homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94-15


#267 2014-03-08 13:51:25

IuliaXn
Full member
Inregistrat: 2014-02-08
Mesaje: 182

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Da Rozi, cum zic eu mereu "Lasa-ma sa ma uit, ca  doar sunt maritata, nu sunt moarta!" rotfl

Offline

 



#268 2014-03-08 17:01:45

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

La multi ani, fete dragi!  par  par  par Fie ca toate visele voastre sa se implineasca! Sa aveti berze darnice si muuulta sanatate! Sa nu renuntati niciodata la visul vostru!  kram  kram

Va las si un martisor wink  par

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/52586_bebe_martisor.jpg


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#269 2014-03-08 17:17:50

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

La multi ani viitoarelor mamici!!!
kram kram kram kram kram kram kram


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#270 2014-03-08 18:19:57

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Dragele mele fete,de dimineata iar nu am net si pana luni cu siguranta nu vor veni sa rezolve...acum am internet partajat de pe tel sotului dar merge prost tare...
LA MULTI ANI cu multa sanatate si realizari si petreceri cat mai frumoase alaturi de iubitii vostri parteneri.
Eu ma pun sa fac niste mucenici ca maine vreau sa cinstim pe toti,inclus cele 40 de paharele alcool
Va pup si va doresc un weekend placut


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#271 2014-03-08 21:29:38

AcAlexandra
Full member
De la: Bucuresti, Romania
Inregistrat: 2013-07-11
Mesaje: 554

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

La multi ani, dragele mele! Va pup


"Fiecare copil vine pe lume cu mesajul ca Dumnezeu nu este inca dezamagit de oameni."
11.11.2014 -Mamica fericita de bebic David Gabriel mult dorit   rugaciune

Offline

 

 Publicitate


loading...

#272 2014-03-09 09:39:53

oana_isabela
Full member
De la: targoviste
Inregistrat: 2013-09-24
Mesaje: 593

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Neata frumoasele mele!!!!! O zi minunata va doresc!!!!


Iti multumim Doamne pt minunea de fata!
19.05.2014  ora 10.15-Mara Gabriela

Offline

 

#273 2014-03-09 12:06:56

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Neata fete, o duminica frumoasa smile mornincoffee


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#274 2014-03-09 12:12:15

IuliaXn
Full member
Inregistrat: 2014-02-08
Mesaje: 182

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Buna dimineata, dragele mele! Beau cafeaua  mornincoffee si mai tarziu decat ieri- ce-mi mai place weekendul!!!!!
Ieri a fost o zi intunecata si ploioasa- desigura ca si starea mea de spirit a fost pe masura sad Dar astazi- soare smile si stand eu in pat, lipsita de curaj sa ma dau jos, intra sms pe tel. de la dr. meu gineco (pe care il tin la curent cu toate investigatiile mele). Si mi-a scis sa stau linistita, ca totul e ok, ca hcg a scazut bine si ca sigur intr-o luna, daca repet hcg, se va negativa.
Dansul "are incredere ca o sa o rezolvam cu sarcina". Cat sa fie de dragalas  applause sa imi dea asa speranta ?! Il ador!!!!! buga Asa ca imediat m-am dat jos, ca doar asa speranta nu trebuie traita in pat rotfl
Va pup si ma rog in fiecare zi pentru noi, sa ne dea Dumnezeu bebeloci sanatosi !!!

Offline

 

#275 2014-03-09 14:00:42

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Iulia ma bucur ca esti bine smile si optimista:)
Eu m-am trezit azi pe la 4 dimi si m-am uitat pe antena la Dallas , noua serie si culmea mi-a placut:)) acum sa ma uit pe program sa vad cand e ziua . sa-l vad si eu ca omul.
Eu zic ca scade in doua saptamani cu sigutanta si iti va veni cand trebuia sa vina , la tanc .
Pupici fete, Kristinica te astept cu o  mornincoffee ca cea de dimineata am baut-o la 12 lol


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#276 2014-03-09 14:35:26

IuliaXn
Full member
Inregistrat: 2014-02-08
Mesaje: 182

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Rozi, cum reusesti sa te trezesti noaptea? adica stiati de serial sau aveai o insomnie si ai aprins tvul? Eu am trecut de faza de ne-somn, cand am fost foarte suparata si stresata, ma trezeam mereu noaptea si imi venea sa ma urc pe pereti. acum am ajuns la faza de somn total- parca nici nu mai am vise smile de 2 seri il 'oblojesc' pe sot care e racit- si stau seara, dupa frectie, sa ii schimb tricoul ca transpira rau (el doarme, eu il ridic in fund, il schimb si apoi il invelesc ca pe ul copil rotfl
Si eu sper sa scada hcg, pe 20 astept cm ca pe painea calda smile drept e ca si eu stau ca fraiera pe net si citesc vrute si nevrute- numai nebunii, si apoi ma ia sperietura, aoleu, daca si eu am la fel, aoleu daca patesc si eu. imi dau seama ca nu fac bine, dar ma apuca groaza!
la sperrmocultura sotului nu au iesit levuri sau micoze:
Concluzie :
Relativ moderat prezente aglutinate de spermatozoizi.
Usoara parvisemie cu normospermie. (parvisemie se refera la volum- cantitate ; nici nu ma mir- la cat era de stresat, ma bucur ca a reusit sa stoarca ceva rotfl
SPERMOCULTURA

Cultura germeni Culturi necrescute la 48 h.
Examen micologic Levuri necrescute la 48 h

Daca el a iesit ok pe micologic, cred ca si eu sunt bine. Nici nu stiu la cine sa ma duc cu rezultatul lui, credeti ca ar avea nevoie de vreun tratament pt. aglutinarea spermatozoizilor?

Offline

 

#277 2014-03-09 14:56:06

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Buna ziua dragele mele. puss
Eu tot nu am net si cum am spus si ieri,avand netul partajat de pe tel ma cam enerveaza ca are o viteza ingrozitoare si nu am rabdare sa stau s astept
Rozi chiar ca merge o  mornincoffee  ca am un somn...Iulia imi pare bine ca ai un gine asa bun,conteaza mult sa ai alaturi un doc care sa te inteleaga si cu care sa te intelegi
Eu va pup fetelor si sper sa ne rezolve maine treaba cu netul sa stau si eu mai linistita pe aici,m-am cam saturat de problemele astea cu internetul...de cand ne-am mutat in casa asta nu se intampla sa avem o luna intreaga internet fara sa avem probleme bang


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#278 2014-03-09 18:51:10

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Iulia pur si simplu m-am trezit si nu am mai putut sa adorm lol
Kristinica ce face mitulica?
Va pup fete, o seara placuta si o saptamana frumoasa
Eleny am citi de mladite de zmeur pe care le iau si eu ca ajuta la elasticitatea uterului si se mai ia in combinatie de ceva..cu mladite de mur, extract de muguri de arin alb siextract de mladite de sequoia  de la plant extract , eu luam de la dacia plant si azi am gasit de la astia..sa citesti si tu ..rau nu are ce sa faca , daca tot am citit m-am gandit sa-ti scriu si tie.Te pup.


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#279 2014-03-09 18:56:27

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Salurare fete dragi
am venit dun vizite pe la 2 si am dormit pana la 6.
Acum fac ciorba de curcan.

Offline

 

#280 2014-03-09 19:22:26

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Ionela ce faci, cum esti?ai mai facut vreun testulet? happydance


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#281 2014-03-09 19:53:40

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Rozi,sunt ok. nu am facut test. am fost pkecata de vineri si mi am luat gandul. mi a prins bine. sunt ziua 28azi,am simptome de menstra dar n a venit. inca...
Nu cred ca mai fac teste, m am saturat sa vad o linie.

Offline

 

#282 2014-03-09 20:21:12

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

mama ei de linie Ionus, o strang de gat lol


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#283 2014-03-09 20:34:45

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Pai de ce crezi ca nu vreau sa o mai vad? mi e frica de ce as putea sa ii dac lol
Asa ca o evit lol

Offline

 

#284 2014-03-09 20:44:49

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Ionela cand te-am citit cu supa de curcan mi-am adus aminte ca am carnita de pui cumparata ieri ca sa fac azi ciorbita...numai ca m-am trezit la namiezi si am uiat...si acum am supita pe foc lol o sa ajung bufnita de noapte:))
Luna asta nu cred ca am chef sa-mi iau temperatura...nu stiu ce sa fac..si-asa ...tot caprele cinci..pot sa ma dau eu de ceasul mortii ca ...degeaba smile
M-am saturat ... nustiu


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#285 2014-03-09 20:46:22

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Buna, fetelor

Eu am fost la munte aseara, m-am intors azi si sunt si acum obosita. M-am mai relaxat putin, ca am ajuns la concluzia ca eu nici sa ma bucur asa, din tot sufletul nu mai stiu, de cand m-a coplesit problema asta. Ma intrebam aseara daca o sa traiesc asa, mereu trista, daca n-o sa am copil...Probabil ca da, mi-a intrat in sange starea asta, nu prea mai stiu cum e altfel. Am si momente mai bune, dar mi-am dat seama ca tot sunt umbrite de tristete.

Rozi, o sa incerc si eu sa iau extractele spuse de tine. Nici eu nu stiu ce sa mai iau. Ar fi bine daca m-as duce la un homeopat, sa-mi recomande o schema.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.