homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Credeti in fidelitate?-7


#115 2009-03-27 20:46:01

fallen_angel
Insomniac member
De la: MM
Inregistrat: 2007-05-07
Mesaje: 9742

Re: Credeti in fidelitate?

Melany1 a scris:

Andra123 a scris:

sa vada cum este ce? lol ...sa o faca cu alta?pai exceptand cazul in care l-ai luat virgin toti stiu lol
eu nu inteleg cum poti avea o rel serioasa gandind asa smile eu n-as putea sa stau cu un om despre care s agandesc ca o data si o data ma va insela.

Andra tu te raportezi la ce relatie ai acum...Nu poti stii ce ti se va intampla peste 10 ani
plus ca te poate insela si fara sa nu iti dai seama..si hotu neprins negustor cinstit

Pai logic ca ma raportez la relatia mea,cum este in acest moment,iar daca peste x ani nu va mai fi la fel inseamna ca ceva nu mai este cum era si deci nu are rost sa ne mai pierdem timpul unul cu altul.Chiar nu as sta cu cineva daca nu ma face fericita din toate punctele de vedere.Dar la ce fel de persoane suntem noi doi sunt sigura ca va dura toata viata.De aceea spun ca de inselat nu poate fi vb,dar in fine nu am eu de ce sa conving pe nimeni in fond si oricum doar noi doi stim ce avem si asta conteaza.

andrulina ...este adevarat ca multe femei il cred pe al lor cel mai cel si nu le gasesc nici macar un defect pt ca sunt orbite de iubire si cred orice le spun ei.Dar in nici un caz eu nu ma incadrez in aceasta categorie.
Eu nu am spus ca nu mai exista iubire...exista doar ca este iubirea asta in care partenerul nu te respecta si pretuieste la adevarata valoare si te mai si inseala(si eu una mai bine ma lipsesc de asa ceva)iar iubirea adevarata care se demonstreaza prin fapte este o raritate.Iar relatiile de atitia ani de multe ori sunt doar obisnuinta,iar de casatorit la fel...sunt mai multe implicate,nu mereu este din iubire.Si stai linistita ca nu ma bateam cu pumnii in piept cum suntem noi si bla bla,doar am dat un exemplu wink

persi...scuze.

Ultima oara a fost editat de Andra123 (2009-03-27 22:28:09)


★★★ Candle light, moon light, star light,
The brightest glow is from love light ★★★   

                happydance  happydance  happydance

Offline

 

#116 2009-03-27 23:20:21

mihaela01
Full member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2008-11-23
Mesaje: 209

Re: Credeti in fidelitate?

o fi iubi cum o fi dar cel putin nu ma insala. si on topic cred k exista fidelitate dar mai rarutz smile

Offline

 

#117 2009-03-28 00:32:35

James
Banat
De la: mă-ta din dulap
Inregistrat: 2009-03-04
Mesaje: 2161

Re: Credeti in fidelitate?

Loveable a scris:

da si nu
cred ca exista, dar din cate vad in jurul meu, nu exista smile

james, in filmuletul ala.. de ce spui ca e proasta si nu mai stiu cum aia?
daca asta e adevarul...daca il iubea pe ala? de ce proasta?

You missed the point. Aia, pe l?ngă faptul că și-a cam făcut viața praf (a recunoscut mai multe chestii sensibile și cel mai important: a recunoscut că și-a ?nșelat bărbatul), nici nu a c?știgat, idioata. E un exemplu bun de cum să-i ?ndepărtezi pe toți, pentru bani. Pentru niște bani pe care nu o să-i vezi oricum.


Mai bine să taci şi să pari prost, decât să vorbeşti şi să înlături orice dubiu.

Offline

 

#118 2009-03-31 23:17:10

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Credeti in fidelitate?

eu cred in fidelitate...intre noi au fost inca de la inceput lucrurile clare "Bai baiatule, daca iti e pofta de alta p***a spui si fiecare in treaba lui". Asa ca am incredere 100%...chair ne uitam intr-o zi la o balarie de emisiune gen Test de fidelitate...si ziceam eu "Pai nu cred ca e barbat care sa reziste cand i-o pune una pe fatza" la care el "Bring it on" lol
In ceea ce ma priveste, iubitul ectual e singurul pe care nu am simtit nevoia sa il insel (nici in cazul celorlalti nu am mers pana la capat dar tentatia a existat)


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#119 2009-03-31 23:43:10

mya_mya
Full member
De la: iasi
Inregistrat: 2009-03-18
Mesaje: 141

Re: Credeti in fidelitate?

eu cred in fidelitate atat timp cat sunt fidela.oricine la un moment dat isi poate pierde cumpatul sau ratiunea si comite o greseala.insa daca o faci si a doua oara nu se mai poate numi greseala.i-akm zis de multe ori partenerului daca in caz de ar face sex cu altcineva sa se protejeze.l-as ierta dac m-ar insela doar cu trupul.daca e vorba de indragosteala,intalniri si alte alea,e cu totul altceva.cred ca e mai dureros sa te simti tradata si folosita decat inselata cu o necunoscuta pentru cateva minute.asta e punctul meu de vedere.


"Traind in cercul vostru stramt
Norocul va petrece
Ci eu in lumea mea ma simt       
Nemuritor si rece"

Offline

 

 Publicitate


loading...

#120 2009-03-31 23:46:48

wra_blu
Banat
Inregistrat: 2008-08-31
Mesaje: 9276

Re: Credeti in fidelitate?

am incredere in el dar daca aflu vreodata k m-a inselat ii tai boasele diablo  rotfl ...

Offline

 

#121 2009-04-01 00:13:28

James
Banat
De la: mă-ta din dulap
Inregistrat: 2009-03-04
Mesaje: 2161

Re: Credeti in fidelitate?

Zmeoaico! big_smile


Mai bine să taci şi să pari prost, decât să vorbeşti şi să înlături orice dubiu.

Offline

 

#122 2009-04-01 08:33:11

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Credeti in fidelitate?

cred in fidelitate atata timp cat exista respect si iubire in cuplu. dealtfel, mie personal, fidelitatea mi se pare o chestie de respect

Offline

 

#123 2009-04-01 17:33:07

just_dance
New member
Inregistrat: 2009-03-27
Mesaje: 23

Re: Credeti in fidelitate?

si eu cred in fidelitate .atata timp cat exista iubire intr-o relatie cred.si iubitul meu mereu spune ca nu ma inseala k si celelalte au p***a la fel lol

Offline

 

#124 2009-04-01 18:32:14

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Credeti in fidelitate?

criand a scris:

si eu cred in fidelitate .atata timp cat exista iubire intr-o relatie cred.si iubitul meu mereu spune ca nu ma inseala k si celelalte au p***a la fel lol

pai daca o au la fel, nu pot aparea confuzii ? rotfl
imi si imaginez : "scuza-ma, iubito, dar arata exact ca a ta"

Ultima oara a fost editat de heimdall (2009-04-01 18:36:04)

Offline

 

#125 2009-04-01 18:48:26

narissa
Full member
Inregistrat: 2009-01-04
Mesaje: 934

Re: Credeti in fidelitate?

heimdall a scris:

imi si imaginez : "scuza-ma, iubito, dar arata exact ca a ta"

rotfl rotfl app de p***a. al meu zice, ca la fiecare fata e diferit ( nu ca ar fi avut nush cate partenere) dar i-a luat ceva vreme sa se prinda cum functionez eu rotfl2.

si ontopic: cred si nu cred in fidelitate. adica, nu am incredere in mine ca as putea fi 100% fidela, pt ca de 2  ori pana acum, am inselat( la modul naiv. fara sex ), si ma gandes ca la un moment dat  poate am sa o mai fac. in partener insa..mereu am avut incredere ca este fidel, si mi-au si demonstrat ca sunt.


Come play my game.

Offline

 

#126 2009-04-01 22:40:26

ela_is_sweet
Sr. member
Inregistrat: 2006-08-10
Mesaje: 1309

Re: Credeti in fidelitate?

credeam pana recent...insa acuma nu mai cred rotfl

Offline

 

#127 2009-04-01 22:51:17

maryahs
Insomniac member
De la: de sub tampa
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 5699

Re: Credeti in fidelitate?

eu cred in fidelitate, stiu ca nu as insela atata timp cat am o relatie. sincer am incredere si in prietenul meu, nu este genul care sa insele si sunt sigura ca nu ar face asta...


hjarta iubesc si sunt iubita hjarta

Offline

 

#128 2009-04-02 00:50:41

reparaTot
Full member
De la: fetele rele
Inregistrat: 2009-03-15
Mesaje: 522

Re: Credeti in fidelitate?

in ziua de zi fidelitatea e un mister , o poveste rupta de realitate . NU cred in ea


free , free , freeeeee

...boring [& horny] club , here  i am.

Offline

 

#129 2009-04-02 12:49:53

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: Credeti in fidelitate?

cata naivitate aici lol
eu cel putin in al meu.... n-am absolut deloc incredere. Tocmai pt ca face pe sfantu` big_smile


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#130 2009-04-02 12:51:34

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Credeti in fidelitate?

io am mai zis...e treaba de optiune...daca opteaza sa se plimbe...si-l prind...il dau drumu frumos cu un sut elegant in cur...la mine treaba e simpla


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#131 2009-04-02 12:55:41

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: Credeti in fidelitate?

delia, daca el singurel ar veni si ti-ar recunoaste infidelitatea. ma rog... o singura partida la o betie crunta, si regreta enorm, te roaga in genunchi sa-l ierti, iti jura ca nu o va mai face. il ierti?
sti cum e: fapta recunoscuta e pe jumatate iertata

Ultima oara a fost editat de _alexa_ (2009-04-02 12:56:21)


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#132 2009-04-02 13:03:38

ioana.cristina83
Full member
De la: cluj napoca
Inregistrat: 2008-11-06
Mesaje: 479

Re: Credeti in fidelitate?

nu e asa...daca a facut o odata e setat sa o mai faca...alcoolu nu e o scuza...
depinde cat de mult sau de cate ori suntem dispuse sa iertam ?..


one day we're gonna get somehow...rodnar

Offline

 

#133 2009-04-02 13:16:11

Monica999
Hero member
Inregistrat: 2009-03-11
Mesaje: 3667
Site

Re: Credeti in fidelitate?

Mie fidelitatea mi se pare un lucru foarte practic. Daca te gandesti sa inseli pe cineva insemna ca ceva merge proist, asa ca de ce sa pierzi timp din viata ta stand intr-o relatie mai putin decat ce iti doresti?

Si culmea, in iubitul meu de acum am totala incredere pentru ca si el e un tip pragmatic si el a fost cel care mi-a spus asta prima data atunci cand eu am plecat o luna de langa el. Sincer nu m-am gandit niciodata. Pe altii nu am inselat dar m-am gandit la asta si dupa ce m-am gandit m-am si despartit de ei. Sincer mi se pare o chestie de a te respecta pe tine sa nu stai intr-o relatie care nu te satisface destul. signof10 

Chestia cu alcolul nu stiu ce sa zic, poate ca ar fi o scuza poate ca nu. Sincer adevarul e ca nu o sa fie singura data cand o sa bea, si daca atunci a inselat de ce nu ar afce-o iar? Eu una nu l-as ierta... sau nu cred sm

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.