homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici-15


#267 2010-01-03 22:15:55

daniele_co
Full member
Inregistrat: 2009-11-01
Mesaje: 477

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici

katami si eu fac la fel ca tine....lenevesc cat se poate.mare lucru nu fac, ma trezesc, pap, un pic pe forum, somn, si o iau de la capat big_smile
stii ca trebuie sa dormim cat mai mult acum ca pe urma.....plangem big_smile
pupici si ne tii la curent


It's so much easier to be happy !
It's so much easier to choose to love the things that you have, instead of always yearning for what you're missing, or what it is that you're imagining you're missing !
It is so much more peaceful !

Offline

 



#268 2010-01-03 23:15:43

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici

eu mi-am scos parleala, m-a apucat brusc harnicia si am mai dat o tura de impachetat lol


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#269 2010-01-04 05:19:03

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici

daniele_co a scris:

katami si eu fac la fel ca tine....lenevesc cat se poate.mare lucru nu fac, ma trezesc, pap, un pic pe forum, somn, si o iau de la capat big_smile
stii ca trebuie sa dormim cat mai mult acum ca pe urma.....plangem big_smile
pupici si ne tii la curent

Ei si tu Daniela...eu am muncit pana in ultima clipa si uite ce frumos am nascut smile (adica usor). Depinde de copil; Doamne ajuta dar fetita mea doarme noaptea (eu o trezesc sa ii dau sa manance ca atfel ar dormi continuu si ziua plange numai daca nu este schimbata (iar cand o schimbam si o stregem cu servetele umede pt bb urla pentru ca sunt reci fapt pt care maine mergem sa ii luam incalzitor de servetele). Deci daca ai bebe linistit esti si tu linistita.

Gata, intru mai des pe forum ca sa va incurajez: go Kata go! go Daniela go!  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#270 2010-01-04 08:56:13

witty_ina
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-09-11
Mesaje: 1407

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici

Flower mai intra pe aici cat sa ne starneasca invidia pt ce minunatie cuminte are  big_smile . Lasa ca si noi vom avea noroc ... par

Katami, ma fac Nostradamus si prezic ca vei naste cu o cutie in brate. Banuiam eu, cand am dedus ca ai lasat-o mai moale cu treaba, ca nu tine mult minunea.  chicot Mai bine invata de la Daniela  wink

Daniela, bine faci pt ca dupa ce vine bebe, nu se stie cat timp vom mai avea pt noi.  Abia astept sa nasteti amandoua si sa ne povestiti  majoreta


28.01.2010: Luca e in sfarsit la mami si tati in brate
[img]http://tickers.TickerFactory.com/ezt/t/wXDT31D/weight.png[/img]

Offline

 

#271 2010-01-04 11:42:20

Alina Elena
Insomniac member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 5953

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici

Flower felicitari pt bebe si pt ca ai fost f curajoasa.  sa iti creasca mare fetita.

Kata si Danieel bafta multa. acus vine momentul mult asteptat.

Ultima oara a fost editat de Alina Elena (2010-01-04 11:43:11)


Avem doua printese minunate - Alisia Georgiana - 25 aprilie 2010
                                            - Luiza Petronela - 22 iunie 2012
Dumnezeu sa le ocroteasca sa fie mereu sanatoase

Offline

 

 Publicitate


loading...

#272 2010-01-04 11:49:10

samy
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-10-30
Mesaje: 2562

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici

flowerpot, poti folosi servetele impregnate cu ulei, ca sa nu mai fie rece pe pielea micutei. eu am avut unele de la sanosan, stiu ca nu esti in tara, dar poate gasesti acolo unde esti si tu , sau freaca putin in palma pe cele umede, se mai incalzesc putin. succes! majoreta


Mami de fetite:pisoi si pisoias! hjarta

Offline

 

#273 2010-01-04 19:21:57

daniele_co
Full member
Inregistrat: 2009-11-01
Mesaje: 477

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici

Flower ma bucur pt tine ca ai o fetita asa cuminte smile 
vom vedea cum va fi al meu........eu cica sunt mai "puturoasa " din fire lol de asta lenevesc mai mult........dar nici nu pre am ce face pe vremea asta..imi gasesc mereu de lucru in casa, sa nu crezi ca stau chiar asa big_smile.dar cand mi-e somn....dorm..si profit acuma ca pe urma....
fetelor am emotii de numa-numa........parca-mi sta inima numai cand ma gandesc (cica nu ma simt pregatita lol )........imi mai raman 8 zile pana la 40 sapt..........incerc sa fac respiratii dupa acum lol
sper sa trec cu bine si sa am un bebe sanatos si sa ne vedem si acasa cu totii
katami, ce mai faci? burtica?
merci mult Alina Elena si multumesc fetelor pt incurajari (am mare nevoie )
pupici la burtici


It's so much easier to be happy !
It's so much easier to choose to love the things that you have, instead of always yearning for what you're missing, or what it is that you're imagining you're missing !
It is so much more peaceful !

Offline

 

#274 2010-01-04 19:25:28

carra_verona
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-30
Mesaje: 6654

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici

bafta multa daniele - o sa fie bine.
nastere usoara si stai cu noi sa ne zici cum e.
si eu cand ma gandesc la nastere ma ia cu groaza.
mai e pina atunci.
puss  par  kram


din 2010 fericita mamica de puiuta
fertility

Offline

 

#275 2010-01-04 19:42:47

witty_ina
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-09-11
Mesaje: 1407

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici

Cara tu ar trebui nici sa nu comentezi chicot . Rushinica pt emotii la 19 saptamani... cand totul e roz. La 36-38 ce o sa faci? chicot

Daniala, e un mare pacat ca nu exista xanax pt momentele astea chicot . Eu sunt panicata de emotii dar gasesc puterea sa "sorb" fiecare clipa pt ca e posibil sa nu o mai traiesc niciodata (asta pt ca vreau un singur bebe)...

Treci si peste asta si in cateva zile te vei da mare pe aici cu o super-poveste  wink si cu poze de nota 10


28.01.2010: Luca e in sfarsit la mami si tati in brate
[img]http://tickers.TickerFactory.com/ezt/t/wXDT31D/weight.png[/img]

Offline

 

#276 2010-01-04 19:50:36

daniele_co
Full member
Inregistrat: 2009-11-01
Mesaje: 477

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici

witty, de xanax fac rost, lucrez in farmacie,dau iama acolo si fur o pastila pe care o tin in buzunar lol ca sa ma linisteasca  chicot
pai si eu cica trag de timp.....sa mai stea bebe acolo ca sa mai traiesc un pic miracolul sarcinii.doar ca uneori sunt saturata de asta.cand ai dureri si nu-ti mai gasesti locul, cam vrei sa scapi, numai ca :scapi de una, dai de alta:D......si cum ma gandesc ca voi avea o gogoasa mica care va depinde de mine 24/24, prefer sa -l mai tin smile la caldurica
eu cica vreau o familie mare, vreo 4 copii (dar cred ca ma opresc dupa 2 lol....trebuie buget mare pt 4 big_smile)


It's so much easier to be happy !
It's so much easier to choose to love the things that you have, instead of always yearning for what you're missing, or what it is that you're imagining you're missing !
It is so much more peaceful !

Offline

 

#277 2010-01-04 20:10:09

witty_ina
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-09-11
Mesaje: 1407

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici

Bravo! te invidiez pt curajul tau  wink . Si eu as vrea 2 strumfi dar sotul vrea 1 ...Poate peste ceva vreme mai negociem. Tu cand ar trebui sa nasti?


28.01.2010: Luca e in sfarsit la mami si tati in brate
[img]http://tickers.TickerFactory.com/ezt/t/wXDT31D/weight.png[/img]

Offline

 

#278 2010-01-04 20:16:12

daniele_co
Full member
Inregistrat: 2009-11-01
Mesaje: 477

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici

fac 40 sapt pe 12 ian....
curaj nu stiu daca il am.doar ca eu mi-as fi dorit sa mai am o sora, am un frate cu 8 ani mai mare decat mine.parca-mi este strain....si sotul ar fi vrut 2 fete, 2 baieti (asta ar fi idealul)..........incepem cu unul, vedem noi pe urma:)........plus ca ma gandesc ca nu vor fi singuri, vor fi uniti la bine si la greu,dar vom vedea smile
sa-l fac pe asta mic intai:D

p.s. o sa vezi ca-si va schimba sotul tau idea dupa ce-si va vedea iubirea in brate hjarta


It's so much easier to be happy !
It's so much easier to choose to love the things that you have, instead of always yearning for what you're missing, or what it is that you're imagining you're missing !
It is so much more peaceful !

Offline

 

#279 2010-01-04 21:17:40

fleurette
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-09-29
Mesaje: 3111

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici

o sa fie bine daniele...o sa nasti fara probl, nu-ti face griji, bb te va ajuta  smile
e bine sa mai ai un frate sau o sora...fratele meu e mai mare cu 7 ani si ne iubim f mult  kram


mamica de gemeni: Darius si Clarisa al9leacer

Offline

 

#280 2010-01-05 09:22:36

Alina Elena
Insomniac member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 5953

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici

carra_verona a scris:

bafta multa daniele - o sa fie bine.
nastere usoara si stai cu noi sa ne zici cum e.
si eu cand ma gandesc la nastere ma ia cu groaza.
mai e pina atunci.
puss  par  kram

si pe mine ma apuca uneori momente de astea de stres. cand ma ia cu frica , dar ma consolez cu ideea ca ami este. dar cand voi trece de 33-34 de sapt ..........si ma apropiiiiiiiiii. disperat

Ultima oara a fost editat de Alina Elena (2010-01-05 09:22:53)


Avem doua printese minunate - Alisia Georgiana - 25 aprilie 2010
                                            - Luiza Petronela - 22 iunie 2012
Dumnezeu sa le ocroteasca sa fie mereu sanatoase

Offline

 

#281 2010-01-05 10:24:25

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici

witty_ina a scris:

Bravo! te invidiez pt curajul tau  wink . Si eu as vrea 2 strumfi dar sotul vrea 1 ...Poate peste ceva vreme mai negociem. Tu cand ar trebui sa nasti?

esti o norocoasa lol
al meu a zis intr-o seara ca el vrea cel putin 3 rotfl
si i-am zis, hai ca 2 fac, dar pe restul poarta-i tu 9 luni si naste-i apoi lol
plus ca port ochelari deci voi face cezariana... asa ca mai mult de 3 oricum nu se va putea, poate doar 2...

Offline

 

#282 2010-01-05 11:56:14

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici

camysh si eu port ochelari , si depinde de dioptrii, mie medicul de familie mi-a zis ca la ce am eu nu e porblema, am -1.5 la unul si -1 la unul...eu din cate stiu sunt probleme de la -+3 in sus....poate chiar mai mult


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#283 2010-01-05 12:17:51

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici

hm... eu am 2 si ceva la unul, si la unul mai putin, de departare, adica ii port mereu
faza e ca mama finei mele avea tot cam asa, dar ea nu isi purta ochelarii si nici nu a zis nimic. si a nascut normal si acum are 6 neutral si nici acum nu-i poarta roll
nu vreau sa ajung si eu la 6...

Offline

 

#284 2010-01-05 14:14:39

rozik
Full member
Inregistrat: 2006-08-31
Mesaje: 908

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici

In primul rand,cezariana este recomandata in caz de miopie,daca ai hipermetropie nu te impiedica nimic sa nasti normal.
In al doilea rand,Ana Maria Prodan zicea intr-o emisiune ca ea a nascut toti cei 3 copii prin cezariana,si vrea sa-l faca si pe al patrulea,a facut-o pe propria raspundere si a dat semnatura.Asa ca,daca vreti,dati-i drumul lol


Nu exista decat un singur copil perfect pe lumea asta si fiecare mama il are!
Hotararea de a avea un copil e cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.

Offline

 

#285 2010-01-05 14:18:06

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici

pai eu am miopie scolara... asta a fost diagnosticul pus la momentul cand mi-am facut primii ochelari

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.