homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intarziere menstruatie-29


#533 2009-09-03 23:26:51

bacon
New member
Inregistrat: 2009-08-19
Mesaje: 59

Re: Intarziere menstruatie

hop si eu disperat
de vreo 3 zile ma dor sanii si ma doare burta de parca sunt pe stop... dar nimic. am facut 2 teste de sarcina, ambele negative... maine dimineata mai fac unul. disperat daca in 2 zile nu apare nimic fug la medic

edit[dimineata]: woooo i got my period.  majoreta

Ultima oara a fost editat de bacon (2009-09-04 12:25:10)

Offline

 



#534 2009-09-05 12:56:58

iuliana_magda
New member
Inregistrat: 2009-07-28
Mesaje: 9

Re: Intarziere menstruatie

buna fetelor.am luat din februarie anul asta pana in august Diane 35 pt hirsutism si ten acneeic.le-am intrerupt,inainte aveam menstruatia neregulata in sensul ca imi venea in fiecare luna cu intarziere.in timpul in care luam ac imi venea la fix in cele 7 zile de pauza.ma intreb...oare o sa mi se deregleze iarasi menstruatia sau o sa imi vina cam in aceeasi perioada cum imi venea cand aveam pauza de ac?

Offline

 

#535 2009-09-05 13:08:20

lady in black
Insomniac member
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 8277

Re: Intarziere menstruatie

cel mai probabil menstra va veni ca inainte de ac

Offline

 

#536 2009-09-08 01:42:55

adelina91
Membru
Inregistrat: 2009-09-08
Mesaje: 1

Re: Intarziere menstruatie

buna as vrea sa va intreb si eu ceva...si astept raspunsuri...inaintea ciclului ar trebuii sa fie semne nu???...care nu le am....dar mai nou cam de o saptamana tare ma doare stomacul ar putea sa fie ceva in legatura ca sami intarzie ciclul???...si contact sexual niu am avut cu prietenu deja de 2 luni....asa ca va rog spunetzi si mie ce ar putea fii k imi fac mare griji....:smile(

Offline

 

#537 2009-09-08 02:01:31

katharina_x
Full member
Inregistrat: 2009-07-11
Mesaje: 510

Re: Intarziere menstruatie

Majoritatea femeilor prezinta SPM,adica sindrom premenstrual, care includ si balonarea..acum nu cred ca durerea ta de stomac are legatura cu menstra. Daca ai un ciclu regulat ar trebui sa stii cand iti vine, de obicei cu o saptamana inainte incep durerile de sani care sunt cele mai frecvente. Probabil ai ceva probleme cu stomacul, daca te doare sau te arde pe dinauntru ai grija sa nu fie vreun inceput de gastrita.


Lips of splendor and tongue of deceit. All dying now as our fragile wrists hold only waste..
Yeah, that's my eye!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#538 2009-09-08 13:30:46

lorrelay
Membru
Inregistrat: 2009-09-08
Mesaje: 1

Re: Intarziere menstruatie

Buna ziua sau buna.Sunt noua pe aici si nu stiu care cum sunteti mai in varsta sau nu.Am si eu o mica mare problema.Sunt deja in a 5 a zi de cand nu mi-a venit si era destul de regulat.Precizez k de fiecare data am folosit prezervativ si nu s-a intamplat niciun fel de accident.Si inca ceva.La sfarsitul lunii trecute am avut cistita(raceala jos) si am luat timp de o saptamana nolicin.Nu stiu daca afecteaza cu ceva.Si apropos am 19 ani.Daca mi puteti spune ceva...daca e posibil sa fie de la acel antibiotc.Ah! si am toate simptomele de dinainte de menstruatie.

Ultima oara a fost editat de lorrelay (2009-09-08 13:33:14)

Offline

 

#539 2009-09-08 14:23:02

kdeea
Platinum member
Inregistrat: 2008-06-13
Mesaje: 20306

Re: Intarziere menstruatie

Daca v-ati protejat corect, nu are ce sa se intample; plus ca daca zici ca simti ca trebuie sa iti vina ... o sa vina. Sanatate ! smile


Just a puppet on a lonely string, oh who would ever wanna be king ?

Offline

 

#540 2009-09-08 14:25:48

kat_utza
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-13
Mesaje: 1038

Re: Intarziere menstruatie

probabil e de la raceala... nu-ti face probleme pentru ceva care nu exista (un contact cu risc care sa rezulte o sarcina)


bun venit pe forum! puss

Offline

 

#541 2009-09-08 16:59:06

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Intarziere menstruatie

ai avut contacte neprotejate?
testul l-ai facut prea devreme

Offline

 

#542 2009-09-09 08:24:26

issabell
New member
Inregistrat: 2009-09-08
Mesaje: 14

Re: Intarziere menstruatie

da, nu m-am protejat, chiar daca si-a dat drumul afara stiu ca nu e o metoda sigura de contraceptie. sincer chiar imi doresc sa raman insarcinata.in ultimii 10 ani am avut ciclu exact la 27-28 zile si ma deruteaza faptul ca mi-a venit doar dupa 17 zile.

Ultima oara a fost editat de issabell (2009-09-09 08:40:57)

Offline

 

#543 2009-09-09 09:46:02

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Intarziere menstruatie

ti -a venit mai repede probabil pt ca ai renuntat la anticonceptionale, s-a produs o dereglare.
dar daca vrei bebe de ce nu a ejaculat in interior?

testul de sarcina e relevant la 7 zile de intarziere a menstruatiei sau la 3 saptamani de la contact.

Offline

 

#544 2009-09-09 10:22:00

issabell
New member
Inregistrat: 2009-09-08
Mesaje: 14

Re: Intarziere menstruatie

pt ca el nu vrea deocamdata... am 28 de ani si imi doresc foarte mult un copil chiar daca va trebui sa-l cresc singura. am uitat sa spun ca am luat si antibiotice in ultima sapt de anticonceptionale.

Ultima oara a fost editat de issabell (2009-09-09 10:55:19)

Offline

 

#545 2009-09-10 10:57:05

dayssy
Membru
Inregistrat: 2009-09-10
Mesaje: 4

Re: Intarziere menstruatie

Buna,
si eu sunt noua pe forum...Am si eu o problema, daca o pot numi asa! Am chisturi pe ovare de 2 ani, sacul Douglas e plin cu lichid, medicul mi-a si spus ca nu e normal, e mult prea mult... Din ianuarie tot fac tratamen. Mai intai am fost la o doamna doctor care mi-a prescris timp de 3 luni tratament cu Duphaston (din ziua 16 pana in a 25-a). Can am mers la control a spus ca acest tratament nu a dat rezultate si mi-a spus sa iau Diane doua luni, dupa care sa merg dinou la control, dar in a doua luna am inceput sa ma dureri foarte mari si am schimbat medicul, chiar din aceeasi policlinica. Acest medic mi-a spus ca ovarul drept nu se mai vede, ca e cu totul cuprins de un chist imens, la cel stang au aparut mult mai multi, endimerul este destul de mare, si lichidul nu s-a resorbit. Mi-a spus ca mai doreste sa fac tratament inca o luna cu Duphaston, sa vada cum evolueaza dupa o luna. Pentru durere mi-a dat Tratul supozitoare si Flamexin tablete. Trebuia sa-mi vina ciclul sambata 05.09.09, dar nu a venit, sanii ma dor de marti 01.09.09. Mi-am facut un test de sarcina in 08.09.09 si a iesit negativ, iar azi am inceput sa sangerez putin. Am avut contact sexual neprotejat, sau protejat din punctul de vedere al logodnicului meu, dar noi nu am exclus pana azi posibilitatea unei sarcini. Ce credeti, as putea totusi sa fi ramas insarcinata si sangerarea sa fie o alarma falsa, azi sunt in a 33 zi a menstruatiei?!!!!!
Va rog sa-mi spuneti care este parerea voastra! E bebe sau nu?  bebe

Ultima oara a fost editat de dayssy (2009-09-10 13:20:22)

Offline

 

#546 2009-09-11 00:35:16

zerro4cool
Membru
Inregistrat: 2009-09-11
Mesaje: 1

Re: Intarziere menstruatie

buna.sunt noua pe forum...am si eu o problema si as dori ajutorul dvs.pe data de 14 august mia venit ultima data cm.a tinut pana pe data de 18.eu,neavand un ciclu regulat dar cunoscandu-ma trebuia sa imi vina cam saptamana trecuta adica intre 1 si 6 sept.nu mia venit nici acum.am  facut ieri un test si a iesit negativ.am toate simtomele menstruatiei.ma dor sanii si mia spus prietenul ca sunt si umflati.trebuie sa precizez ca am avut contac sexual neprotejat dar inainte cam cu o sapt inainte sa imi vina luna trecuta.atunci am facut un test,iar apoi seara am avut contactul neprotejat.dupa o saptamana mia venit.de atunci si pana acum nu am mai avut niciun contact sexual iar acum aprox 2 sapt am mai facut un test care a iesit negativ(am obiceiul sa le mai fac din cand in cand).totusi nu stiu de ce dar mam cam speriat desi nu cred ca ar fi sanse sa fi ramas insarcinata.voi ce spuneti?sapt trecuta am fost si foarte stresata.oare sa fie din cauza asta?
ps: ar mai fi ceva...simtomele menstruatiei au incepu sa apara cam in urma cu aprox 2 sapt,iar luna aceasta nu mam simtit prea bine... Va multumesc pt timpul acordat.

Ultima oara a fost editat de zerro4cool (2009-09-11 00:47:38)

Offline

 

#547 2009-09-11 00:53:37

sushi
Hero member
Inregistrat: 2009-05-11
Mesaje: 2611

Re: Intarziere menstruatie

nu inteleg  de ceiti faci tu testele de sarcina asa, oricand. Acestea se fac la 3 sapt de la contactul neprotejat sau la o saptamana de la intarzierea menstruatiei, si tu cum nu o ai regulata nu poti sti cand e o saptamana, nu? De ce nu iei anticonceptionale? In felul asta vei avea si menstruatia regulata si nu mai stai nici cu grija ca "vai sunt insarcinata". Cum pot fi unii atat de inconstienti #-o

Offline

 

#548 2009-09-11 09:19:10

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Intarziere menstruatie

dayssy a scris:

Buna,
si eu sunt noua pe forum...Am si eu o problema, daca o pot numi asa! Am chisturi pe ovare de 2 ani, sacul Douglas e plin cu lichid, medicul mi-a si spus ca nu e normal, e mult prea mult... Din ianuarie tot fac tratamen. Mai intai am fost la o doamna doctor care mi-a prescris timp de 3 luni tratament cu Duphaston (din ziua 16 pana in a 25-a). Can am mers la control a spus ca acest tratament nu a dat rezultate si mi-a spus sa iau Diane doua luni, dupa care sa merg dinou la control, dar in a doua luna am inceput sa ma dureri foarte mari si am schimbat medicul, chiar din aceeasi policlinica. Acest medic mi-a spus ca ovarul drept nu se mai vede, ca e cu totul cuprins de un chist imens, la cel stang au aparut mult mai multi, endimerul este destul de mare, si lichidul nu s-a resorbit. Mi-a spus ca mai doreste sa fac tratament inca o luna cu Duphaston, sa vada cum evolueaza dupa o luna. Pentru durere mi-a dat Tratul supozitoare si Flamexin tablete. Trebuia sa-mi vina ciclul sambata 05.09.09, dar nu a venit, sanii ma dor de marti 01.09.09. Mi-am facut un test de sarcina in 08.09.09 si a iesit negativ, iar azi am inceput sa sangerez putin. Am avut contact sexual neprotejat, sau protejat din punctul de vedere al logodnicului meu, dar noi nu am exclus pana azi posibilitatea unei sarcini. Ce credeti, as putea totusi sa fi ramas insarcinata si sangerarea sa fie o alarma falsa, azi sunt in a 33 zi a menstruatiei?!!!!!
Va rog sa-mi spuneti care este parerea voastra! E bebe sau nu?  bebe

daca menstruatia e normala dpdv calitativ si cantitativ nu are cum sa fie bebe, chiar daca esti in a 33-a zi a ciclului. chisturile de pe ovare pot deregla menstruatia, si de aceea sa fi venit doar acum



zerro4cool a scris:

buna.sunt noua pe forum...am si eu o problema si as dori ajutorul dvs.pe data de 14 august mia venit ultima data cm.a tinut pana pe data de 18.eu,neavand un ciclu regulat dar cunoscandu-ma trebuia sa imi vina cam saptamana trecuta adica intre 1 si 6 sept.nu mia venit nici acum.am  facut ieri un test si a iesit negativ.am toate simtomele menstruatiei.ma dor sanii si mia spus prietenul ca sunt si umflati.trebuie sa precizez ca am avut contac sexual neprotejat dar inainte cam cu o sapt inainte sa imi vina luna trecuta.atunci am facut un test,iar apoi seara am avut contactul neprotejat.dupa o saptamana mia venit.de atunci si pana acum nu am mai avut niciun contact sexual iar acum aprox 2 sapt am mai facut un test care a iesit negativ(am obiceiul sa le mai fac din cand in cand).totusi nu stiu de ce dar mam cam speriat desi nu cred ca ar fi sanse sa fi ramas insarcinata.voi ce spuneti?sapt trecuta am fost si foarte stresata.oare sa fie din cauza asta?
ps: ar mai fi ceva...simtomele menstruatiei au incepu sa apara cam in urma cu aprox 2 sapt,iar luna aceasta nu mam simtit prea bine... Va multumesc pt timpul acordat.

daca ai avut menstruatie de la ultimul contact nu inteleg de ce iti mai faci griji. nu esti insarcinta, mai ales ca ai si testele alea negative. spm se pare ca ai, si daca ai si menstruatia neregulata, asteapta ca o sa vina.

Offline

 

#549 2009-11-30 17:15:05

alina N
Membru
Inregistrat: 2009-11-30
Mesaje: 3

Re: Intarziere menstruatie

Buna vreau  sa ma ajutati si pe mine,mie daca mi-a intarziat,cam pe la 9 zile de intarziei mi-am facut test si mi-a iesit negativ,azi sunt deja in a 15 zi de intarziere si pe la ora 3 mi-a venit 2-3 stropi de sange da are culoare roz.Va rog sa imi spuneti ce poate fi?

Va multumesc!!!!

Offline

 

#550 2009-11-30 17:24:41

YoHanna
Insomniac member
Inregistrat: 2007-05-31
Mesaje: 5651

Re: Intarziere menstruatie

testul e concludent facut la 7 zile de intarziere.
dak a curs asa putin inseamna k urmeaza sa vina smile


hjarta "The most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the "you" you love, well, that's just fabulous" hjarta

Offline

 

#551 2009-11-30 21:40:16

alina N
Membru
Inregistrat: 2009-11-30
Mesaje: 3

Re: Intarziere menstruatie

da da dupa 2 ore am observat ca sa oprit si a inceput sa imi vina o scurgere da foarte putina de culoare maro.credeti ca ii un semn ca imi vine ciclul sau alceva?bebe

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.