homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Probleme in relatie-9


#153 2013-09-04 23:16:47

pinkyutza
Hero member
De la: ♥
Inregistrat: 2013-05-22
Mesaje: 4213

Re: Probleme in relatie

Revin cu problema relatiei mele big_smile...
am vorbit cu el azi si e de rau... adica mi-a zis ca nu mai poate sa lupte pentru relatia noastra, ca i-am facut mult rau si ca ii e frica mereu ca am sa ma despart de el...
Deci... e clar, urmeaza sa ne despartim... grater mi-e asa greu, dar stiu ca nu mai pot continua asa, pentru ca de ceva timp continua sa fie indiferent si sa ma raneasca... grater

ceva sfaturi de despartire? sad o sa am nevoie ca sa ma distraga... eu inca il iubesc, asa ca imi va fi si mai greu grater

Offline

 



#154 2013-09-04 23:25:54

maryu
Hero member
De la: Honolulu
Inregistrat: 2007-08-27
Mesaje: 3672

Re: Probleme in relatie

pinky imi pare rau. da-l incolo de pussy, nu e in stare sa infrunte situatia ca un barbat. tot ca o muiere a actionat.
o sa fie greu, iti dai seama..dar prietenii si iesirile cu acestia ajuta mult, chiar daca atunci cand ajungi acasa plangi in perna pana adormi smile incepe si scoala, o sa ai ocupatie, iti mai umpli timpul cu studiul, colegii. nu e un capat de lume, trebuie numai sa vrei sa vezi luminita din capatul tunelului


În fiecare om sunt doi oameni: unul e treaz în întuneric, celălalt doarme în lumină. chicot
What will it take for us to realize,
The more we provoke, winter will come twice...

Offline

 

#155 2013-09-04 23:32:54

pinkyutza
Hero member
De la: ♥
Inregistrat: 2013-05-22
Mesaje: 4213

Re: Probleme in relatie

da, mary... asa zicea de parca eu n-am suferit cand era distant cu mine... cum ziceam, e plecat la oradea si imi trimite 5-6 mesaje pe zi, nu ma suna si pe deasupra mai zice ca ii pasa de mine si ca imi acorda importanta...
eu am plans si prevad ca voi mai plange, dar ma linistesc spunandu-mi ca nu mai are rost nimic, daca tocmai cand aveam nevoie mai mare de el sa lupte, a renuntat pe motiv ca nu mai poate si ca l-am ranit... i-am zis zilele trecute ca e copilaros si ca vreau sa fie mai serios, ca am nevoie de stabilitate emotionala din partea lui, sa fie mereu langa mine si sa nu ma alunge... si azi imi reprosa ca l-am ranit facandu-l copil, pai daca e, de parca l-as fi facut cine stie ce criminal forgetit

mi-a aratat adevarata fata si nu imi pare rau de relatia asta pentru ca am invatat sa ma pretuiesc mai mult si ca sunt singura care conteaza cand vine vorba de ceva, si totodata am fost fericita cel putin la inceput... dar la fel ca orice lucru frumos, trece si asta si sper sa-mi revin curand ca mi-a demonstrat ca n-are rost sa sufar pentru el... sad

Offline

 

#156 2013-09-04 23:41:14

maryu
Hero member
De la: Honolulu
Inregistrat: 2007-08-27
Mesaje: 3672

Re: Probleme in relatie

stii ca adevarul de cele mai multe ori supara, doare. s-a simtit lezat saracul smile
din cate vad, incearca sa dea vina pe tine, sa te faca sa te simti vinovata pt tot, iar el, sarmanul, e o victima. nu merita, nu merita nici 2 lacrimi sa versi pt el. macar daca era corect sa-ti spuna exact ce e cu el, nu sa invoce motive stupide. nici nu i nevoie de parerile noastre sa te convingi ca nu are rost sa plangi pentru el, a avut grija sa-ti demonstreze asta prin atitudinea lui din ultimul timp. ma repet, sa vorbesc din afara situatiei e usor, stiu ca-ti este greu, dar cu cat accepti mai repede ca asta a fost, s-a incheiat, cu atat mai mult vei avea de castigat in viitorul apropiat.


În fiecare om sunt doi oameni: unul e treaz în întuneric, celălalt doarme în lumină. chicot
What will it take for us to realize,
The more we provoke, winter will come twice...

Offline

 

#157 2013-09-04 23:42:58

sub
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2010-05-29
Mesaje: 20629

Re: Probleme in relatie

mad ultima data cand am citit despre voi erati mai ok (oi fi ramas in urma). e aiurea ca nu-ti mai acorda atentie si e asa nepasator, dar n-ai ce sa faci..
imi pare rau pt voi hmm
cu siguranta ceva bun e rezervat pentru tine, undeva

Ultima oara a fost editat de sub (2013-09-04 23:44:30)


Success is simple. Do what's right, the right way, at the right time.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#158 2013-09-04 23:55:26

pinkyutza
Hero member
De la: ♥
Inregistrat: 2013-05-22
Mesaje: 4213

Re: Probleme in relatie

da, mary, nu a fost corect... acuma seara i-am zis ca, daca nu mai vrea nimic, sa se departa de mine si a zis ca el nu ia decizia asta, sa o iau eu neutral deci vrea ca eu sa ies vinovata din toata chestia asta... forgetit
nu merita, dar l-am iubit si inca il iubesc si imi va fi greu, dar sper sa reusesc sa trec peste toate astea ca sunt constienta ca e spre binele meu...

subsum, nu a fost bine inca de cand am scris primul comentariu aici despre relatia noastra, cam de atunci e totul aiurea si consider ca nu mai are rost sa o lungim aiurea...

Offline

 

#159 2013-09-05 00:00:20

ancaaa21
Full member
Inregistrat: 2013-07-20
Mesaje: 198

Re: Probleme in relatie

Imi pare rau sa aud asta, dar daca el nu poate sa isi schimbe atitudinea atunci nu cred ca ai pentru cine lupta. sad

Daca vrei sfaturi..pe mine ma ajuta in perioada in care eram si eu putin despartita urmatoarea gandire: am stat pana acum fara el nu are de ce sa imi fie greu, de vorbit voi gasi si pe altii cu care sa vorbesc; daca lui ii pasa ma cauta, nu trebuie sa imi pese mie si sa ma simt vinovata. Plus tot felul de alte ganduri care m-au ajutat sa raman optimista. Ai grija de tine puss

Offline

 

#160 2013-09-05 00:03:52

maryu
Hero member
De la: Honolulu
Inregistrat: 2007-08-27
Mesaje: 3672

Re: Probleme in relatie

pai si tu ii canti in struna. de ce-i dai de inteles ca accepti ca esti tu cea vinovata si el are tot dreptul sa se desparta de tine? omuletul inca nu a inteles de ce s-a ajuns aici, sau cel putin nu vrea sa inteleaga. oricum el este o victima, clar lol pussy roll


În fiecare om sunt doi oameni: unul e treaz în întuneric, celălalt doarme în lumină. chicot
What will it take for us to realize,
The more we provoke, winter will come twice...

Offline

 

#161 2013-09-05 00:12:11

pinkyutza
Hero member
De la: ♥
Inregistrat: 2013-05-22
Mesaje: 4213

Re: Probleme in relatie

mary, nu i-am zis sa ne despartim... pur si simplu nu mai vorbesc cu el, ce altceva sa fac? ca nu-i dau satisfactia ca ma despart eu de el forgetit

anca, iti multumesc... asa m-am gandit sa vad daca ma cauta peste un timp, dar si daca ma cauta nu voi mai accepta... asta e...

Offline

 

#162 2013-09-05 00:16:12

AciDulaSs
Banat
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 1775

Re: Probleme in relatie

pentru tine relatia a fost o continua lupta .... pacat

Offline

 

#163 2013-09-05 00:18:34

pinkyutza
Hero member
De la: ♥
Inregistrat: 2013-05-22
Mesaje: 4213

Re: Probleme in relatie

acidulas, de ce zici asta??

Offline

 

#164 2013-09-05 00:47:24

AciDulaSs
Banat
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 1775

Re: Probleme in relatie

pai tot timpu erati semi-certati , nu ?

Offline

 

#165 2013-09-05 10:37:26

pinkyutza
Hero member
De la: ♥
Inregistrat: 2013-05-22
Mesaje: 4213

Re: Probleme in relatie

cam da...

Offline

 

#166 2013-09-05 10:43:23

sub
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2010-05-29
Mesaje: 20629

Re: Probleme in relatie

nu-i dai satisfactia ca te desparti tu de el, dar nici el de tine.. si-atunci, daca nici unul nu sparge gheata, oficial veti ramane impreuna?


Success is simple. Do what's right, the right way, at the right time.

Offline

 

#167 2013-09-05 11:33:31

pinkyutza
Hero member
De la: ♥
Inregistrat: 2013-05-22
Mesaje: 4213

Re: Probleme in relatie

sincer, il las pe el sa se desparta... ca dupa aia zice ca eu m-am despartit de el... eu aseara i-am zis ca vreau sa indreptam lucrurile si sa ma ierte pentru ca l-am ranit si eu la randul meu si el imi zice ca nu mai poate sa lupte pentru noi...
a zis ca nu poate sa se desparta de mine, dar eu nu ii zic asta... i-am zis doar sa nu mai amane inevitabilul... mi-a venit cu texte gen, ca el a plans mult si ca eu eram indiferenta... eram exact cum era el cu mine, nici mai mult, nici mai putin. si tot eu sunt aia rea...
de aceea vrea sa ia el decizia asta, sa ii para lui rau, nu mie... eu incerc sa ma controlez, stiu ca s-a ajuns prea departe ca sa mai fim impreuna, daca asta isi doreste, desparta-se de mine, dar sa nu zica s-o fac eu cum zicea aseara, ca n-am s-o fac...
De data asta eu nu zic nimic... cu toate ca m-a tot intrebat ce as face eu in locul lui... si i-am zis ca n-am sa iau eu hotarari pentru el, sa faca ce ii zice inima lol
Asta e...

Offline

 

#168 2013-09-05 12:51:38

sub
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2010-05-29
Mesaje: 20629

Re: Probleme in relatie

bafta lui, in decizii lol
si tie, in continuare tongue

poate timpul va va aduce din nou impreuna


Success is simple. Do what's right, the right way, at the right time.

Offline

 

#169 2013-09-05 18:34:34

pinkyutza
Hero member
De la: ♥
Inregistrat: 2013-05-22
Mesaje: 4213

Re: Probleme in relatie

mersi...
nu stiu daca... cred ca imi doresc sa se desparta de mine... si o parte din mine isi doreste ca dupa sa ii para rau si eu sa trec peste nustiu
i-am zis ca nu m-a stiut pretui si el a zis ca eu n-am realizat asta... forgetit

Offline

 

#170 2013-09-05 18:38:22

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Probleme in relatie

pinky,e clar,relatia voastra s-a consumat.el vrea altceva decat tine.capul sus!la 20 de ani viata incepe,nu se termina.


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#171 2013-09-05 18:50:47

pinkyutza
Hero member
De la: ♥
Inregistrat: 2013-05-22
Mesaje: 4213

Re: Probleme in relatie

sonia grater pentru voi e atat de usor si de bine... unii dintre voi aveti relatii stabile si sunteti fericiti, iar altii sunteti chiar casatoriti si bine-merci...
Nu stiu de ce mi-e atat de greu sa las totul in urma...si mi-e frica de viitor, ca nu ma va mai iubi nimeni si ca voi sfarsi singura mancata de propriile pisici sad

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.