homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94-13


#229 2014-03-07 11:49:48

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Buna fetelor!
Nu am mai intrat de mult. Va pup pe toate si va astept la burtici wink
Nico, candida apare datorita schimbarii ph-ului vaginal. Incearca niste ovule cu lactobacili sau ce am mai folosit eu si am fost super multumita: gelul multigyn. Bioclin, parca e firma, e mai scumpicel, dar f bun. Cat despre infectia vaginala, se poate transmite f usor de la sot, la tine si chiar invers. Amandoi trebuie sa luati tratament antibiotic. Am vazut ca ti-a dat totusi pt candida, tratament. Acel Omicral, e bun, dar candida dispare destul de greu si e necesar un tratament de lunga durata.
Sfatul meu este sa incercati sa va tratati infectiile, mai ales sotul, sa faca o spermocultura si spermograma, sa nu cumva sa aiba infectie, care ar putea scadea calitatea spermei si de aici o gramada de alte probleme. Eu ti-o spun din proprie experienta, pt ca si noi ne-am confruntat ani de zile cu asa ceva.

Roziii! Ce mai faci? puss


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 



#230 2014-03-07 11:50:52

IuliaXn
Full member
Inregistrat: 2014-02-08
Mesaje: 182

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Multumim de cafea, Kristinika ! eu am baut- o pe a mea inainte de 7. Am mers sa repet hcg, ca am bani de aruncat pe pereti  rotfl
Eleny, ouale cu care pleci sunt fierte sau crude? Ca niciuna dintre variante nu e dragalasa smile
Tania, despre efectele adverse ale celor 2 medicamente nu ti-a vb doct? El/ea ce a zis? Cat de periculoase sunt? Ca sigur nu sunt periculoase pt. sarcina  hmm  Ce efecte secundare au? Si mai ales in ce proportii (la cati pacienti)?
Pup fetele smile

Offline

 

#231 2014-03-07 11:57:06

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Iulia, crude le inghit. Mai am cateva zile, nu mi se par gretoase. Eu am postit zilele astea, dar ouale le-am inghitit, pna la urma le iau ca tratament, nu ca mancare.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#232 2014-03-07 12:31:30

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Am inceput sa beau si ceai de cretisoara. Ma gandesc ca poate ceva-ceva sa aiba efect si la mine.

Am citit undeva despre ajutorul pe care l-au avut femei cu probleme de infertilitate de la niste bobite de struguri primite de la muntele Athos. O sa scriu si acolo, trebuie sa incerc si sa fac tot ce pot eu sa fac.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#233 2014-03-07 12:40:16

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Eleny imi pare bine ca te vad mai increzatoare si sa dea DD sa iti indeplinesti visul cat mai repede cu putinta. rugaciune


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#234 2014-03-07 12:59:08

IuliaXn
Full member
Inregistrat: 2014-02-08
Mesaje: 182

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Nu-i asa Kristinika?- si mie imi e drag de Eleny ca e serioasa si face treaba buna  angel Si acum bea si ceiut de cretisoara smile
Uite-asa imi place de noi, fetelor!! optimiste, increzatoare, si sa incercam toate variantele smile Ca nu se poate altfel!

Offline

 

#235 2014-03-07 13:01:21

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Kris, nu zic ca e usor. Dar merg mai departe, pana unde si ce se poate intampla...numai Dumnezeu stie.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#236 2014-03-07 13:34:09

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Buna fete, va pup si "Vikeend" de vis
Eu astept rezultatul la fsh....
Moon sunt bine , multumesc.Pup fetita smile
Ionela imi pare rau...nu te mai stresa...eu de 5 ani de-acuma ma tot stresez si am rezolvat un mare KKt:)) -  zice lupul moralist  vai mama lui lol
kristinica te pup...mata mea cred ca re pui..i-as face un test de sarcina ...dar cum?lol
pup fete, ma duc sa pap
Eleny si eu am trmis la muntele Athos , pomelnic pentru mine si fetele mele dragi.Imi amintesc ca era prin august sept...acuma dau din casa..moon nu te superi pe mine .Era in perioada in care Moon trebuia sa faca inseminarea si fix in luna aia nu reusisem sa trimit eu pomelnicul si ea era suparata ca s-a amanat in septembrie inseminarea si eu ii zic:yess foarte bine ca nu am resuit sa trmit la muntele athos ...si ce ma faceam eu  fara pomelnic trimis...si uite ca acum Moon a mea are o minunatie de fetita care se joaca in burtica ei.Am mai fost in Bucuresti la Sf.Ciprian si m-am rugat pentru fetele mele, si o prietena de-a mea a nascut   pe 5 oct anul trecut...si Sf,Ciprian e pe 2 oct.Cu siguranta , e si minunea mea pe undeva , candva , sper smile


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#237 2014-03-07 13:52:21

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Rozi, si eu ma rog pentru toate, desi nu va stiu numele. Dar stie Doamne-Doamne cine si de ce are nevoie.

Eu am citit pe net ca daca scrii la muntele Athos iti trimit 3 bobite de struguri si o crenguta, care impreuna cu un canon, ar ajuta. Ma gandesc sa incerc si asta, cu atat mai mult cu cat sunt intr-o perioada in care parca as incerca orice,  sa nu vina iar mom alea cand nu sunt in stare de nimic, ca am si din astea destule.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#238 2014-03-07 14:19:53

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Off mai fetelor...cele cinci luni esuate ale mele palesc in fata anilor vostri in care v ati rugat pt un bebe. Ced ca e cazul sa nu ma mai compatimesc, sa ma opresc din cautat leacuri, ca pana la urma nu mi a descoperit nimeni nici o boala grava. Am avut si eu doua luni menstra neregulata si fuga la dr. Incep sa cred ca sotul are dreptate. Incerc de luna asta sa ma detasez, nu stiu daca voi putea sa nu ma mai gandesc la acest aspect dar macar imi propun. Sunt slaba din fire in fata a ceea ce imi doresc f mult sa am langa mine si cred ca nu mai judeccum trebuie.
Va pup pe toate...nu stiu daca mai intru pana duminica pt ca plecam in vizite in alt oras. Sa aveti un 8martie ede vis, cu multe flori si zambete alaturi de ce dragi puss

Offline

 

#239 2014-03-07 14:41:30

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Ionela , multumesc sa fie bine pentru toate:)
A venit si fsh=ul meu.20,4 interval de referinta faza foliculara 3,5-12,5 deci mai am
nu am mai facut si lh si estradiol, dar ele sunt legate unele de altele, pe mine asta ma interesa.
Pupicei


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#240 2014-03-07 15:00:39

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Rozi puss cum sa ma supar..de fiecare data ma gandesc, ca daca nu era asa, nu ar fi fost bine! Tot timpul ma gandesc la tine si la cat m-ai ajutat hjarta Acum incerc in fiecare duminica sa ajung la biserica si sa pun o lumanare pt copil si pt tine si ma rog de fiecare data sa te vad si pe tine la burtici.
Eu am mai fost la Prislop, la mormantul lui Arsenie Boca, se zice ca face minuni si in sufletul meu stiu ca e asa. De cand am fost acolo, viata mea s-a schimbat treptat in bine si ma bucur ca am facut pasul acesta. Voi mai incerca sa ajung acolo, nu stiu daca inainte de a naste, dar dupa, in mod sigur voi merge cu copilul acolo.


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

#241 2014-03-07 15:14:27

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Moon te pup...om vedea ce va fi si cu mine smile
Cum mi-o fi soarta , eu fac ce pot oemneste sa fac in fiecare luna, restul....cum o vrea Cel de sus...dar crede-ma ca s-a cam subrezit credinta mea , acum sunt mai linistita , maine om mai vedea:)


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#242 2014-03-07 15:23:55

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Rozi, te inteleg asa de bine! Ma stii cum eram si iti spuneam ca eu nu mai cred in nimic si refuzam sa mai intru in vreo biserica sau sa mai vad preotul ca imi intra in casa.. Eu voi continua sa iti spun, ca eu chiar cred ca va fi bine pt tine, chiar daca tu nu mai crezi. puss


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

#243 2014-03-07 15:54:54

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Rozi, trebuie sa ne pastram credinta si speranta. Nici eu nu sunt in cea mai optimista situatie, stii ca de multe ori pic si eu. Dar imi impun sa ma ridic, sa strang din pumni si sa zic ca trebuie sa continui lupta asta.

Era o vorba: "Poţi dori ceva aşa de chinuitor şi de tare, ?nc?t, ?ndeplinindu-ţi-se, nici nu te mai bucuri: ai pus prea mult suflet." Eu stiu ca daca mi se va indeplini dorinta asta, o sa am destula energie pentru o bucurie imensa. Poate si aici e o problema, noi ne dorim prea chinuitor sa avem un copil. Uneori ma gandesc ca poate ar fi bine sa fac o pauza, in care sa nu ma mai gandesc la asta, sa nu mai fac nimic in sensul asta. Alteori ma gandesc ca daca mai las timpul sa treaca, va fi cu atat mai greu.

Maine e 8 martie, hai sa vedem si partile bune ale vietii!


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#244 2014-03-07 16:01:32

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Eleny pai cam asa este, anul trecut cand am vazut doua liniute pe test dupa trei ani incheiati de asteptare si chin , eu in loc sa ma bucur am plans sa ma descarc de cat stres am indurat .mergem inainte.Pupicei
Moon stie, plamgeam in telefon ca sunt insarcinata ...cam asta este smile


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#245 2014-03-07 16:08:00

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Fetele eu ma pusesem pe curatenie prin casa si v-am lasat singurele putin.
Rozi ma gandeam eu ca pisa ta e harnica...in fiecare zi afara din casa...
E greu sa gandesti si sa fii pozitiv dar trebuie...spuse cea care de ieri ii fuge mintea numai la tampenii... lol


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#246 2014-03-07 17:41:58

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Kristinica important e ca noi cadem pe rand...ca daca ne-ar apuca pe toate odata:)) ajungem  in inima pamantului si nu mai are cine sa ne scoata smile)Asa ne incurajam una pe cealalta , cat se poate:)


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#247 2014-03-07 17:55:51

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Eu inca n am plecat, il astept pe al meu, s a dus sa schimbe cauciucurile la masina...

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.