homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?-9


#153 2009-07-19 14:43:19

OneOnly
Insomniac member
Inregistrat: 2008-07-14
Mesaje: 8686

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

si-a dat seama singura...roll


They can because they think they can.

Offline

 

#154 2009-07-19 16:00:42

andora
Full member
Inregistrat: 2009-07-01
Mesaje: 524

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

eu prima discutie cu ea despre virginitatea mea am avut-o dupa 8 ani!!!...banuia ea ca el a fost primul iubit din viata mea, dar pt. ca intotdeauna nu ma lasa sa ies cu prietenii mei mai mult de 2 ore si doar la un suc, in rest in casa , sub privirile ei, nu prea era sigura....si-a dat seama pt. ca intotdeauna ii luam apararea in orice, ea avut la fiecare ceva de comentat!...si dupa 8 ani, i-am spus ca pe el l-am iubit cel mai mult, chiar daca ea a fost total contra lui....ba, mai mult , ea tinea la altul, pe care l-am avut dupa 6 ani, si care s-a dovedit a fi un  fatarnic de politist!!!....eh, in sufletul ei regreta ca nu m-a lasat sa-l iubesc in tihna pe primul, care tinea la mine si imi lua si el apararea in fata ei de fiecare data cand era afurisita cu mine....si regreta ca a tinut mai mult la cel care cu ea era lapte si miere si s-a dovedit a fi un materialist interesat...in rest ce sa mai zic , de atunci ii dau eu sfaturi despre sex lol.....
....apropo, discutia noastra incepuse de la faptul ca ea ramasese insarcinata, iar eu i-am recomandat sa foloseasca anticonceptionale mai ales ca avusese cu ceva ani in urma  un chist pe ovar....
....intotdeauna s-a ferit de mine!!!!...si eu de ea!!! zicandu-mi ca nu poate discuta cu mine despre asa ceva!!!...acum dupa 10 ani regreta, eu nu prea, pt. ca tocmai faptul ca ea era atat de stricta ma facea pe mine sa fiu mai abila si sa-l iubesc si mai si pe cel care a fost primul....si nu regret nimic!!!....poate daca nu era atat de afurisita, eu nu as fi fost ata de atenta cu viata mea sexuala.....
....si ceva comic: de teama sa nu raman insarcinata, am luat anticonceptionale cu 2 saptamani inainte de a-mi incepe viata sexuala!!! lol....
....si in ziua de azi se fereste de mine....eu o mai intreb cum mai e intre ea si tatal meu....daca mai poate la varsta lui!!!! lol..dar se rusineaza lol si nu ma mai intraeba pe mine nimic de a mea viata lol


PS: ... poate asa veti ajunge si voi  sa discutati cu mamicile stricte...dar dupa vreo 10 aniiiii....dupa ce le-ati dovedit ca ati devenit  niste femei de succes, realizate material si profesional, iar viata voastra nu a depins de barbatii cu care v-ati culcat!!! goodluck

Ultima oara a fost editat de andora (2009-07-19 16:08:42)


Am facut un pariu cu viata: ca atunci cand ea ma va invinge , eu sa nu am nici un regret!!!

Offline

 

#155 2009-07-20 10:55:35

ciresica_oky_doky
Full member
Inregistrat: 2007-06-20
Mesaje: 671

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

eu nu i-am spus dar cred ca si-a dat seama lol sau poate nu..nici nu prea ma intereseaza ca veni vb


Daca ar fi sa aleg intre a respira si a te iubi, as folosi ultima suflare ca sa-ti spun "Te iubesc!"-  hjarta    hjarta     hjarta    hjarta    hjarta

Offline

 

#156 2009-07-20 11:45:01

miqutza
Sr. member
De la: mine din sufletel :)
Inregistrat: 2009-02-11
Mesaje: 1545

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

eu nu a trebuit sa le spun...erau plecati ,eu cu prietenul eram pusi pe treaba ..cand..am auzit cheia in usa....fuga el s-a asezat in pat in sufragerie iar eu mesteream ceva in dormitor(ma chinuiam de fapt sa ma imbrac).A intrat mama..s-a uitat la mine m-a vazut rosie toata nu a zis nimic ..s-a in sufragerie si l-a intrebat pe el ce face .....a raspuns ca se uita la televizor dar pacat ca TV-ul era inchis...A umflat-o rasu pe mama ..au luat ce uitasera si au plecat ...
Nu i-am zis niciodata direct dar nu s-a pus problema sa nu ma lase sa dorm la prietenul meu sau el la mine ....
Cu tata a fost cam aiurea , mereu am fost fata lui tata  ..i-a fost destul de greu sa se acomodeze cu gandul ca sunt femeie.Nu mi-a facut crize sau ceva de genu ...il vedeam doar melancolic ...


hjarta ... Pentru ca te iubesc ... hjarta

Offline

 

#157 2009-07-20 11:51:14

kat_utza
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-13
Mesaje: 1038

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

eu nu vorbesc cu ei despre acest subiect... insa si-au dat ei seama singuri..
tata se pare  ca e destul de gelos si inca ma mai considera o fetita
mama ma inebuneste cu gandul ca o sa aiba un nepotel din partea mea si nu a surorilor mele care sunt casatorite...
totusi nu sunt privata de libertate... nici macar nu se pune problema, nu se amesteca in viata mea, nu imi interzic sa il aduc pe iuby meu in casa sau ceva de genu`... s-au acomodat cu el smile

Offline

 

 Publicitate


loading...

#158 2009-07-23 14:19:22

Chrisalys
New member
Inregistrat: 2009-07-20
Mesaje: 6

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

Mama: Siiii...ati facut sex?
Eu: Yup...
rotfl Gata...tata presupun ca stie de la mama dar n-am vorbit...

Offline

 

#159 2009-07-26 12:02:00

alexa123
Hero member
De la: underground
Inregistrat: 2008-12-08
Mesaje: 3560

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

adina15 a scris:

nici eu nu le.am spus alor mei:Dbig_smile...dar mama s.a prins  dupa ce am facut o eco transvaginala...desii suntem f apropiate nu m.a intreb niciodata si prefer sa tin pt mine latura asta............

cum asa? wow
tre` sa fac si eu o eco zilele astea. m-ai pus pe ganduri

Ultima oara a fost editat de alexa123 (2009-07-26 12:02:22)


when the pomp lights up,you shoot.

Offline

 

#160 2009-07-27 00:19:17

Knoppers
New member
Inregistrat: 2009-06-25
Mesaje: 44

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

Nu le-am spus. Dar banuiesc ca presupun ei ceva, cel putin mama. In caz ca m-ar intreba daca mai sunt virgina sau nu banuiesc ca le-as zice ca nu mai sunt. Nu am totusi de gand sa le spun din proprie initiativa ce si cum. smile

Offline

 

#161 2009-08-05 14:13:41

maia_mik
New member
Inregistrat: 2009-08-05
Mesaje: 5

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

Eu i-am zis mamei. Mama mea e cam super asa.. smile Dintotdeauna mi-a zis ca e bine sa astept, sa fac macar 18 ani, ca at o sa stiu ce vreau si daca baiatul e bun si etc.. si eu mereu am aprobat-o. La 17 ani jumatate am facut-o.. si nu i`am zis nimic.. i-am zis la 2 luni dupa ce am facut 18. Dar am o relatie de mult timp si se astepta.. Apoi i-am zis ca nu vreau sa stau cu grija de sarcini si probleme si am fost cu ea la control si la planificare sa iau anticonceptionale.
Acum tata poarta discutii cu mine sa fiu cuminte si ma intreaba daca prietenul imi bate apropo-uri sa facem ceva... iar mama ma intreaba pe ascuns daca mi`am luat pastila azi big_smile

Offline

 

#162 2009-08-05 21:48:11

blackberry
Insomniac member
De la: Bucureşti
Inregistrat: 2009-06-23
Mesaje: 6898

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

nici eu nu le-am spus. chiar, ai mei oare o mai fac ? big_smile


zic hei oooo, uite cum plutesc in alcooooool, sunt usor acum c-am sufletul gol... n-am nevoie de aripi sa zbor tongue

Offline

 

#163 2009-08-05 22:07:28

oana16
Sr. member
De la: capitala culturara
Inregistrat: 2007-04-21
Mesaje: 1326

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

nici eu nu le-am zis, dar cred ac banuieste desii, mama cand plec undeva imi zice "sa fi cuminte" am fostd e rev cu iubi am stat 3 zile nmormal ca am dormit am 2 impreuna si nu am stat cuminti ....acum am venit din germany ...suntem de 2 ani impreuna..... ori o face pe proasta mama ....lol ori chiar e de pe vremuri dac crede ca am fost cuminte


Iubirea e un lux ce nu si-l permite toata lumea

Offline

 

#164 2009-08-05 22:13:28

blackberry
Insomniac member
De la: Bucureşti
Inregistrat: 2009-06-23
Mesaje: 6898

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

si noua ne zice mama cand plecam undeva sa fim cuminti tongue si eu ma inrosesc, si el rade asa sugestiv si zice : aveam, cum sa nu, am eu grija lol


zic hei oooo, uite cum plutesc in alcooooool, sunt usor acum c-am sufletul gol... n-am nevoie de aripi sa zbor tongue

Offline

 

#165 2009-08-06 08:48:29

November
Full member
De la: In Noiembrie
Inregistrat: 2008-10-05
Mesaje: 661

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

Nu i-am zis mamei poate banuieste poate nu ideie nu am, da cred ca banuieste ca el vine la mine si sta cu saptaminele big_smile Da tata nici treaba nu are cu asta.

Offline

 

#166 2009-08-06 11:43:01

be.sweet
New member
Inregistrat: 2009-08-06
Mesaje: 10

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

hmm.. daca i`as spune mamei = apocalipsa.
acum vre`un an vorbeam cu ea de asa ceva si a busit`o plansu...clar ...super reactie...nici nu am mai insistat pe subiect
acum cateva luni...i`am spus ca oricum o fac cand vreau si ei nu o sa`i spun asta...
acum cateva saptamani am si facut`o lol
dar oricum nu o sa`i spun, pentru ca o cunosc prea bine si stiu cum ar face... bang
ea crede ca daca o fac = ca o fac pe ea de rusine...degeaba m`am chinuit sa`i explic ca oricum n`ar avea cine sa afle...ea tot pe a ei o tine...si aia e smile
gandire de mamica     cascat


If you judge people, you have no time to love them. hjarta kram

Offline

 

#167 2009-08-06 11:59:12

sad.sad.angel
Full member
Inregistrat: 2008-05-11
Mesaje: 209

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

be.sweet a scris:

hmm.. daca i`as spune mamei = apocalipsa.
acum vre`un an vorbeam cu ea de asa ceva si a busit`o plansu...clar ...super reactie...nici nu am mai insistat pe subiect
acum cateva luni...i`am spus ca oricum o fac cand vreau si ei nu o sa`i spun asta...
acum cateva saptamani am si facut`o lol
dar oricum nu o sa`i spun, pentru ca o cunosc prea bine si stiu cum ar face... bang
ea crede ca daca o fac = ca o fac pe ea de rusine...degeaba m`am chinuit sa`i explic ca oricum n`ar avea cine sa afle...ea tot pe a ei o tine...si aia e smile
gandire de mamica     cascat

si mie tot asa imi zice, ca vezi doamne ii fac pe ei de rusine si k tb sa'mi pastrez "mandria". dar de la o vreme nu stiu ce s'a intamplat cu ei ca n'au avut nimic impotriva sa ma duc doar eu cu prietenu la mare... de la chestia asta eu imi fac iluzii ca poate s'au obisnuit cu ideea lol

Offline

 

#168 2009-08-06 12:12:05

be.sweet
New member
Inregistrat: 2009-08-06
Mesaje: 10

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

vai lol obucurie si eu am vrut sa ma duc vara asta cu el si cu unchiul lui stii...dar evident mama nici sa nu auda...
si imi zice cica..de la anu eu te trimit ... as vrea sa o vad si pe asta....
o data i`am zis daca il pot chema pe prietenu meu acasa "sa`mi faca calculatoru" lol cand eram singura si a zis ca nu sa vina cand e tata
dar cred ca ea nu realizeaza ca eu sunt o zi singura o zi cu tata acasa si ca in ziua aia home alone....se pot intampla multe pana la 5 cand vine ea acasa  applause

ehhhh...mami meu ce poti sa`i ceri  box


If you judge people, you have no time to love them. hjarta kram

Offline

 

#169 2009-08-06 17:00:18

Joy'n'Happiness
Full member
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 556

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

acu dak esti mai micutza de ani, na o inteleg pe mama ta..si mama mea era la fel...knd am inceput facultatea mi-am facut prieten si mama vai sa ai grija , sa nu cedezi ..ehh am rezistat eu pana dupa jumatatea anului insa dragostea a fost cam mare si pana la urma am cedat..inainte mama ma mai intreba dak s-a intamplat cv intre mn si prietenul meu, insa n-am avut curajul sa-i spun ca da( desi ne intelegem f bn , avem o relatie f ok park mi-e rusine)...cred k si-a dat ea seama  k imi spune sa am grija , sa iau pastile, sa ma protejez intotdeauna si sa nu stau cu frik k as putea ramane insarcinata ..


Un vrai homme ne séduit pas plusieurs femmes en même temps mais plusieurs fois la même. - Meilleures Pages
When your ex says "you will never find anyone like me" and you reply "God I sure hope not.

Offline

 

#170 2009-08-07 12:23:25

Joy'n'Happiness
Full member
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 556

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

depinde de modul de a fi al fiecarui parinte..nu vad de ce asa  de important sa le spunem parintilor in fata : da am facut-o..isi dau seama si singuri..oricum nu mai avem cati anisori sa nu stim ce sa facem , suntem fete mari stim sa ne protejam, sa facem totul ca la carte pt a fi totul ok...parintii nostri vor accepta ei intr-un final realitatea, insa le trebuie timp..


Un vrai homme ne séduit pas plusieurs femmes en même temps mais plusieurs fois la même. - Meilleures Pages
When your ex says "you will never find anyone like me" and you reply "God I sure hope not.

Offline

 

#171 2009-08-08 12:12:00

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

ar fi fost tare amuzant ca mama sa-si imagineze ca dupa ce locuim impreuna de 3 ani inca mai sunt virgina! noroc ca nu a fost cazul sa o las sa dea cu presupusul!a stiut cam de la inceput si saraca imi dadea sfaturi de pe la 15 ani ( desi nici gand pe mine de asa ceva atunci)

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.