homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Vreau sa ma ingras :D-36


#666 2009-03-17 14:50:55

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: vreau sa ma ingras :D

carmen, eu sunt agitata, ma consum, ma macin, vreau sa fac totul perfect!
insa mananc organizat, dorm minim 8 ore pe noapte si le dorm bine...
oricum, la mine ideea e ca digestia se face foarte repede: cand ma ridic de la masa am o ditai burta, si in maxim o ora ajung iarasi sa fiu plata.
deci am sucuri gastrice foarte puternice. mi-a adus cineva aminte de o chestie de ccare uitasem: sa beau inainte, in timpul si dupa masa apa ca sa se dilueze sucurile si astfel sa se realizeze si digestia mai greu si sa aiba si organismul meu timp sa proceseze.


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 



#667 2009-03-17 16:27:52

skumpi
Vizitator

Re: vreau sa ma ingras :D

offtopic  poke te`am visat aseara... mancai ciocolata rotfl

lady atat fac si eu 10 minute... ma tot ridic si ma las  chicot  nu prea avem altceva ce sa facem...nici la sala nu erau multe... decat ridicarile dar cu greutati... o chestie pe care stateai si ridicai greutati ( asta era pt muschiu din fata ) si in rest presa si cam atat... putine pt gambe
orbeam cu un prieten care face sala de muuuult si mi`a zis k muschiu gambei se dezvolta cel mai greu sad dar si dupa ce l`ai format acolo ramane big_smile

 

#668 2009-03-17 16:29:26

skumpi
Vizitator

Re: vreau sa ma ingras :D

carmen_21 a scris:

am observat ca in general persoanele slabe sunt cele f active si agitate
si ma refer la un stil d asta de viata mai putin organizat (putine ore de somn... stres, efort fizic sau intelectual...)

la mine e valabila chestia asta;
voi?

pai da... noi astea slabute normal k suntema active...ne permitem lol cele mai grasute sunt si mai lenese... se misca si mai greu.... vad la mine la faculta cum avem sala la et. 6...eu urc lol si altele mai grasute ajung peste 2-3 minute  chicot

 

#669 2009-03-17 16:30:06

maryu
Hero member
De la: Honolulu
Inregistrat: 2007-08-27
Mesaje: 3672

Re: vreau sa ma ingras :D

pokemon a scris:

carmen, eu sunt agitata, ma consum, ma macin, vreau sa fac totul perfect!
insa mananc organizat, dorm minim 8 ore pe noapte si le dorm bine...
oricum, la mine ideea e ca digestia se face foarte repede: cand ma ridic de la masa am o ditai burta, si in maxim o ora ajung iarasi sa fiu plata.
deci am sucuri gastrice foarte puternice.
mi-a adus cineva aminte de o chestie de ccare uitasem: sa beau inainte, in timpul si dupa masa apa ca sa se dilueze sucurile si astfel sa se realizeze si digestia mai greu si sa aiba si organismul meu timp sa proceseze.

grater  grater  grater  grater
si eu patesc la fel


În fiecare om sunt doi oameni: unul e treaz în întuneric, celălalt doarme în lumină. chicot
What will it take for us to realize,
The more we provoke, winter will come twice...

Offline

 

#670 2009-03-17 16:36:56

lady in black
Insomniac member
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 8277

Re: vreau sa ma ingras :D

skumpi a scris:

offtopic  poke te`am visat aseara... mancai ciocolata rotfl

lady atat fac si eu 10 minute... ma tot ridic si ma las  chicot  nu prea avem altceva ce sa facem...nici la sala nu erau multe... decat ridicarile dar cu greutati... o chestie pe care stateai si ridicai greutati ( asta era pt muschiu din fata ) si in rest presa si cam atat... putine pt gambe
orbeam cu un prieten care face sala de muuuult si mi`a zis k muschiu gambei se dezvolta cel mai greu sad dar si dupa ce l`ai format acolo ramane big_smile

sa ramana atunci! chicot

Offline

 

 Publicitate


loading...

#671 2009-03-17 16:38:21

skumpi
Vizitator

Re: vreau sa ma ingras :D

maryu a scris:

pokemon a scris:

carmen, eu sunt agitata, ma consum, ma macin, vreau sa fac totul perfect!
insa mananc organizat, dorm minim 8 ore pe noapte si le dorm bine...
oricum, la mine ideea e ca digestia se face foarte repede: cand ma ridic de la masa am o ditai burta, si in maxim o ora ajung iarasi sa fiu plata.
deci am sucuri gastrice foarte puternice.
mi-a adus cineva aminte de o chestie de ccare uitasem: sa beau inainte, in timpul si dupa masa apa ca sa se dilueze sucurile si astfel sa se realizeze si digestia mai greu si sa aiba si organismul meu timp sa proceseze.

grater  grater  grater  grater
si eu patesc la fel

da...stiu si eu faza... numai ca dak bag un pahar d apa/suc inainte...unde mai intra mancarea ?  rotfl

 

#672 2009-03-17 16:39:15

_yohana_
Platinum member
Inregistrat: 2006-11-25
Mesaje: 16986

Re: vreau sa ma ingras :D

pokemon a scris:

carmen, eu sunt agitata, ma consum, ma macin, vreau sa fac totul perfect!
insa mananc organizat, dorm minim 8 ore pe noapte si le dorm bine...
oricum, la mine ideea e ca digestia se face foarte repede: cand ma ridic de la masa am o ditai burta, si in maxim o ora ajung iarasi sa fiu plata.
deci am sucuri gastrice foarte puternice. mi-a adus cineva aminte de o chestie de ccare uitasem: sa beau inainte, in timpul si dupa masa apa ca sa se dilueze sucurile si astfel sa se realizeze si digestia mai greu si sa aiba si organismul meu timp sa proceseze.

adica daca bei apa in timpul mese mancarea se digera mai greu?in concluzie te ingrasi? hmm


expect the worst , hope for the best!

Offline

 

#673 2009-03-17 16:41:11

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: vreau sa ma ingras :D

nu atat cat te ingrasi, cat iti dereglezi digestia, de unde probleme gen balonare, constipatie... deci nu, nu e o reteta de ingrasat, chiar nu e bine sa bei apa in timpul mesei sau imediat dupa masa, la fel sa consumi fructe in apropierea mesei

Offline

 

#674 2009-03-17 16:42:28

_yohana_
Platinum member
Inregistrat: 2006-11-25
Mesaje: 16986

Re: vreau sa ma ingras :D

upsss...de asta am eu probleme cu digestie?ca beau apa in timpul mesei sau imediat dupa neutral


expect the worst , hope for the best!

Offline

 

#675 2009-03-17 16:42:39

lady in black
Insomniac member
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 8277

Re: vreau sa ma ingras :D

heimdall a scris:

nu atat cat te ingrasi, cat iti dereglezi digestia, de unde probleme gen balonare, constipatie... deci nu, nu e o reteta de ingrasat, chiar nu e bine sa bei apa in timpul mesei sau imediat dupa masa, la fel sa consumi fructe in apropierea mesei

asa stiam si eu

Offline

 

#676 2009-03-17 16:43:54

_yohana_
Platinum member
Inregistrat: 2006-11-25
Mesaje: 16986

Re: vreau sa ma ingras :D

numai eu nu stiam  dumbom dar am bagat la cap big_smile


expect the worst , hope for the best!

Offline

 

#677 2009-03-17 16:46:42

skumpi
Vizitator

Re: vreau sa ma ingras :D

eu inainte mancam si beam o gura de ceva...iar mancam iar o gura neutral zicea mami " o gura d fan una d apa rotfl " acum mi`am mai revenit....beau o gura -2 in tp mesei...da dupa mi`e imposibil sa nu beau... si dupa supa beau...ca multi se mira lol

 

#678 2009-03-17 16:47:42

_yohana_
Platinum member
Inregistrat: 2006-11-25
Mesaje: 16986

Re: vreau sa ma ingras :D

si eu fac la fel neutral


expect the worst , hope for the best!

Offline

 

#679 2009-03-17 17:24:56

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: vreau sa ma ingras :D

se poa' sa fie si cum zice heim...la asta nu m-am gandit...
iar cu fructele stiu ca nu-i bine pt ca alea fermenteza...
skumpi, cred ca te-am socat de m-ai visat lol


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#680 2009-03-20 13:09:36

ally18
Insomniac member
Inregistrat: 2008-08-05
Mesaje: 8941

Re: vreau sa ma ingras :D

fetelor..merge?lol
v`atzi ingrasat kreva?se vede vreun rezultat?
eu nush ce exercitii sa fac pt paranteze...sau pt "ingrasatul picioarelo'smile)dak exista asa cv:D


Love.  Live. Laugh.

Offline

 

#681 2009-03-20 13:37:29

green_fairy
Platinum member
De la: undeva...
Inregistrat: 2006-03-11
Mesaje: 19228

Re: vreau sa ma ingras :D

stepper, ridicari pe varfuri pentru gambe, genoflexiuni, fandari...cam astea sunt


partydance Si-mi vine cateodata s'arunc cu grijile, problemele, cu mainile sus in aer...Si-mi place cateodata sa infrunt necazurile, stresul, gandurile cu mainile sus in aer  partydance

Offline

 

#682 2009-03-20 13:44:29

lady in black
Insomniac member
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 8277

Re: vreau sa ma ingras :D

ally18 a scris:

fetelor..merge?lol
v`atzi ingrasat kreva?se vede vreun rezultat?
eu nush ce exercitii sa fac pt paranteze...sau pt "ingrasatul picioarelo'smile)dak exista asa cv:D

uita-te la poze ca mie skumpi imi spun ca sunt grasa chicot
pot sa spun ca dupa un an de aerobic m-am ingrasat cam 4-5 kg, eu sunt multumita caci nu a fost o trecere brusca si am pus masa musculara si nu grasime. ideea e sa te tii de sport, ceea ce eu fac si acum big_smile

Offline

 

#683 2009-03-20 13:59:06

skumpi
Vizitator

Re: vreau sa ma ingras :D

da...si eu 2 kg big_smile pana acum...fac de vreo 2 luni nu ? hmm cam asa`...

wai azi`noapte am visat k m`am cantarit si aveam 49 big_smile in conditiile in care cantaru lui iubi e cu 2kg inainte....si tot asta imi doresc sa vad 49 ca atunci inseamna ca am 47 de kg big_smile
ma cantaresc azi sa vad dak a fost doar vis sau si realitate rodnar

 

#684 2009-03-20 14:24:49

lady in black
Insomniac member
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 8277

Re: vreau sa ma ingras :D

skumpi a scris:

da...si eu 2 kg big_smile pana acum...fac de vreo 2 luni nu ? hmm cam asa`...

wai azi`noapte am visat k m`am cantarit si aveam 49 big_smile in conditiile in care cantaru lui iubi e cu 2kg inainte....si tot asta imi doresc sa vad 49 ca atunci inseamna ca am 47 de kg big_smile
ma cantaresc azi sa vad dak a fost doar vis sau si realitate rodnar

skumpi, esti totala lol
ma cantaresc si eu azi la aerobic chicot

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.