homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?-12


#210 2010-01-28 14:43:40

anabella_n
Hero member
Inregistrat: 2009-04-17
Mesaje: 4555

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

nu le-am spus niciodată nimic, oricum nu ar fi avut ce să mă ?nvețe, erau foarte ?nchistați și duri la capitolul ăsta
acum, la aproape 30 ani, nu regret dec?t că a trebuit să mă descurc mereu singură ?n primii ani, să merg la medici, să iau contraceptive, să fac analize, ?n loc să pot face asta cu mama alături. oricum ea n-ar fi ?nțeles nimic și probabil m-ar fi bătut și ?nchis ?n casă p?nă la nunta cu un bărbat ales de ea

Offline

 

#211 2010-01-28 15:22:14

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

Melany1 a scris:

au aflat si la mine acum vreo saptamana si a fost ok...nu mi-au spus nimic rau. big_smile mai bine decat ma asteptam

pai ce sa zica la varsta ta? nu cred ca a fost o noutate pt ei wink

Ultima oara a fost editat de anca90 (2010-01-28 15:23:25)

Offline

 

#212 2010-01-28 16:56:22

camelialia
New member
Inregistrat: 2010-01-01
Mesaje: 58

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

Imi amintesc ca aveam o vecina a carei fiica si-a inceput viata sexuala pe la 18 ani. Cand a aflat a dat-o afara din casa si fata s-a mutat la iubitul ei si la cateva luni s-au casatorit. Acum, dupa doi ani, nu prea se mai inteleg si fata este tare nefericita!
Eu am ramas socata insa de argumentele mamei: Pai trebuia sa se marite cu el, ca alfel ce zicea lumea?
De parca lumea statea sa o controleze pe fata daca mai e virgina sau nu! E trist ca inca ne confruntam cu astfel de minti inguste.

Offline

 

#213 2010-01-28 17:42:45

Khristall
Insomniac member
De la: Casuta noastra
Inregistrat: 2007-10-08
Mesaje: 9783

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

dya20 a scris:

Eu nu le-am spus....mama mi-a gasit pastilutele si mi a zis ceva de genul sa nu mi mai las cutiile pe unde apuc, ca exista cos de gunoi..le tineam in dulapul cu manuale vechi...nu am discutat despre asta ,dar stiu ac stie.Mama e o fire mai rece(a avut multe de indurat la viata ei), noi vorbim despre tot si toate,mai putin subiectul asta.Stie de pui,ii povestesc tot ce facem unde mergem, insa subiectule  tabu.Am discutat noi mai demult si mi a zis ca atata timp cat am grija pe ea nu o intereseaza ce fac in intimitate.Atata doar ca adca am vreo problema si nu am pot descurca singura, stiu ca pot apela la ea. Tata e mai conservator, banuiesc ca si a dat si el seama ca am o varsta si ca dejaaaaaaaa am 3 ani cu pui.Dar e prima mea relatie serioasa, cand lipsesc de acasa mai mult si na..is fata lui.....
Cand ajungi la 23 de ani , ai un prieten de 3 ani si lipsesti de acasa....is da si el seama ca nu mai am 10 ani....
Tin minte ca eram in liceu si mama mia  lasat bani cand au plecat la munca.Si el  batman ca de ce mi a lasat atatia bani..si mama: sa -si ia tampoane......tata:si ea?..mama:..dar el nu e om?.....si acum ma amuz cand imi aduc aminte.Cred ca pot sa am o duzina de copii si tata nu ar putea crede ca si fata lui faces ex;))

rotfl  rotfl2 parintii astia sunt culmea: de parca am fi niste extraterestii. stie si tata ca nu mai sunt virgina, cred.. de fapt e logic, am stat cu el o perioada, singurei, sunt de peste 3 ani cu el, m`am logodit, mai avem putin si ne casatorim si el sa creada ca sunt virgina? ma indoiesc ca la varsta pe care o am ma mai crede de 10 ani. darrr, cred ca e putin asa gelos (sinu ma refer in alt send doamne fereste). e gelos cumva ca : na ca si`a bgat organu in munca mea de 22 de ani!


Mamica de strumfulet... bebe 19 iulie 2013 hjarta

Offline

 

#214 2010-01-28 18:19:29

AyraBlack
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-29
Mesaje: 1068

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

Ai mei parinti stiu din inertie, cred.

Adica prietenul meu doarme la mine, eu dorm la el, mama imi cumpara anticonceptionalele de la farmacie (sau prezervativele - depinde de situatie).

Niciodata nu mi-au zis ceva, sa nu ma culc cu multi sau altceva, mai ales mama cand si-a dat seama ca stiu mult mai multe ca ea oricum. Doar ma mai intreaba din cand in cand cum e prietenul la pat si cum e sa fi avut mai multi parteneri (ea a avut doar unul).

Offline

 

 Publicitate


loading...

#215 2010-01-28 18:26:14

Melany1
Banat
Inregistrat: 2008-02-07
Mesaje: 8186

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

anca90 a scris:

Melany1 a scris:

au aflat si la mine acum vreo saptamana si a fost ok...nu mi-au spus nimic rau. big_smile mai bine decat ma asteptam

pai ce sa zica la varsta ta? nu cred ca a fost o noutate pt ei wink

ba a fost o noutate crede-ma ca mama mi-a spus ca nu credea ca mi-am inceput viata sexuala

Offline

 

#216 2010-01-28 18:31:21

camelialia
New member
Inregistrat: 2010-01-01
Mesaje: 58

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

AyraBlack a scris:

Ai mei parinti stiu din inertie, cred.

Adica prietenul meu doarme la mine, eu dorm la el, mama imi cumpara anticonceptionalele de la farmacie (sau prezervativele - depinde de situatie).

Niciodata nu mi-au zis ceva, sa nu ma culc cu multi sau altceva, mai ales mama cand si-a dat seama ca stiu mult mai multe ca ea oricum. Doar ma mai intreaba din cand in cand cum e prietenul la pat si cum e sa fi avut mai multi parteneri (ea a avut doar unul).

cool  cool  cool  cool  cool
Toata stima pentru genul acesta de parinti open-mind. Ei! va veni si vremea cand mamele vor fi mai speriate de BTS-uri decat de un nepot si vor discuta deschis cu fiicele lor, in asa fel incat sa nu se mai creeze situatii de panica si teama.

Offline

 

#217 2010-01-28 18:43:26

AyraBlack
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-29
Mesaje: 1068

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

E ca si cu fumatul ...

If you can't fight it, share it lol

Offline

 

#218 2010-01-28 19:38:31

Pako
Full member
De la: Brasov
Inregistrat: 2010-01-04
Mesaje: 419

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

pai pe la sfarsitul clasei 8, da big_smile


Anyone can die.Stare into death's eyes but have the courage to live.

Offline

 

#219 2010-01-29 10:18:26

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

AyraBlack a scris:

Doar ma mai intreaba din cand in cand cum e prietenul la pat si cum e sa fi avut mai multi parteneri (ea a avut doar unul).

asta mi se pare prea de tot. e cam trecuta dincolo de granita ce delimiteaza relatia mama-fiica.

Offline

 

#220 2010-01-29 10:55:15

sleeping_beauty
Addicted member
Inregistrat: 2006-11-23
Mesaje: 13453

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

anca90 a scris:

AyraBlack a scris:

Doar ma mai intreaba din cand in cand cum e prietenul la pat si cum e sa fi avut mai multi parteneri (ea a avut doar unul).

asta mi se pare prea de tot. e cam trecuta dincolo de granita ce delimiteaza relatia mama-fiica.

nu e prea de tot as vrea eu sa am o relatie atat de deschisa cu my mother (fara detalii picante bineinteles)  si din experienta iti spun ca fiecare barbat este diefrit cum sunt degetele de la o mana diferite , e ca si cand ai face sex pentru prima data in viata ta de cate ori ai partener nou si fiecare are stilul lui , unul e mai priceput altul nu , unul e mai dulce altul nu , unul o are mai mare mai dreapta mai ...altul..nu . Sincer mi-e mila de generatia asta cu un singur partener , daca ai norocul sa dai de unul care isi da drumul in 2 minute si sa mai stai si o viata cu el sa devii o femeie frustrata
majoreta

Offline

 

#221 2010-01-29 11:12:25

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

mie "cum e prietenul la pat" mi se pare ca intra in categoria "detalii picante" si cam depaseste limita discutiilor dintre copii si parinti. discuti cu parintele dar pana la un punct, unele lucruri tin de intimitate.

Offline

 

#222 2010-01-29 12:31:27

Kleo
Insomniac member
Inregistrat: 2007-12-26
Mesaje: 6597

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

Am o prietena a carei parinti s au casatorit ca mama ei a ramas insarcinata cu ea.Si mereu i a zis ca nu este neaparat nevoie sa se casatoreasca cu primul,a sfatuit o sa aiba rabdare
Ca se marita cu primul,e alta poveste;)


Keep trying! Maybe you'll succeed!

Offline

 

#223 2010-01-29 14:33:59

AyraBlack
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-29
Mesaje: 1068

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

anca90 a scris:

mie "cum e prietenul la pat" mi se pare ca intra in categoria "detalii picante" si cam depaseste limita discutiilor dintre copii si parinti. discuti cu parintele dar pana la un punct, unele lucruri tin de intimitate.

Nu in sensul de detalii picante, ci daca ma simt eu bine cu el smile

Nu intram in pozitii, oral, anal etc lol

O singura data, cand nu imi placea un tip la pat deloc si oricum nu ne intelegeam bine in rest, vorbeam cu mama si ii ziceam ca vreau sa ma despart de el pe motiv ca nu imi place sexul. La care ea "o are mare?", "mica?" "il tine mult?", "il tine putin?" lol Am ras cu ea cu lacrimi pe tema asta.

Acum nu stiu ce sa zic ... pe mine m-a ajutat relatia mea cu mama pentru ca niciodata nu a trebuit sa ma ascund. Stie ca dorm la tipi peste noapte, ca mai fac sex si fara ca respectivul sa fie prietenul meu, etc.

Multe chestii tin de intimitate, dar niciodata mama nu m-a intrebat ceva ce a trecut dincolo de o limita.

Offline

 

#224 2010-01-29 18:44:02

smile_my
Banat
Inregistrat: 2007-07-25
Mesaje: 894

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

cum le-am spus? nu le-am spus tongue si-au dat seama singuri cand am mers anul trecut in vacanta la prietenul meu si a venit mama lui acasa la noi in vizita si le-a zis ca dormim impreuna. la care mama catre ea "fuai, numai sa aiba grija sa nu faca copii", soacra-mea, mai glumeata din fire "doar nu o sa merg eu sa tin mana acolo ca sa nu faca", sta mama o perioada, "mno bine, da daca ii baiat il cresc eu" rotfl doamneeee


Chiar daca in al noualea cer stelele-si cauta partener sa-l tina cu miere si lapte,tu ai ales sa ramai pe pamint cu iubirea facind legamint, stiind ca in ceruri e frig si e noapte .   hjartahjartahjarta

27+

Offline

 

#225 2010-01-29 22:49:42

AndreeaIS
Full member
De la: Iasi
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 107

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

Ma bucur pentru fetele/baietii care pot discuta liber cu parintii despre sex. Eu n-am avut norocul asta ca sa zic asa smile Drept urmare nu le-am spus wink)

Offline

 

#226 2010-03-29 16:16:59

Orange
Full member
Inregistrat: 2009-12-04
Mesaje: 723

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

Ash vrea sa ii spun, probabil ca nu ar face mare concert....veni vorba asta la cand eram cu Iuby de 1 anisor....acum insa ne apropiem de 3...))) Nustiu cum am s-o fac dar m-ash simti mult mult mult mai libera daca as putea s-o fac... In ideal ar fi ca ea s inceapa vorba asta atuncy cand vom fi ambele in dispozitie...sa ma intrebe si eu sa raspund scurt: "Da !" Ehh.... cand o fi mai intru si va scriu )))


Am invatat ca nu merita sa irosesti nici macar o clipa din viata pentru a te gandi la oamenii care nu iti plac sau nu te plac hjarta Va pup si aveti grija de vOi hjarta

Offline

 

#227 2010-03-29 20:07:31

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

Eu nu i-am spus direct...dar probabil si-a dat seama smile Noi 2 am fost plecati mai multe zile, mai venea pe la mine, mai mergeam pe la el etc etc... Oricum a spus ca daca vreau sa-i spun, sa ii spun, daca nu, nu. Oricum nu vad relevanta. Discutia s-ar opri la "am facut-o!" "bine". Si cam atat... fara sfaturi, fara indrumari, fara experiente impartasite. Asa ca why bother?


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#228 2010-03-31 15:25:56

B_B
New member
De la: ...undeva in lumea larga...
Inregistrat: 2010-03-31
Mesaje: 22

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

la mine a fost ceva neplanuit...miam inceput viatza sexuala cu iubitul meu si normal stresu de dupa prima experienta desi neam protejat era in permanenta...trebuia sa imi vina ''problemele lunare'' si au intarziat vreo 2 zile...dupa 2 zile de panica a venit mare bucurie...insa doar pentru 1 zi...iar 2 zile pauza...si tot asa de vreo 3 ori pana ce mama ma intrebat ca c sa intamplat deoarece stia ca trebuia sa fiu bolnava...la care eu nu iam stiut ce sai spun...si ea un doi mia spus...''probabil ai facut ceva''...eu muta de tacere mam intors si am plecat...asa ca sia dat ea seama fara ca eu sa scot vreun cuvant lollollol


~....traiesc intro lume inconjurata de iubire....~

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.