homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Vreau sa slabesc- 10-124


#2338 2013-07-31 23:57:20

Johanne
Platinum member
Inregistrat: 2012-01-12
Mesaje: 16437

Re: Vreau sa slabesc- 10

Eu nu am incredere in nici o pastila de slabit,am o vecina in scara,era mai grasuta si pentru nunta a vrut sa arate bine,ca deh..a luat pastile pentru slabit,intradevar a slabit enorm de mult dar dupa ce a incetat sa mai ia s-a facut dubla fata de cum era inainte de tratament.

Cel mai bun este sportul si mancatul cu limita din toate,fara sa te infometezi


Two souls don't find each other by simple accident

Offline

 



#2339 2013-08-01 00:28:03

ancaaa21
Full member
Inregistrat: 2013-07-20
Mesaje: 198

Re: Vreau sa slabesc- 10

Cateodata ea mai tine dieta cu mine 1-2 saptamani, eu slabesc si 4 kg cand am nevoie si mananc mai mult decat ea, dar ea cu greu a dat jos 500 de grame si nu exagerez. De asta vrea sa incerce cu pastile si de la farmacie i-au spus ca acestea ar fi cele mai bune

Offline

 

#2340 2013-08-01 00:31:20

Johanne
Platinum member
Inregistrat: 2012-01-12
Mesaje: 16437

Re: Vreau sa slabesc- 10

nah,nu stiu ce sa zic.mai bine ar vorbi cu un medic nutritionist hmm


Two souls don't find each other by simple accident

Offline

 

#2341 2013-08-01 00:38:18

Happylyka
Full member
Inregistrat: 2012-08-05
Mesaje: 517

Re: Vreau sa slabesc- 10

e normal ca, cu cat inaintezi in varsta sa dai tot mai greu kg jos, este logic ca acum cat esti tanara sa poti sa dai mai usor, e nevoie de un plus de efort si rabdare sa dea jos cat isi doreste dar si dupa parerea mea, pastilele nu sunt o optiune.


,,Eu nu sunt un corp care are suflet, sunt un suflet care are o parte vizibila numita corp."- Paul Coelho

Offline

 

#2342 2013-08-01 20:39:19

Darcy
Sr. member
Inregistrat: 2008-07-11
Mesaje: 1396

Re: Vreau sa slabesc- 10

am tot citit ca sucul de morcovi ingrasa...dar mi se pare cam aiurea. voi ce stiti?


Cap patrat cu minte-n colturi

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2343 2013-08-01 20:44:47

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Vreau sa slabesc- 10

depinde cat consumi... daca faci suc dintr-un kg de morcovi inseamna vreo 400kcal, adica aproximativ o masa principala.

Offline

 

#2344 2013-08-01 21:28:17

Darcy
Sr. member
Inregistrat: 2008-07-11
Mesaje: 1396

Re: Vreau sa slabesc- 10

ok lol deci ma las de sportul asta. beau cam 1 litru pe zi lol


Cap patrat cu minte-n colturi

Offline

 

#2345 2013-08-01 21:36:46

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Vreau sa slabesc- 10

1litru de suc obtinut din mai bine de 1 kg de morcov... deci da, sunt destul de multe calorii. si cam mult betacaroten, risti sa te faci portocalie smile

Offline

 

#2346 2013-08-01 21:42:35

Darcy
Sr. member
Inregistrat: 2008-07-11
Mesaje: 1396

Re: Vreau sa slabesc- 10

eh, oricum sunt mai neagra, de obicei lol insa, faza cu caloriile ma inspaimanta! e bun dar pas! multumesc mult pt raspuns! puss
o seara buna!


Cap patrat cu minte-n colturi

Offline

 

#2347 2013-08-01 21:48:24

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Vreau sa slabesc- 10

la fel si tie puss

Offline

 

#2348 2013-08-19 15:47:50

Darcy
Sr. member
Inregistrat: 2008-07-11
Mesaje: 1396

Re: Vreau sa slabesc- 10

renuntand la sucul de morcovi, m-am gandit la cel de pepene verde (cu miez rosu)? asta ar fi mai ok?


Cap patrat cu minte-n colturi

Offline

 

#2349 2013-08-19 15:49:17

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Vreau sa slabesc- 10

are mult zahar smile


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#2350 2013-08-19 17:27:53

Darcy
Sr. member
Inregistrat: 2008-07-11
Mesaje: 1396

Re: Vreau sa slabesc- 10

mda, deci pas  si la asta:)
multumeesc!


Cap patrat cu minte-n colturi

Offline

 

#2351 2013-08-25 13:35:30

Darcy
Sr. member
Inregistrat: 2008-07-11
Mesaje: 1396

Re: Vreau sa slabesc- 10

vad tot mai des bannere cu "super slim"-capsula de slabit. a incercat-o careva de pe aici? are vreun efect ?


Cap patrat cu minte-n colturi

Offline

 

#2352 2013-08-25 13:53:53

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Vreau sa slabesc- 10

era si un topic dedicat... o chestie foarte daunatoare, pe eticheta apar numai ingrediente naturale, de fapt sunt amfetamine (sibutramina - a se vedea scandalul cu Mutu) cu toate efectele lor
nu-ti doresti sa iei asa ceva

Offline

 

#2353 2013-08-25 17:36:55

Melita
Hero member
Inregistrat: 2011-01-07
Mesaje: 4956

Re: Vreau sa slabesc- 10

heim, cica alea contrafacute ar contine amfetamina. eu am inteles ca sunt 2 tipuri pe piata unele au, unele nu...

toate persoanele care stiu ca au luat super slim s-au ingrasat la loc. pastila aia iti taie pofta de mancare pt ca iti da o senzatie de gura uscata si bei o gramada de apa. dupa ce le lasi e mai greu sa te menti...


”Cata bucurie vi s-ar asterne pe chip, daca v-ati demachia de rautati si invidii...” (Mihaela Radulescu Schwartzenberg)

Offline

 

#2354 2013-08-25 20:38:47

princ3s
Full member
Inregistrat: 2009-03-10
Mesaje: 378

Re: Vreau sa slabesc- 10

Va rog sa ma scuzati ca ma bag...DAR in aceeasi situatie eram si eu.. ajunsesem sa ma gandesc la pastile de slabit NOROC ca mi le-a gasit sotul si mi-a facut CAPUL CALENDAR,m`a spus si lu` mamii ce prostie vroiam sa fac..eh in fine..apoi a mai trecut ceva timp  si am tot cautat diete in care sa MA REGASESC cu obiceiurile mele alimentare..am gasit Rina (dieta de 90 de zile ) am avut 82 de kg acum am 62 , NU am tinut ca la carte,am mai avut 1 data pe saptamana junk food, mai combinam ceafa de purcel cu ,cartofi prajiti si tot am reusit..suculetzul negru il beau si acum..Sfatul meu ar fi sa incercati sa gasiti un regim cu ,care sa NU va simtiti private de nimic...Scuzati`ma daca v-am plictisit


hjarta Eu m-am nascut sa te iubesc ! hjarta
gravida 14+

Offline

 

#2355 2013-08-25 21:24:45

pinkyutza
Hero member
De la: ♥
Inregistrat: 2013-05-22
Mesaje: 4213

Re: Vreau sa slabesc- 10

princess, ai putea sa imi dai mai multe detalii despre dieta pe care ai tinut-o tu? big_smile
se pun inapoi kg pierdute? nu ti-e foame in timpul zilei? tu cam ce ai mancat?

Offline

 

#2356 2013-08-25 21:37:05

princ3s
Full member
Inregistrat: 2009-03-10
Mesaje: 378

Re: Vreau sa slabesc- 10

pinkyutza a scris:

princess, ai putea sa imi dai mai multe detalii despre dieta pe care ai tinut-o tu? big_smile
se pun inapoi kg pierdute? nu ti-e foame in timpul zilei? tu cam ce ai mancat?

Din tot sufletul iti povestesc,ma bucur  ca pot ajuta si pe altcnv. iti pun rezumatul dupa care m-am ghidat eu  par
Referitor la pus inapoi kg, am tinut 2 saptamani de mentinere adica mancam de ex. dimineata din 2 in 2 ore fructe pana la masa de pranz,la pranz mancam  mici si pulpa dezosata iar seara orez sau paste sau clatite,numai respectam zilele ( pranz carne , cina carne  ) ,nu-mi este foame pentru ca eu la pranz in ziua de proteine mancam 4 mici si o pulpa de pui iar cina doar pulpa,sau la ziua de amidon mancam ciorbica de rosii cu orez si tocanita de cartofi iar la cina doar  tocanita  happydance ,alte fete care s-au si abtinut  au slabit si 24 de kg..bine ele aveau peste 100 de kg...am ramas la 62 de kg acum mai vreau sa dau jos vreo 3-4 dar tura  a 2 a merge mai greutz vad  box
PS  regimul are si  1 zi pe luna in care se consuma doar APA eu si alte fete de pe alt forum NU am tinut-o si tot a functionat  happy 
LEGUME PERMISE ZILNIC
Varza,ciuperci,morcov,telina,broccoli,spanac,conopida,gulii,vinete,rosii,castraveti,ridichi,ceapa,usturoi,salata,urzici,loboda,hrean,dovlecei ,ardei ,andive, anghinare ,masline,cicoria,pastarnac stevie,spanac,loboda,conopida,praz,muraturile zilnic cu exceptia zilei de vitamine !
1 Ziua proteinelor
2 Ziua amidonului ? Legume cu amidon
3 Ziua carbohidratilor
4 Ziua vitaminelor ? fructe/legume

1 ZIUA DE PROTEINE
In zilele de proteine, trebuie sa existe un interval de cel putin 4 ore intre pranz si cina.
NU combinati diferite tipuri de proteine alimentare(carne si lactate, carne si oua sau lactate si oua)
- piept de pui, somon, vita, salam, carnaciori, pulpe de pui, pastrav, cotlet de porc, hamburger de pui, conserva ton, scoici, ciocanele pui, conserva sardele, coaste slabe de porc, curcan
- vinete, rosii, usturoi, conopida, varza verde si rosie, praz, andive, broccoli, varza de bruxelles, morcovi, castravete, ardei gras, masline, gulie, dovlecei, telina, spanac, hrean, castraveti murati, rucolla, ridichi rosii
- oregano, rozmarin, patrunjel frunze, ulei masline, mustar, ghimbir, sare, piper
- branza degresata, parmezan, branza feta, iaurt dietetic, mozzarella,
Mic dejun  fructe ? mere,pere,piersici,banana,portocale,struguri,capsuini,zmeura,pepeni,etc.
Pranz  carne fiarta,la cuptor  sau fripta ,peste,pui,vita,3oua (fierte/prajite) sau lactate-branza,iaurt,cascaval,+ legumele permise gatite cu carne sau fara la cuptor,sau salate   La alegere  o grupa de protein din cele de mai sus nu se combina intre ele!Se poate servii mancarea alaturi de salate sau muraturi.
  Cina   intotdeauna ca la pranz dar,jumatate din cantitate
2 ZIUA  ALIMENTELOR CU AMIDON (legume cu amidon)
- In zilele de amidonuri si carbohidrati, pauza intre pranz si cina trebuie sa fie de minim 3 ore.
Legumele din aceasta zi sunt  varza acra, ceapa, cartofi, porumb boabe, usturoi, rosii, morcovi, ardei, ciuperci, mazare, praz, conopida, broccoli, fasole verde, castraveti murati, telina, frunze de papadie, varza creata, dovlecei, vinete, ardei iuti,fasole galbena,boia, pasta rosii, chimen, dafin, piper, nucsoara, maghiran, sofran, pudra de chilli, sos tabasco, patrunjel verde, tarhon, soia, orez, linte, fasole uscata, fulgi de soia, naut, mei, migdale.
Mic dejun fructe
Pranz  legumele cu amidon , OBLIGATORIU fierte(supe,innabusite,la cuptor) plus legumele permise zilnic.
Cina  cantitate mai mica din ce s-a servit la pranz
3 ZIUA CARBOHIDRATILOR
CARBOHIDRATI
- faina alba, faina integrala, faina de hrisca, faina de porumb, spaghete, lasagna, cus-cus, foietaj, paste integrale, taitei, graham, paste cu spanac, tortilla,mamaliga,sare, zahar, ulei, masline, sos pesto, menta, zeama lamaie, praf de copt, rosii, ciuperci, ceapa, usturoi, patrunjel verde, morcovi, capere, vinete, sparanghel, nuci,sfecla rosie,salata de varza, marmelada, se mananca prajiturele, ciocolata neagra OBLIGATORIE in aceasta zi.
Mic dejun fructe
Pranz paste cu legumele permise zilnic ,pizza vegetariana, supa de galusti,mamaliguta sau paine  (4-5 felii) cu mancare din legumele permise zilnic,
Cina  obligatoriu  4 patratele ciocolata neagra sau de menaj + produse de patisserie FARA DROJDIE ,prajituri,clatite,biscuiti,, ,prajitura bazata pe aluat, pandispan,cozonacel, inghetata,budinca,tarte cu fructe,clatite,coliva,napoliane,biscuiti,saratele,covrigei,pufuleti .
4 ZIUA VITAMINELOR ? FRUCTELOR /LEGUMELOR
- In zilele de vitamine, se manca fructe /legume din 2 in 2 ore.
Toata ziua Se poate servii pana la amiaza fructe iar dupa legume (cele permise zilnic ), crude, coapte,salate  sau fierte fara adaos de zahar, seminte  de dovleac,floarea soarelui,alone -crude, fructe uscate, salate fara adaos de ulei si foooarte putina sare .
Reguli de baza:
Micul dejun este acelasi in fiecare zi pe tot parcursul dietei, fructe ,consummate inainte de pranz cu 2 ore (sau din 2 in 2 ore daca ne este foarte foame). Perioada de purificare a organismului durează de la ora 4:00 a.m. p?nă la 12.00 Pe durata acestei perioade, este recomandat să m?ncaţi fructe sau legume şi să beţi multe lichide (apă plata,minerala sau ceai ne?ndulcit).Se respecta distantele intre mese adica dimineata de la ora 4 pana in ora 12 fructe .
Dupa ultima masa de fructe la 2 ore se ia pranzul zilnic, fara gustari intre pranz si cina sau dupa! Ultima masa este la cel tarziu ora 20;
-se recomanda ca mesele sa fie dupa in interval de cel putin 3-4 ore de pauza, deci este recomandata instituirea unei discipline: pranzul si cina trebuie sa fie intr-un interval de timp fix ? intre 12 si 14 si intre 18 si 20.
-este admisa consumarea painii - cate 2-3 felii - in zilele de PROTEINE SI AMIDONURI. -din meniul de la pranz se consuma si seara, doar cantitatea difera: cina este la 1/2 fata de pranz.
-in ziua de PROTEINE:se alege in meniu doar una din proteine, pentru a fi consumata, neadmitandu-se a se amesteca tipurile de proteine intre ele. Adica nu se vor consuma si oua si lactate sau carne, ci doar una din ele.
2.Cea de-a doua parte a zilei, perioada de ingestie, durează de la pr?nz p?nă la ora 20:00. Această perioadă este destinată pr?nzului şi cinei. Nu contează atat de mult cantitatea de alimente ingerată c?t aspectele   legate de combinarea acestora şi intervalul ?ntre mese.
- ?n zilele de proteine, trebuie să existe un interval de cel puţin 4 ore ?ntre pr?nz şi cină.
- ?n zilele de amidonuri şi ?n zilele de carbohidraţi, pauza ?ntre pr?nz şi cină trebuie să fie de minim 3 ore. 
?n zilele de vitamine, puteţi m?nca din 2 ?n 2 ore.   
3.Cea de-a treia perioadă zilnică este denumită perioada de digestie şi durează de la ora 20:00 p?nă la ora 4:00 dimineaţa. Pe durata acestei perioade, trebuie să vă abţineţi de la orice fel de m?ncare.
O data la 29 de zile, dupa ziua de fructe si inainte de cea a proteinelor, se consuma doar apa plata sau minerala , pentru detoxifierea organismului - sunt permise si ceaiurile /cafeaua fara zahar .
Dupa cele 90 de zile de dieta, urmeaza perioada de mentinere, care dureaza alte 90 de zile. In aceasta perioada poti manca normal, dar micul dejun trebuie mentinut cu fructe.
Ciclul de 4 zile se reia pe durata a 90 de zile, in exact aceasta ordine si fara a sari peste vreo masa. Este esential sa bei cat mai multe lichide: apa plata sau minerala, ceai sau cafea fara zahar .
se admit salate in orice zi din: rosii, castraveti, ardei gras, salata verde, ceapa, praz, ciuperci ridichi, varza.
-se admite consumul condimentelor naturale,proaspete sau uscate.
-se admite folosirea uleiului in cantitati  mici la salate si mancaruri,a otetului.
-se admite consumul de sare, dar in cantitati cat mai mici.

Ultima oara a fost editat de princ3s (2013-08-25 21:47:32)


hjarta Eu m-am nascut sa te iubesc ! hjarta
gravida 14+

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.