homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici-17


#305 2010-01-07 04:16:24

daniele_co
Full member
Inregistrat: 2009-11-01
Mesaje: 477

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici

pai kata, juma de pahar e mult lol ii placea feciorasului lol.eu eram doar cu guritele big_smile
mariada, felicitari si sarcina usoara.........sa faci bebe sanatos


It's so much easier to be happy !
It's so much easier to choose to love the things that you have, instead of always yearning for what you're missing, or what it is that you're imagining you're missing !
It is so much more peaceful !

Offline

 



#306 2010-01-07 10:00:17

carra_verona
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-30
Mesaje: 6654

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici

felicitari mariada si urari de sarcina usoara.
puss  par  kram


din 2010 fericita mamica de puiuta
fertility

Offline

 

#307 2010-01-07 10:51:12

dirida
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-02
Mesaje: 5207

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici

multumesc meriada. Si eu am avut o viroza cam in mom conceperii, i-am spus dr mele, nu prea a fost incantata, dar sper sa fie bine, pt ca nu am luat antibiotice si am citit prospectul medicqamentelor pe care le-am luat si nu scria ca ar fi interzise in sarcina. Acum noi stam acasa in patut pt ca la eco s-a vazut ca e nu prins bine bebe si nu am voie sa fac efort deloc pana se prinde bine.


Doamne, te rog, fa o minune si pentru noi!

Offline

 

#308 2010-01-07 12:02:46

witty_ina
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-09-11
Mesaje: 1407

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici

Falicitari si tie, Mariada! Sarcina usoara in continuare...

Printesica, tu cum te simti?


28.01.2010: Luca e in sfarsit la mami si tati in brate
[img]http://tickers.TickerFactory.com/ezt/t/wXDT31D/weight.png[/img]

Offline

 

#309 2010-01-07 12:35:21

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici

Mariada, felicitari si sarcina usoara smile

Offline

 

 Publicitate


loading...

#310 2010-01-07 12:53:25

Juli
Hero member
Inregistrat: 2008-07-03
Mesaje: 2472

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici

Fetele, ce vitamine pot lua, in afara de elevit/centrum materna, avand in vedere ca alaptez mereu.
Vreau ceva care sa se dizolve in apa, caci nu suport sa inghit pastile.
Am ajuns la 44,4 kg (azi dimineata)....... neutral


Are mama un baiat tare frumusel - Razvan Andrei

Offline

 

#311 2010-01-07 13:14:53

tomina
Hero member
De la: Cluj
Inregistrat: 2007-01-19
Mesaje: 3647

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici

Juli eu stiu ca atunci cand ai probleme cu greutatea e musai sa spui dr-lui. imi pare rau eu nu stiu ce alte vit ai putea lua.


iubesc+Camelia+Matei

Offline

 

#312 2010-01-07 13:36:55

Alina Elena
Insomniac member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 5953

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici

mariada felicitari si sarcina usoara.

si eu am mai baut cate o gurita de alcool din cand in cand, dar rar. o gurita de vin sau lichior, sau bere. dar nu mult o gurita doua. de Craciun am baut mai mult- o jumatate de canita  de vin fiert. oare nu am facut bine? mie cumatra mea mi-a zis ca si ea a mai baut cate putin din cand in cand. mai ales o gurita de vin rosu natural.

Ultima oara a fost editat de Alina Elena (2010-01-07 13:37:31)


Avem doua printese minunate - Alisia Georgiana - 25 aprilie 2010
                                            - Luiza Petronela - 22 iunie 2012
Dumnezeu sa le ocroteasca sa fie mereu sanatoase

Offline

 

#313 2010-01-07 13:40:29

witty_ina
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-09-11
Mesaje: 1407

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici

Juli, sunt multivitaminele efervescente (mai multe sunt pt copii). Poate stiu fetele mai multe detalii


28.01.2010: Luca e in sfarsit la mami si tati in brate
[img]http://tickers.TickerFactory.com/ezt/t/wXDT31D/weight.png[/img]

Offline

 

#314 2010-01-07 14:21:17

carra_verona
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-30
Mesaje: 6654

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici

Alina Elena a scris:

mariada felicitari si sarcina usoara.

si eu am mai baut cate o gurita de alcool din cand in cand, dar rar. o gurita de vin sau lichior, sau bere. dar nu mult o gurita doua. de Craciun am baut mai mult- o jumatate de canita  de vin fiert. oare nu am facut bine? mie cumatra mea mi-a zis ca si ea a mai baut cate putin din cand in cand. mai ales o gurita de vin rosu natural.

si eu alina tot asa, o gurita de sangria sau o gurita de sampanie la miezul noptii de Anul Nou (care m-a prins cu sticla de sampanie in mana by the way)
smile


din 2010 fericita mamica de puiuta
fertility

Offline

 

#315 2010-01-07 15:17:18

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici

mariada, felicitaaari!!! applause

daniele, pai nici eu nu dadeam cu vinutu decat fff rar... de cateva ori in toata sarcina am "comis-o" cu aprox jum de pahar. tarii si alte chestii n-am baut deloc... iar bere tot asa, max jum de pahar. sampanie am luat o gura de anul nou, dar cum nu-mi place de felul meu... mi-a picat aiurea


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#316 2010-01-07 17:36:34

dirida
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-02
Mesaje: 5207

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici

witty_ina a scris:

Falicitari si tie, Mariada! Sarcina usoara in continuare...

Printesica, tu cum te simti?

acum sunt bine, nu ma mai doare burtica de marti, cand mi-a trecut abia dupa al doilea no spa. Am obs ca ma doare numai cand fac efort. Acum daca de 3 zile lenevesc in pat nu m-a mai durut. Maine ma duc la doctora, mi-a zis ca mi-a scris deja externarea si concediul medical pt 2 sapt. Maine o intreb daca pot sa ma prog pe sapt viitoare la cab ei particular pt un eco, as avea 7 sapt si ceva ...poate auzim inimioara si vedem daca a inceput sa se fixeze bine (cuminitica am fost, utrogestanul l-am pus ).


Doamne, te rog, fa o minune si pentru noi!

Offline

 

#317 2010-01-07 17:46:17

witty_ina
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-09-11
Mesaje: 1407

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici

Bravo... sa fii cumintica in continuare. La 7 sapt si ceva ar trebui sa-i auzi sau sa-i vezi inimioara cum bate: depinde de ecograful medicului. Asteptam poze cu fasolica  chicot


28.01.2010: Luca e in sfarsit la mami si tati in brate
[img]http://tickers.TickerFactory.com/ezt/t/wXDT31D/weight.png[/img]

Offline

 

#318 2010-01-07 17:51:33

dirida
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-02
Mesaje: 5207

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici

vedem maine ce zice dr, va tin la curent oricum


Doamne, te rog, fa o minune si pentru noi!

Offline

 

#319 2010-01-07 18:11:51

daniele_co
Full member
Inregistrat: 2009-11-01
Mesaje: 477

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici

bafta printesica.....asteptam vesti
fetelor cate o gurita de alcool nu cred ca are nik..........eu puteam sa fac orice numai sa nu beau dar daca imi era pofta....gustam si asta e...smile si ce bun mai era.......lol
cand aveam 3 luni  de sarcina eram la focuri de artificii si imi saliva gurita dupa un pahar de sprit lol numai asta vedeam


It's so much easier to be happy !
It's so much easier to choose to love the things that you have, instead of always yearning for what you're missing, or what it is that you're imagining you're missing !
It is so much more peaceful !

Offline

 

#320 2010-01-07 22:52:17

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici

Mariada felicitari pentru sarcina si sa nu ai deloc greturi si arsuri gastrice  happydance

Juli si eu iau vitamine (Preg-vit) dar nu se dizolva. Am vazut insa numai vitamina C si un compex de vitamine B care sunt efervescente (in rest nu stiu sa existe pe undeva vitamine efervescente care sa fie echivalentul celor solide).

Ina, maine 8 Ianuarie, deschid un topic la Diete dar nu despre diete ci un jurnal cu ce mananc eu zilnic, timp de o luna sau doua ca sa imi mentin productia de lapte. Nu sunt multumita deloc de cum am procedat pana acum. De la 85 la cat ajunsesem inainte de a pleca la spital, acum am 76,5kg dupa 9 zile. In prezent nu ma mai intereseaza sa slabesc ci doar sa am lapte pt Carolina.

Kata tu o sa nasti ca si mine, parca vad. Te rog eu frumos sa nu o faci pe eroina si sa stai zeci de ore cu contractii ci sa iei epidurala ca nu o sa regreti.

Daca va ajuta cu ceva happy  si eu am mai gustat cate un pic de vin in sarcina.Nu mult, un fund de pahar, cat sa imi fac pofta si destul de rar. Am pacatuit cu coca-cola mai ales la sfarsit de sarcina.

Am si eu cateva intrebari, poate ma puteti ajuta:
1. Ma doare un mamelon/sfarc foarte tare cand bebe incepe sa suga. In timpul suptului nu ma doare mai deloc. A fost usor crapat dar s-a vindecat. aveti experienta cu asa ceva? Ce sa fac sa treaca cat de cat? Oare imi va mai trece sau v-a trebui sa indur durerea de cate ori ii dau acel san?

2. Mamici, voi ati mancat lactate in timpul alaptarii? Ce mancaruri ati evitat?

3. Ati lasat bebele sa planga ca sa se acomodeze in patut singurel? Ca asa se zice: lasa-l sa planga 10 minute si apoi nu mai ai probleme cu el.

Ultima oara a fost editat de flowerpot (2010-01-07 22:54:16)


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#321 2010-01-07 23:18:19

SoareleMeu
Hero member
Inregistrat: 2007-11-16
Mesaje: 2284

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici

1 iti va trece sfarcu....ale mele erau roase. sa te straduiesti sa alaptezi din amandoi sanii pt ca sa nu pierzi laptele din unul sau sa iti apara vergeturi ....chiar daca doare se merita. nu te da batuta.
2 poti sa mananci orice in cantitati ponderate. totusi nu alcool si usor cu cofeina in caz ca bei cafea, cola...
3 nu l-am lasat plangand niciodata mai mult de 2 min pana ma pregateam sa alaptez.
De fapt 3 luni nu l-am lasat din brate smile...acum la un an jumate nu mai vrea in brate si mi-e dor sa il simt lol aiurea, stiu !

edit. vroiam sa adaug ca pozitia care o ai la alaptat trebuie sa fie corecta ... in principiu de aia faci rani la sfarcuri. cand mai ajungi pe la moasa sau doctor, roaga-i sa iti arate cum sa o pui la san doar ca sa fi sigura ca faci totul corect...

Ultima oara a fost editat de SoareleMeu (2010-01-07 23:32:25)

Offline

 

#322 2010-01-08 01:13:20

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici

1. nu ma pricep la alaptat big_smile
2. am evitat fructele si legumele crude. am mancat lactate, da.
3. nope big_smile ca si soare, pana la 3-4 luni baby a dormit pe pieptul meu hjarta

sunt babisme si nu mi se pare ok pt bebe sa il lasi sa planga indiferent de motiv. lasatul sa planga pt ca pana la urma se obisnuieste e ca sa ne facem noua viata mai usoara dar cate din cele care dau sfatul asta se gandesc ca bebele respectiv simte o suferinta daca e lasat asa de izbeliste? ia cupilul cat de des in brate ca acusi acusi nu mai vrea si ajungi ca soare si ca mine sa te rogi pt un pup lol


mami de minuni hjarta

Offline

 

#323 2010-01-08 01:27:19

Zeyna
Platinum member
Castigatoare a concursului de Miss
De la: Constanta
Inregistrat: 2007-07-07
Mesaje: 19746

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici

o`hara nu ne arati niste poze cu scumpetea?


Dragostea nu se stă, se face.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.