homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Credeti ca puteti sta langa un baiat care mai are pe alcineva?-2


#20 2009-07-04 01:45:59

anabella_n
Hero member
Inregistrat: 2009-04-17
Mesaje: 4555

Re: credeti ca puteti sta langa un baiat care mai are pe alcineva?

noapte buna si tie

Offline

 



#21 2009-07-04 05:38:41

sioux
Full member
De la: Rusi vine ploaia
Inregistrat: 2009-05-06
Mesaje: 794

Re: credeti ca puteti sta langa un baiat care mai are pe alcineva?

Iata in sfarsit un topic extrem de interesant. Astept cu nerabdare sa va ce sfaturi ii veti da fetei si sper sa fie mai multe decat criticile smile


Cainele moare de drum lung si prostul de grija altuia.

Offline

 

#22 2009-07-04 09:42:30

puffball
Sr. member
De la: wonderland
Inregistrat: 2009-04-23
Mesaje: 1687

Re: credeti ca puteti sta langa un baiat care mai are pe alcineva?

wow...eu personal nu as putea sa stau cu o asemenea persoana, sincer! mi se pare ca isi bate joc de amandoua. draga mea, sfatul meu este sa o rupi cu el imediat. Chiar nu te merita nici pe tine si nici pe cealata. Iar daca relatia lor e dusa asa cum ai spus, atunci de ce nu o lasa pe tipa si sa vina la tine? E clar ca la ea tine mai mult(mai ales daca zici ca pe tine nici nu te prea cauta) daca dupa atata timp, desi relatia lor scartaie, nu a parasit-o pt tine.

Offline

 

#23 2009-07-04 10:09:42

anabella_n
Hero member
Inregistrat: 2009-04-17
Mesaje: 4555

Re: credeti ca puteti sta langa un baiat care mai are pe alcineva?

sioux a scris:

Iata in sfarsit un topic extrem de interesant. Astept cu nerabdare sa va ce sfaturi ii veti da fetei si sper sa fie mai multe decat criticile smile

pai poate contribui si tu la cresterea numarului sfaturilor
ca poate i-ar prinde bine o parere si din cealalta parte a baricadei big_smile

Offline

 

#24 2009-07-04 10:27:24

dea_di
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-01-16
Mesaje: 18682

Re: credeti ca puteti sta langa un baiat care mai are pe alcineva?

sincer eu nu prea cred ca il iubesti chiar asa de mult din moment ce accepti cu destul de multa usurinta faptul ca el mai are si pe altcineva....daca l-ai iubi asa de mult cum zici, nu cred ca ai putea sa suporti situatia asta, deja ar fi masochism!
zici ca stiai de la inceput ca el mai are si pe altcineva...eu nu pot sa inteleg cum te poti indragosti de cineva in conditiile astea?! poate sa fie obsesie, dependenta sau pur si simplu placere, aventura...nu stiu....dar nu dragoste! si nu e nimic rau in asta, mai ales la varsta ta, totul e sa nu te agati prea mult de experienta asta!


"Nu stii, ca numa-n lacuri cu noroi in fund cresc nuferi?"

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2009-07-04 10:50:40

Khristall
Insomniac member
De la: Casuta noastra
Inregistrat: 2007-10-08
Mesaje: 9783

Re: credeti ca puteti sta langa un baiat care mai are pe alcineva?

eu zic sa vorbesti frumusel cu el si sa`l intrebi ce vrea de la viata. daca ezita atunci pa. n`are rost, sincer. eu n`as putea sa stau asa daca as fi in locul tau. sa srau la cheremul lui, sa ma culc cu el cand vrea el si in rest, cealalta. nu`ti pierde tineretea, mai sunt baieti si sinceri pe pamant.


Mamica de strumfulet... bebe 19 iulie 2013 hjarta

Offline

 

#26 2009-07-04 11:04:15

Divya
Hero member
Inregistrat: 2009-05-13
Mesaje: 2837

Re: credeti ca puteti sta langa un baiat care mai are pe alcineva?

camicaze2 a scris:

Si nu stiu daca ma iubeste... cu toate ca am uneori niste momente hjarta! spune ca se simte bn langa mine si ca ma iubeste... dar in ciuda faptului ca mai este cu acea fata .. oare sa-l cred?? sau

cred ca raspunsul..in ciuda acestor "momente" este unul singur: NU TE IUBESTE.
U  ai putea fi cu doi baieti in acelasi timp,sa iesi cand cu unul cand cu altul,iar vreme de un an sa nu poti lua o decizie?
cred ca el e extrem de fericit ca are doua  smile
dar daca tie iti convine situatia,cine sunt eu sa te judec?poate tie iti place asa(si cred ca iti place din moment ce a trecut un an in felul asta)

Offline

 

#27 2009-07-04 11:18:30

LadyPink
Platinum member
De la: el din brate
Inregistrat: 2008-12-20
Mesaje: 15368
Site

Re: credeti ca puteti sta langa un baiat care mai are pe alcineva?

ce mi-as dori sa pot sa imi spu si eu parerea smile o sa ma rezum doar la a spune ca lucrurile nu sunt mereu numai in alb sau negru: daca nu se desparte de aia inseamna ca n-o iubeste pe ea si invers... conteaza situatiile, conteaza persoanele, conteaza ce cauta el si ce au ele de oferit, iar un an petrecut asa nu inseamna neaparat extraordinar de mult.

atat

Offline

 

#28 2009-07-04 11:54:31

Chick
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-03
Mesaje: 1336

Re: credeti ca puteti sta langa un baiat care mai are pe alcineva?

Eu sunt sigura ca poti sa fi cu 2 oameni in acelasi timp si sa-i iubesti pe amandoi.Fiecare iti ofera altceva...

In schimb,ptr binele tau iti zic sa-l parasesti daca poti.Probabil ca el,cu toate ca te iubeste,nu poate sa o paraseasca pe femeiea aia ptr ca o iubeste si pe ea.Am o prietena care a trait aproape 2 ani cu un tip care mai avea o relatie.Ea il iubea la disperare si suferea groaznic.Stia ca si el o iubeste,dar nu putea sa o paraseasca pe cealalta.Asa ca...la rece gandind...cautati un baiat care sa te iubeasca doar pe tine,pe care sa nu trb sa-l imparti cu alta femeie..

In ceea ce ma priveste,eu n-as suporta sa stiu ca alta pune mana unde pun eu,ca-l saruta exact unde il sarut si eu,ca si ei ii sopteste in timp ce are orgasm ca o iubeste si asa mai departe.N-as suporta sa-l impart,sa stiu ca si alta primeste ce mi se cuvine doar mie...

Offline

 

#29 2009-07-04 12:19:43

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: credeti ca puteti sta langa un baiat care mai are pe alcineva?

Chick a scris:

Eu sunt sigura ca poti sa fi cu 2 oameni in acelasi timp si sa-i iubesti pe amandoi.Fiecare iti ofera altceva...

se poate,intra-adevar...dar nu crezi ca la un moment dat persoana in cauza ar putea vrea sa aiba de toate intr-o singura persoana? daca trece printr-o pasa proasta,si unul/una dintre tipi/tipe e acolo,dar nu cel/cea care are calitatea de bun ascultator... adica,eu zic ca duce la frustrari. toti vrem perfectiunea,adica tot ce se poate intr-un singur loc..eu zic ca nu e totuna cand e split in half. cred ca se ajunge eventual la ganduri gen "vai,ce x si y e xulescu... pacat ca nu poate fi si z,cum e celalalt... ar fi perfect...asa,din pacate,nu e."  am umblat si eu cu 2 deodata...si cam asa ceva era in capul meu...eu vroiam unul,nu doi. da' unul cu tot ce vroiam eu nu se gasea... si am incercat cu 2,and i was driving myself crazy,si pana la urma le-am zis 'pa' amandurora... adica,da,sunt chestii diferite,e placut sa stii ca poti avea pe cineva asa azi,si pe cineva altfel maine. dar ajungi sa iti doresti sa ai o singura persoana,mereu acolo,mereu disponibila,care sa poata juca ambele roluri... pentru ca e obositor sa mergi cand dupa unul,cand dupa celalalt...

Offline

 

#30 2009-07-04 12:45:45

kdeea
Platinum member
Inregistrat: 2008-06-13
Mesaje: 20306

Re: credeti ca puteti sta langa un baiat care mai are pe alcineva?

camicaze2 ... maare grija ce faci ...
Ideea e ca poate nu sunt eu cea mai in masura sa zic asta - avand in vedere ca sunt moale ca o placinta - dar ai putina demnitate ... Te lasi folosita asa, cand are el chef de tine vine la tine, cand are chef de Miss X merge la ea ... pai puii mei ... Daca te iubeste pe tine, atunci ce anume il tine langa cealalta ?
Sunt convinsa ca il iubesti, ca tii la el, si ca nu poti sa te rupi de el asa, pur si simplu, dar totusi, ai putina ambitie si rationeaza ... nu e ok ... nu e logic ... nu e normal ... ca un om sa ... pur si simplu ... sa se autocomplaca intr-o situatie de genul asta.
Pe el .. obviously .. nu-l cunosc dar ... nu e normal ce face ... Si nu e ok sa accepti tu chestia asta. Daca, sa zicem, se hotaraste sa ramana cu ea, tu ce faci ? Stai asa si iti accepti suferinta, la fel cum ai acceptat ca el sa se joace asa cu amandoua ? Ca tare ma tem ca numai iubire nu simte that guy; nici pentru tine, nici pentru ea ...
Multa bafta !


Just a puppet on a lonely string, oh who would ever wanna be king ?

Offline

 

#31 2009-07-04 14:57:58

Divya
Hero member
Inregistrat: 2009-05-13
Mesaje: 2837

Re: credeti ca puteti sta langa un baiat care mai are pe alcineva?

ma gandesc la fata aia ce care e el de 4 ani...oare stie de situatia asta?nu cred...
...totusi eu nu am inteles un lucru...camicaze2,te'ai culcat cu el? smile ....nu am inteles asta din tot ce ai scris...iar daca e asa...se culca cu amandoua?!?

Offline

 

#32 2009-07-04 15:08:48

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: credeti ca puteti sta langa un baiat care mai are pe alcineva?

poate ca voi fi considerata rea! dar eu cred ca din cauza femeilor care accepta sa fie a 3 a persoana in cuplu exista atatia barbati care inseala!uite asa!daca fetele stiu ca cel cu care incep o relatie, e deja prins intr-o alta relatie, de ce se amesteca??poate ca exista probleme in cuplu dar acestea pot fi rezolvate si daca nu se rezolva atunci se va ajunge la o despartire si barbatul va deveni liber. si vb aia, data viitoare ai putea fi tu cea care sa ai cu un barbat o relatie de nu stiu cat timp si sa se amestece o alta femeie!cum te-ai simti?

Offline

 

#33 2009-07-04 15:08:57

cornflower
Hero member
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 2053

Re: credeti ca puteti sta langa un baiat care mai are pe alcineva?

eu am fost cu un tip care avea prietena (intre timp tipa i-a devenit sotie) dar nu vroiam fidelitate din partea lui si nici nu o ofeream, ne intalneam doar ocazional pt  patfierbinte  , iar dupa ce a oficializat relatia cu tipa respectiva am terminat cu aceasta relatie , daca pot s-o numesc asa , am terminat relatia din repect pt tipa repectiva, nu imi place sa imi bag coada in relatii oficiale sau daca sunt copii la mijloc

Offline

 

#34 2009-07-04 15:15:30

annna
Hero member
Inregistrat: 2006-09-07
Mesaje: 2917
Site

Re: credeti ca puteti sta langa un baiat care mai are pe alcineva?

complicata situatia... astept sa raspunzi la intrebarea pusa de divya ca sa ma pronunt... si ca s-o completez te intreb daca te-ai culcat cu el.. si e cumva primul baiat din viata ta? hmm


El, poate e singurul ce poate
Sa-mi promita, sa ma minta ca o sa treaca toate... smile

Offline

 

#35 2009-07-04 15:21:23

alexa123
Hero member
De la: underground
Inregistrat: 2008-12-08
Mesaje: 3560

Re: credeti ca puteti sta langa un baiat care mai are pe alcineva?

La acelasi lucru m`am gandit si eu divya...saraca fata cu care e de 4 ANI  neutral
Foarte aiurea situatia, mai ales ca sunt si sentimente la mijloc.
Intrebare: care din voi a facut primul pas spre relatia voastra?


when the pomp lights up,you shoot.

Offline

 

#36 2009-07-04 15:22:10

Divya
Hero member
Inregistrat: 2009-05-13
Mesaje: 2837

Re: credeti ca puteti sta langa un baiat care mai are pe alcineva?

?! a scris:

eu am fost cu un tip care avea prietena (intre timp tipa i-a devenit sotie) dar nu vroiam fidelitate din partea lui si nici nu o ofeream, ne intalneam doar ocazional pt  patfierbinte  , iar dupa ce a oficializat relatia cu tipa respectiva am terminat cu aceasta relatie , daca pot s-o numesc asa , am terminat relatia din repect pt tipa repectiva, nu imi place sa imi bag coada in relatii oficiale sau daca sunt copii la mijloc

nu e si cazul lui camicaze....ea spune clar in primul post ca vrea sa'l atraga spre ea,sa fie doar cu ea,sa vina mai des la ea...etc(asta zicea in primul post,din cate am inteles)

Offline

 

#37 2009-07-04 15:30:12

cornflower
Hero member
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 2053

Re: credeti ca puteti sta langa un baiat care mai are pe alcineva?

divya a scris:

?! a scris:

eu am fost cu un tip care avea prietena (intre timp tipa i-a devenit sotie) dar nu vroiam fidelitate din partea lui si nici nu o ofeream, ne intalneam doar ocazional pt  patfierbinte  , iar dupa ce a oficializat relatia cu tipa respectiva am terminat cu aceasta relatie , daca pot s-o numesc asa , am terminat relatia din repect pt tipa repectiva, nu imi place sa imi bag coada in relatii oficiale sau daca sunt copii la mijloc

nu e si cazul lui camicaze....ea spune clar in primul post ca vrea sa'l atraga spre ea,sa fie doar cu ea,sa vina mai des la ea...etc(asta zicea in primul post,din cate am inteles)

am inteles ca are 18 ani ... e la varsta  la care vrabia viseaza malai , e drept eu am avut  aproape aceeasi varsta cand eram implicat in relatia respectiva dar  eu nu am fost fidela pana sa ma marit .... si priveam lucrurile altfel

Offline

 

#38 2009-07-04 17:08:43

fallen_angel
Insomniac member
De la: MM
Inregistrat: 2007-05-07
Mesaje: 9742

Re: credeti ca puteti sta langa un baiat care mai are pe alcineva?

camicaze2 a scris:

as vrea sa precizez ca nu sunt genul de persoana care se baga peste relatii este prima experienta de genu..

nu?dar ce esti?pt ca asta faci acum,indiferent ca este prima sau a 20-a oara  wink


★★★ Candle light, moon light, star light,
The brightest glow is from love light ★★★   

                happydance  happydance  happydance

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.