homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94-16


#286 2014-03-09 20:54:57

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Fetelor, sper ca ati petrecut frumos kram si pentru mine.


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 



#287 2014-03-09 21:55:11

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Rozi, eu n am facut nimic din ce faci tu sau restul fetelor si tot m am saturat. Asa ca, fie ce o fi, cu dumnezeu inainte.

Offline

 

#288 2014-03-09 22:07:40

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Just te pup apasat:)
Ionela nici nu-ti doresc, sa dea Domnul sa fie bine si sa ramai repede insarcinata, e tare greu ...dar mergem inainte smile goodluck
eleny si eu m-am gandit sa merg la un homeopat , dar in Braila asta de KKt ...imi vine sa urlu .ce ti-am scris eu era scris pe prospectul de la tinctura de mladite de zmeur ca schema si de-aia ti-am scris firma ca sa cauti prospectul sa vezi si tu.Incercam Eleny , ca pana la urma...ce sa facem?
Si eu la munte ..am stat bosumflata si acum regret...data viitoare imi bag tristetile in valiza si le arunc in dunare lol
Pupici fete:)


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#289 2014-03-09 22:25:50

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Rozi, o sa-l caut si pe asta. Mai am doua zile din cura de oua si am inceput sa beau ceai de cretisoara. Nici eu nu stiu pe aici vreun homeopat, as vrea sa ma duc la unul de care sa-mi spuna cineva ceva. N-am nicio cunostinta care sa aiba probl de infertilitate si ma bucur ca e asa, nu vreau sa treaca si alte femei prin chinul asta. Asa ca nu prea am nici eu cu cine ma sfatui, ma rog doar la bunul Dumnezeu sa-mi arate calea.

Ionela, am citit pe aici destule povesti cu fete care au ramas gravide destul de repede, asa ca nu te mai gandi la rau, nu la toate e la fel. Mie mi-au spus mai multi ca daca am atatea necazuri, e pentru ca ma iubeste Dumnezeu si nu ma uita. Recunosc ca le-am mai dat si replica ca mi-as dori sa ma mai iubeasca si fiindu-mi bine.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#290 2014-03-10 07:28:42

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Neata
Deckar ziua 1 lol , mi a venit menstruatia avum dim. Mergem inainte...

Offline

 

 Publicitate


loading...

#291 2014-03-10 09:49:27

IuliaXn
Full member
Inregistrat: 2014-02-08
Mesaje: 182

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

'neata. fetelor!
Eleny, din cate vad nici la voi weekendurile nu sunt 'spuma laptelui'. cred ca nu mai vedem si nu mai auzim nimic altceva decat dorinta asta care parca ne-a impovarat mintile (nici eu nu ma pot bucura de nimic, nimic).
Ionela , te rog, nu dispera! azi e in 10 si sper ca pe 10 aprilie sa ai II pe test, sa vina iepurasul cu un bebeloi de toata frumusetea!
Sa ne rugam pentru zile insorite si bucurii!
Pup fetele, sa aveti o saptamana rapida wink

Offline

 

#292 2014-03-10 10:39:31

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Buna dimineata! Sa aveti o saptamana plina cu soare!

Iulia, nu stau nici chiar ca la inmormantare tot timpul, nici acasa, nici la serv, dar e clar ca si in mom in care rad sau ma bucur, nu o fac din toata inima.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#293 2014-03-10 10:49:59

IuliaXn
Full member
Inregistrat: 2014-02-08
Mesaje: 182

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Da, Eleny, si la mine e la fel sad inainte eram cea mai optimista, cea ma fericita si plina de viata persoana! prietenii ma cautau pentru starea de spirit pe care le-o induceam, de voie-buna. acum m-au lasat in amaraciunea mea; drept e ca si eu m-am indepartat de toata luma, aproape. imi place sa vb cu ei, dar la telefon, vizitele mi se par inutile, lungi si fara noima. acum ca incepe primavara prezic si o astenie grozava grater
Si ca sa fie totul perfect, dr. Uscatescu mi-a zis sa iau pt sot Profertil forte (fetelor costa 200 ron, ce ma fac. oare chiar nu exista vitamine mai lesne la pret pt barbati; ca eu de-abia m-a apucat de facut mutatiile genetice care ma seaca de bani sad

Offline

 

#294 2014-03-10 11:16:20

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Si noi ne-am departat oarecum de prietenii nostri, toti au copii si bineinteles ca la ei principala discutie e despre copii. Si eu ce as putea sa spun?!! Ma autoexclud din discutie ca nu pot povesti nimic despre copii. E, poate n-o sa fie asa mereu...imi fac si eu iluzii.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#295 2014-03-10 11:53:50

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Buna fete, sa avem o saptamana minunata
Eu ma bag sa-mi fac unghiutele si apoi trebusoara prin casa
Eleny eu ma gandesc si varianta adoptiei , singurul lucru care ma tine pe loc este psihicul, o alta deceptie nu mai pot indura ...in rest nu am nicio problema smile
Pupici
Ionela mergem inainte, important e ca a venit la timp, e mare lucru, mie nici cu progesteron nu-mi venea la 30 de zile , tot intre zilele 18-21 ovulam .


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#296 2014-03-10 12:27:26

AcAlexandra
Full member
De la: Bucuresti, Romania
Inregistrat: 2013-07-11
Mesaje: 554

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Buna fetelor:*
Eleny , te inteleg perfect pt ca si eu ma exclud cand prietenii incep sa vb despre copii, dar ce sa facem, incercam sa mergem inainte asa.
Rozi  si eu ma trezeam pe la 3-4 dimineata si nu ma mai lua somnul dupa ce mi-a zis de FIV, ma gandeam cum sa fac rost de bani, acum insa mi-am mai revenit , dorm mai linistita dupa ce mi-a spus ca totusi am ovulat si luna asta, parca mai exista o speranta. E greu totusi sa ramai pe linia de plutire...
Mie imi e teama ca noi n-am prins momentul potrivit pt ca sotul lucreaza in ture si in perioada in care trebuia sa prestam , am cam sarit unele zile...
Acum asteptam...

o zi buna:*


"Fiecare copil vine pe lume cu mesajul ca Dumnezeu nu este inca dezamagit de oameni."
11.11.2014 -Mamica fericita de bebic David Gabriel mult dorit   rugaciune

Offline

 

#297 2014-03-10 12:45:45

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

rozi, azi ar fi fost ziua 29, deci mi-a venit la 28 de zile, mare lucru. is multumita si de atat
iulia, nu mai sper eu de Paste, ca am sperat si de Craciun, si mi-a venit menstra pe 24 dec. Cand o fi, o fi. In afara de acid folic si de sucul meu zilnic de portocale si grepfruit nu fac nimic. Nici la dr nu ma mai duc prea curand. Mai astept

Offline

 

#298 2014-03-10 12:48:08

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Rozi, eu nu prea am luat in calcul ideea cu adoptia. In primul rand, din cate stiu, e o procedura dificila si s-o iau de la capat cu alta incercare in care nu tine totul num ai de tine, chiar nu m-ar tine nervii.

Mai degraba as prefera sa iau pe cineva apropiat, dar nici aici n-am vreo sansa, nepotii sunt mari, alti cunoscuti cu copii mai mici si pe care sa si vrea sa-i dea, nu prea stiu.


Uneori inca mai sper ca o sa pot eu. Probabil ca e mai degraba o nebunie in capul meu, dar ce sa fac. Cateodata parca as vrea sa-mi traga cineva una si sa-mi spuna ca chiar nu se poate, sa ma trezeasca, sa nu-mi mai consum energia tot incercand.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#299 2014-03-10 14:03:27

AcAlexandra
Full member
De la: Bucuresti, Romania
Inregistrat: 2013-07-11
Mesaje: 554

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Rozi si eu m-am gandit la adoptie, dar din cate stiu dureaza f mult si sunt multe conditii pe care trebuie sa le indeplinesti si nici asa nu stiu daca am vreo sansa...iar asteptarea e grea...in plus eu as vrea sa-l iau de mic ca sa se poata atasa de mine si sa ne vada ca pe parintii lui, insa cam greu sa poti adopta un copil nou nascut..


"Fiecare copil vine pe lume cu mesajul ca Dumnezeu nu este inca dezamagit de oameni."
11.11.2014 -Mamica fericita de bebic David Gabriel mult dorit   rugaciune

Offline

 

#300 2014-03-10 14:13:51

IuliaXn
Full member
Inregistrat: 2014-02-08
Mesaje: 182

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Eleny, Rozi, Alexandra, ce e cu voi?! Lipsesc putin si va aruncati in butoiul cu melancolie si pesimism  skitarg  Chiar asa?! Haideti, fetelor, la treaba cu voi!
Ionela, tu de unde ai pesimismul asta?! daca ai hotarat sa mai astepti, foarte bine,; stii cum e - cand te astepti mai putin smile Sotul are spermograma facuta? sa nu dai vina numai pe tine!

Fetelor, ce scumpe sunt vitaminele pt. barbati!!!!!! trebuie sa contina:
L-carnitina
L-arginina
Zincul
Vitamina E
Glutationul şi seleniul
Coenzima Q 10
Acidul folic

Sunt ingrozitor de scumpe!!!!

Ultima oara a fost editat de IuliaXn (2014-03-10 14:16:49)

Offline

 

#301 2014-03-10 14:24:02

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Iulia dar nu sunt pesimista deloc :)Absolut deloc:) Te pup apasat


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#302 2014-03-10 14:29:10

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Iulia, eu cred ca sunt in butoi de mai mult timp, ma chinui sa tin capul afara, sa nu ma inec de tot.

Mie daca mi-ar da cineva o cat de mica speranta, tot as lupta. Dar asa, cand te duci din doct in doct si ridica di umeri, eu nu prea mai stiu ce sa fac.

Daca mi-ar spune cineva: uite, tb sa faci asta si asta si reusesti, as face orice. Dar nimeni nu-mi da nicio indrumare. O sa ma programez la doct pe care mi-a recomandat-o Cris, sa vad ce-mi spune.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#303 2014-03-10 14:36:41

IuliaXn
Full member
Inregistrat: 2014-02-08
Mesaje: 182

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Asa, Rozi, nu fi pesimista smile Si eu te pup apasat!

Eleny, nimeni nu iti da solutia magica, nimeni nu iti poate spune 'fa asa si va fi bine'.

Eu ma leg de orice, si bun, si rau... mai nou vreau sa il indop si pe al meu sot cu vitamine- ca asa a zis doctorul,nu? eu nu iau acum decat vit D3 pentru insuficienta mea si ceai de cretisoara. si astept mutatiile mai repede sa vad pe care mai arunc banii grater nu e bine nici ce fac eu, dar timpul pe care il am il petrec oricum gandindu-ma la aceeasi problema. si as cauta la fel, pe la medici diferiti, problema e ca un raspuns final nu primesti. Dar la FIV te-ai gandit?La o inseminare asistata?

Offline

 

#304 2014-03-10 14:44:44

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

As face si asta, ca oricum natural nu mi se dau prea multe sanse. Dar dat fiind faptul ca endometrul meu e atrofiat, daca nu se reuseste ingrosarea lui, degeaba fac FIV, ca nu se prinde.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.