homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

ACNEEA cum scap de ea?-14


#248 2010-09-20 14:34:40

alinda
Diamond member
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 55441

Re: ACNEEA cum scap de ea?

orangina123 a scris:

Mersi de raspuns. Ultimei doctorite la care am fost i-am zis ca am folosit lotiune cu Eritromicina si Metronidazol si acneea nu a trecut; dar ea mi-a prescris Eryfluid (+alt antibiotic pe cale orala), care e tot Eritromicina neutral
Ar trebui sa merg la alt dermatolog, poate ca trebuie sa imi aplic pe fatza alt antibiotic. Nici macar nu stiu daca pentru Demodex se face antibiograma.

a, pai asta nu e bine deloc! daca, desi ai anuntat ca nu ti-a trecut cu eritromicina, ti s-a prescris tot aia... ti-ai cam dat singura raspunsul neutral mergi la alt medic si vezi intai de acarianul asta (vad ca asta e, eu nu stiam). hai sa zicem ca daca pe fata n-are mare efect lotiunea nu e mare problema, dar sa inghiti aiurea antibiotice mi se pare o prostie. de antibiograma nu stiu nici eu dar merita sa intrebi.
inteleg ca ai acnee rozacee, nu?


"I am the Lizard King, I can do anything."- Jim Morrison

Offline

 



#249 2010-10-03 18:02:13

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: ACNEEA cum scap de ea?

crema dermato super buna pentru ten uscat Eucerin Aquaporin Active Rich. eu aveam cojite in jurul gurii unde aveam pielea foarte uscata, cu crema asta m-am simtit grozav. este in jur de 40-45 de lei si te tine mult si bine


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#250 2010-10-03 18:08:50

jeannie
Addicted member
Inregistrat: 2010-07-13
Mesaje: 14512

Re: ACNEEA cum scap de ea?

mersiiiii buga

Offline

 

#251 2010-10-03 18:21:19

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: ACNEEA cum scap de ea?

cresti mare puss


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#252 2010-10-09 13:18:02

Lelaina
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-02-02
Mesaje: 4397

Re: ACNEEA cum scap de ea?

Fetele... A incercat vreuna dintre voi Clearskin Professional de la Avon? E acum la promotie, la vreo 33 de lei toata gama (sunt 3 produse) si am citit review-uri bunicele online... ma tenteaza sa mi le iau...


Poor is the man whose pleasure depends on another

Offline

 

 Publicitate


loading...

#253 2010-10-09 16:00:04

Joy'n'Happiness
Full member
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 556

Re: ACNEEA cum scap de ea?

un medic dermatolog bun in Bucuresti stie cineva??..nu stiu ce sa ma fac cu acneea asta, m-am saturat de ea, ma face la psihic...am incercat nu stiu cate creme dermatocosmectice..cu nimic nu trece...atunci cand luam AC parca nu aveam asa mult , da acum  skitarg ...as vrea consult un dermatolog si eventual un endocrinolog pentru ca o alta probl cu care ma confrunt este parul gras grater(


Un vrai homme ne séduit pas plusieurs femmes en même temps mais plusieurs fois la même. - Meilleures Pages
When your ex says "you will never find anyone like me" and you reply "God I sure hope not.

Offline

 

#254 2010-10-09 20:27:35

mihaela01
Full member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2008-11-23
Mesaje: 209

Re: ACNEEA cum scap de ea?

Doctoritza la care ma duc io acum este ok, mi-a recomandat-o o prietena care a fost multumita de ea. e la policlinica panduri, ghinea grania se num. io am 4 zile de tratament, mi-a dat eryfluid si metroruboril. inca nu se observa nici o schimbare. mai astept sa vad

Offline

 

#255 2010-10-10 14:22:27

pink_martini
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-08-08
Mesaje: 3223
Site

Re: ACNEEA cum scap de ea?

Joy'n'Happiness a scris:

un medic dermatolog bun in Bucuresti stie cineva??..nu stiu ce sa ma fac cu acneea asta, m-am saturat de ea, ma face la psihic...am incercat nu stiu cate creme dermatocosmectice..cu nimic nu trece...atunci cand luam AC parca nu aveam asa mult , da acum  skitarg ...as vrea consult un dermatolog si eventual un endocrinolog pentru ca o alta probl cu care ma confrunt este parul gras grater(

eu am fost la hipocrat cu trimitere de la medic. mi-a dat antibiotic - tratament 2 luni doza slaba, crema dermatocosmetica pe baza de apa termana - eu am ales ivatherm, gel spumant bioderma si sedinte tratament cu laster si era sa uit, o mixtura produsa in farmacii.
Au trecut 2 sapt de cand am inceput tratamentul si de 2 zile nu mi-a mai aparut nici un cos.  goodluck


"Ai nevoie de atat de putin pentru a fi fericit" - Armand
____________________________

Ma plangeam ca nu am bani de sandale, pana cand am intalnit un om fara picioare

Offline

 

#256 2010-10-10 14:25:47

Madalina85
Addicted member
Inregistrat: 2009-09-27
Mesaje: 13426

Re: ACNEEA cum scap de ea?

voi cand ziceti cosuri va referiti la monstruozitatile alea mari? sau la alea mici?

Offline

 

#257 2010-10-10 15:53:12

Joy'n'Happiness
Full member
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 556

Re: ACNEEA cum scap de ea?

eu am un tip de acnee tare tampita..nu stiu denumirea medicala, insa sunt niste cosulete ca un fel de puncte negre, care ies, nu sunt din alea cu puroi, sau din alea mari rosii,..in fine atunci cand ma dau cu fond de ten se cunosc..nu-mi plac deloc... Pink_martini imi spui si mie la ce medic ai fost?...dupa cum va spuneam am incercat n creme, de la alea naturiste, alea dermatocosmetice, altele gen skinoren si niciun rezultat. asa ca m-am hotarat sa ma duc la un dermatolog, insa as vrea unul competent si nu unul care sa-mi dea nush ce gama de dermatocosmetice, as vrea o schema de tratament ceva.


Un vrai homme ne séduit pas plusieurs femmes en même temps mais plusieurs fois la même. - Meilleures Pages
When your ex says "you will never find anyone like me" and you reply "God I sure hope not.

Offline

 

#258 2010-10-10 21:27:05

pink_martini
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-08-08
Mesaje: 3223
Site

Re: ACNEEA cum scap de ea?

Joy'n'Happiness a scris:

eu am un tip de acnee tare tampita..nu stiu denumirea medicala, insa sunt niste cosulete ca un fel de puncte negre, care ies, nu sunt din alea cu puroi, sau din alea mari rosii,..in fine atunci cand ma dau cu fond de ten se cunosc..nu-mi plac deloc... Pink_martini imi spui si mie la ce medic ai fost?...dupa cum va spuneam am incercat n creme, de la alea naturiste, alea dermatocosmetice, altele gen skinoren si niciun rezultat. asa ca m-am hotarat sa ma duc la un dermatolog, insa as vrea unul competent si nu unul care sa-mi dea nush ce gama de dermatocosmetice, as vrea o schema de tratament ceva.

este o singura doctorita la dermatologie la hipocrat, se numeste Barau Alina. E ok, daca mergi cere sa-ti faca si sedinte de laser care sunt foarte ieftine 10 lei/sedinta - asta daca vii cu trimitere, daca nu, te costa 15 lei. Succes


"Ai nevoie de atat de putin pentru a fi fericit" - Armand
____________________________

Ma plangeam ca nu am bani de sandale, pana cand am intalnit un om fara picioare

Offline

 

#259 2010-10-11 14:59:12

cleopatr@
Full member
Inregistrat: 2010-01-19
Mesaje: 632

Re: ACNEEA cum scap de ea?

Isotrexin e un gel cu efecte teratogene.

Offline

 

#260 2010-10-15 18:07:24

chryss-tina
Full member
Inregistrat: 2010-07-21
Mesaje: 395

Re: ACNEEA cum scap de ea?

salutare. de foarte mult timp ma lupt cu acnea.dupa multe tratamente care au dat gres am urmat tratamentul cu roaccutane/sotret aproape 1 an si jumate la indicatiile unui medic dermatolog din Bucuresti.in august am intrerupt tratamentu,deoarece ma?vindecasem?.nu mai aveam probleme cu cosurile deloc.tin sa precizez ca am suportat foarte bine tratamentul,fara nici o complicatie.problema este ca de vreo 2 saptamani au inceput sa-mi reapara cosuri,cei drept mai micute ca cele de dinainte.insa am foarte multe,pe frunte,in barba si in jurul nasului.ma streseaza pentru ca in sfarsit tenul meu arata bine,cu mici cicatrici,dar in rest foarte ok.ce credeti,este o problema de moment sau ar trebui sa reincep tratamentul cu roaccutane?sau un altul mai putin riscant?s-a mai confruntat cineva cu aceeasi problema?va multumesc anticipat.


Inca ceva...cunoste cineva un medic dermatolog bun in targoviste care prescrie acelasi tratament?mi-e cam greu sa ajung in Bucuresti.

Ultima oara a fost editat de chryss-tina (2010-10-15 18:10:39)


I don't want a perfect life, I want a happy life  hjarta

Cea mai fericita mamica de gemenasi!   bebic  bebic

Offline

 

#261 2010-10-15 23:12:35

gabryelle
New member
Inregistrat: 2009-09-28
Mesaje: 99

Re: ACNEEA cum scap de ea?

chryss-tina a scris:

salutare. de foarte mult timp ma lupt cu acnea.dupa multe tratamente care au dat gres am urmat tratamentul cu roaccutane/sotret aproape 1 an si jumate la indicatiile unui medic dermatolog din Bucuresti.in august am intrerupt tratamentu,deoarece ma?vindecasem?.nu mai aveam probleme cu cosurile deloc.tin sa precizez ca am suportat foarte bine tratamentul,fara nici o complicatie.problema este ca de vreo 2 saptamani au inceput sa-mi reapara cosuri,cei drept mai micute ca cele de dinainte.insa am foarte multe,pe frunte,in barba si in jurul nasului.ma streseaza pentru ca in sfarsit tenul meu arata bine,cu mici cicatrici,dar in rest foarte ok.ce credeti,este o problema de moment sau ar trebui sa reincep tratamentul cu roaccutane?sau un altul mai putin riscant?s-a mai confruntat cineva cu aceeasi problema?va multumesc anticipat.


Inca ceva...cunoste cineva un medic dermatolog bun in targoviste care prescrie acelasi tratament?mi-e cam greu sa ajung in Bucuresti.

buna chryss..si eu tot din targoviste sunt...si am prob cu tenul. eu de ceva timp merg in policlinica mare la doamna Stanisor. e adavarat ca in ultimul timp...adik de aproximativ 4 -5 luni n-am mai trecut pe acolo din lipsa de timp. Este foarte buna si draguta. Si eu am urmat tratament cu roaccutane acum vre-o 3-4 ani si a fost ok atunci,dar dupa am intrerupt si mi-a sugerat sa nu mai incep iar cu roaccutane pt ca nu este foarte sanatos sa urmezi o perioada lunga de timp. In acelasi tp aveam si skinoren si zinerit. Apoi mi-a dat sa iau yasmin si nu mi-a mai mers skinorenul...imi usca foarte tare pielea si am renuntat si mi-a inlocuit o perioada cu mibazon,apoi cu sebium akn. Dupa aceesa nici zineritul nu mi-a mai mers iar imi usca pielea. Momentan iau yasmin pt k ulterior chiar am avut nevoie de ele smile si acum folosesc sebium akn si inca o solutie ce se prepara in farmacie. Bn k am luat tot la indrumarea ei si vit b6,selenium,zinc...nici nu mai stiu ce n-am luat. In fine,tenul meu arata mult mai bine dar inca ma confrunt cu problema uscarii lui dar si cu aparitia cosurilor mai ales in zona barbiei. Nu sunt foarte proeminente dar pe mine ma deranjeaza maxim. Am zis neaparat zilele astea sa imi fac tp si sa dauo fuga pe la ea. Eu zic sa mergi la ea si iti va spune exact de ce ai nevoie. te poop  puss


totul trece....

Offline

 

#262 2010-10-16 00:19:58

chryss-tina
Full member
Inregistrat: 2010-07-21
Mesaje: 395

Re: ACNEEA cum scap de ea?

buna gabryelle.in policlinica mare,la spital,nu? si eu am urmat tot felul de tratamente:mibazon,eritroacnol,zynerit vreo 2 ani si jumatate.mi-a mers bine cu acesta,dar de la o vreme nu-si mai facea efectul.luam in combinatie cu zinc si niste pastilute,nu-mi amintesc numele.nu avem probleme cu uscarea pileii,doar la roaccutane mi s-a intamplat,in primele 2 luni,dar mi-am dat cu crema puternic hidratanta de la avene si balsam de buze de la tis(foarte bun pentru buzele uscate,il recomand tuturor plus ca este ieftin,in jur de 5 lei).in timpul tratamentului cu roaccutane nu am avut alte probleme,mi-am facut de mai multe ori analizele si mi-au iesit mereu bune.chiar mi-a mers cu el.cel mai aiurea a fost faptul ca ttrebuia sa ma duc destul de des la bucuresti pentru consultatie si gaseam foarte greu pastilele(mai ales cele fara plata).doamna Stanisor primeste cu trimitere de la medicul de familie,nu?pup si ms mult:*


I don't want a perfect life, I want a happy life  hjarta

Cea mai fericita mamica de gemenasi!   bebic  bebic

Offline

 

#263 2010-10-16 11:56:47

gabryelle
New member
Inregistrat: 2009-09-28
Mesaje: 99

Re: ACNEEA cum scap de ea?

chryss-tina a scris:

buna gabryelle.in policlinica mare,la spital,nu? si eu am urmat tot felul de tratamente:mibazon,eritroacnol,zynerit vreo 2 ani si jumatate.mi-a mers bine cu acesta,dar de la o vreme nu-si mai facea efectul.luam in combinatie cu zinc si niste pastilute,nu-mi amintesc numele.nu avem probleme cu uscarea pileii,doar la roaccutane mi s-a intamplat,in primele 2 luni,dar mi-am dat cu crema puternic hidratanta de la avene si balsam de buze de la tis(foarte bun pentru buzele uscate,il recomand tuturor plus ca este ieftin,in jur de 5 lei).in timpul tratamentului cu roaccutane nu am avut alte probleme,mi-am facut de mai multe ori analizele si mi-au iesit mereu bune.chiar mi-a mers cu el.cel mai aiurea a fost faptul ca ttrebuia sa ma duc destul de des la bucuresti pentru consultatie si gaseam foarte greu pastilele(mai ales cele fara plata).doamna Stanisor primeste cu trimitere de la medicul de familie,nu?pup si ms mult:*

da iubita in policlinica la spital si primeste cu trimitere...e foarte draguta. Si mie imi era greu sa gasesc roaccutane cand urmam tratamentul,le luam gratuite dar pana la urma am mers la catena si de obicei mereu le gaseam acolo. Acum nush2 ce sa-ti zic...cel mai bn sa mergi la ea si iti va da un tratament potrivit. Si eu sapt viitoare as vrea sa ajung. Sa-mi spui daca ai fost si ce ti-a zis. te pooop  puss

Ultima oara a fost editat de gabryelle (2010-10-16 11:57:19)


totul trece....

Offline

 

#264 2010-10-16 12:26:32

chryss-tina
Full member
Inregistrat: 2010-07-21
Mesaje: 395

Re: ACNEEA cum scap de ea?

merci mult.nici nu stiu cand o sa ajung la ea ca eu sunt studenta in pitesti:( si ajung acasa decat vinerea dupa amiaza si plec duminca dupa pranz.cred ca mai degraba ajungi tu inaintea mea si imi spui si programul pe care il are big_smile .dar o sa fac tot posibilul sa ma duc cat de repede pot.deja ma streseaza prea mult situatia grater .pup par


I don't want a perfect life, I want a happy life  hjarta

Cea mai fericita mamica de gemenasi!   bebic  bebic

Offline

 

#265 2010-10-16 22:58:07

gabryelle
New member
Inregistrat: 2009-09-28
Mesaje: 99

Re: ACNEEA cum scap de ea?

chryss-tina a scris:

merci mult.nici nu stiu cand o sa ajung la ea ca eu sunt studenta in pitesti:( si ajung acasa decat vinerea dupa amiaza si plec duminca dupa pranz.cred ca mai degraba ajungi tu inaintea mea si imi spui si programul pe care il are big_smile .dar o sa fac tot posibilul sa ma duc cat de repede pot.deja ma streseaza prea mult situatia grater .pup par

aha...pai atunci o sa iti spun eu programul sigur..dar din ce mi-aduc aminte era lunea,miercurea si vinerea dupa-amiaza de la 2 la 6-7 cv de genu si martea si joia dimineata pana la 2. Dar o sa iti spun mai sigur daca s-a schimbat cv. si te cred...stiu cum e sad uofff   grater te poop  kram o seara placuta !

Ultima oara a fost editat de gabryelle (2010-10-16 22:59:22)


totul trece....

Offline

 

#266 2010-10-16 23:18:55

chryss-tina
Full member
Inregistrat: 2010-07-21
Mesaje: 395

Re: ACNEEA cum scap de ea?

ar fi bine daca ar avea program vineri dupa amiaza ca atunci ajung eu de la facultate.mai vorbim.o seara placuta si tie wink kram


I don't want a perfect life, I want a happy life  hjarta

Cea mai fericita mamica de gemenasi!   bebic  bebic

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.