homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?-13


#229 2010-03-31 17:29:15

sakura.haruno
Full member
De la: Constanta
Inregistrat: 2010-03-31
Mesaje: 818

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

Eu am cam evitat sa ii spun. Ma gandeam ca si asa are destule pe cap si la firea care o are decat sa inceapa cu 1000 de intrebari si sfaturi demodate, mai bn am tacut, desi ma intreba foarte des. Dar din cauza unei probleme de sanatate, am ajuns cu ea la ginecolog. A insistat sa mearga cu mine, pentru ca o cunostea f bine pe doctora. "Ghinionul" meu e ca, cabinetul era micut si se auzea tot ce vorbeai. Si desi am intrat singura inauntru, mama tot a auzit. Cand am iesit ma intrebat, am recunoscut. Si a avut o reactie super ok, mi`a reprosat doar ca nu i`am zis mai devreme, ca e un lucru normal, ca am deja o varsta, etc.    angel


Ceea ce mi se cuvine mie, nu-mi poate lua nimeni!

Offline

 

#230 2010-04-11 21:09:24

Miss_B
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-07
Mesaje: 5252

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

La mine s'a intamplat sa afle mama cam la 4 luni dupa ce am facut'o first time...nu i'am zis pe fatza "stii..am facut'o" lol
era intr'o zi cand trebuia sa imi iau yasmin'ul d la farmacie si nu aveam bani.si i'am cerut ei niste banutzi,iar cand m'a intrebat pt ce,i'am zis "pt anticonceptionalele d luna asta,doar nu vrei sa fii bunica d pe acum" rotfl  a inceput sa rada si sa zica "doamne fereste",dar nu in sensul rau.mereu am vb deschis despre asta cu ea si nu a fost prea "surprinsa".s'a bucurat k macar o fac cu cap smile

Offline

 

#231 2010-04-12 00:18:50

PuffyGirl
Full member
Inregistrat: 2006-07-08
Mesaje: 239

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

Eu nu i am zis ,dar dupa 6 ani jumate,locuiti separat,  banuiesc ca nu se gandeste ca ne tinem doar de manuta si ne facem semne:))


Ceea ce nu sti,nu te doare!-Ceea ce afli mai tarziu,te va durea mai tare!

Offline

 

#232 2010-04-26 23:48:06

kitteh_cat
New member
Inregistrat: 2010-04-26
Mesaje: 8

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

Nu le-am zis.
Mai usor sa nu isi faca griji.
Avand in vedere ca sunt responsabila, si probleme nu sunt, nu vad de ce le-as spune. Cel putin mama stiu ca si-ar face de-a ganduri si griji...
Mai bine pentru toate partile implicate! big_smile


~~~~~~~~~~~~~~~~
"Amagit atât de-adese
Nu spera si nu ai teama."
~~~~~~~~~~~~~~~~

Offline

 

#233 2010-04-27 08:24:22

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

eu chiar nu inteleg de ce e o asa mare tragedie cand gasesc parintii anticonceptionalele...la mine ar reactiona mai urat daca mi-ar gasi tigarile lol k am 22 de ani si nu stiu k fumez. in alta ordine de idei eu una o sa am grija k viitoul meu copil sa fie cat se poate de informat la capitolul asta, sa stie despre BTS-uri, despre pastila de a doua zi, despre cea mai buna metoda de protectie etc. De ce sa ma ascund dupa deget si sa o vad intr-o zi k imi vine insarcinata in 4 luni ptr ca eu nu am fost in stare sa ii explic ce si cum?Daca ignori un lucru asta nu inseamna neaparat k nu exista


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#234 2010-04-27 13:57:43

Rosa
Full member
Inregistrat: 2009-02-16
Mesaje: 190

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

La capitolul asta am dat-o rau in bara. Mama e super de treaba si acum stie tot, a venit si cu mine la spital cand am avut probleme. Isi facea griji si etc, desi mereu incearca sa nu ma lase sa-mi dau seama prin cate trece din cauza mea.

Dar am facut marea greseala sa nu ii spun ei direct, in schimb am mers cu ea la ginecolog, prima oara si imi incepusem viata sexuala de 6 luni...m-a intrebat doctorita, mama raspunde "Nu." si eu...zic "Ba da." ...si mama saraca a inghitit in sec si s-a abtinut sa zica ceva. Chiar imi pare rau pt chestia asta.

Noi oricum discutam mereu deschis, dar atunci...pur si simplu, nu stiam cum sa ii zic si ce. Eh, eram si eu mica, ocupata cu bacul...vremuri grele.

Offline

 

#235 2010-04-27 16:19:22

Roxiii
Full member
Inregistrat: 2008-11-28
Mesaje: 399

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

Eu nu i-am spus niciodata si nici nu m-a intrebat, dar probabil, ca orice parinte, banuia ceva ceva, chiar daca noi credem ca ei nu-si dau seama de ceea ce se intampla, experienta lor de viata isi spune cuvantul, plus ca eu tot timpul am avut prieten stabil, adica doar unul in viata mea ,.care acum imi este sot.

Offline

 

#236 2010-05-21 22:03:41

karynna
New member
Inregistrat: 2009-06-29
Mesaje: 16

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

Nu am vorbit cu ei despre asta, dar mi-a gasit mama AC in geanta! big_smile  a iesit cu putin tambalau, dar pana la urma a apreciat ca macar sunt resonsabila si ma protejez! smile

Offline

 

#237 2010-07-21 22:26:28

tzushka
New member
Inregistrat: 2010-07-13
Mesaje: 49

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

ai mei nu stiu ..tata ar inebuni lol .. dar mai demult pe la inkeputul relatiei mele ku aktualul vorbeam ku mama keva de genu k m`am saturat de viata asta pliktisitoare lol ...si la kare ea zike : pai kum sa te pliktisesti kand abia ti`ai inkeput viata.......sexuala yikes lol .. si i`am zis pai nu mi`am inkeput`o la kare ea: ei nuu lol ... dar nu o inkepusem pe atunki smile iar daka m`ar intreba akum ..nu stiu ke asa raspunde lol probabil k si`a dat seama k suntem de un an impreuna si  ma intreba tot timpul de prietenul meu smile


De ce iubim barbatii ?
Pentru ca dupa toate intamplarile, nu pot trai fara noi, oricat de tare ar incerca.
teiubesc  al9leacer

Offline

 

#238 2010-08-09 22:51:39

phantom
New member
Inregistrat: 2010-07-11
Mesaje: 54

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

Stiu ca e cam off topic dar voi la ce varsta ati plecta cu iubitul prima data singure in vacanta?

Prietenul meu m-a intrebat daca vreau sa merg in strainatate cu el la sora lui anul urmator dar avand in vedere ca voi avea 17 ani nu stiu daca m-ar lasa parintii.

Ultima oara a fost editat de phantom (2010-08-09 23:26:25)


**In bed my real love has always been the sleep that rescued me by allowing me to dream**
Tell a man there are 300 billion stars in the universe and he'll believe you. Tell him a bench has wet paint on it and he'll have to touch to be sure.

Offline

 

#239 2010-08-10 00:40:52

TufisRoz.
Full member
Inregistrat: 2010-03-25
Mesaje: 230

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

eu nu ii voi spune niciodata , daca se prinde bine , daca ma intreaba ii zic ca nu si la 24 de ani , nu vreau sa ajung la spital la reanimare sau chirurgie plastica x_x

Offline

 

#240 2010-08-10 08:29:29

sub
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2010-05-29
Mesaje: 20629

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

Eu mi-am inceput-o pe la 18 ani.. atunci am mers prima oara la mare doar eu si prietena mea.
Si btw, de ce sa nu le spui parintilor (sau mamei, intai) ca ti`ai inceput viata sexuala? ce te opreste? esti mare deja, trebuie sa comunici deschis si cu parintii


Success is simple. Do what's right, the right way, at the right time.

Offline

 

#241 2010-08-10 10:18:18

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

phantom a scris:

Stiu ca e cam off topic dar voi la ce varsta ati plecta cu iubitul prima data singure in vacanta?

Prietenul meu m-a intrebat daca vreau sa merg in strainatate cu el la sora lui anul urmator dar avand in vedere ca voi avea 17 ani nu stiu daca m-ar lasa parintii.

depinde de parinti, de cata libertate iti acoda, de cata incredere au in prietenul tau, de cat timp sunteti voi impr. pe mine nu m-ar fi lasat, dar erau alte vremuri si alta generatie de parinti. incercarea moarte n-are smile.

Offline

 

#242 2010-08-10 12:37:35

TufisRoz.
Full member
Inregistrat: 2010-03-25
Mesaje: 230

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

tot_el , tu esti baiat , daca as fi si eu baiat as outea sa imi incep viata sexuala si la 12 ani .....

Offline

 

#243 2010-08-10 14:16:20

sub
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2010-05-29
Mesaje: 20629

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

Si ce daca sunt baiat? Fetele ce au? crezi ca fetele nu o incep de la varste fragede? ba in ultimii ani cam da..


Success is simple. Do what's right, the right way, at the right time.

Offline

 

#244 2010-08-10 14:29:44

luisjota
Hero member
De la: ...madrid al cielo
Inregistrat: 2009-12-27
Mesaje: 2070

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

Tufi, stai tu linistita ca parintii tai stiu deja ca ti-ai inceput tu viata sexuala...(mai ales mama ta wink) tongue )
...daca vrei tu sa-i spui sau nu, depinde de tine si de fiecare....dar ei stiu deja big_smile
hjarta


fucking perfect...

Offline

 

#245 2010-08-10 19:01:34

TufisRoz.
Full member
Inregistrat: 2010-03-25
Mesaje: 230

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

luis , eu am 17 ani acum....nu cred ca stie pentru ca m.ar fi bagat in spital , fara gluma

Offline

 

#246 2010-08-10 19:19:08

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

ce nu stii, nu te afecteaza smile daca poti sa minti fara sa se prinda, de ce sa nu o faci? smile si sincer, chiar nu inteleg cu ce ii incalzeste pe parinti faptul ca stiu ca cineva le penetreaza fetele intr-un fel sau altul.


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#247 2010-08-10 20:22:16

luisjota
Hero member
De la: ...madrid al cielo
Inregistrat: 2009-12-27
Mesaje: 2070

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

tufis, multi ani inainte tongue, dar parintii tai pe ce lume traiesc...n-au si ei incredere in tine? cum sa te bage in spital pentru o membrana ? big_smile (glumesc)
yoyo, parintii, mai ales mami a voastra, in mod normal, cand avea varsta voastra a avut aceeasi experienta ca si voi deci isi va da seama.
sta e parerea mea tongue


fucking perfect...

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.