homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?-8


#134 2009-04-22 15:14:07

Andreea89
Sr. member
De la: Iasi
Inregistrat: 2007-11-01
Mesaje: 1032

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

Eu nu pot vorbi cu ai mei despre asta...sunt f.inchisi si asa m`au facut sa fiu si eu fatza de ei(cand vine vb dsp sex)
Nu le`am zis nimic,si`au dat seama singuri...


Ceea ce vrea un bărbat e să creadă că o femeie îl poate iubi atât de mult încât n-o va interesa nici un alt bărbat

Offline

 

#135 2009-05-03 20:49:17

andreea.1990
New member
Inregistrat: 2009-03-17
Mesaje: 25

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

acum 5 ore au aflat ai mei ca nu mai sunt virgina. mi-a gasit mami anticonceptionalele printre lucruri. au urmat strigate,urlaturi.m'a facut mincinoasa,au spus ca nu mai au incredere in mine si cica am inceput prea devreme cu asa ceva( am aproape 20 ani ), m-au fct sa ma simt ca o..... Nu stiu de ce au reactionat asa urat, mai ales mami.nu ma asteptam chiar la o asa reactie:(.imi zicea ca ea doar cu tati s'a culcat dar s'a si maritat cu el.nu ma crede cand ii spun  ca doar cu actualul meu prieten m-am culcat, zice k ii fac de rusine, spun ca sigur minteam cand spuneam ca ma duc la discoteca ( hai sa fim seriosi......cum era sa spun  ca ma duc sa ma " simt bine " cu prietenul meu? ) niciodata nu i-am facut de rusine,am ascultate de ei, la scoala am note bune......numai in weekenduri stau pana mai tarziu afara,dar nu trece de ora 2 noapte k ei deja pe la 11 suna sa imi spuna sa ma duc acasa. nu stiu ce sa le mai spun si sa le schimb coceptiile alea vechi, sa nu ma mai considere fetita lor de 10 ani.mama nici nu mai vorbeste cu mine!nu ma inteleg, nu inteleg ca nu mai sunt o fetita!acum ma considera o mincinoasa, o fata "usoara", ma simt prost! ce pot sa le zic? sau sa fac?

Offline

 

#136 2009-05-03 21:26:17

LicuriciUS
Membru
Inregistrat: 2009-05-03
Mesaje: 1

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

Eu nu cred k poti sa le faci sau sa le zici nimic ... poti doar sa speri k o sa le treaca ..cel putin mamei tale, de care pari mai apropiata.
Eu nu le-am spus nimic alor mei. Mama ma tot ameninta ca o sa ma duca cu forta la ginecolog, pentru a afla exact, in mine neavand incredere, pentru ca banuia ea ceva, chiar shi pe vremea cand inca eram virgina, insa tot ea ne-a "prins" dupa 3 luni shi ceva de la dezvirginarea mea. Cum? A venit mai devreme de la servici. Eu stau la casa, shi cica faceam plaja, in spate. cand auzisem usa, sarisem pe geam, insa nu shtiam ca prietenul meu nu reushise nici macar sa se imbrace complet, asha ca in timpul in care ea ieshea afara, dupa ce-l vazuse, fara sa-i zica nimic, eu ajunsesem in fata casei, shi incercasem sa o mint k eu eram afara, iar prietenul meu era in casa luand nu shtiu ce.  Evident nu a functionat. Initial mi-a zis ca nu vrea sa ma vada si sa intru in casa. Mama era destul de severa, deci ma apucasera emotiile. Era in stare sa-mi interzica sa ma mai vad cu el, chiar daca eram de 9 luni impreuna,  aveam 18 ani fara o luna shi se apropia sfarsitul anului scolar. am intrat in casa shi am hotarat de comun acord sa o confruntam. am vorbit cu ea, eu nu prea aveam curaj, shi vorbise el mai mult. era calma, shi pasiva - ceva f neobishnuit. a zis ca era inevitabil,insa spera sa mai fi ahteptat putin, k suntem prea "verzi", ne-a intrebat cum ne protejam, cand am inceput - nu am avut curaj sa-i zic k s-a intamplat pe 8 Martie hjarta, asha k am scazut 2 luni, adik pe 8 mai (ea nesuportand sa fie mintzita (prea mult big_smile)). Apoi am vbit cik mai deschis despre sex, insa doar o singura data, k nu eram deloc apropiate, intelegandu-ma mai bine cu tata.
Intr-adevar a fost mult, mult mai bine decat ash fi sperat vreodata. Ca efect al descoperirii, a propus sa ma duc la mare cateva zile cu pr meu in loc de majorat, ceea ce a fost mai mult decat o idee grozava.

Offline

 

#137 2009-05-03 21:38:47

KatherineJust4you
New member
De la: Romania
Inregistrat: 2009-04-21
Mesaje: 17

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

eu am avut norok k mama mea e super d treaba,niciodata nu mi'a interzis sa fac sex sau sa ma oblige sa merg la ginecolog pt verificare...bineinteles ca asta nu inseamana k mi'a dat "unda libera" sa fac sex de mititika lol insa mi'a vorbit intai de protectie in caz ca s'ar intampla,nicidecum sa'mi spuna sa nu fac ca e rau lol si nu i'am zis direct cand mi'am inceput viatza sexuala..mi'a vazut anticonceptionalele si s'a prins big_smile incepea ea sa zika sa am totusi grija.ca sunt tanara  si bla bla,k orice mama big_smile i'am zis:" lasa k nu s'a intamplat nimik vreme de 5 luni.n'o sa se intample akum"  rotfl  si astfel a aflat de kt timp nu mai eram virgina smile

Offline

 

#138 2009-05-03 21:39:34

calleigh
Platinum member
De la: viata
Inregistrat: 2009-01-13
Mesaje: 22290

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

eu nu le-am spus,si-au dat singuri seama smile dupa 6 luni de relatie cu prietenul meu am venit amandoi in acelasi oras la facultate si ne-am mutat impreuna.aveam 19 ani.deci...era lesne de inteles ce se intampla.am niste parinti de milioane hjarta


Life isn't about finding yourself.Life is about creating yourself.
Perhaps our eyes need to be washed by our tears once in a while, so that we can see Life with a clearer view again.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#139 2009-05-03 22:07:25

andreea.1990
New member
Inregistrat: 2009-03-17
Mesaje: 25

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

cat de norocoase sunt cele care sunt in relatii bune cu parintii lor, sau cel putin cu unul din ei. eu nu sunt in relatii bune cu mami adica niciodata nu am vb despre sex, sau despre prietenii mei, nu suntem foarte apropiate, am impresia ca nu ma intelege si de fiecare data cand aparea in discutie ceva  mai serios ea o lua in ras. cat despre tata, ce sa zic.....parca ma intelg mai bine cu el decat cu mami, dar nu pot vorbii cu el chestii pe care le'as povesti cu mami. atat de mult regret ca mama nu a incercat sa faca in asa fel incat sa fim mai apropiate sad

Offline

 

#140 2009-05-03 22:25:50

kdeea
Platinum member
Inregistrat: 2008-06-13
Mesaje: 20306

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

andreea par


Just a puppet on a lonely string, oh who would ever wanna be king ?

Offline

 

#141 2009-05-03 23:43:44

miracle
Full member
De la: Londra
Inregistrat: 2009-04-21
Mesaje: 125

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

pe mn era sa ma prinda mama in fapt:))...am ramas eu cu al meu la mn aks..mama plekse...pt kteva ore...ne-am pus la treaba...big_smile...peste vreo 50 de min...ea apare...usa era inkisa...patul era botzit...eu ciufulita...a deschis usa...numai aveam nici o sansa...s-a luat de el zicandu-i k "fata mea era o floare"lol...a venit la mn (eram in cealalta kmera alba k varu)...m-a amenintzat cu controlu...(eu tot ii ziceam k nu am faqt nimik)..pan' la urma a aflat...big_smile...i-am recunoscut...dekt sa se fak de kk la doctor mai bn afla din gura mea...a inceput ea sa planga sa zik k am fost o floare(k si km akm as fii un boschet)...i-a treqt...akm il iubeste ff mult...big_smile...fiind si primu va datzi seama...zice k e cel mai bun prieten al ei,dar in acelasi timp zice k e si cel mai mare dushman al ei...big_smile


I'm going to succeed,because i am crazy enough to think i CAN...

Offline

 

#142 2009-05-04 00:22:03

gugu
New member
Inregistrat: 2008-08-27
Mesaje: 88

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

miracle esti norocoasa totusi. Mama a facut un scandal monstru cand a aflat si nu l-ar accepta pe prietenul meu niciodata. Ultima data cand i-a pronuntat numele a fost ca sa imi interzica sa il mai vad vreodata,asta e si motivul pentru care m-am mutat de la ea.Din cate am citit pe aici am vazut ca exista si parinti dstupati la minte...as vrea sa fie si mama la fel..

Ultima oara a fost editat de gugu (2009-05-04 00:23:44)

Offline

 

#143 2009-05-04 10:06:08

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

maica-mea a reactionat cat se poate de normal. a inceput sa-mi spuna de protectie, etc.
mie imi pare rau ca parintii vostri nu vad ce scrieti voi aici, si ca nu sunt in stare sa realizeze ca nu mai sunteti niste "copii". imi pare rau, ca un astfel de comportament din partea lor va poate duce pe voi intr-o directie gresita, si va pot inhiba comportamentul si trairile.
incercati totusi sa nu va lasati parintii sa va traiasca viata. ei si-au trait-o p-a lor.


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#144 2009-05-05 15:43:31

aadryanaa
New member
De la: Italia
Inregistrat: 2009-05-05
Mesaje: 7
Site

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

Eu nu le-am spus nici in ziua de azi big_smile banuiesc ca s-au prins ca nu mai sunt virgina... dar prefer sa tin intre mine si partener ce se intampla in privat.

Offline

 

#145 2009-05-07 16:31:53

gogoneata
New member
Inregistrat: 2009-05-07
Mesaje: 16

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

eu sunt apropiata de mama, nu stiam cum sa-i spun asa ca am inceput sa-i bat tot felul de apropouri, pana s-a prins ea si m-a intrebat direct. Atunci razand i-am raspuns '' greu te mai prinzi'' Saraca mama s-a schimbat la fata, a murmurat ceva de protectie dupa care a fugit la o tigara. Tata a aflat de la mama, dar nu mi-au zis niciodata nimic, probabil si pt ca avam 20 de ani iar la cateva  luni dupa ce au aflat noi ne-am si logodit

Offline

 

#146 2009-05-07 21:30:32

Crynutza
Membru
De la: Constanta
Inregistrat: 2009-05-07
Mesaje: 2

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

Eu nu le-am zis inca...desi ar fi cazul sa persupuna rotfl ...am o rel de 2 ani hjarta ..si cam de un an de zile imi permit k atunci knd  este "strict necesara" sederea lui peste noapte, sa doarma in camera/pat cu mine patfierbinte ....dak nu sau prins e prbl lor...mama ma tot bate la cap sa nu o fac knd "incerc" sai dau de inteles k "vreau in viitorul apropiat"...nu e chiar asa usoara faza cu 18 ani.....eu am 19 deja si tot nu pot sai zic stii am facut-o....am incercat sai explic k am dreptul sa o fac pt k am deja 1 an peste majorat...si mai inchis gura cu c...crezi k dak ai 19 gata esti p centura:|....c sai mai zici....zic k ea(raman virgina pana la casatorie:)) ) si fac k mine(protejat bineinteles) angel ....


Dragostea constă în dorinţa de a da ceea ce este al tău altuia si de a simţi fericirea acestuia ca şi cum ar fi a ta

Offline

 

#147 2009-05-11 18:16:31

just_dance
New member
Inregistrat: 2009-03-27
Mesaje: 23

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

la mine a fost altfel....eu am o relatie de 2 ani cu iubitul meu el fiind primul din viata mea.....acum vreo cateva luni am avut o infectie urinara cu e coli si intr-o seara ma uitam la tv si a venit mama si  m-a intrebat dak am intretinut relatii sexuale cu iubitul meu.....pe mine m-a busit rasul si si i-am spus ca da....ea nu mi-a spus nimic dar ma deranjeaza pt ca iubitul meu doarme foarte des la mine iar mama il pune sa doarma singur intr-o camera iar eu cu ea in cealalta camera.....asta nu imi place deloc la ea pt ca stie ca nu mai sunt virgina dar nu ma lasa sa dorm cu iubi....ne-a lasat sa plecam odata in alt oras impreuna si doar s-a gandit ca o sa dormim impreuna si nu a spus nimic...mama este foarte intelegatoare si nu este rea si intotdeauna m-a inteles si m-a sprijinit in tot ce am facut......cum as putea sa o conving sa ma lase sa dorm cu iubi???

Offline

 

#148 2009-05-11 18:25:01

adina15
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2009-01-09
Mesaje: 2274

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

nici eu nu le.am spus alor mei:Dbig_smile...dar mama s.a prins  dupa ce am facut o eco transvaginala...desii suntem f apropiate nu m.a intreb niciodata si prefer sa tin pt mine latura asta............


Da-mi Doamne puterea de a accepta ceea ce nu pot schimba,
Curajul de a schimba ceea ce-mi sta in putere
Si intelepciunea de a face diferenta dintre ele......

Offline

 

#149 2009-05-11 23:42:48

ceamaimicutza
Full member
Inregistrat: 2009-01-01
Mesaje: 163

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

Nici eu  nu le-am spus...cu toate k am o relatie deschisa q mama...si mereu vb despre sub sex....NU POT....Am 17 ani....sunt q C de 7 luni....dar nu`i pot zice ei nik deocamdata.Mai astept....kteodata...ma ia valu...si sunt cat pe ce sa ma dau de gol lol....mai am putzin si o sa fiu majora si eu....poate atunci o sa`i zic...


Just gonna stand there and watch me burn..?
Well that's alright because I like the way it hurts..!
Just gonna stand there and hear me cry?
Well that's alright because I love the way you lie.......

Offline

 

#150 2009-07-16 18:41:13

petonela
New member
De la: iasi
Inregistrat: 2009-07-01
Mesaje: 24

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

nu i'am spus lui mama..numai ca cred ca banuieste ea ceva..evident cam in fiecare wekend doarme la mine,,,si ma tot intreaba .. baiatul asta doarme cu tine eu pfff ce sa'i zic,,nu mama normal ca nu. si nu este de ajuns sa ma intrebe pe mine il mai intreaba si pe el,,,si el evident nu doamna nu avem nici o legatura:)))


p3tronica

Offline

 

#151 2009-07-16 19:14:35

annna
Hero member
Inregistrat: 2006-09-07
Mesaje: 2917
Site

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

adina15 a scris:

nici eu nu le.am spus alor mei:Dbig_smile desii suntem f apropiate nu m.a intreb niciodata si prefer sa tin pt mine latura asta............

subscriu smile se stie tacit... e clar pentru toate lumea big_smile niciodata pe fata, exprimat in cuvinte; ce rost ar avea????  dumbom

Ultima oara a fost editat de annna (2009-07-16 19:14:57)


El, poate e singurul ce poate
Sa-mi promita, sa ma minta ca o sa treaca toate... smile

Offline

 

#152 2009-07-16 20:04:10

x_ynna
Addicted member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 11945

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

...eu i-am spus mamei cam dupa o luna...cand am venit intr-o vizita acasa de la facultate...nu m-a intrebat decat daca a fost ok...si i-am zis ca nu puteam sa aleg mai bine si ca nu putea sa fie mai bine de atat...mi-a zis ca asta conteaza ce mai mult pentru ea...ca nu a fost o experienta urata pentru mine...si ca la aproape 20 de ani am dreptul sa fac tot ceea ce vreau si ca are incredere in alegerile mele...cam asa a fost tongue


O sa te pastrez mereu in sufletul meu mamicutza mea scumpa!! grater

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.