homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Credeti ca puteti sta langa un baiat care mai are pe alcineva?-3


#39 2009-07-04 17:19:30

Chick
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-03
Mesaje: 1336

Re: credeti ca puteti sta langa un baiat care mai are pe alcineva?

si nu cred ca exista un "gen" care se baga peste relatii.Dragostea asta e f complicata..cat ti se pune pata pe unu/una chit ca are o relatie,e foarte greu sa-ti convingi inima sa fie controlata de ratiune....

Offline

 



#40 2009-07-04 17:25:06

lala20
Hero member
Inregistrat: 2009-03-07
Mesaje: 2809

Re: credeti ca puteti sta langa un baiat care mai are pe alcineva?

S-o luam logic. Tipul e cu cealalta de 4 ani, iar cu tine de 1 an.
N-as vrea sa te descurajez sau chestii de genul, dar nu cred ca ar da cu piciorul la o relatie de atatia ani pt a se implica serios in altceva. Cu tipa aceea e in zona lui de confort, totul e bine si frumos, au atatia ani de bune si de rele impreuna.
Cu tine se intalneste fugitiv, aveti cateva momente "wow" si c`est fini, ori asta nu cred ca e neaparat iubire, cat dorinta de nou. Tu esti gura lui de aer proaspat... Sfatul meu ar fi sa-ti stabilesti prioritatile si sa vezi daca intretinerea relatiei cu el e una dintre ele.
Iar la faza cu atractia... totul depinde de tine. Tu stii cum se comporta, ce ii place, etc. Asa ca exploreaza!
puss


The wise man said just find your place
In the eye of the storm
Seek the roses along the way
Just beware of the thorns.

Offline

 

#41 2009-07-04 18:23:08

Divya
Hero member
Inregistrat: 2009-05-13
Mesaje: 2837

Re: credeti ca puteti sta langa un baiat care mai are pe alcineva?

Katalyna2311 a scris:

annna a scris:

complicata situatia... astept sa raspunzi la intrebarea pusa de divya ca sa ma pronunt... si ca s-o completez te intreb daca te-ai culcat cu el.. si e cumva primul baiat din viata ta? hmm

eu, daca nu ma insel am gasit un post de-al ei, la totul despre sex, la topicul cu durerile in timpul sau de dupa contact, asa ca eu zic ca da, dar oricum nu stiu cat conteaza ca s-a culcat cu el sau nu.

conteaza,katalina....pai azi se culca cu prietena,maine cu ea... hmm

Offline

 

#42 2009-07-04 18:46:01

annna
Hero member
Inregistrat: 2006-09-07
Mesaje: 2917
Site

Re: credeti ca puteti sta langa un baiat care mai are pe alcineva?

Katalyna2311 a scris:

annna a scris:

complicata situatia... astept sa raspunzi la intrebarea pusa de divya ca sa ma pronunt... si ca s-o completez te intreb daca te-ai culcat cu el.. si e cumva primul baiat din viata ta? hmm

eu, daca nu ma insel am gasit un post de-al ei, la totul despre sex, la topicul cu durerile in timpul sau de dupa contact, asa ca eu zic ca da, dar oricum nu stiu cat conteaza ca s-a culcat cu el sau nu.

o intrebam daca au relatii si daca e primul pentru ca e oarecum normala la noi, femeile legatura asta "nenorocita" care se produce intre noi si primul barbat din viata noastra; sunt multe care considera ca himenul ala le uneste pe viata de acel om si nu de multe ori fac tot ce "pot" (chiar daca asta inseamna sa-si uite de demnitate, de faptul ca sunt tinere si cu o viata inainte, ca barbati sunt carca...) sa ramana langa el... indiferent ce implica asta sad din pacate sad
parerea mea sincera este sa faci bine sa iti vezi de drumul tau. genul asta de legatura "bolnavicioasa" nu cred ca are vreun viitor, dar unul stralucit asa cum ti-ai dori si cum ai merita sa ai, la 18 ani frumosi ai tai! E pacat, e pacat ca s-a ajuns si aici... dar exceptand asta... gandeste-te ca meriti un om langa tine care sa te iubeasca, sa te respecte!!!, sa te inteleaga, sa te viseze... alaturi de care sa visezi si tu! Daca tu nu consideri ca meriti toate astea, continua asa... lasa-te in voia sortii... insa nu cred ca te asteapta vreo fericire in conditiile pe care le spui tu...

si ca raspuns la toppicul tau: NU! Nu as putea sa stau langa un baiat/ barbat care are o relatie cu altcineva! NU in conditiile in care exista altcineva stabil in viata lui...

Ultima oara a fost editat de annna (2009-07-04 18:49:00)


El, poate e singurul ce poate
Sa-mi promita, sa ma minta ca o sa treaca toate... smile

Offline

 

#43 2009-07-04 19:18:54

camicaze2
New member
Inregistrat: 2009-07-02
Mesaje: 23

Re: credeti ca puteti sta langa un baiat care mai are pe alcineva?

Deci nu.. nu m-am culcat cu el...! cu toate ca la celalalt topic am mentionat ca m-am culcat era doar din pura curiozitate pentru o prietena de-a mea care si-a inceput viata sexuala cam tot asa 1 an cu prietenul  si se intreba daca va  mai curge sau nu la al-2-lea contact si de asta am vorbit la persoana mea!!! multumesc pt sfaturi puss dar... eu oricum voi pleca din localitate pt o lunga perioada de timp.. si o sa imi fie usor sa il uit pt ca mintea imi va fi preocupata cu altceva..:lucruri noi... persoane noi...  uite si vine bacu.. abea o sa mai pot avea timp de mine! cerandu-va sfaturile.. as fi vrut sa-l pun la incercare!  adica voi.. (lasand la o parte k mai are pe altcnv) cum ati atrage un baiat mai atre.. cum sa-i captati atentia numai pt voi! cum sa-i intrati in minte..? asta as fi vrut mai mult s-a aud! ms:*

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2009-07-04 19:21:52

anabella_n
Hero member
Inregistrat: 2009-04-17
Mesaje: 4555

Re: credeti ca puteti sta langa un baiat care mai are pe alcineva?

camicaze2 a scris:

adica voi.. (lasand la o parte k mai are pe altcnv) cum ati atrage un baiat mai atre.. cum sa-i captati atentia numai pt voi! cum sa-i intrati in minte..? asta as fi vrut mai mult s-a aud! ms:*

pai e simplu in cazul asta: culca-te cu el! (nu e un sfat, ci solutia optima, ca daca stau sa ma gandesc la situatia voastra asta e singurul lucru pe care n-ar trebui de fapt sa-l faci)

Offline

 

#45 2009-07-04 19:23:54

Chick
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-03
Mesaje: 1336

Re: credeti ca puteti sta langa un baiat care mai are pe alcineva?

si daca tipul se poarta ca majoritatea?adica dupa ce se culca cu fata nu o sa mai prezinte un subiect interesant...se poate intampla si asa si sa se fi culcat degeaba cu el...

Offline

 

#46 2009-07-04 19:27:36

anabella_n
Hero member
Inregistrat: 2009-04-17
Mesaje: 4555

Re: credeti ca puteti sta langa un baiat care mai are pe alcineva?

Chick a scris:

si daca tipul se poarta ca majoritatea?adica dupa ce se culca cu fata nu o sa mai prezinte un subiect interesant...se poate intampla si asa si sa se fi culcat degeaba cu el...

e un risc pe care fiecare femeie care se culca cu un barbat si-l asuma cu buna stiinta

Offline

 

#47 2009-07-04 19:28:11

skumpi
Vizitator

Re: credeti ca puteti sta langa un baiat care mai are pe alcineva?

mai, asta depinde de el...unora de exemplu le plac fetele cat mai naturale si mai cuminti...altora le plac tipele super aranjate kinky
dar ma gandesc eu ca daca intr`un an nu ai reusit sa`l atragi atat de mult incat sa`si lasa iubita nu prea cred ca mai ai sanse acum, cand el stie ca tu oricum esti acolo pentru el ! Incearca eventual sa fii mai indiferenta mai inaccesibila ... asta ar trebui sa`l starneasca dar si aici e cu dus si intors... nu poti sa fii mereu asa...
si mai ales daca nu te culci cu el....sincer acum...cu ce crezi ca o sa`l atragi ? cu plimbari de manuta prin parc ? nu pare a fi genu...
In "relatia" asta el detine controlul....poate ar fi cazu sa se inverseze lucrurile... zau ca ar fi totu okey daca ai avea si tu un iubit stabil lol asa ati fi chit tongue

 

#48 2009-07-04 19:35:43

dea_di
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-01-16
Mesaje: 18682

Re: credeti ca puteti sta langa un baiat care mai are pe alcineva?

tare skumpi! tummenupp


"Nu stii, ca numa-n lacuri cu noroi in fund cresc nuferi?"

Offline

 

#49 2009-07-04 19:42:18

camicaze2
New member
Inregistrat: 2009-07-02
Mesaje: 23

Re: credeti ca puteti sta langa un baiat care mai are pe alcineva?

off greu:)) poi am incercat eu sa mai am pe cnv darr ma omoara constiinta:D adica eu nu prea pot lasa pe altcnv sa ma atinga si nc nu pot fi ca el sa mai am pe altcnv! l-am intrebat ce-ti lipseste  tie din relatia ta! ce-ti place lamine? el mi-a zis ca ii plc ca sunt cuminte.. si felul meu de-a fi! nu stiu ce sa zic.... in fine!si cu ,culcatul nu prea pot face poi dupa.. eu imi plang in pumni dupa.. si e fooarte aiurea senzatia! ma gandesc acuma si mai serios la ruperea legaturii ce o am cu el.! asta este baieti mai sunt DAR niic unu nu e ca el:P! si nici una ca mine;)

Offline

 

#50 2009-07-04 19:54:00

skumpi
Vizitator

Re: credeti ca puteti sta langa un baiat care mai are pe alcineva?

pai normal k ii place ca esti cuminte lol ar fii culmea....
si intr`adevar... nu merita sa te culci cu el,  banuiesc ca esti virgina,  ramai asa pana o sa gasesti un tip care sa o merita smile
iar baieti nici nu mai trebuie sa fie ca si el lol cat mai putini de genu lui...

eh ...las ca te desparti tu de el intr`o zi si tot o sa`ti dai vreo 2 pumni in cap chicot ca ti`ai pierdut un an pretios din viata hjarta cu dansu... da asta e, din greselile proprii invatam,...degeaba ne zice x si y ca pana nu dai cu capu in pragu de sus nu`l vezi pe ala de jos lol

 

#51 2009-07-04 19:57:44

dea_di
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-01-16
Mesaje: 18682

Re: credeti ca puteti sta langa un baiat care mai are pe alcineva?

lol nu te culca cu el daca esti virgina, dar daca nu esti....culca-te cu el ca sa vada ca nu esti chiar asa de cuminte pe cat pari big_smile lol


"Nu stii, ca numa-n lacuri cu noroi in fund cresc nuferi?"

Offline

 

#52 2009-07-04 21:00:47

camicaze2
New member
Inregistrat: 2009-07-02
Mesaje: 23

Re: credeti ca puteti sta langa un baiat care mai are pe alcineva?

daca tot se vorbeste deschis aici ... si chiar imi place!.. as fi curioasa daca as incepe o relatie sexuala cu un alt baiat, demult as fi vrut sa aflu :adica ce schimbari asupra corpului tau pot avea loc? cum isi da seama cineva ca mi-am inceput viata sexuala??demult am vrut sa aflu asa pt cunostinta mea.

Offline

 

#53 2009-07-04 21:03:31

dea_di
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-01-16
Mesaje: 18682

Re: credeti ca puteti sta langa un baiat care mai are pe alcineva?

pai in afara de faptul ca nu mai ai himen nu se produce nicio schimbare, si singurul care isi da seama este ginecologul la control


"Nu stii, ca numa-n lacuri cu noroi in fund cresc nuferi?"

Offline

 

#54 2009-07-04 21:11:44

camicaze2
New member
Inregistrat: 2009-07-02
Mesaje: 23

Re: credeti ca puteti sta langa un baiat care mai are pe alcineva?

nu ma serios iti spun! sunt curiozitati ce as vrea sa le aflu! diniante de a incepe actul sexual as vrea s afiu mai documantata de asa ceva sa stiu la ce sa ma astept! si nu mi-ar fi rusine sa spun ca am inceput viata sexuala.. doar sunt curioasa d emulte chestii atita tot!

Offline

 

#55 2009-07-04 21:16:48

dea_di
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-01-16
Mesaje: 18682

Re: credeti ca puteti sta langa un baiat care mai are pe alcineva?

important e sa te protejezi!


"Nu stii, ca numa-n lacuri cu noroi in fund cresc nuferi?"

Offline

 

#56 2009-07-04 21:29:12

Stef
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-09-12
Mesaje: 681

Re: credeti ca puteti sta langa un baiat care mai are pe alcineva?

In momentul in care un tip sta cu 2 tipe in acelasi timp in relatii de lunga durata... acest lucru spune multe despre el ca om si despre cat de multa incredere poti avea in el.  Just my two cents.

Offline

 

#57 2009-07-04 23:29:07

lady in black
Insomniac member
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 8277

Re: credeti ca puteti sta langa un baiat care mai are pe alcineva?

dea_di a scris:

lol nu te culca cu el daca esti virgina, dar daca nu esti....culca-te cu el ca sa vada ca nu esti chiar asa de cuminte pe cat pari big_smile lol

rotfl

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.