat: 2009-07-01
Mesaje: 23

Re: Cainele si proastele obiceiuri

Buna tuturor! Sunt nou inregistrat si am si eu o intrebare:
     La ce ora trebuie scos cainele dimineata pe afara? inafara de raspunsul: ''atunci cand se trezeste'' deoarece cainele meu se trezeste la 06:00 AM si eu vreau sa merg cu el pe la 07:30 ,08:00 cel tarziu. iar de cate ori il las din privire se scapa pe el dar are abia 2 luni. la ladita nu face ,cer ajutor la sfaturi.


asta-i treaba

Offline

 

#60 2009-07-01 22:55:10

maryu
Hero member
De la: Honolulu
Inregistrat: 2007-08-27
Mesaje: 3672

Re: Cainele si proastele obiceiuri

{GoW}Clau a scris:

Buna tuturor! Sunt nou inregistrat si am si eu o intrebare:
     La ce ora trebuie scos cainele dimineata pe afara? inafara de raspunsul: ''atunci cand se trezeste'' deoarece cainele meu se trezeste la 06:00 AM si eu vreau sa merg cu el pe la 07:30 ,08:00 cel tarziu. iar de cate ori il las din privire se scapa pe el dar are abia 2 luni. la ladita nu face ,cer ajutor la sfaturi.

la 2 luni...cam face pe unde apuca...nu stie sa se tina...o sa mai dureze pana o sa invete unde sa faca pipi..adik a mea, se trezea noapte si facea pipi pe covor neutral dimineata ridicam covorul sa vad daca e patat..si stiam ca a facut si papa un pic de cearta..iti trebuie foarta multa rabdare, cearta l ca nu e bine, nu acolo si asa mai departe..vorbeste cu el pana intelege.la mine a functionat big_smile


În fiecare om sunt doi oameni: unul e treaz în întuneric, celălalt doarme în lumină. chicot
What will it take for us to realize,
The more we provoke, winter will come twice...

Offline

 

#61 2009-07-02 07:24:29

{GoW}Clau
New member
Inregistrat: 2009-07-01
Mesaje: 23

Re: Cainele si proastele obiceiuri

merci maryu si : Daca cainele meu a fost invatat de cand s-a nascut pana sa-l i-au eu de la acea familie...cu cutu-cutu si eu vreau sa-l strig pe numele care i l-am  dat dar nu raspunde de nici un fel si sper sa nu  devina o problema.
        Intrebare: cum l-as putea ob cu numele lui adevarat? deoarece acum se tine dupa toata lume si se duce frate si greu il mai prind daca il strig cum i-am spus dar in schimb raspunde la cutu-cut (cea ce nu e de bine) di motivul care: toata lumea il cheama cu cutu-cutu [Daca te gandesti orice alt caine de pe strada raspunde la c-c.


asta-i treaba

Offline

 

#62 2009-07-02 10:49:29

{GoW}Clau
New member
Inregistrat: 2009-07-01
Mesaje: 23

Re: Cainele si proastele obiceiuri

cainele meu face di doua in dou ore noapte si cand ma trezesc ''comoara'' lui ma termina definitv.
   
 
     Intrebare: Ce trebuie sa-i fac ca sa nu se mai trezeasca de atatea ori? bang


asta-i treaba

Offline

 

 Publicitate


loading...

#63 2009-07-02 12:27:56

maryu
Hero member
De la: Honolulu
Inregistrat: 2007-08-27
Mesaje: 3672

Re: Cainele si proastele obiceiuri

din pacate nu prea ai ce sa i faci...asa se trezea si catelul meu..data viitoare cand mai face comori prin casa, cearta l si poti sa l bagi un pic si cu botul acolo big_smile si sa i repeti ca n are voie, ca nu i bine.
cat despre nume..nu l mai striga cutu cutu...striga l mereu cu numele pe care l ai ales..in 2 zile nu o sa stie ca el e cel strigat, dar in timp o sa raspunda big_smile

si ca sa ti dau un exemplu, pe a mea am luat o de la mama ei cand avea deja 5 luni si nu avea nume si am inceput sa o strig pe numele de Lisa..desi vroiam altul sa i pun...se mai spune ca daca, cainelui nu i place numele nu o sa raspunda la el tongue


ti am mai zis...muuuuulta rabdare..si daca l iubesti cu adevarat o sa ai!


În fiecare om sunt doi oameni: unul e treaz în întuneric, celălalt doarme în lumină. chicot
What will it take for us to realize,
The more we provoke, winter will come twice...

Offline

 

#64 2009-07-02 12:41:28

{GoW}Clau
New member
Inregistrat: 2009-07-01
Mesaje: 23

Re: Cainele si proastele obiceiuri

mayru sa stii ca nu l-am strigat niciodata cutu-cutu dar asa a fost strigat de aceea familie asa si acum raspunde doar la cutu-cutu (eu nu-l strig asa dar cand il plimb    sad    umea asa il striga desi eu le spun sa nu-l strige asa )

              imi vine sa-i :box:pe cei care-l striga cutu-cutu.


asta-i treaba

Offline

 

#65 2009-07-02 12:44:35

maryu
Hero member
De la: Honolulu
Inregistrat: 2007-08-27
Mesaje: 3672

Re: Cainele si proastele obiceiuri

striga l in continuare cu numele pe care l ai ales.nu ceda..vb cu el tot mai mult, striga l incontinuu cu numele ales, ridica si putin tonul sa inteleaga ca el e cel strigat..zi de zi tot mai des striga l si o sa i intre in reflex numele.


uite a mea nu stie de cutu cutu lol daca o strig asa se uita ciudat la mine


În fiecare om sunt doi oameni: unul e treaz în întuneric, celălalt doarme în lumină. chicot
What will it take for us to realize,
The more we provoke, winter will come twice...

Offline

 

#66 2009-07-02 12:50:54

{GoW}Clau
New member
Inregistrat: 2009-07-01
Mesaje: 23

Re: Cainele si proastele obiceiuri

Nu-i asa usor cum pare cand i strig pe numele lui nici nu se uita
                                               la mine grater


asta-i treaba

Offline

 

#67 2009-07-02 13:12:37

maryu
Hero member
De la: Honolulu
Inregistrat: 2007-08-27
Mesaje: 3672

Re: Cainele si proastele obiceiuri

stai linistita ca nici mie nu mi raspundea la inceput.

pana intr o seara cand am strigat o si a intors capul la mine...a fost hjartahjarta
rabdare...multa rabdare!


În fiecare om sunt doi oameni: unul e treaz în întuneric, celălalt doarme în lumină. chicot
What will it take for us to realize,
The more we provoke, winter will come twice...

Offline

 

#68 2009-07-02 16:03:41

{GoW}Clau
New member
Inregistrat: 2009-07-01
Mesaje: 23

Re: Cainele si proastele obiceiuri

exista o problema in ce ai zis eu sunt de genu' masculin ,nu sunt de genul feminin si am intrat pe acest site cum am intrat si pe alte situri cu discutii despre caini....


                   NU MA INTELEGE GRESIT EU NU SUNT FATA ci sunt baiat si nici ,,rasturnat'' nu sunt neutral


asta-i treaba

Offline

 

#69 2009-07-03 00:32:05

maryu
Hero member
De la: Honolulu
Inregistrat: 2007-08-27
Mesaje: 3672

Re: Cainele si proastele obiceiuri

{GoW}Clau a scris:

exista o problema in ce ai zis eu sunt de genu' masculin ,nu sunt de genul feminin si am intrat pe acest site cum am intrat si pe alte situri cu discutii despre caini....


                   NU MA INTELEGE GRESIT EU NU SUNT FATA ci sunt baiat si nici ,,rasturnat'' nu sunt neutral

imi cer scuze, n-am stiut tongue

si nici nu m am uitat atent sa mi dau seama daca esti baiat sau fata..eu am dat atentie posturilor tale despre catelul tau..credeam ca el e cel important tongue
eu n am facut nici o afirmatie ca ai fi rasturnat sau mai stiu eu ce..te ai simtit deranjat degeaba tongue


În fiecare om sunt doi oameni: unul e treaz în întuneric, celălalt doarme în lumină. chicot
What will it take for us to realize,
The more we provoke, winter will come twice...

Offline

 

#70 2009-07-06 23:05:22

{GoW}Clau
New member
Inregistrat: 2009-07-01
Mesaje: 23

Re: Cainele si proastele obiceiuri

ok ma bucur ca ai inteles big_smile si daca cainele meu lasa par prin casa este o problema daca il inhalez?


asta-i treaba

Offline

 

#71 2009-07-06 23:26:06

maryu
Hero member
De la: Honolulu
Inregistrat: 2007-08-27
Mesaje: 3672

Re: Cainele si proastele obiceiuri

din cate am inteles parul de caine nu este asa daunator ca cel de pisica.cel de pisica este foarte usor si pluteste prin aer, inhalandu-l in cele din urma, existand si pericolul sa se depuna pe un organ.insa cel de caine, iese pe partea celalalta big_smile
eu de cand am cainele nu am avut probleme, insa ai grija sa fie periat in fiecare zi, spalat cu un sampon potrivit si nu o sa lase atat de mult par big_smile


În fiecare om sunt doi oameni: unul e treaz în întuneric, celălalt doarme în lumină. chicot
What will it take for us to realize,
The more we provoke, winter will come twice...

Offline

 

#72 2009-07-07 00:44:14

Melany1
Banat
Inregistrat: 2008-02-07
Mesaje: 8186

Re: Cainele si proastele obiceiuri

mi-am luat catel dar..exista un mare DAR..
face  pe covor  caca.Pipi face pe scutec ..deci e ok..dar caca e o problema ..numai pe covor.si azi a calcat in el si l-a intins...mooorrr

Offline

 

#73 2009-07-07 12:44:10

Melany1
Banat
Inregistrat: 2008-02-07
Mesaje: 8186

Re: Cainele si proastele obiceiuri

pai si al meu are 2 luni...nu cred ca am  ce-i cere

Offline

 

#74 2009-07-07 12:51:19

{GoW}Clau
New member
Inregistrat: 2009-07-01
Mesaje: 23

Re: Cainele si proastele obiceiuri

melany,
sa sti ca acest caine al meu este la mine de o saptamana si deja cere singur afara,cere mancare singur si a ajuns sa se invete cu numele lui. el este un pichinez si mi se pare a fi tare destept.
                 
                     SIIIIIII: MULTUMESC amicilor de pe form care dau sfaturi despre caini. tillfreds


asta-i treaba

Offline

 

#75 2009-07-07 13:52:19

{GoW}Clau
New member
Inregistrat: 2009-07-01
Mesaje: 23

Re: Cainele si proastele obiceiuri

ce greu a fost pana sa invete sa faca afara dumbom


asta-i treaba

Offline

 

#76 2009-07-07 18:52:37

{GoW}Clau
New member
Inregistrat: 2009-07-01
Mesaje: 23

Re: Cainele si proastele obiceiuri

mai are cineva ceva de zis?


asta-i treaba

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.