homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?-10


#172 2009-08-08 23:14:04

the.duchess
Full member
Inregistrat: 2009-08-06
Mesaje: 139

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

pai,ai mei fiind mai comunisti asa stiam k dak afla fac ca trenu` in gara....si fratele meu a avut grija de asta : la care tata mi`a spus ca trebuia sa stau pana ma marit,chiar de erau 30 d ani si mama cik sa nu mai gresesc de acum incolo rotfl  bine si ei sunt constienti ca exagereaza....da nah eu ii inteleg,accept asa cum sunt si iubesc pentru ca sunt parintii mei rotfl  rotfl  rotfl  p.s :si ei ma accepta/inteleg/iubesc pe mine si dezvirginata cum sunt....acum k scriu pare atat d comic...dar a fost pe bune box


i`m tryin` to do good, but the devil's fuckin` with me..

Offline

 

#173 2009-08-20 17:49:38

andreutza89.dreaming
Full member
Inregistrat: 2009-08-12
Mesaje: 389

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

mah eu chiar nush cum sa aduc vb sa-i spun mamei ca s-a intamplat si sa n ma mai tina sa numa duc la ubu sau sa nu raman peste noapte la el acasa... par ....kiar da-ti-mi un sfat cum sa-i spun fara ca ea sa inceapa ca de obicei cu..."ti-am spus sa nu faci aia...si aia si aia... yikes " spranceana

Ultima oara a fost editat de andreutza89.dreaming (2009-08-20 17:50:09)


“Dragostea noastra a inceput k o scanteie.Niciunul din noi nu a simtit cand sa aprins focul magic intre noi.Tot ce ne amintim e k am fost rapusi de o dragoste  puss si puss  de care nu ne putem vindeca...:k�ra:

Offline

 

#174 2009-08-20 18:49:30

bella-yzaura
Full member
De la: iasi
Inregistrat: 2009-04-06
Mesaje: 728

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

andreutza89.dreaming a scris:

mah eu chiar nush cum sa aduc vb sa-i spun mamei ca s-a intamplat si sa n ma mai tina sa numa duc la ubu sau sa nu raman peste noapte la el acasa... par ....kiar da-ti-mi un sfat cum sa-i spun fara ca ea sa inceapa ca de obicei cu..."ti-am spus sa nu faci aia...si aia si aia... yikes " spranceana

asa fac toti parintii, pt k ei au trait in alte timpuri si etc. era mama cel putin virgina cand s-a casatorit dar , de s-a casatorit dupa 2 luni nu ka noi dupa cativa ani....
la mine era ideea k ma dezmostenes, diablo  nu ma recunosc,  punish nu am ce cauta acasa box , cu el am vrut cu el sa raman, dar apoi...cand a vazut ca rel e de ceva timp si eram la facultate, eram singura, departe de ei..ma sunau si la tel imi mai ziceam k e iubi la mine, fiind si ora tarzie au inceput sa  isi inchipuie si incet s-au prins singuri, dar de aveam 22 de ani cand mi-am inceput viatza sexuala, deci...dar au crezut k o sa ne casatorim, de fapt si era in plan, dar ne-am despartit si atunci au suferit si ei alaturi de mine grater , ma asteptam sa faca mai urat...
dar nu ezita sa imi reproseze cand au ocazia, la fiecare pas chiar, tata niciodata, mi-a zis atat  ''u ai facut-o , u sa o desfaci'', dar mama imi reproseaza mereu...''ti-am zis mama sa nu faci si nu mai ascultat, eu eram de moda veche, asa imi ziceai, acum stai si sufera....cand iti spuneam: mama barbatul ii tot barbat, o baga , o scoate, o scutura si pleaka si u ramai cu lacrimi pe obraz dumbom  bang ''... si sincer ma dor enorm cuvintele ei, de ce pentru ca a avut drepatate, dar nu vreau sa-i dau...cand am facut pasul cu iubi al meu, mi-am dorit sa fie primul si ultimul, dar el nu m-a iubit cum l-am iubit eu...cred k am fost mai mult un trofeu k eram virgina la 22 de ani, asta tind sa cred acum...sau nush ce sa mai zik bang  skitarg ...deci suferinta a fost prea mare...deoarece din cauza parintilor cu ideile in care am fost crescuta si tot ceea ce mi-au impus...acum nu pot sa mai vad viatza alaturi de al barbat in pat...si psihic nu pot concepe k sa ma kulk cu altul...asa k de foarte multe ori mentalitatea pe care ne-o insufla parintii te poate urmari toata viatza...asa ca mai bine nu ii spune deocamdata..poate o sa se prinda singura cu timpul...


Daca am fi picaturi de ploaie/N-am avea nevoie de lacrimi/Daca am fi cuvinte/N-am avea nevoie de marturisiri/Dar cum suntem oameni/Avem nevoie de dragoste!!!

Offline

 

#175 2009-08-20 19:19:33

april sunset
Insomniac member
De la: Paradisul femeilor
Inregistrat: 2008-12-28
Mesaje: 9632

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

bella-yzaura a scris:

din cauza parintilor cu ideile in care am fost crescuta si tot ceea ce mi-au impus...acum nu pot sa mai vad viatza alaturi de al barbat in pat...si psihic nu pot concepe k sa ma kulk cu altul...asa k de foarte multe ori mentalitatea pe care ne-o insufla parintii te poate urmari toata viatza

e adevarat ca si educatia primita joaca un rol foarte important, dar nu cred ca din cauza felului in care ai fost crescuta nu te imaginezi fiind cu un alt barbat. pur si simplu suferi pt cum s-a terminat relatia cu primul barbat din viata ta si e normal sa nu te poti imagina in pat cu primul care trece pe langa tine. esti inca marcata de acea relatie, dar incetul cu incetul vei trece peste kram ai avut noroc cu parintii ca au reactionat cat de cat bine, chiar daca iti reproseaza cum au ocazia, o fac pt a te impiedica sa nu mai faci o asemenea "greseala", sa te protejeze.

Ultima oara a fost editat de april sunset (2010-01-29 18:00:06)


bebe V., soarele si luna

Offline

 

#176 2009-08-20 19:33:46

bella-yzaura
Full member
De la: iasi
Inregistrat: 2009-04-06
Mesaje: 728

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

Katalyna2311 a scris:

"''ti-am zis mama sa nu faci si nu mai ascultat, eu eram de moda veche, asa imi ziceai, acum stai si sufera..."
pai dupa un baiat suferi chiar daca ai facut sau nu sex cu el, mai ales daca relatia are cateva luni sau ani

da asa este, dar nu se compara sub nicio forma suferina despartirii de un tip care nu ai avut nicio relatie intima, cu cel caruia i te-ai daruit trup si suflet fara nicio retinere....iti spun ca nu exista comparatii pt ca stiu k am trecut prin asta si mai ales cand cu omul caruia i-ai dat totul ai si planuri de viitor si intr-o zi se naruie totul si ramai cu .......NIMIK...
pt ca daca ma desparteam de cel cu care nu am avut rel intime, nu era asa dureros....de asta...''acum stai si sufera''....


Daca am fi picaturi de ploaie/N-am avea nevoie de lacrimi/Daca am fi cuvinte/N-am avea nevoie de marturisiri/Dar cum suntem oameni/Avem nevoie de dragoste!!!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#177 2009-08-20 21:25:42

bella-yzaura
Full member
De la: iasi
Inregistrat: 2009-04-06
Mesaje: 728

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

Katalyna2311 a scris:

da, asa-i, dar sa zicem ca stai cu un baiat3 sau 5 ani si se intampla lol sa nu faceti sex, sa nu imi spui ca dupa acesti ani nu suferi dupa acel baiat si el dupa tine...eu zic ca suferi destul de mult si dupa o astfel de relatie

ba da suferi este adevarat, dar nu dai ceva din tine , sau mai bine zis nu primesti pe persoana respectiva in trupul tau sa-ti-l dezgoleasca, sa ti-l dezvirgineze daca vrei, nu dai voi acelei persoane sa te cunoasca dincolo de imaginea ta , se limiteaza la o rel si atat nu l-a o daruire totala, cand aj sa te culci ku un barbat pe care il iubesti k aici e vb de dragoste , atunci devii o singura persoana , un tot unitar, un univers nu mai sunteti 2 separati, sunteti 2....intr-unul daca vrei...''2 in 1''......


Daca am fi picaturi de ploaie/N-am avea nevoie de lacrimi/Daca am fi cuvinte/N-am avea nevoie de marturisiri/Dar cum suntem oameni/Avem nevoie de dragoste!!!

Offline

 

#178 2009-08-20 22:42:56

Joy'n'Happiness
Full member
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 556

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

asa e..nu se poate compara suferinta unei despartiri de un tip cu care ai avut relatii intime  (si mai ales dak a fost primul din viata ta) fata de unul cu care nu ai avut..in cazul meu ,eu merg pe premisa ca acel baiat cu care ti-ai inceput viata sexuala , cu ala e si mariti si ala ramane toata viata, insa na knd relatia nu merge n-ai sa stai sa rabzi din cauza asta, asa k mergi mai departe...relatia cu iubitul meu este una destul de delicata, si ma ma gandesc cu groaza k dak s-ar termina totul mi-ar fi f greu sa am o relatie cu alt baiat, sa ajung la intimitati..sunt o pers care pune mult suflet, sunt si pudik, inhibata, si depinde de pers respectiva cum ma ia,cum se apropie de mn...


Un vrai homme ne séduit pas plusieurs femmes en même temps mais plusieurs fois la même. - Meilleures Pages
When your ex says "you will never find anyone like me" and you reply "God I sure hope not.

Offline

 

#179 2009-08-21 01:24:27

katharina_x
Full member
Inregistrat: 2009-07-11
Mesaje: 510

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

Nu am avut norocul sa ma creasca o mama mai deschisa...Am 17 ani si mi-am inceput viata sexuala cu prietenul meu pe care il am de mai bine de un an....Am mers anul asta noi 2 la mare, nu stiu cum m-a lasat. Inainte sa plecam a inceput sa planga sa-mi zica diverse lucruri...ca nu ma lasa sa mai plec, ca daca fac ceva, ca sunt prea mica, ca o omoara tata[ tata lucreaza pe vapoare, nu prea sta pe acasa, si eu sunt in grija mamei] sad Dupa ce m-am intors a inceput iar sa planga sa ma intrebe daca am facut ceva, evident nu facusem pentru ca imi era frica, chiar daca nu mai eram virgina...ma ameninta ca o sa ma duca tata la ginecolog si o sa afle daca am facut ceva si cine stie ce ne face  neutral Devenise penal de acum. Imi tot spune ca nu vrea sa stau pana ma marit, dar sa fac 18 ani si dup'aiia pot neutral Nu inteleg care e marea faza..ba 17, ba 18. e acelasi lucru..neutral  Imi interzice sa fac asta, ma simt atat de...acuzata. Nu inteleg de ce nu citeste pe net articole pentru parinti, nu pot vorbi cu ea prea multe. Uneori nu o mai suport..vine cu intrebari de genul: sigur ai fost cuminte? esti neatinsa? ti-a facut ceva baiatu ala? Duamne imi vine sa-i dau cu ceva in cap sa inceteze skitarg  Intr-adevar eu sunt mai inchisa, Cosmin e primul prieten de care i-am zis pentru ca e singura mea relatia de durata [ >1 an] si care merita sa fie cunoscuta. Ma deranjeaza ca nu vorbeste cu mine despre acest subiect, as vrea sa o intreb multe, dar nu pot asa repede, inca sunt mica, desi..dupa parerea mea sunt Ok pentru acest lucru. Din moment ce m-am informat despre majoritatea lucrurilor legate de sex, contraceptie, bts, etc...zic ca sunt ok. La 18 ani o sa incep sa iau AC, asta in caz ca mi le gaseste, sa ii zic ' Am 18 ani! ai zis ca la 18 pot sa fac asta. nu ma mai bate atat la cap!!" happy Eh..ma face sa ma simt vinovata ca mi-am inceput viata sexuala ' asa devreme'..dar eu spun ca 17 ani e ok, sau cel putin e varsta minima....


Lips of splendor and tongue of deceit. All dying now as our fragile wrists hold only waste..
Yeah, that's my eye!

Offline

 

#180 2009-08-21 10:34:12

bella-yzaura
Full member
De la: iasi
Inregistrat: 2009-04-06
Mesaje: 728

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

Joy'n'Happiness a scris:

asa e..nu se poate compara suferinta unei despartiri de un tip cu care ai avut relatii intime  (si mai ales dak a fost primul din viata ta) fata de unul cu care nu ai avut..in cazul meu ,eu merg pe premisa ca acel baiat cu care ti-ai inceput viata sexuala , cu ala e si mariti si ala ramane toata viata, insa na knd relatia nu merge n-ai sa stai sa rabzi din cauza asta, asa k mergi mai departe...relatia cu iubitul meu este una destul de delicata, si ma ma gandesc cu groaza k dak s-ar termina totul mi-ar fi f greu sa am o relatie cu alt baiat, sa ajung la intimitati..sunt o pers care pune mult suflet, sunt si pudik, inhibata, si depinde de pers respectiva cum ma ia,cum se apropie de mn...

ai mare dreptate asa vad si eu lucrurile, dar cum sa traisesc fara el , cand nici nu ma lasa sa il uit...ne-am despartit de 10 luni, suntem colegi la master, ne vedem in fiecare zi , cum sa-l uit....plus ca de cand a luat vacanta a plecat acasa, iar 2 luni nu mi-a dat niciun semn,cu atat mai putin eu , stiind ca are si pe alta,... pana acum doua zile cand mi-a zis k e dor de mine...dar ca daca poate o sa vina sa ma vada, daca poate, ca e cu prietena lui si e mai greu....cum!?!?! ca si mie mi-e dor de el, dar i-am zis k nu vreau sa-l vad, daca e cu ea, cu ea sa ramana, pt k sa fiu persoana de pe lokul 2 nu pot, si mai ales ca daka il vad nu-i rezist la niciun avans si cad in bratele lui, si nu vreau asta, atat tp cat e cu alta, desi mor de dor, dar si de draci.....si asa mi-a rascolit din nou viatza...acum cand stiu ca e la ea, ca o saruta, ca o mangaie, ca face dragoste cu ea, imi vine sa mor, sa ma urk pe pereti...nu stiu ce sa fac....dar nici nu ma lasa sa-l uit, de ce daca nu vrea nimik de la mine????crede-ma k nu mai pot...nu ma pot concentra nici la serviciu, nici pe strada nu imi vine sa merg...e fff dureros si aiurea...


Daca am fi picaturi de ploaie/N-am avea nevoie de lacrimi/Daca am fi cuvinte/N-am avea nevoie de marturisiri/Dar cum suntem oameni/Avem nevoie de dragoste!!!

Offline

 

#181 2009-08-21 15:12:45

Joy'n'Happiness
Full member
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 556

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

e greu..inteleg situatia ta...e dificil sa-l uiti knd ai contact cu el zi de zi...insa vezi baiatu' ti-a prins slabiciunea stii k ink mai tii la el, il mai iubesti si incearca sa profite de acest lucru (asa-s baietii)...din cate mi-am dat seama el e genul baiatului nehotarat, care ar vrea sa fie si cu tn, dar nici la prietena lui nu poate renunta...parerea mea : dak te-ar iubi , a renunta la ea si vor v-ati relua relatia... gandeste-te bine ceea ce faci, e viata ta , nu lasa pe nimeni sa ti-o distruga...desi e f greu, incearca totusi sa mergi mai departe, trateaza-l cu indiferenta (dak o sa vada noua atitudine fie o sa-i vina mintea la cap si o sa vada ce a pierdut si se va intoarce la tn , fie te va lasa pt totdeauna in pace ceea ce va fi f bn pt tn) si vezi-ti d viata ta, incearca sa-ti ocupi timpul cu diverse chestii, mai iesi cu prieteni, colegi la un suc, incearca sa te regasesti pe tn, sa te echilibrezi dpdv emotional si in viitor sa-ti gasesti un baiat asa cum meriti si cum iti doresti..


Un vrai homme ne séduit pas plusieurs femmes en même temps mais plusieurs fois la même. - Meilleures Pages
When your ex says "you will never find anyone like me" and you reply "God I sure hope not.

Offline

 

#182 2009-08-21 15:28:09

bella-yzaura
Full member
De la: iasi
Inregistrat: 2009-04-06
Mesaje: 728

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

offtopic reusisem sa imi revin catusi de cat in astea 2 luni(asta dupa ce am vrut sa termin cu viatza, nu vb cu nimeni, nu ieseam din casa cu saptamanile, nici sa iau paine ca nici nu mancam, era sa pierd anul, examene,etc)...cat nu l-am vazut, dar acum mi-a bulversat toata viatza....nu mai pot...si mi-e ff dor de el, am fost 2ani jum cu el, si a fost totul pt mine, dar nu mai pot accepta sa fiu persona din umbra, si de asta nu vreau sa ma vad cu el, cand stiu k e la cativa pasi de mine innebunesc.... grater , e teribil de greu, cand ma gandesc ca este cu ea ma apuka toti dracii diablo  skitarg  box , nu stiu cum sa mai fac fata , nu stiu ce o sa fac k inca un an sunte colegi si mi-e teribil de greu sa-l vad, si mai ales daca este cu ea....imi vine sa plek departe undeva unde sa nu vad , sa nu aud, sau sa adorm si sa nu mai trezesc....vad ca iar mi-a bulversat viatza si iar intru in acele depresii...am sabilt intr-o luna si jum 8 kg....nu stiu unde o sa ajung cu asta, si toate numai de la dorul de el....


Daca am fi picaturi de ploaie/N-am avea nevoie de lacrimi/Daca am fi cuvinte/N-am avea nevoie de marturisiri/Dar cum suntem oameni/Avem nevoie de dragoste!!!

Offline

 

#183 2009-08-21 16:45:43

my_aa
Insomniac member
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 5438

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

smile De ce nu incerci sa iti indrepti atentia spre altcineva?
Sunt sigura ca exista multi baieti care te-ar aprecia, si te-ar respecta.

Degeaba il iubesti tu daca el nu te iubeste. Ii place sa se joace cu tine. Nu vrea sa fie cu tine, dar nici sa te ignore nu poate, pentru ca lui ii placea sa se simta centrul universului tau, il facea sa se simta important, dar ca-ti facea rau nu se gandea....

  Esti o persoana puternica, daca nu ai cedat propunerilor lui.
Stiu ca e greu, dar cauta solutii, o faci pentru tine pana la urma, trateaza-l cu indiferenta, fii rece cu el, cauta sa ai activitati care sa iti ocupe timpul, fa-ti planuri de viitor, viata nu se termina aici. Si ai sa vezi ca iti va fi mult mai bine.

Ai toata viata inainte, o multime de posibilitati, si totul depinde numai de tine, si de alegerile pe care le faci.


„Dă tot ce ai mai bun în tine, întrucât totul din viaţa ta îţi aparţine numai ţie.”

Offline

 

#184 2009-08-21 17:01:30

bella-yzaura
Full member
De la: iasi
Inregistrat: 2009-04-06
Mesaje: 728

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

merci pt incurajari..imi prind tare bine cuvintele tale in momentele astea , cand nu stiu ce sa fac....o sa mai vb k acum nu pot k incep sa plang si sunt la serviciu si nu vreau asta.... par


Daca am fi picaturi de ploaie/N-am avea nevoie de lacrimi/Daca am fi cuvinte/N-am avea nevoie de marturisiri/Dar cum suntem oameni/Avem nevoie de dragoste!!!

Offline

 

#185 2009-08-21 17:14:08

dea_di
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-01-16
Mesaje: 18682

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

bella-yzaura a scris:

mama barbatul ii tot barbat, o baga , o scoate, o scutura si pleaka si u ramai cu lacrimi pe obraz

lol si cand te gandesti ca eu de mica aud din gura mamei mele in mod repetat expresia: "mama lor de barbati, pentru un carnat trebuie sa iei tot porcul!" rotfl

nu serios acuma, de ce sa ramai cu lacrimi pe obraz cand mai devreme sau mai tarziu o sa vina altul sa si-o bage, scoata, scuture ( rotfl ) si....poate sa nu plece! wink


"Nu stii, ca numa-n lacuri cu noroi in fund cresc nuferi?"

Offline

 

#186 2009-08-21 17:57:44

my_aa
Insomniac member
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 5438

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

cu placere puss ma bucur daca te-am putut ajuta cu ceva


„Dă tot ce ai mai bun în tine, întrucât totul din viaţa ta îţi aparţine numai ţie.”

Offline

 

#187 2009-08-22 18:29:37

alexa123
Hero member
De la: underground
Inregistrat: 2008-12-08
Mesaje: 3560

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

bella, eu zic ca tu esti destul de constienta ca tipul asta, prin orice tine de el, iti face rau..asa ca cel mai bine e sa-l scoti definitiv din viata, din cap, din suflet, din orice. Da, e greu, dar nu e imposibil. Gandeste-te ca meriti mai mult, meriti sa fii iubita si pretuita..sadeste putin orgoliu in tine, si ai sa vezi ca vei trece peste smile
Si..cauta sa numai gadesti asa pe viitor, EL nu trebuie sa devina centrul universului tau, oricat de mult l-ai iubi. Daca e cu alta acum, lasa-l in plata lui..nu e singurul..va venil altul;, si altul...si tot asa ..; daca stai sa te consumi pt fiecare unde ajungi??
Si eu am pus punct unei relatii de 3 ani si ceva...nu a fost usor, dar nici capat de lume. El are prietena acum...la numai 2 luni dupa ce ne-am despartit...asta e, sa fie fericiti...toate au un scop in lumea asta. smile
pupici, sa auzim de bine tongue


when the pomp lights up,you shoot.

Offline

 

#188 2009-08-22 19:26:20

bella-yzaura
Full member
De la: iasi
Inregistrat: 2009-04-06
Mesaje: 728

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

alexa123 a scris:

bella, eu zic ca tu esti destul de constienta ca tipul asta, prin orice tine de el, iti face rau..asa ca cel mai bine e sa-l scoti definitiv din viata, din cap, din suflet, din orice. Da, e greu, dar nu e imposibil. Gandeste-te ca meriti mai mult, meriti sa fii iubita si pretuita..sadeste putin orgoliu in tine, si ai sa vezi ca vei trece peste smile
Si..cauta sa numai gadesti asa pe viitor, EL nu trebuie sa devina centrul universului tau, oricat de mult l-ai iubi. Daca e cu alta acum, lasa-l in plata lui..nu e singurul..va venil altul;, si altul...si tot asa ..; daca stai sa te consumi pt fiecare unde ajungi??
Si eu am pus punct unei relatii de 3 ani si ceva...nu a fost usor, dar nici capat de lume. El are prietena acum...la numai 2 luni dupa ce ne-am despartit...asta e, sa fie fericiti...toate au un scop in lumea asta. smile
pupici, sa auzim de bine tongue

buna merci...
asa ar trebui sa fac, dar uite ca nu ma lasa, azi noapte mi-a facut tot felul de scene de gelozie k nu am vrut sa ne intalnim...k am pe altcineva, ca sunt mincinoasa si prefecuta si k ma simt bine cu altii, dar jur k nu am avut nicio treaba cu altcineva in afara de el deoarece tin si acum la el ,si mi-e tare dor, de asta am si refuzat sa il vad, k cedez si nu pot sa-i rezis, k sunt o proasta, iar eu am stat in casa nici makar nu am fost cu nimeni si am plans k dobitoaca si el ma akuza de ceva ce nu am facut asta mi-e ciuda si.....face el criza de gelozie, desi el este cu alta.....nu stiu ce sa mai inteleg sincer...nu reusesc eu cea care am stat cu el 2 ani jum sa-l inteleg...dar nu va pot explika ce dor imi este de el si kat de mult ii simt lipsa si cat de mult as vrea sa ne iubim...mi-e tare dor...


Daca am fi picaturi de ploaie/N-am avea nevoie de lacrimi/Daca am fi cuvinte/N-am avea nevoie de marturisiri/Dar cum suntem oameni/Avem nevoie de dragoste!!!

Offline

 

#189 2009-08-22 23:06:03

my_aa
Insomniac member
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 5438

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

bella-yzaura a scris:

dar uite ca nu ma lasa, ...

De cand trebuie sa ai aprobarea lui pentru a face ce vrei cu viata ta?
Singurul "sef" in viata ta esti tu smile
Doar tu ai putere sa hotarasti ce sa faci, ceilalti au putere atata timp cat ii lasi tu.

Ignora-l, spune-i ca daca s-a terminat terminat sa fie, ca ai alte planuri pentru viitor care nu il includ pe el, ca nu ai nimic impotriva sa ramaneti amici (asta ca sa nu vada ca suferi, si sa nu creada ca ii porti ura, sa creada ca iti e indiferent) dar sa nu iti mai faca scene de genul asta ca nu are nici un drept.

Nu ii arata ca suferi, nu merita sa stie.
Nu il lasa sa faca ce vrea din tine, daca a reusit pana acum, nu inseamna ca trebuie sa se intample la fel mereu wink


„Dă tot ce ai mai bun în tine, întrucât totul din viaţa ta îţi aparţine numai ţie.”

Offline

 

#190 2009-08-22 23:20:02

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

fetelor sunteti offtopic...

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.