homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Credeti ca puteti sta langa un baiat care mai are pe alcineva?


#1 2009-07-04 00:21:00

camicaze2
New member
Inregistrat: 2009-07-02
Mesaje: 23

credeti ca puteti sta langa un baiat care mai are pe alcineva?

iubesc pe cineva care mai are o prietena de 4 ani! eu sunt de un an cu el! Si nu stiu daca ma iubeste... cu toate ca am uneori niste momente hjarta! spune ca se simte bn langa mine si ca ma iubeste... dar in ciuda faptului ca mai este cu acea fata .. oare sa-l cred?? sau alta chestie: cum sa fac sa il atrag mai mult spre mine?? sa vina mai des.etc.!sa-i spun ceva..  nu stiu!ma puteti ajuta va rog??

Offline

 



#2 2009-07-04 00:29:56

ally18
Insomniac member
Inregistrat: 2008-08-05
Mesaje: 8941

Re: credeti ca puteti sta langa un baiat care mai are pe alcineva?

dak te`ar iubi atat de mult s`ar desparti de ea...nu crezi?..nush da eu n`as putea sa stiu k imi impart iubitu,si cred k nici u nu`l iubesti atat de mult,din moment ce accepti sa fie q aman2...pai ori q ea ori q tn!parerea mea..


Love.  Live. Laugh.

Offline

 

#3 2009-07-04 00:37:07

andrulina
Addicted member
Inregistrat: 2008-09-17
Mesaje: 10759

Re: credeti ca puteti sta langa un baiat care mai are pe alcineva?

eu n-as putea sa stau cu un specimen de genul, mai bn singura, linistita si fara batai de cap decat cu un afemeiat.
ally18 sunt atatea femei care stau cu barbati si aia sunt si insurati pe de-asupra....totul e posibil acum

Offline

 

#4 2009-07-04 01:04:12

anabella_n
Hero member
Inregistrat: 2009-04-17
Mesaje: 4555

Re: credeti ca puteti sta langa un baiat care mai are pe alcineva?

de ce nu-l intrebi pe el de ce nu alege una dintre voi?
cu siguranta nu-ti va da raspunsul corect (adevarat), insa il poti citi daca te minte sau nu. si in functie de motivele invocate afli spre care din voi ar tinde de fapt mai mult.
si ca sa-ti raspund la intrebarea topicului, depinde mult de situatie si de mine si starea mea la momentul acela
mi s-a intamplat sa fiu eu in postura de a fi cu doi si unul din ei sa stie de celalalt, iar dupa un timp sa le dau viteza la amandoi, sau mi s-a intamplat sa aflu ca tipul cu care eram mai era combinat cu alta si sa stau o vreme agatata de el in speranta ca va renunta la aia. evident ca n-a facut-o, asa ca i-am spus pa fara regrete
ideea e ca in ambele cazuri nu prea a fost dragoste, ci prosteala adolescentina si experiente noi. la urma urmei, aveam 17 respectiv 19 ani cand s-a intamplat, asa ca nu ma paleam prea tare de ce-mi aduce ziua de maine in materie de barbati si cu atat mai putin de moralitate si corectitudine

Offline

 

#5 2009-07-04 01:04:20

camicaze2
New member
Inregistrat: 2009-07-02
Mesaje: 23

Re: credeti ca puteti sta langa un baiat care mai are pe alcineva?

poi da dar aia e plecata mereu! e nasoala senzatia cand stiu k il impart parca... mai bine nu stiam:(... si il iubesc de asta as vrea niste sfaturi cum s ail atrag mai mult.. cum s aii arata ca il iubesc mai mult decat stie.. si cum sa fac sa fie al meu! si as vrea sa precizez ca nu sunt genul de persoana care se baga peste relatii este prima experienta de genu.. dar daca nu era relatia lor demuult dusa era logic ca nu mai interveneam eudar nici nu ma cauta de fiecare data!!nu? sfaturi va rog:P mesc:*

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2009-07-04 01:08:07

anabella_n
Hero member
Inregistrat: 2009-04-17
Mesaje: 4555

Re: credeti ca puteti sta langa un baiat care mai are pe alcineva?

o parere sincera? nu ai ce sa faci ca sa-l atragi mai mult de atat. asta e tot ce-ti poate oferi, avand in vedere ca intr-un an de relatie cu tine nu s-a hotarat s-o rupa cu aia.
iar relatia lor e dusa pt ca asa-ti spune el. daca ar fi dusa s-ar desparti si ar ramane cu tine, ca doar nu e nevasta lui

Offline

 

#7 2009-07-04 01:10:06

andrulina
Addicted member
Inregistrat: 2008-09-17
Mesaje: 10759

Re: credeti ca puteti sta langa un baiat care mai are pe alcineva?

pai daca relatia lor e demult dusa cum spui tu oare dc inca mai e cu ea?
tu faci cum crezi, dar eu n-as putea avea incredere intr-un barbat care face asa....si pana la urma dragostea cu sila nu se poate, poti sa faci tu de toate si sa nu mai stii cum sa-l mai atragi spre tine si sa te iubeasca mai mult daca el nu vrea sa renunte la cealalta n-o va face...mie tare mi-e ca o sa ai de suferit din relatia asta...el sigur nu o sa sufere, dar tu si cealalta sigur o sa suferiti. pana la urma nu s-au terminat barbatii, nu e singurul barbat de pe lumea asta si poti gasi altul care sa te merite si sa te iubeasca asa cum iti doresti tu.
tu cum ai aflat de cealalta? ti-a zis el?

Ultima oara a fost editat de andrulina (2009-07-04 01:11:14)

Offline

 

#8 2009-07-04 01:18:47

camicaze2
New member
Inregistrat: 2009-07-02
Mesaje: 23

Re: credeti ca puteti sta langa un baiat care mai are pe alcineva?

Ai tu dreptate ! asa este.. dar tin sa specific un lucru.. am vazut mai multe subiecte cum ca  unii baieti ar avea 2  prietene stiind sau nu una de cealalata! cert este ca nu au aceleai sentimente una pt cealalta , dar sufera cand nu-si vad"amanta" sau se inteleg mai bine decat cu prima! si vine la tine si il vezi ca e bland si iubitor cu tine... si prin gesturi prin vorbe si din priviri imi dau seama ca nu ma minte! si parca mereu simt concurenta cu d-soara adica imi place sa ma simt diferita fata de ea cu toate ca suntem aman2 aceeasi zodie neutral ! in fine am primit muulte sfaturi in legatuira cu el..!  cand ma duc sa ne vedem... sunt hotarataa sa ne despartim gata punem punct... DAR cand il vad ca se alinta si ma alinta si ma saruta da nu ma lasa sa respir :hjartahjarta...... cred ca am luat-o razna demuult:))tongue

Offline

 

#9 2009-07-04 01:22:37

anabella_n
Hero member
Inregistrat: 2009-04-17
Mesaje: 4555

Re: credeti ca puteti sta langa un baiat care mai are pe alcineva?

mda, ramane totusi in picioare intrebarea noastra, a tuturor care discutam cu tine aici: daca se intelege mai bine cu tine de ce nu-i da ei viteza sa formati si voi un cuplu normal?

Offline

 

#10 2009-07-04 01:26:13

camicaze2
New member
Inregistrat: 2009-07-02
Mesaje: 23

Re: credeti ca puteti sta langa un baiat care mai are pe alcineva?

da stiam de la inceput! noi efectiv ne-am cunoscut la liceu in cls a9a. am fost prieteni ne-am inteles bine asa.. dupa un timp  m-am indragostit de el si s-o vazut asta si s-a intamplat cand ma ducea acasa  si m-a sarutat!  apoi am stat o luna impreuna.. am facut pauza... cateva luni nimic nu stiam unu d altul! apoi a inceput cls a10 a ne-am vazut pe strada mi-a zs sa-i dau nr de tel k nu mai are si am mai stat o luna dupa care cearta.. din cauza unei prostii.. apoi la incepuul cls a11a m-a cautat el si uite asa am stat pana acum... nu ne vedem foooarte des! imi mai spune asa de ea cu toate ca mii foarte greu sa il aud parca fac din greselile ei..calitatile mele! uneori reusesc alteori nu:P! el imi  tot spune:" lasa ca o sa avem timp si pt noi" ! nu stiu ce s amai zic....

Offline

 

#11 2009-07-04 01:28:40

skumpi
Vizitator

Re: credeti ca puteti sta langa un baiat care mai are pe alcineva?

si cati ani spui ca ai ???

 

#12 2009-07-04 01:28:56

camicaze2
New member
Inregistrat: 2009-07-02
Mesaje: 23

Re: credeti ca puteti sta langa un baiat care mai are pe alcineva?

dupa cum stiti dupa un anumit timp intervine obsinuinta... si prietenia... poate deveni chiar un prieten bun pers de langa tine! dar iubirea unde e? si alta chestie ca s-au adunat multe amintiri .. prieteni ...

Offline

 

#13 2009-07-04 01:29:31

camicaze2
New member
Inregistrat: 2009-07-02
Mesaje: 23

Re: credeti ca puteti sta langa un baiat care mai are pe alcineva?

eu aprox 19  el 20

Offline

 

#14 2009-07-04 01:30:13

skumpi
Vizitator

Re: credeti ca puteti sta langa un baiat care mai are pe alcineva?

roll  mult....

 

#15 2009-07-04 01:31:04

anabella_n
Hero member
Inregistrat: 2009-04-17
Mesaje: 4555

Re: credeti ca puteti sta langa un baiat care mai are pe alcineva?

mamica...puiule...de ce-ti mananci tu tineretile in felul asta degradant?
nu e pacat de anii astia frumosi in care poti sa ai si tu o relatie normala, sa vezi si tu cum e sa ai un barbat numai al tau, sa traiesti si tu dragostea aia romantica, asa cum numai la 18 ani poate sa fie?!
tu cred ca mai mult suferi si te consumi decat esti fericita. parca te si vad cum numeri zilele care au mai ramas pana la urmatoarea revedere furata si nu traiesti decat pentru clipele alea putine la numar, in care stati impreuna

iete ca-n timp ce scriam eu si-a spus si varsta, deci am intuit bine ca are 18 (ca sigur nu i-a implinit pe aia 19) big_smile

Ultima oara a fost editat de anabella_n (2009-07-04 01:33:46)

Offline

 

#16 2009-07-04 01:37:06

camicaze2
New member
Inregistrat: 2009-07-02
Mesaje: 23

Re: credeti ca puteti sta langa un baiat care mai are pe alcineva?

nu zici rau:P! am intalnit mai multi baieti am incercat sa fiu altfel si sa ma detasez de el! i-am spus si lui si el l-a inceput a zis ok! dupa cateva zile se razgandeste si imi spune ori vb cu el ori cu mine... si eu ii zc la fl ori ea ori eu! dar eu tot oricum am renuntat ca ma simteam prost adica nu suportam sa ma sarute cnv acolo unde ma saruta el sau ma moara gandu ca unde il sarut eu asa face si aia! acum ma gandesc mai tare sa renunt cu toate ca imi va trebui un prosop pt nopti grele! ce ti-e si cu baietii astia care vor sa fie macho:-@! faza: cica 2 fac cat una perfecta! idiot..

Offline

 

#17 2009-07-04 01:40:52

camicaze2
New member
Inregistrat: 2009-07-02
Mesaje: 23

Re: credeti ca puteti sta langa un baiat care mai are pe alcineva?

Ms de sfaturi! sunt constructive totusi;)! mai vorbim ...e aproape2 ceasu si nu's invatata sa pierd noptile si miii soooooooomn:D noapte buna si voi dragelor popici:*

Offline

 

#18 2009-07-04 01:41:54

anabella_n
Hero member
Inregistrat: 2009-04-17
Mesaje: 4555

Re: credeti ca puteti sta langa un baiat care mai are pe alcineva?

pai in cele din urma o sa si reusesti sa te desprinzi, o sa vina mai mult de la sine, o data cu trecerea timpului si schimbarea preocuparilor
lasa ca vine facultatea, o schimbare care sigur iti va prinde bine (asta daca nu cumva ai terminat acum anul I)

din pacate chestia asta cu 2 care fac una perfecta sa intampla si la varste mai inaintate, nu numai cand esti "mic". trist...
asa sunt unii barbati, vor mereu ceva nou (de preferat o femeie noua, nu aia veche up-gradata)

Offline

 

#19 2009-07-04 01:43:09

camicaze2
New member
Inregistrat: 2009-07-02
Mesaje: 23

Re: credeti ca puteti sta langa un baiat care mai are pe alcineva?

voua* dupa cum am zis.. mii somn! si da am 18 jumate km asa... ai dreptate ca e varsta frumoasa acum... am prea multe de invatat nu de risipit o asa varsta langa cineva care nu stie sa aprecieze pe cine are alaturi! pa nb pe maine!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.