homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Probleme in relatie-10


#172 2013-09-05 19:37:18

sub
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2010-05-29
Mesaje: 20629

Re: Probleme in relatie

intr-adevar nu-s de ici-colo 2 ani, mai ales daca ai pus suflet nu ai cum sa nu iti para rau hmm stiu cum e
dar eu unul nu-mi fac griji ca nu-ti vei gasi pe cineva; sunt atatia tipi singuri, dezamagiti, sau care gandesc la fel ca si tine.. imediat incepi si scoala, o sa iesi, sa socializezi, sa te destinzi smile e doar o chestiune de timp pana vei gasi pe cineva.
e mai greu la inceput, dar curand iti vei recapata optimismul  par

Ultima oara a fost editat de sub (2013-09-05 23:06:31)


Success is simple. Do what's right, the right way, at the right time.

Offline

 



#173 2013-09-05 22:43:41

_Summer_
Platinum member
Castigatoare a concursului de MissParticipant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2010-01-27
Mesaje: 20919

Re: Probleme in relatie

pinkyutza a scris:

sonia grater pentru voi e atat de usor si de bine... unii dintre voi aveti relatii stabile si sunteti fericiti, iar altii sunteti chiar casatoriti si bine-merci...
Nu stiu de ce mi-e atat de greu sa las totul in urma...si mi-e frica de viitor, ca nu ma va mai iubi nimeni si ca voi sfarsi singura mancata de propriile pisici sad

Tocmai ti-ai dat raspunsul smile dar partea buna e ca poti sa-ti invingi frica smile Trebuie doar sa gasesti forta necesara si asta o vei gasi doar in TINE! Trebuie sa inveti sa ai mai mult curaj, sa renunti ideea asta cum ca nu te va iubi nimeni sau ca vei sfarsi singura. Este foarte usor pentru noi, oamenii, sa luam de buna/adevarata varianta negativa dar asa cum o iei de adevarata pe aceasta de ce nu ai incerca sa iei in considerare si varianta optimista si statistic mai realista smile conform careia te va iubi si pe tine cineva in viata asta si nu o sa sfarsesti singura manacata de pisi tongue Spune-mi si mie cate persoane care au sfarsit singure cunosti si cate cupluri/ familii cunosti ?! (Poti sa nu-mi raspunzi, sper ca ai inteles ideea smile )

Offline

 

#174 2013-09-05 22:59:14

AciDulaSs
Banat
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 1775

Re: Probleme in relatie

asa o fata frumoasa ca ea nu o sa sfarseasca singura smile cu singurata big_smile

Offline

 

#175 2013-09-06 00:12:47

ancaaa21
Full member
Inregistrat: 2013-07-20
Mesaje: 198

Re: Probleme in relatie

Nici vorba de asa ceva, sa ramai singura toata viata! Tu gandeste-te la cate momente de fericire pura ai avut in ultima vreme. Pana cand el nu isi da seama ca a gresit si isi schimba comportamentul nu va merge niciodata bine. Probabil ca tu asta trebuie sa ii ceri. Poti sa ii spui exact ceea ce simti, nu sa iti ceri iertare de la el, ii spui ca esti dezamagita, ca vrei implicare si din partea lui si tot ceea ce ai pe suflet, pentru ca eu cred ca voi veti mai discuta despre aceasta despartire. Poti sa ii dai si o saptamana de proba, dar din cate scrii tu, tie ti-e frica de singuratate, nu ca il pierzi pe el.

Offline

 

#176 2013-09-06 00:54:42

pinkyutza
Hero member
De la: ♥
Inregistrat: 2013-05-22
Mesaje: 4213

Re: Probleme in relatie

Summer, intr-adevar, am "darul" asta sa privesc doar partea negativa grater nu e usoara o despartire si nici urmarile ei... azi am plans mai toata ziua, chiar daca imi ziceam ca nu merita sa plang pentru el, dar amintirile cu el au ramas acolo si mi-a zis azi ca el inca ma iubeste.... ce sa mai cred acuma?! cesafac

acidulas, nu sunt sigura, dar undeva pe acolo a fost un compliment, multumesc puss

Anca, mi-e frica si de singuratate, dar mai mult ca l-as putea pierde grater Doamne, am ajuns sa plang dupa un baiat, eu, care mereu ziceam ca decat sa plang mai bine ma arunc in mures lol
Azi l-am batut cam toata ziua la cap sa imi zica ce vrea (ca nu mi-a zis clar ca vrea sa se desparta, ci ca nu mai poate lupta...) si tot zicea ca nu vrea sa ma raneasca, ca nu vrea sa suferim noi doi, ca el se gandeste tot ca il parasesc iar si ma despart... dar a tot amanat, a schimbat subiectul si a zis ca nu poate...ca ma iubeste si multe altele....
Sunt asa confuza... grater

Offline

 

 Publicitate


loading...

#177 2013-09-06 10:42:11

april sunset
Insomniac member
De la: Paradisul femeilor
Inregistrat: 2008-12-28
Mesaje: 9632

Re: Probleme in relatie

Pinky, tocmai ce citii asta si fix la tine ma gandii: "new beginings are often disguised as painful endings"  wink


bebe V., soarele si luna

Offline

 

#178 2013-09-06 11:23:06

ancaaa21
Full member
Inregistrat: 2013-07-20
Mesaje: 198

Re: Probleme in relatie

Ati avut discutia asta la telefon? Cel mai bine ii spui ca vrei o pauza, asa cred ca veti avea amandoi timp sa va clarificati gandurile si apoi va veti putea intalni fata in fata si discutati.

Offline

 

#179 2013-09-06 16:02:06

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Probleme in relatie

pinky,drumul casatoriei nu e chiar usor wink o sa vezi la momentul potrivit.acum,asa cum am zis,viata ta incepe la 20 de ani,nu se termina.live it!sau vei regreta cand vor incepe adevaratele situatii mai dificile.si nu vei mai avea 20 de ani...


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#180 2013-09-06 18:27:57

pinkyutza
Hero member
De la: ♥
Inregistrat: 2013-05-22
Mesaje: 4213

Re: Probleme in relatie

sonia, stiu, dar parca intr-o casnicie e mai frumos... stiu ca is tanara si am toata viata inainte, dar parca nu vreau pe altcineva sad

anca, da, am avut discutia asta la telefon... nu stiu ce sa zic grater

Offline

 

#181 2013-09-06 18:37:11

sub
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2010-05-29
Mesaje: 20629

Re: Probleme in relatie

ti-e greu sa o iei de la 0, pt ca esti obisnuita cu el.. cu cat trece timp mai mult cu atat mai greu iti va fi sa-l lasi pentru altul. si chiar de ai fi cu altul acum, tot ai mai avea sentimente pentru actualul, ceea ce nu stiu cat e de ok smile
in cazul tau, chiar trebuie sa te gandesti bine


Success is simple. Do what's right, the right way, at the right time.

Offline

 

#182 2013-09-06 18:52:02

pinkyutza
Hero member
De la: ♥
Inregistrat: 2013-05-22
Mesaje: 4213

Re: Probleme in relatie

la ce sa ma gandesc, subsum??

Offline

 

#183 2013-09-06 19:43:45

ancaaa21
Full member
Inregistrat: 2013-07-20
Mesaje: 198

Re: Probleme in relatie

Eu cred ca sunteti amandoi zapaciti, din cate ne spui tu se vede ca el tine la tine mult, te iubeste, dar in felul lui si nu se ridica la masura asteptarilor tale. De asta tu ai lasat de la tine de atatea ori si ai crezut in vremuri mai bune. Eu una dau o sansa relatiei voastre...ii poti spune ca daca ati luptat si ati ajuns pana aici, adica 2 ani de zile impreuna, de ce sa nu luptati in continuare.

Offline

 

#184 2013-09-06 19:54:06

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Probleme in relatie

si ce relatie e aia in care partenerii trebuie sa se chinuie si sa faca (,) compromisuri peste compromisuri, eforturi ca sa o mentina pe linia de plutire? nu zic ca tre' sa mearga de la sine, ca putini sunt oamenii care sunt atat de norocosi, dar nici sa tot trebuiasca sa tragi de tine si de celalalt ca sa mergeti mai departe.

o relatie in care exista frustari, nervi, ganduri negative n-o sa fie niciodata sanatoasa si nici frumoasa.

ti-e frica sa mergi mai departe si ai temeri... presupunand ca relatia asta se termina peste vreo 8-10 ani ce faceai? cum reactionai atunci? sunt femei care se trezesc singure pe la 40-50 de ani si-o iau de la capat, daca ele pot, poti si tu.


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#185 2013-09-06 22:08:24

pinkyutza
Hero member
De la: ♥
Inregistrat: 2013-05-22
Mesaje: 4213

Re: Probleme in relatie

ne-am impacat...

Offline

 

#186 2013-09-06 22:32:24

ancaaa21
Full member
Inregistrat: 2013-07-20
Mesaje: 198

Re: Probleme in relatie

Nu esti fericita?

Offline

 

#187 2013-09-06 22:54:17

pinkyutza
Hero member
De la: ♥
Inregistrat: 2013-05-22
Mesaje: 4213

Re: Probleme in relatie

ba da, ma simt muuult mai bine ca ne-am impacat, dar avem multe lucruri de vorbit fata in fata si de data asta a zis el ca vrea sa facem sa fie bine si asta imi doresc si eu!!

Offline

 

#188 2013-09-06 23:04:59

sub
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2010-05-29
Mesaje: 20629

Re: Probleme in relatie

pinkyutza a scris:

la ce sa ma gandesc, subsum??

la ce decizie o sa iei, vroiam sa zic
ma bucur ca v-ati impacat, sa va tina cat mai mult!


Success is simple. Do what's right, the right way, at the right time.

Offline

 

#189 2013-09-06 23:14:58

pinkyutza
Hero member
De la: ♥
Inregistrat: 2013-05-22
Mesaje: 4213

Re: Probleme in relatie

multumesc!

Offline

 

#190 2013-09-27 20:35:22

pinkyutza
Hero member
De la: ♥
Inregistrat: 2013-05-22
Mesaje: 4213

Re: Probleme in relatie

buna puss
am o mica nelamurire...sad
Povestea suna cam asa... l-am invitat pe prietenul meu sa ma insoteasca la nunta verisorului meu care a fost sambata trecuta. Invitatia propriu-zisa a fost cu o sapt inainte, dar l-am mai invitat si inainte, deci practic doar l-am intrebat sa vad daca vine sau nu. Mi-a zis  ca il intreaba pe unchiu-sau sa vada daca il lasa ca ar avea ceva de lucru cu el si nu stie daca il lasa.. si dupa mi-a zis ca i-a zis ca sa nu mearga, deci practic ca nu-l "lasa". Ca mai apoi, azi, sa aflu ca, de fapt, nici nu l-a intrebat daca il lasa sau nu, ci daca are ceva sa il ajute si unchiusau i-a zis ca da si el n-a mai zis nimic... dar mie mi-a zis ca l-a intrebat, m-a mintit...
is foarte suparata pe el, cu toate ca nu-i nu stiu ce mare lucru, dar e o minciuna si m-a mintit in fata....cand putea sa vina cu mine, dar cred ca i-o fi fost rusine... ma simt super aiurea.. i-am zis ca nici nu vreau sa-l vad grater ma simt ca *racu...grater
Voi credeti ca exagerez? sincer...

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.