homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94-14


#248 2014-03-07 18:28:18

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Asa e Rozi...noroc ca ne apuca pe rand diablo
Ionela drum bun si La multi ani si tie pe ziua de maine,sa ai parte de cel mai frumos cadou.


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 



#249 2014-03-07 18:28:52

nico_leta
Full member
Inregistrat: 2008-04-03
Mesaje: 378

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

fetelor sincer nu stiu ce sa mai zic,eu sunt din Focsani si am zis ca dupa Paste daca treburile nu se aranjeaza o sa ma duc la Bucuresti,aici sincer nici nu stiu la ce doctor sa ma duc.Vezi tu Iulia ca tie ti/a trecut prin cap alergia la sperma asa cum m/am gandit si eu dar doctorita mea cand i-am spus ca nu ma simt bine dupa tratament mi/a zis ca nu am cum ca simptomele anexitei s-au mai diminuat. sigur o sa caut alt doctor ca bineinteles dupa co tactele de luna aceasta iar m-am ales cu candidoza(iau cervugid acum) si ma inteapa chiar si in acest moment ovarul stang(deci iar o sa stau diseara in lighenul cu ceai ca este singura varianta care imi reduce inflamatia ovarului)Tot incerc sa imi amintesc daca cant luam antibebe(acum cativa ani am luat vreo 4 luni)tot asemenea probleme aveam
De bebe cand citesc cat va chinuiti ma ia groaza,uneori simt ca nu o sa am putere sa lupt asa mult grater  grater  grater
sotul este calm,el momentan nu este stresat dar eu ma tot gandesc ca trebuia sa ma apuc mai devreme de" munca" (dar cine a stiut ca o  sa am probleme)

Ultima oara a fost editat de nico_leta (2014-03-07 18:41:15)


rugaciune  rugaciune Multumesc Doamne ca am ajuns pana sa am in brate minunea mea

Offline

 

#250 2014-03-07 18:58:36

nico_leta
Full member
Inregistrat: 2008-04-03
Mesaje: 378

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

ElenyR a scris:

Am inceput sa beau si ceai de cretisoara. Ma gandesc ca poate ceva-ceva sa aiba efect si la mine.

Am citit undeva despre ajutorul pe care l-au avut femei cu probleme de infertilitate de la niste bobite de struguri primite de la muntele Athos. O sa scriu si acolo, trebuie sa incerc si sa fac tot ce pot eu sa fac.

cred ca asta e printre singurile ceaiuri pe care nu le am   big_smile  am un dulap intreg de ceaiuri zici ca e plafar la mine,pt spalaturi,pt rinichi,laxative,si plus cele clasice  daca mai iau si din asta ma da sotul afara din casa  lol


rugaciune  rugaciune Multumesc Doamne ca am ajuns pana sa am in brate minunea mea

Offline

 

#251 2014-03-07 19:04:18

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Nico aum cativa ani mi-a iesit si mie ecoli astia care ies si in gaura de sarpe..si drul de la galati ..botezatu...mi-a dat la un litru de apa o lingurita de bicarbonat cu irigatorul spalat intern.Incearca .. mai intreaba , cauta pe net, eu iti spun ce m-a dat mie si tot asa mai sunt niste ovule bune , dar trebuie zece zile..cevucid sau cervugid..ceva de genul...care iar sunt foarte bune
Succes si lasa e-coli ca important e sa ramai insarcinata..oricum azi primeaza cezariana smile)deci putem sa avem si paduchi la dansa lol glumesc ...ideea e sa nu te ingrijorezi pprea tare .Pupici


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#252 2014-03-07 19:35:41

IuliaXn
Full member
Inregistrat: 2014-02-08
Mesaje: 182

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Buna, fetelor, haideti ca am ajuns si eu acasa dupa bleah- petrecerea de 8 martie rotfl De-abia asteptam sa ajung sa vad ce ati mai povestit smile
Rozi si Ionela, Cervugid sunt cele mai bune -mie asa mi se par, sunt romanesti si la un moment dat nici nu se mai gaseau pe piata. Acum au revenit (e drept ca trebuie 10-12 nopti cu abosorbant ca sunt cam pacatoase- strica lenjeria, pateaza, miroase ciudat, dar da rezultate). Si bicarbonatul e bun, eu nu am incercat - imi e frica sa nu fac o compozitie letala rotfl sa nu fie prea concentrat ....
Nico, ia si tu cretisoara- daca tot ai plafar in casa, macar sa fie 'setul complet' smile Si apropo de "trebuia sa incepem mai devreme...."- sa stii ca si la noi a fost la fel.... am stat 3 ani fara sa incercam macar sa facem BB - dar sunt sigura ca oricand am fi inceput, tot asa ar fi fost. Vreau sa cred asa, caci daca incepi sa te gandesti ca acum cativa ani erai mai tanara, mai sanatoasa etc. si acum nu mai esti,,,,unde ajungem?!!! Toate au un scop! Exista un sens pentru care ati inceput acum si nu mai demult.
Fetelor, voi bea in seara asta o bere un cinstea NOASTRA drink pentru ca suntem PUTERNICE, ne avem aproape - prin intermediul acestui forum, ne intelegem CEL MAI BINE una pe cealalta, ne sustinem, si chiar daca nu va cunosc personal (desi mi-ar placea) voi sunteti PRIETENELE MELE BUNE angel !!!!!!!
Aaaaaa, si era sau uit, ca sa nu va relaxati - HCG ul meu la fix 2 sapt dupa curetaj e 46 mIU/ml. Haideti, incurajati-ma, nu a fost mola, nu-i asa?!
Va pup si va imbratisez cu drag!!!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#253 2014-03-07 20:02:00

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

BUna IUliaxn, nu nu cred ca a fost, o sa-ti vina la tanc menstra dupa beta pe care il ai.Bravoooo, beau si eu cu tine drink
Nico eu mai beam ceai de napraznic lol de-asta ai:))
Kristinica azi am facut ciuperci la cuptor unele simple cu sare si altele cu cascaval ...maimuta a miorlait ca vrea si ea...i-am dat in sictir o coada de ciuperca ...a halliiit tooot:)) a mancat cot la cot cu noi smile)Asta o sa ne manance si pe noi lol
Pup fete, eu o sa ma uit la romanii au talent
Sunt pe-aproape:)


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#254 2014-03-07 21:04:08

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

drool  ce bunatati ai facut Rozi....si urata mea e o pofticioasa,dar doar gusta...azi la pranz m-a lasat masca cand a mancat cot la cot cu mine paine cu zacusca de ghebe lol si ce mieuna cand termina rotfl2 Si eu ma uit la romanii au talent si scriu cu pisa mica in bratele mele...
Eu nu le am cu ceaiurile....am baut in viata mea la ceaiuri ca mi s-a acrit de ele,doar sa fiu nevoita
Iulia o tii lunga cu ziua femeii...ferice de tine
O seara placuta fetelor. puss


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#255 2014-03-07 21:55:12

Cristina2013
Full member
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 937

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Iubitele mele puss  puss  puss  maine nu o sa pot intra , vreau sa va spun un sincer La Multi Ani! hjarta  de ziua femeii  multa sanatate puss va imbratisez strans par


08.11.2014 -o minune a venit pe lume...Sunt mama! ♡
Te rugam mult Doamne ajuta-ne  sa fie bine  rugaciune ... Multumim pentru aceasta minune! hjarta

Offline

 

#256 2014-03-07 22:02:25

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Cris la multi ani si tie cu multa sanatate si fericire alaturi de hjarta  ta kram


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#257 2014-03-07 22:24:38

IuliaXn
Full member
Inregistrat: 2014-02-08
Mesaje: 182

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

rozi2012 a scris:

BUna IUliaxn, nu nu cred ca a fost, o sa-ti vina la tanc menstra dupa beta pe care il ai.Bravoooo, beau si eu cu tine drink
Nico eu mai beam ceai de napraznic lol de-asta ai:))

Si eu incep sa ma linistesc buga nici nu mai vreau sa ma gandesc la asta... acum am alta sad acum sunt la fix 2 sapt de la curetaj (14 zile). teoretic ar fi ovulatie... si am ieri si azi o scurgere mai galbuie, putin apoasa, dar si cu consistenta de ou de albus (ca la ovulatie), fara miros. Dupa curetaj am pus in fiecare seara 8 zile ovule(primele 6 zile polygynax, apoi 2 cervugid). Sper sa nu fie vreo micoza, candida, oare e ceva din uter grater hehe, sa ne ma lase sa stau linistita! bleah!!!

Rozi si Kristikina, aveti niste pisicute tare nazdravane si pofticioase smile ce drag imi e de voi cu pisicoase smile

Pup fetele si LA MULTI ANI!  storstark

Offline

 

#258 2014-03-07 22:41:30

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Iulia stai linistita , nu e nimic
Feteeee, va doresc un 8 Martie fericit, sa fiti iubite, sexy si fie ca visul nostru sa devina realitate.Si v-am lasat un mic cadou , sper ca-mi pastrati si mie  happy
ce tareee...prima data imi aparuse o cana de cafea..sa fac infarct lol

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/58055_hgdsgsdjfhsg.jpg

Ultima oara a fost editat de rozi2012 (2014-03-07 22:43:22)


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#259 2014-03-07 22:54:26

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Fetele, si eu sarbatoresc maine, plec cu fetele de la serv la munte. Trebuie sa mai avem si din astea, sa mai scapam de stresul care ne apasa. Pacat ca nu pot sa beau,  chiar as fi avut chef sa ma distrez pe cinste. E...lasa ca o sa vina si vremea noastra.

In seara asta am fost la icoana Maicii Domnului cu Pruncul, de la Man Hadambu, e in Bucuresti pana luni.

LA MULTI ANI! Sa aveti o zi frumoasa maine!


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#260 2014-03-07 23:32:40

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Iulia si eu sunt de parere ca e totul ok asa ca stai linistita...
Rozi am vrut sa aleg si eu unul dar din cauza emblemei nu am reusit sa ma decid chicot
Eu pastrez pe maine surpriza chicot
O seara placuta fetele


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#261 2014-03-08 07:41:33

nico_leta
Full member
Inregistrat: 2008-04-03
Mesaje: 378

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

off topic:cum reusiti sa ramaneti logate mereu ca ma enerveaza ca trebuie sa ma autentific de fiecare data

Fetelor LA MULTI ANI si hai macar azi sa lasam grijile deoparte.La mine ploua foarte tare de 3 zile si iti da o stare de indispozitie dar vedem noi cum petrecem big_smile
Luna asta mi-am propus sa nu imi mai fac nici un test de sarcina inainte si asa daca de saptamana viitoare incepe sa ma doara burta e clar ca iar imi vine deci nu mai are rost sa strict testul  tongue
Rozi chiar nu le am pe toate  ,sincer de ceaiul asta nu am auzit sad

Daca ma doar ovarele si ma mananca inauntru iti dai seama ca nu am chef de  sexinpat  ,m-a mai intrebat si doctorita la un moment daca e sotul plecat ca nu intelegea de ce am facut o pauza mai mare de la  sexinpat  dar pai ea imi daduse o groaza de tratament si mie imi era rau si cum sa mai prestez 


oricum azi este ziua noastra chiar daca nu suntem toate mame suntem femei deci asta conteaza deci inca odata LA MULTI ANI !


rugaciune  rugaciune Multumesc Doamne ca am ajuns pana sa am in brate minunea mea

Offline

 

#262 2014-03-08 10:15:09

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

La multi ani fetele mele dragi! puss Sa aveti parte de o zi cat mai frumoasa si sa petreceti cat mai bine! trombon
Eu nu v.am mai scris demult dar v.am citit zi de zi din umbra, va urmaresc pe toate si astept cu sufletul la gura sa veniti cu vesti minunate!
Va pup pe toate! puss


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#263 2014-03-08 10:17:47

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

La multi ani fete dragi!!! kram


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

#264 2014-03-08 11:20:36

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

La multi ani fete dragi! puss
Merge netul aiurea aici si n am citit nimic.

Offline

 

#265 2014-03-08 11:26:26

IuliaXn
Full member
Inregistrat: 2014-02-08
Mesaje: 182

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

nico_leta a scris:

off topic:cum reusiti sa ramaneti logate mereu ca ma enerveaza ca trebuie sa ma autentific de fiecare data

Nico, la 'Autentificare' bifeaza 'pastreaza-ma logat' sau 'keep me logged on'- ca nici nu mai stiu cum scrie smile claculatorl ar trebui sa memoreze parola smile
si daca sapt viitoare ai simptome ca ti-ar veni cm, poate le confunzi cu cele de sarcina - hehe- ca se confunda asa usor!!!!

'neata fetelor! LA MULTI ANI!!!!   beau si eu cafeaua, in sfarsit am avut o trezire tarzie (la 9- apoi am mai butonat aiurea tv-ul )  mornincoffee    smoke2 (inca nu reusesc sa ma las di fumat desi fumez cele mai slabe tigari de pe piata- spre rusinea mea sad

Lil Star. si eu urmaresc fetele gravidute din umbra  wink  Sper sa fiti toate bine si sa aveti sarcini sanatoase si linistite  signof10
Rozi, multumim de tratatie- nu ne trebuie toti, poate niciunul, sotii ne sunt de ajuns rotfl

pup fetele!

Offline

 

#266 2014-03-08 13:19:15

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

eeee.....ne clatim si noi ochii:))))))


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.