homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Boli cu transmitere sexuala-35


#647 2010-11-10 23:45:57

roxy30
Full member
Inregistrat: 2010-11-03
Mesaje: 158

Re: boli cu transmitere sexuala

buna Orangiana....sapt viitoare primesc rezultatele toate, cred ca vineri, acum am pus Condyline, se pare ca are efect, se face chestia aia ce mi-a aparut tot mai mica....sper ca nu-i doar in imaginatia mea buga
Pup, o sa vin cu vesti punk lupt cu virusul, cel mai bun sa castige!

Offline

 



#648 2010-11-11 00:14:25

carmen_21
Insomniac member
De la: ei
Inregistrat: 2008-03-19
Mesaje: 7980

Re: boli cu transmitere sexuala

Oare pot sa imi cumpar de capul meu condyline? doctora nu mi-a recomandat, dar m-am saturat sa ma duc la spital si sa ma dea cu podofilina hmm plus ca ultima oara cand m-a dat nici nu a ars ce era, si simt ca o sa   innebunesc cesafac mi-e frica sa nu ajunga si in interior. Cum o sa-mi dau seama daca se intampla asta?


Everything will be ok in the end.
If it's not ok, it's not the end.

Offline

 

#649 2010-11-11 00:37:57

roxy30
Full member
Inregistrat: 2010-11-03
Mesaje: 158

Re: boli cu transmitere sexuala

buna, la colposcopie(asta urmeaza sa fac si eu) isi da seama daca ai si pe interior, asa am citit pe forum, iar de Condyline nu stiu sa-ti zic, mie mi-a dat reteta, dar tu incearca la farmacie smile
noapte buna

Offline

 

#650 2010-11-11 00:46:15

carmen_21
Insomniac member
De la: ei
Inregistrat: 2008-03-19
Mesaje: 7980

Re: boli cu transmitere sexuala

Stiam de colposcopie, dar acum 2 luni cand am fost la ginecolog si s-a uitat mi-a spus ca nu am nimic,si nu stiu daca tb sa verific asa des ce se intampla si inauntru... banuiesc ca altfel n am cum sa-mi dau seama, nu?
Noapte buna si tie!

Ultima oara a fost editat de carmen_21 (2010-11-11 00:46:53)


Everything will be ok in the end.
If it's not ok, it's not the end.

Offline

 

#651 2010-11-11 09:26:12

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: boli cu transmitere sexuala

dar de ce nu le faceti cu laserul? condyline ustura ca naiba, este posiil sa nu arda si radacina si sa creasca la loc, arde si pielea in jur si mai si dureaza ceva timp.  cu laserul este si mai putin dureror ca se face anestezie si scapi si pe loc..


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

 Publicitate


loading...

#652 2010-11-11 13:25:59

carmen_21
Insomniac member
De la: ei
Inregistrat: 2008-03-19
Mesaje: 7980

Re: boli cu transmitere sexuala

Eu le-am cauterizat o data, dar m-a durut destul de tare anestezia... au mai aparut in alta parte intre timp si avand in vedere ca sunt asa mici, doctora zice ca e mai bine cu solutie... Cu laserul banuiesc ca e si mai scump cesafac
Pana la urma suport sa mi le mai arda o data, daca zici ca nici cu condyline nu e asa roz wink) tu ai avut, cora?


Everything will be ok in the end.
If it's not ok, it's not the end.

Offline

 

#653 2010-11-11 14:56:27

roxy30
Full member
Inregistrat: 2010-11-03
Mesaje: 158

Re: boli cu transmitere sexuala

Of....pe mine ma doare acum, parca ma strange, m-am dat de 2 ori ieri cu Condyline, doctorita a spus ca incercam prima data asa, iar daca nu-mi dispar trecem la cauterizare cu laser.Ma simt aiurea , mi-a dat si ovule Klion, e un chin pentru mine..ce viata-i asta....nici zambet nu mai am sad Si pe langa toate astea prietenul imi zice ca nu ma iubeste asa cum il iubesc eu, ca tine la mine ..dar...nu la intensitatea pe care o simt eu.Ce pot sa mai fac....decat sa-i redau libertatea..cum sa stau langa unul care nu stie ce vrea de la viata si care va fi trist ca nu si-a intalnit marea iubire pana la 33 de ani

Ultima oara a fost editat de roxy30 (2010-11-11 15:00:03)

Offline

 

#654 2010-12-09 20:50:08

CristinaStr
New member
Inregistrat: 2009-11-14
Mesaje: 76

Re: boli cu transmitere sexuala

stie cineva cum se manifeste Tinea cruris? si dc se poate transmite pe cale sexuala? eu am ca niste pielite uscate,asa descojite doar intr un mic loc langa una din labii , sus. si am senzatie foarte mare de mancarime si usturime uneori, alteori nu. am fost la dermatolog si mi a dat o reteta care se prepara din lomexim crema si triderm crema si acid acetisalicilic (sau asa ceva). si tot imi reapare. o am de 3 ani si nu pot sa scap de ea. e adevarat ca dupa ce fac tratamentul acesta, imi trece insa imi reapare uneori. eu am crezut ca am candidoza. mentionez ca la lama si la papanicolau nu mi-a iesit nimic.acum sunt insarcinata si de cand sunt nu am mai facut tratamentul insa mi-a reparrut si ma mananca foarte tare..deocamdata nu folosesc nimic.


25+  un puiut frumos
DPN 01.05.2011

Offline

 

#655 2010-12-10 12:04:20

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: boli cu transmitere sexuala

asa se manifesta, ca la tine...presupun ca un medic ti-a pus diagnosticul si ti-a dat tratamentul...
e firesc sa reapara acum, sarcina favorizeaza asta
fa tratamentul, intrucit e unul local si nu se absoarbe sistemic, deci nu va afecta copilul crema aia


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#656 2010-12-10 18:52:40

CristinaStr
New member
Inregistrat: 2009-11-14
Mesaje: 76

Re: boli cu transmitere sexuala

doctoressa a scris:

asa se manifesta, ca la tine...presupun ca un medic ti-a pus diagnosticul si ti-a dat tratamentul...
e firesc sa reapara acum, sarcina favorizeaza asta
fa tratamentul, intrucit e unul local si nu se absoarbe sistemic, deci nu va afecta copilul crema aia

Da un doctor dermatolog mi-a dat acest tratament acum destui ani, din 2002. multumesc pentru raspuns. am sa fac tratamentul, pentru ca  nici nu mai pot sta asa.. multumesc doctoressa.


25+  un puiut frumos
DPN 01.05.2011

Offline

 

#657 2011-01-04 01:17:01

sandy90
Membru
Inregistrat: 2011-01-04
Mesaje: 4

Re: boli cu transmitere sexuala

buna,am si eu o curiozitate,acum o saptamana am fost diagnosticata cu colpita acuta,i-au tratament cu cirvugid si spalaturi cu tantum rosa,faza e ca pe reteta mai erau prescrise 4 tablete de un medicament care nu l-am gasit pe nicaieri deoarece au fost interzise fiind cancerigene,nu mai stiu cum se numeau,ceva cu a.....,intrebarea e daca pot scapa de aceasta inflamatie a colului uterin cu candida si trichomonas fara acele pastile?tinand cont ca ma simt bine si mai am 4 zile de tratament

Offline

 

#658 2011-01-04 14:18:50

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: boli cu transmitere sexuala

sandy90, ai warn pentru postare multipla. citeste te rog regulamentul

trebuia sa iei legatura cu medicul tau ca sa-ti prescrie alte pastile
oricum trebuie sa mergi la control dupa terminarea tratamentului si vei vedea atunci daca cervugidul a fost suficient sau nu.

Offline

 

#659 2011-01-31 19:42:31

Elena05
Membru
Inregistrat: 2011-01-31
Mesaje: 1

Re: boli cu transmitere sexuala

Buna seara,

Nu stiu daca am ales topic-yl potrivit pentru intrebarea pe care o am.
Totusi se leaga de BTS in sensul ca am fost diagnosticata cu Trichomoniaza urogenitala. Am urmat tratamentul conform indicatiilor medicului ginecolog, am terminat tratamentul in urma cu o saptamana, imediat dupa a venit menstruatia, a trecut si acum am depistat ceva ce ma ingrijoreaza chiar mai tare:

La introducerea unui deget in vagin simt de parca vaginul este acoperit de o bila cat o acadea. Este chiar la intrarea in vagin, ca un 'dop' care vine de undeva de sus (in pozitia culcat). Nu este dureros, nu am secretii, este tare si 'in plus'.

Am citit undeva aici pe forum despre o problema asemanatoare, raspunsurile primite fiind: este vorba despre col care coboara uneori... mie nu mi s-a mai intamplat niciodata asa ceva.

Am sa merg la medic insa abia peste 2 saptamani. Ar trebui sa ma grabesc?
Ce ar putea fi?

Multumesc anticipat!

Elena

Offline

 

#660 2011-02-02 00:32:32

moksha
Hero member
Inregistrat: 2009-12-19
Mesaje: 2238

Re: boli cu transmitere sexuala

Elena05 a scris:

Buna seara,

Nu stiu daca am ales topic-yl potrivit pentru intrebarea pe care o am.
Totusi se leaga de BTS in sensul ca am fost diagnosticata cu Trichomoniaza urogenitala. Am urmat tratamentul conform indicatiilor medicului ginecolog, am terminat tratamentul in urma cu o saptamana, imediat dupa a venit menstruatia, a trecut si acum am depistat ceva ce ma ingrijoreaza chiar mai tare:

La introducerea unui deget in vagin simt de parca vaginul este acoperit de o bila cat o acadea. Este chiar la intrarea in vagin, ca un 'dop' care vine de undeva de sus (in pozitia culcat). Nu este dureros, nu am secretii, este tare si 'in plus'.

Am citit undeva aici pe forum despre o problema asemanatoare, raspunsurile primite fiind: este vorba despre col care coboara uneori... mie nu mi s-a mai intamplat niciodata asa ceva.

Am sa merg la medic insa abia peste 2 saptamani. Ar trebui sa ma grabesc?
Ce ar putea fi?

Multumesc anticipat!

Elena

mai mult decat sigur ti-ai descoperit colul uterin. sfatul meu e sa nu iti mai examinezi singura vaginul cu degetul, caci poti sa iti autoprovoci probleme, de exemplu infectii etc.

Offline

 

#661 2011-02-13 20:34:17

effy
Membru
Inregistrat: 2011-02-13
Mesaje: 2

Re: boli cu transmitere sexuala

buna,

acum 2 saptamani am fost la medic, pentru ca aveam o secretie urat mirositoare, maro. partenerul meu experimentase in ultimele seri niste episoade de usturime, mancarime si lipsa a sensibilitatii penisului. medicul mi-a prescris un tratament cu tantum rosa, mi-a trecut, mi-a venit ciclul si imediat dupa ciclu am inceput sa am mancarimi insuportabile si secretii abundente. am luat metronidazol si eu si partenerul, plus eu cervugid. la interpretarea analizelor secretiei, la o saptamana dupa control, am primit diagnosticul de gonoree (cervicita cu neisseria gonorrhoeae).

acum, intrebarea ar fi, daca nici eu, nici partenerul nu am avut relatii sexuale cu altcineva, in ultimele luni, cum este posibil sa ne fi infectat? este posibil sa fi fost eu purtatoare a infectiei, fara simptome? si daca da, cat timp poate sa fi trecut de cand m-am infectat?

multumesc anticipat pentru pareri.

Offline

 

#662 2011-02-13 20:44:39

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: boli cu transmitere sexuala

effy, intr-adevar ai fi putut fi tu purtatoare asimptomatica.atita tot ca partenerul nu prea avea cum sa fie asimptomatic prea multa vreme...asadar eu as mai cerceta varianta cooptarii microbului in preajma momentului in care a aparut simptomatologia intrucit sincer cred ca daca ai fi fost infectata de mai demult si nu ai fi avut simptome, nu aveai nici acum...pe scurt, unul dintre voi a adus gonoreea in cuplu ultima luna inainte de aparitia simptomelor
Ce e insa foarte bine si foarte important e ca gonoreea se trateza


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#663 2011-02-13 21:09:17

effy
Membru
Inregistrat: 2011-02-13
Mesaje: 2

Re: boli cu transmitere sexuala

multumesc frumos pentru raspuns.

as vrea sa precizez ca initial am fost diagnosticata cu vaginita mixta si am urmat tratamentul corespunzator si eu si partenerul. saptamana urmatoare, am mers din nou la ginecolog si mi-a fost prelevata iar secretie.

pe rezultat scrie "se recomanda examinare microscopica". exista posibilitatea ca acel rezultat (gonoree) sa nu fie suta la suta precis? sa il repet, de data aceasta microscopic? intreb cu mai multa insistenta pentru ca am fost in permanenta cu partenerul si i-ar fi fost aproape imposibil sa contracteze infectia din alta parte.

Offline

 

#664 2011-02-16 10:56:29

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: boli cu transmitere sexuala

effy, daca ai luat deja tratamentul antibiotic pentru gonoree, nu are rost sa mai faci vreo investigatie acum(lasa macar o sapt dupa tratament)
daca vrei sa repeti analiza pentru gonoree(nu iese la ex simplu de secretie) eu zic sa mergi in alta parte, nu la acelasi laborator(fiindca singura posibilitate pe care o vad eu e ca s-a contaminat/s-a gresit acolo)....eu prin in permanenta inteleg zi si noapte, in ultima luna....deci repeta daca asa stau lucrurile, insa la alt laborator


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#665 2011-03-02 12:11:41

maria-mihaela22
New member
Inregistrat: 2011-02-28
Mesaje: 6

Re: boli cu transmitere sexuala

am anexita bilaterala.am luaat timp de 5 zile metronidazol,eficef(antibiotice) si inca ma apasa pe ppartea dreapta.ce as mai putea lua.un tratament naturist daca se poate.
va multumesc!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.