homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94-12


#210 2014-03-06 17:11:35

IuliaXn
Full member
Inregistrat: 2014-02-08
Mesaje: 182

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Ionela, oare durerea ta de cap nu inseamna o invitatie la botez ?!  signof10  Sper sa treci repede la ' perioada prenatala" , la fetele cu burtik smile  rugaciune

Offline

 



#211 2014-03-06 17:14:36

AcAlexandra
Full member
De la: Bucuresti, Romania
Inregistrat: 2013-07-11
Mesaje: 554

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

iulia, sunt ziua 25, iar eu la doctor am fost marti ziua 23 si se vedea lichidul...acum nu ramane decat sa astept sad
rozi , la fel iti doresc si tie, si voua fetelor, sa se intampla cat mai curand minunea si sa nu ne mai stresam sad


"Fiecare copil vine pe lume cu mesajul ca Dumnezeu nu este inca dezamagit de oameni."
11.11.2014 -Mamica fericita de bebic David Gabriel mult dorit   rugaciune

Offline

 

#212 2014-03-06 17:33:06

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Multum alex sa dea domnul smile
Ionela iti doresc o durere de cap cu ochi lol

Ultima oara a fost editat de rozi2012 (2014-03-06 17:33:39)


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#213 2014-03-06 17:40:11

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Offf, fetelor ce ati mai scris...nu mai tin pasul....
Alexa la multi ani pe ziua de ieri party  birthday
Rozi am sosit cu mornincoffee
Zilele trecute am cumparat ceva legume si acum le mai organizam...mai pun la congelator ce merge apoi ma pun sa fac un orez de legume si niste chiftelute de ghebe...voi ce mai faceti bun de post?ca eu nu mai stiu...
Pupici la toate


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#214 2014-03-06 17:47:36

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Kristinica si eu am pe foc orez cu legume:)) hmmm tu te uitai pe gaura cheii la mine in bucatarie  puss


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

 Publicitate


loading...

#215 2014-03-06 17:58:59

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Nu eu Rozi,mi-am trimis spiridusul...pe Gipsy chicot  puss


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#216 2014-03-06 18:30:56

AcAlexandra
Full member
De la: Bucuresti, Romania
Inregistrat: 2013-07-11
Mesaje: 554

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

kris multumesc:*
eu din pacate nu prea pot sa tin post:( am zis macar ultima sapt  sa tin, asa ca poate ma inspir de la voi ce mai gatiti:)


"Fiecare copil vine pe lume cu mesajul ca Dumnezeu nu este inca dezamagit de oameni."
11.11.2014 -Mamica fericita de bebic David Gabriel mult dorit   rugaciune

Offline

 

#217 2014-03-06 18:50:34

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Eu tin post cat pot,dar numai la ceea ce mananc ca la sexinpat  nu pot renunta nici daca imi pui pistolul la cap...ieri am facut un dulce extraordinar,pentru cine vrea sa il faca. http://www.lalena.ro/491-reteta-Prajitura-cu-cocos-de-post.html
Sper ca am reusit sa introduc daca nu revin de pe pc ca acum sunt pe tableta si e mai naspa


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#218 2014-03-06 19:11:18

nico_leta
Full member
Inregistrat: 2008-04-03
Mesaje: 378

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

fetelor ma primiti si pe mine in clubul aspirantelor?o sa va povestesc problema mea:de prin octombrie am zis sa nu ne mai ferim pentru ca ar fi timpul unui copil(pana atunci nu luam pastile avea el grija big_smile )doar ca de atunci au inceput problemele,la cateva zile dupa contact mai ales daca erau mai dese(in perioada fertila) dureri de ovare si mancarimi in interior.Am fost si la doctor la analize mi-a iesit la un moment dat o infectie genitala cu Ecoli(nu si infectie urinara) am facut tratament 3 luni ca cica ar fi si o anexita la ovarul stang, am luat omicral, antobiotice, tot felul de ovule pe care le/a prescris doctorul ,am facut si ecografie care a iesit in regula doar  ca a aratat niste probleme inflamatorii pe care le simteam si eu  grater  si niste mici chisturi functionale la ovarul stang. luna aceasta dupa menstruatie eram bine dar bine inteles ca la cateva zile dupa ce am trecut la treaba sexinpat  au aparut problemele iar  grater
NU mai stiu ce sa fac sunt disperata,cum face lumea copii?Genul acesta de probleme le-am avut la inceputul vietii sexuale dar atunci am zis ca o fi de la prezervativ,ca poate sunt alergica la latex ca aveam mancarimi si in timpul actului uneorii ca si atunci dupa cateva zile ma invada candida(acum tot asta cred ca este  grater desi nu a iesit la analize )
acum mai am de asteptat ca am facut si un papanicolau sa vad el ce da.
aveti vreo solutie?



Ps:am facut tratament antimicotic si eu si el bineinteles

Ultima oara a fost editat de nico_leta (2014-03-06 19:11:46)


rugaciune  rugaciune Multumesc Doamne ca am ajuns pana sa am in brate minunea mea

Offline

 

#219 2014-03-06 19:19:51

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Buna Nico si sedere scurta .Nu stiu ce sa zic, ai facut si analiza la secretie si nu e nimic?Dar el o spremograma a a facut?Zic...nu ma pricep.
Eu luna asta si cu sotul , drul ne-a dat antibiotic din ziua 1 -7 zanocin si 8-14 inca un antibiotic , luam amandoi ca cica ne va ajuta smile metronidazol parca , acopera toata aria de "boale" desi nu avem niciunul nimic...ne-am cautat:)
Eu iti doresc succes si daca ai intrebari legate de ovulatie , teste ..la dinastea mai stiu sa te indrum..cat stiu...dar avem ajutoare pe aspirante si mai ales mamici si burtici
Oanaaa pup burtica..daca ma vedeai dimineata cu "oualele" dupa mine in cancelarie lesinai de ras...am facut dimi fsh lol
kristinica eu nu tin post, o sa incerc , dar am si cura cu oua de prepelita...o sa vb cu preotul daca ma primeste "ouata" si la secsss nici atat, dupa ce ca imi vine la 40 de zile...lipsa secs mai lipsea:))


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#220 2014-03-06 19:43:03

oana_isabela
Full member
De la: targoviste
Inregistrat: 2013-09-24
Mesaje: 593

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Puuup Rozi!!!! Abia te astept cu o veste super buna!!! Pina atunci baga oua si secssss si eu cate o rugaciune seara si pt tine si o sa vezi ca reusim!!!! munca in echipa lol


Iti multumim Doamne pt minunea de fata!
19.05.2014  ora 10.15-Mara Gabriela

Offline

 

#221 2014-03-06 19:43:47

tania
Membru
Inregistrat: 2014-03-06
Mesaje: 2

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Buna,as vrea sa stiu daca a mai facut cineva pe aici tratament cu femara si puregon inainte de inseminare intrauterina si daca au fost reactii adverse la medicamente.Maine trebuie sa incep femara si apoi puregon si tot citesc peste tot de efecte secundare periculoase...mi-e tare teama.Va multumesc.
Tania

Offline

 

#222 2014-03-06 20:14:02

nico_leta
Full member
Inregistrat: 2008-04-03
Mesaje: 378

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

rozi2012 a scris:

Buna Nico si sedere scurta .Nu stiu ce sa zic, ai facut si analiza la secretie si nu e nimic?Dar el o spremograma a a facut?Zic...nu ma pricep.
Eu luna asta si cu sotul , drul ne-a dat antibiotic din ziua 1 -7 zanocin si 8-14 inca un antibiotic , luam amandoi ca cica ne va ajuta smile metronidazol parca , acopera toata aria de "boale" desi nu avem niciunul nimic...ne-am cautat:)
Eu iti doresc succes si daca ai intrebari legate de ovulatie , teste ..la dinastea mai stiu sa te indrum..cat stiu...dar avem ajutoare pe aspirante si mai ales mamici si burtici

sincer  m-am saturat de antibiotice am luat 3 luni  si nu mai vreau am inceput din noiembrrie la sfarsit cu klabax pt un inceput de pleumonie si am continuat cu eficef,metronidazol,ceclor pt anexita(,sotul nu a lua antibiotice doar omicral si creme) nu mai pun gura pe antibiotice decat daca mor ca mi-am dat de tot organismul peste cap,am facut si candida bucala, si acum iau nistatina
problema mea este sincer de ce la 2-3 zile dupa contact fac candidoza?Ma tot gandesc sa nu ma irit de la sperma,aceasta sa imi schimbe mediu interior si sa fac asta(uneori nici nu pot profita de toate zilele fertile ca incepe sa ma ia cu rau si iti dai seama ca nu imi mai trebuie)daca ma spal inaintru dupa contact atunci sansele mele scad,nici nu stiu  supa  supa  supa  supa  supa


rugaciune  rugaciune Multumesc Doamne ca am ajuns pana sa am in brate minunea mea

Offline

 

#223 2014-03-06 20:27:49

oana_isabela
Full member
De la: targoviste
Inregistrat: 2013-09-24
Mesaje: 593

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Nico,incearca un probiotic pt refacerea florei vaginale.  Gynophilus  am citit ca face minuni...si iti recomand si o cura cu oua de prepelita pt a-ti intari organismul si a-l curata de toate antibioticele luate. multa sanatate iti doresc!


Iti multumim Doamne pt minunea de fata!
19.05.2014  ora 10.15-Mara Gabriela

Offline

 

#224 2014-03-07 07:20:57

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Buna dimineata
Multumesc rozi de urare, dar negativ testul sad
Aseara m a predicat sotul, mi a venit sa plang. Mi a zis ca ma stresez dupa 5 luni de incercari, una doua merg la dr ca sa ma deruteze si mai tare si ca, copiii vin cand vor ei nu cand vrem noi. Sunt lucruri care le putem controla si nu ies cum vrem noi, dar un copil nu il putem programa. Cuca dupa 1an daca nu raman insarcinata abia atunci e de umblat pe la dr. Mna, pe de o parte are dreptate...
Imi doresc sa nu ma mai stresez, sa nu mai fac teste fara intarziere si sa nu mai am tot felul de ganduri. Sper sa reusesc :-)
Nico, sedere cat mai scurta aici!

Offline

 

#225 2014-03-07 09:53:39

IuliaXn
Full member
Inregistrat: 2014-02-08
Mesaje: 182

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

signof10 'Neata, fetelor!

Ionela, are si sotul tau dreptate, nimic de zis, copiii vin cand vor ei, dar si cand vrem noi- ca doar nu traim pe vremea bunicii sa zicem "s-a intamplat", plus ca voi va doriti. Nu stiu ce sa zic cu perioada de 1 an... la un cuplu sanatos si fertil, dupa parerea mea, mai mult de jumatate de an nu ar trebui acceptat. Tot asa, testele fara intarziere, dar rezultate fals negative si te innebunesc sad Haide, curaj si tot inainte, maine vrem test pozitiv smile signof10
Nico,bine ai venit! Dar iti doresc sa nu zabovesti prea mult!  ce se intampla acolo la voi? Atatea medicamente clar te dau peste cap. Ciudat este ca, din povestea ta, din cate inteleg eu, de cand v-ati apucat de BB fara protectie(coitus interruptus) te-ai dat peste cap. Ar trebui sa intrebi dr. daca va recomanda analiza anticorpilor antispermatici- poate ai vreo alergie la sperma. Daca suspectezi candida- desi daca nu a iesit la analize e cam ciudat- ia niste ovule Cervugid sau Macmirror- si neaparat sa ia si sotul tratament.
Pup fetele si daca faceti azi petrecere - sa rupeti ringul lol

Offline

 

#226 2014-03-07 10:14:46

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Buna dimineata!

Ionela, e adevarat ca sunt si dintre cei care isi programeaza cand sa faca un copil si iese cum si cand vor ei. Dar, din pacate, noi nu facem parte din categ asta. Si e adevarat si ca uneori, oricat ne-am da noi peste cap, lucrurile se intampla tot cand e sa fie.

Iulia, eu petrecere am maine, dar tb sa plec din Buc si cel mai dragut e ca tb sa plec cu ouale dupa mine.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#227 2014-03-07 10:17:30

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Buna dimineata fetelor. Am sosit cu  mornincoffee  mornincoffee  mornincoffee  calduta...
Nico bine ai venit la noi si sedere cat mai scurta pe aici puss
Tania eu nu cunosc acele medicamente dar bafta multa si sa dea DD sa fie bine. puss
Rozi,Ionela,Oana,Eleny,Iulia,Alexa puss
O zi cat mai buna

Ultima oara a fost editat de kristinika (2014-03-07 10:33:00)


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#228 2014-03-07 10:21:49

oana_isabela
Full member
De la: targoviste
Inregistrat: 2013-09-24
Mesaje: 593

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Neata fetelor!
Kris mersic de cafeluta,acum o savurez si eu pe a mea!!!!
Urata rau vremea asta !!! mi s-a luat de atata stat in casa,vreau sa ies afara! offf....
Petrecere frumoasa fetelor! sa dansati si pt mine smile


Iti multumim Doamne pt minunea de fata!
19.05.2014  ora 10.15-Mara Gabriela

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.