homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Probleme in relatie-11


#191 2013-09-27 21:14:52

pinkyutza
Hero member
De la: ♥
Inregistrat: 2013-05-22
Mesaje: 4213

Re: Probleme in relatie

subsum, da, unchis-u e mai dificil, dar matusa-sa zicea ca, daca zicea, il lasa. El nu i-a zis ca vrea sa mearga cu mine la nunta sau ceva, pur si simplu a intrebat daca are ceva de lucru si unchis-u i-a zis "da, oricum ce ar avea de facut.." si nu i-a mai zis nimic dupa...
Cand i-am zis ca am aflat ca m-a mintit, a zis ca am tot dreptul din lume sa fiu suparata sa tin suparere pe el :|serios? imi zici tu cat si daca sa tin suparare pe tine?!?!?! neutral forgetit
asa m-am saturat de tampeniile lui... grater

Offline

 



#192 2013-09-27 21:16:49

AciDulaSs
Banat
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 1775

Re: Probleme in relatie

si cand ti`am zis ca e putin imatur smile cata dreptate aveam ... asa ca putin off-topic la discutia asta.

Offline

 

#193 2013-09-27 21:18:35

pinkyutza
Hero member
De la: ♥
Inregistrat: 2013-05-22
Mesaje: 4213

Re: Probleme in relatie

acuma seara i-am trimis mesaje si nu mi-a mai raspuns de la ora 6 ... forgetit

Acidulas,, cata dreptate ai.....grater

Offline

 

#194 2013-09-27 21:26:18

sub
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2010-05-29
Mesaje: 20629

Re: Probleme in relatie

motive sa fii suparata chiar ai, nu era nevoie sa-ti zica el daca da, si cat.
din ce mai povesteai/povestesti bag de seama ca se cam racesc lucrurile si la voi, dar poate se-ndreapta smile iar faptul ca nu prea vrea sa comunicati, iar nu e ok


Success is simple. Do what's right, the right way, at the right time.

Offline

 

#195 2013-09-27 21:34:19

maryu
Hero member
De la: Honolulu
Inregistrat: 2007-08-27
Mesaje: 3672

Re: Probleme in relatie

pinky, imi pare rau, din nou, ca nu esti bine. din pacate imi mentin parerea cu privire la persoana lui smile
aparte de tot, mi se pare maxim de indiferent, sta bine chiar daca esti sau nu suparata pe el, daca mai sunteti sau nu impreuna nustiu

off: la un moment dat mi-a trecut prin cap ca omuletul ar putea fi gay rotfl pt ca: te evita, nu se comporta cum ar trebui, nu face tot posibilul sa va iubiti si voi. trec lunile si nimicccccc lol

o sa editez cand vezi, scuze pentru indrazneala dar poate iti vine un pic zambetul de buze tongue


În fiecare om sunt doi oameni: unul e treaz în întuneric, celălalt doarme în lumină. chicot
What will it take for us to realize,
The more we provoke, winter will come twice...

Offline

 

 Publicitate


loading...

#196 2013-09-27 21:48:42

pinkyutza
Hero member
De la: ♥
Inregistrat: 2013-05-22
Mesaje: 4213

Re: Probleme in relatie

maryu, nu ma supar lol este indiferent si cand ii zic ceva neaga... sunt asa proasta ca nu m-am despartit de el cat trebuia...acuma tot astept sa fie bine si el continua sa ma minta cu nerusinare pe fata... ma simt aiurea rau si tot eu pic de proasta sad
gay nu e, dar indiferent cu siguranta.... ma prea ia de proasta si asta nu-mi convine sad nici acuma nu mi-a trimis mesaj sau sa ma sune de la 6... asa mult ii pasa!!! ultimul mesaj al lui a fost "daca nu imi pasa..." (ceva fel de repros, ca sa vad eu ca vezi Doamne ii pasa, ii pasa pe naiba!!)

Offline

 

#197 2013-09-27 21:56:10

maryu
Hero member
De la: Honolulu
Inregistrat: 2007-08-27
Mesaje: 3672

Re: Probleme in relatie

ti-am mai spus, esti tanara, frumoasa, de ce iti pierzi timpul sa tragi de un om, sa faca niste lucruri care ar trebui sa vina de la sine? problema este ca el te face sa te simti tot timpul vinovata (desi nu esti) si de aici tot dus-intorsul acesta!
na, faci cum stii tu mai bine, dar eu cred ca tu tot amani finalul, care intr-o zi oricum va veni smile in conditiile de fata, tu vei fi cea care va trebui sa puna pun. el e prea comod sa o faca si pe asta


În fiecare om sunt doi oameni: unul e treaz în întuneric, celălalt doarme în lumină. chicot
What will it take for us to realize,
The more we provoke, winter will come twice...

Offline

 

#198 2013-09-28 00:05:01

Violete.Purpurii
Diamond member
De la: Honolulu
Inregistrat: 2010-07-29
Mesaje: 32583

Offline

 

#199 2013-09-28 00:14:27

pinkyutza
Hero member
De la: ♥
Inregistrat: 2013-05-22
Mesaje: 4213

Re: Probleme in relatie

Nu prea esti fericita
Relatia ta cam scartaie. Te certi destul de mult cu iubitul tau, iar acest lucru va afecteaza. Pareti amandoi mai mult chinuiti decat fericiti unul langa celalalt. Problema este fie din cauza faptului ca nu comunicati suficient de bine, fie din cauza ca nu comunicati deloc. Chiar daca va iubiti mult unul pe celalalt, trebuie sa stii ca acest lucru nu este suficient. O relatie are nevoie de mai mult decat iubire. Invatati sa faceti compromisuri, sa va spuneti de fiecare data cand va deranjeaza ceva si sa incercati sa gasiti impreuna o solutie. Relatia voastra poate sa mearga foarte bine daca stiti cum s-o intretineti. Cei din jur va recepteaza ca doua persoana obosite si plictisite de relatia lor, iar voi trebuie sa le demonstrate contrariul. Alegeti comunicarea si invatati sa fiti cu adevarat fericiti impreuna. Nu mai fugiti de fiecare data cand dati de o problema si nici nu incercati sa o ingropati. Daca aveti putina vointa,veti reusi sa va claditi un viitor frumos impreuna.


mi-era frica de asta, dar ne descrie perfect... sad

Offline

 

#200 2013-09-28 00:35:53

pinkyutza
Hero member
De la: ♥
Inregistrat: 2013-05-22
Mesaje: 4213

Re: Probleme in relatie

sad

Ultima oara a fost editat de pinkyutza (2013-09-28 01:01:35)

Offline

 

#201 2013-09-28 21:44:00

sub
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2010-05-29
Mesaje: 20629

Re: Probleme in relatie

ai editat repede  punish lol


Success is simple. Do what's right, the right way, at the right time.

Offline

 

#202 2013-09-28 21:46:06

pinkyutza
Hero member
De la: ♥
Inregistrat: 2013-05-22
Mesaje: 4213

Re: Probleme in relatie

daaaa lol dupa jumate de ora... lol

Offline

 

#203 2015-09-04 11:26:39

sushi
Hero member
Inregistrat: 2009-05-11
Mesaje: 2611

Re: Probleme in relatie

*

Ultima oara a fost editat de sushi (2015-09-07 21:41:46)

Offline

 

#204 2015-09-04 12:42:01

Violete.Purpurii
Diamond member
De la: Honolulu
Inregistrat: 2010-07-29
Mesaje: 32583

Re: Probleme in relatie

sushi puss bravo pt curaj si pentru faptul ca apelati la psihoterapeut

ceea ce ti-a spus el acolo imi suna a o alarma gen `ma gandesc sincer sa te ?nșel`

va doresc sa va reechilibrati si sa va fie bine pe viitor puss pentru tine nu am sfaturi, decat sa faci ce simti tu pentru relatia asta ca sa o puteti salva smile

fara sa cobesc sau sa fiu prea dura, raman la parerea mea conform careia unui barbat daca are o schimbare de comportament o data, o va avea la nesfarsit, desi se mai redreseaza din cand in cand, mereu va avea scapari (aplicabil si la noi, cel mai probabil)

Offline

 

#205 2015-09-04 13:16:07

Marta
New member
Inregistrat: 2007-03-22
Mesaje: 25

Re: Probleme in relatie

Eu daca as fi in locul tau primul pas care l-as face rapid e ma mut separat. Mutatul impreuna cam omoara relatia, fluturasii etc.. Mai dormi cateva zile la el, dar mai dormi si cateva zile separat de el. Asa puteti sa va bucurati mai mult unul de altul si sa apreciati clipele petrecuta impreuna. Il faci sa te doreasca mai mult.
Si al doilea pas care l-as face: as incepe sa fiu mai indiferenta cu el. adica sa nu il mai caut, sa-l las pe el sa ma caute. Asa incepe sa-si puna el intrebari de ce nu-l mai cauti etc si vede ca nu mai esti disponibila cand vrea el si o sa inceapa incet incet, din siguranta care o avea in relatie cu tine, sa simta ca te pierde. Atunci o sa-i fie clar ca nu vrea sa renunte la relatie si o sa inceapa sa se implice mai mult in relatie,  sa-si scoata "armele" de recucerire. Trebuie sa-i trezesti acest sentiment in el.

Offline

 

#206 2015-09-04 13:18:03

sushi
Hero member
Inregistrat: 2009-05-11
Mesaje: 2611

Re: Probleme in relatie

*

Ultima oara a fost editat de sushi (2015-09-07 21:40:32)

Offline

 

#207 2015-09-04 13:59:48

_Summer_
Platinum member
Castigatoare a concursului de MissParticipant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2010-01-27
Mesaje: 20919

Re: Probleme in relatie

Eu apreciez ca a fost sincer, mai rar vezi barbati sa spuna fix ceea ce gandesc dar totusi mi se pare un pic cam mult sa-l atraga atat de tare altele incat sa isi doreasca sa faca sex cu ele. Este evident ca tuturor ne fug ochii si ce-i frumos e frumos dar de aici pana la a trece la actiune e cale lunga mai alea ca sunteti de putin timp impreuna. Daca el dupa 3 ani vrea si cu altele pai dupa 10 si un copil ce mai vrea? lol
In rest eu nu am fost niciodata adepta ideii ca trebuie sa faci ceva ca cel de langa tine sa te vrea. Aa ca e misto sa te surprinzi din cand in cand si sa nu lasi relatia la voia intamplarii...perfect normal! Dar nu sa faci un obiectiv din asta hmm Sau sa fii altfel decat esti doar ca sa-l atragi mi se pare ca ti-ai pune o masca pe care ar trebui sa o sustii mereu prin efort! Wtf?! Esti vesela daca simti ca doar nu ai buton de on-off sau nu faci sex salbatic daca tie-ti place pe intuneric...'ma rog, intelegi ideea smile

Offline

 

#208 2015-09-04 14:17:16

sushi
Hero member
Inregistrat: 2009-05-11
Mesaje: 2611

Re: Probleme in relatie

Da, e bine ca a fost sincer, pe de o parte. Pe de alta parte nu stiu cum o sa scap de cuvintele lui "ma uit la fete pe strada si ma gandesc ca fac x lucru cu ele..."
M-am gandit si eu, ce ma fac daca la 50 de ani isi da seama ca s-a plictisit, ca vrea ceva nou? Cred ca mi-e mai usor sa tai raul de la radacina la 23 decat imi va fi la 50, nu?
Dar pe de alta parte, parca nu pot trai cu gandul "daca o cadea drobul de sare..."
Partea mea rationala imi spune ca o data ce s-a ajuns in pragul acesta nu ar mai trebui sa continuam. Insa inima... va dati si voi seama ce-mi spune inima smile

Offline

 

#209 2015-09-04 14:30:17

Corinusha
Full member
De la: Happyland
Inregistrat: 2014-09-04
Mesaje: 350

Re: Probleme in relatie

Sau poate o pauza in care fiecare sa isi punaordine in ganduri i sa fara ce vrea, fara presiuni, si fara heart feelings...poate l-ar ajuta sa isi ea seama ca de fapt, chiar daca face sex cu alta (sau poate nu face), el pe tine te vrea.

Eu recunoc ca pe noi asta ne-a ajutat sa ne dam seama ca ne vrem unul pe altul si atat; si ca nici macar ex cu altcineva nu putem face...

de altfel, daca asta ne-a ajutat pe noi, nu inseamna ca va ajuta si pe voi; o asemnea pauza poate deveni despartire definitiva pana la urma... la noi a durat vreo 2 saptamani toata treaba cu pauza si ganditul si iesitul si ce naiba mai incercam sa facem sa ne am seama ce vrem.


Are mama o fetita frumusica foc!
Maya Sianna, nascuta pe 17 ianuarie 2016 <3

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.