homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Ganglioni-4


#58 2009-04-14 22:45:13

andrulina
Addicted member
Inregistrat: 2008-09-17
Mesaje: 10759

Re: ganglioni

da fetelor am inteles....si incerc sa ma linistesc si sa nu ma gandesc la alte bazaconii....
maine merg la orl sa vad ce spune....am dureri de cap de cateva zile probabil si din cauza ca sunt racita putin si din cauza ca tre sa-mi vina...
multumesc pt mesaje tuturor

Offline

 



#59 2009-04-14 23:02:30

iris.23.07.
Full member
Inregistrat: 2009-02-11
Mesaje: 275

Re: ganglioni

andrulina, stii este un proverb ... buna ziua ai dat belea ti ai capatat ... asa eu cu tine ... te rog sa folosesti singularul ... 1 mail ... si nu eu am intat pe adresa mea de messenger ci tu ... tu te ai panicat ...  eu personal am incheiat orice discutie cu tine ... regret ca ti am dat atitea amanunte ... trebuie sa te maturizezi ... si eu sunt o persoana sensibila dar am un caracter deosebit ... ma bucur ca au intervenit si persoane care au inteles ca nu am vrut sa te disperi singura ... ai timp sa treci prin toate ...  nu inchei nici cum ... vreau sa uit ca te am cunoscut.

Offline

 

#60 2009-04-15 00:53:31

andrulina
Addicted member
Inregistrat: 2008-09-17
Mesaje: 10759

Re: ganglioni

eu doar am spus ca din mailul tau si din mesajele tale m-am speriat atata tot..si nu mi se pare corect ce mi-ai spus sa nu mai ascult de fetele de pe forum pt ca ele nu stiu despre ce e vorba....tu din start ai exclus pe toata lumea cand m-ai sfatuit ce sa fac si de cine sa ascult...daca tu te superi, asta e....nu cred ca ti-am facut nimic si nu am vb urat de tine doar mi-am exprimat parerea despre mesajul tau, nimic mai mult....
si nu cred ca ar trebui sa-ti dai cu parerea despre mine pt ca nici nu m-ai cunoscut ca sa afirmi ca nu-s matura....in fine ramai la decizia si la parerea ta...nu am ce explicatii sa dau.
subiectul astapt mine e inchis...practic aici se vorbeste de ganglioni nu despre mine si tine...

Offline

 

#61 2009-04-15 01:06:14

cristiana kris
New member
Inregistrat: 2009-03-16
Mesaje: 6

Re: ganglioni

prietenul meu are niste formatiuni sub piele pe maini si pe spate...ceva de genu unor noduli....stie cineva cam c ar fi?ca sa pot cauta cateva informatii p net.scz daca sunt off topic....ms mult...poop

Offline

 

#62 2009-04-15 09:45:09

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: ganglioni

cristiana, ma gandesc ca e vorba de lipomi (niste formatiuni de grasime sub piele, complet inofensive, care se pot scoate la dermatolog)... cauta pe net poze si vezi daca despre asta e vorba intr-adevar

Ultima oara a fost editat de heimdall (2009-04-15 09:45:20)

Offline

 

 Publicitate


loading...

#63 2009-04-15 09:56:23

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: ganglioni

cristiana kris a scris:

prietenul meu are niste formatiuni sub piele pe maini si pe spate...ceva de genu unor noduli....stie cineva cam c ar fi?ca sa pot cauta cateva informatii p net.scz daca sunt off topic....ms mult...poop

sa stii ca si prietenul meu are: doi pe spate in partea de jos si unul pe brat! il dor doar daca se loveste!si eu sunt cam speriata dar el nici nu vrea sa auda de medic!si ii are de cativa ani! oare ar putea fi din cauza unor lovituri mai puternice?el a jucat fotbal multi ani si tot pune pe seama cazaturilor!

Offline

 

#64 2009-04-15 14:32:46

iris.23.07.
Full member
Inregistrat: 2009-02-11
Mesaje: 275

Re: ganglioni

adrilina ... intalegi ceea ce vrei tu ... eu ,probabil cind am afirmat , sa nu ti seama de nimeni ...am transmis sa te duci sa controlezi situatia ta prin zeci de persoane competente si autorizate dar sa fie p[ersoane de calitate specializare maxima ... esti asa de negativa si nu discerni nimic din ce ti scriu ... ce crezi ca daca esti pe forum de mult si ai mai multe postere esti ..dumnezeu... de ce iti place sa pui paie pe foc .. instigi pe toata lumea ...de ce ... eu ti am vrut binele iar tu diseci firul in mii si mii de prostii ... ramii draga mea si faci ce vrei dar pricepe ti am vrut binele ... am dat explicatii gratuite pentru cine nu merita ... ai timp sa gusti de toate din viata ... stai si filozofeaza ...despre ganglioni ... dar stai si mediteaza ca eu nu ti am dorit raul si nici nu aveam nevoie de o persoana ca tine ... vrei sa fii incurajeata dar arunci cu vorbe ... tot ce scriu tu rastalmacesti si treci prin prisma gandirii tale ... ce pacat ... sa ti atraga cineva atentia sa te indrume sa faci investigatii sa ti fie bine si sa o iei razna .. parca iti trimiteam virusi .. sau cancer pe tava ... Dumnezeu sa te aiba in paza si sa ti dea minte...

Offline

 

#65 2009-04-15 21:55:56

andrulina
Addicted member
Inregistrat: 2008-09-17
Mesaje: 10759

Re: ganglioni

e clar ca amandoua nu intelegem ce transmite cealalta.....si cred ca e cazul sa ne oprim aici....stiu f bine ce fel de persoana sunt si in niciun caz nu ma cred D-zeu....eu in niciun caz nu am facut afirmatii de astea despre tine, tu jignesti subtil asa...prin vorbe frumoase, pacat si urat in acelasi timp.
si n-am instigat lumea....de unde afirmi anumite chestii nici eu nu stiu, imi zici niste chestii pe care eu nu le-am facut, in fine....
si cu ET la fel ai sarit ca arsa cand fata si-a dat cu parerea despre vitamine si ai luat totul personal, asa cum faci si acum, in cazul meu....iei totul f personal ca si cum cineva ar fi spus ceva de tine...sincer nici nu stiu de ce stau acum sa-ti dau eu explicatii pt ca oricum vei crede ceea ce vrei si esti libera s-o faci in continuare.
daca eu ti-am zis o chestie c m-am cam speriat din mesajul tau si atunci cand iti scriam pe forum tu imi raspundeai pe mail in lco s-o faci aici si cand te intrebam lucruri concrete de analize nu stiai ce sa spui...te-am intrebat ce valori ti-au iesit mari ale caror analize nu ai zis, ca n-ai vrut ca n-ai stiut, nu stiu...dar in momentul cand vrei sa indrumi o pers si vrei s-o ajuti ii raspunzi la intrebari, nu o faci pe ocolite.
eu am hipotiroidie si stiu fara sa ma uit pe analize ce valori mi-au iesit aiurea....ma rog chiar nu mai vreau sa discut despre asta ca deja ma enervez.

Offline

 

#66 2009-04-15 22:07:57

ryanna22
Hero member
Inregistrat: 2008-10-08
Mesaje: 4516

Re: ganglioni

offtopic  Fetelor nu va mai certati ca e saptamana mare,ce rost are sa va faceti sange rau degeaba?Din cate am citit eu cred ca adevarul e undeva pe la mijloc,cred ca iris a vr intr un fel sa te alarmeze dar intr un sens bun desi nu mi 'a placut ca unele cuvinte au fost cam dure la adresa ta,andrulina,plus ca iris mi s a parut ca a luat totul prea personal...da ma rog...
iar parerea mea e ca n ai de ce sa te ingrijorezi andru,iti doresc multa sanatate puss

Offline

 

#67 2009-04-15 22:11:11

persifona
Vizitator

Re: ganglioni

Iris, ajunge, te rog frumos. Nu cred ca e cazul sa iti dai cu presupusul despre ce fel de persoana e andrulina sau oricine altcineva de pe aici.
Nu ati fost pe aceeasi lungime de unda, ok, dar hai sa ne oprim aici.

 

#68 2009-04-15 22:13:26

andrulina
Addicted member
Inregistrat: 2008-09-17
Mesaje: 10759

Re: ganglioni

ma deranjeaza ca spune niste vorbe aiurea ca ma cred D-zeu ca tre sa ma maturizez ca sa-mi dea minte, de parca n-as avea...eu n-am vb asa la adresa ei....in fine.

am fost azi la ORL si mi-a zis ca ganglionii sunt de la amigdalite si ca am o rino faringita alergica si mi-a recomandat sa-mi scot amigdalitele. mi-a dat si tratament 20 de zile, voi vedea ce va fi in continuare.
puss
ryanna

Offline

 

#69 2009-04-15 22:28:57

ryanna22
Hero member
Inregistrat: 2008-10-08
Mesaje: 4516

Re: ganglioni

Bine ca ai aflat andrulina ce anume ai,ca sa nu ti mai faci fel si fel de idei....ma bucur smile

Offline

 

#70 2009-04-15 22:44:56

alinuutza_81_23_11
Hero member
De la: vest de carpati
Inregistrat: 2008-01-14
Mesaje: 4085

Re: ganglioni

vezi andru ca esti ok... ma bucur tare pt tine smile , ti-ai facut griji degeaba .


Earth rotation is created by penguins running in circles around the south pole.Prove me wrong...

big_smile big_smile big_smile

Offline

 

#71 2009-04-15 22:49:31

andrulina
Addicted member
Inregistrat: 2008-09-17
Mesaje: 10759

Re: ganglioni

inca nu s-au retras, dar sper sa dispara odata....poate cu tratament va fi ok...nu mi-a dat antibiotic, mi-a dat ceva antialergic niste pastilute, un spray de nas si niste pliculete antiinflamatoare....
si dupa ce scap de ganglioni o sa-mi scot amidgalele ca primavara si toamna racesc mai des si mai ales ca lucrez cu copiii contactez tot felul de virusi, iar daca o sa am vreun bebe la un moment dat si voi raci n-am chef sa ma complic cu tratamente atunci, plus ca mi-a zis medicul ca de la amigdale daca sunt sensibila mai tarziu pot face reumatism inclusiv sa-mi afecteze inima....asa ca mai bine fara ele in cazul meu

Offline

 

#72 2009-04-15 23:32:43

Khristall
Insomniac member
De la: Casuta noastra
Inregistrat: 2007-10-08
Mesaje: 9783

Re: ganglioni

vezi ca tot raul e spre bine? big_smile succes puss


Mamica de strumfulet... bebe 19 iulie 2013 hjarta

Offline

 

#73 2009-04-15 23:33:48

andrulina
Addicted member
Inregistrat: 2008-09-17
Mesaje: 10759

Re: ganglioni

ms puss

Offline

 

#74 2009-04-19 17:33:48

iris.23.07.
Full member
Inregistrat: 2009-02-11
Mesaje: 275

Re: ganglioni

Andrulina ... nu am vrut sa ti dau nici o valoare de la nici o analiza ... eu sunt o persoana foarte sincera si regret ca ti am scris ... dupa cum iti spuneam doream ca nimeni sa nu mai treaca prin ceea ce am trecut eu... de la experienta asta nu am sa ma mai leg de persoane care nu merita ... nu o spun de tine in mod special dar intri automat si tu ... in alta ordine de idei ... repet am trimis un singur mail in care te atentionam sa intri pe forum sa citesti ... era ca o alarma sa te indrum mai repede... deci am trimis un mail dupa ce ti am scris pe forum 2 postarii ... te am deranjat ...oare tu ni mai deranjat ... sunt o persoana titrata ... ma bucur ca esti la curent si iei 10 in ce priveste diagnosticul tau [ acum sunt acida ..vezi] ..nu ma jigni ..nu am vrut sa ti dau detalii de analize ca nu te ajutau cu nimic ...medicii te ajutau si te am indreptat spre madicii competenti .... atita tot..regret ca m am incarcat cu asa o povara ... ispita ... comunicare ineficienta ...ia o cum vrei ... am crezut ca ti fac bine dindu ti detalii ...comunicind in modul meu ... rapid si direct... eu una nu m as fi alarmat asa sa incep sa reprosez daca cineva imi vrea binele ... apropo .. citeste ti postarile sa vezi ceea ce ai scris ... ,, mi a i spus ca sa nu tin seama de fete...,, nu stiu litera cu litera dar reciteste ti ce ai scris... si iti subliniez  ti am trimis un mail dupa 2 postari ... ai intrat sa discuti cu mine si nu aveam suficient timp ... toata agitatia .. te a dus la medic ..si inca ceva sa ti dea Dumnezeu minte .. era sa ti lumineze mintea .. sa ti dea minte sa alegi ce este corectpentru tine... ma bucur ca te ai dus ... nu am vrut sa te jignesc in orgoliu ca ..nu mergi la doctor ... ca nu stii.. unde sa te duci ... etc... un singur scop .. sa te alarmezi sa te duci sa nu amai ...etc ... nu mai recitesc sa ti raspund la ultima postare adresata mie .. dar totusi aveam pretentia sa nu dai asa cu noroi in mine ... de aceea ti am raspuns asa de dur uneori .. invata altceva nu te mai folosi de postarea mea catre ET ... nu ai treaba cu discutia asta ..eu am citit despre ceea ce a scris ea .. am luat o asa ca despre postarea ta era vorba ... ce ti a spus medicul ... ce sa iei si eu iti raspunsasem tie nu spuneam ca i au eu vitamine ... si ai intrat asa sa dai exemplu ... stii uite asa ai spus lui ET... nu era cazul ... te ai folosit cumva de faptul ca cineva zicea la fel de dur ... iris ai sarit la gatul lui et ...uite de ce am raspuns asa ca si altii altele vorbesc tot asa ... sunt fericita ..asta raspuns la postarea aceea despre caracter ... am carti , prieteni de calitate ...sunt un om de calitate ... si sunt miindra de ceea ce am facut pana acuma ... primesc si daruiesc cadouri de calitate ... uite ca si eu mi am piedut timpul ... dar consideram necesar ... sa nu fiu ponegrita de tine..

Offline

 

#75 2009-04-19 17:48:10

iris.23.07.
Full member
Inregistrat: 2009-02-11
Mesaje: 275

Re: ganglioni

...as vrea ca discutia asta contradictorie .... asa a iesit , eu nu mi am dorit asta... sa va ramina in minte ca o alarma ... si de cite ori veti spune ca sunt bolii banale ... ganglioni .... fara importanta ... sa va alarmati si sa aveti liniste atunci cand  vi se da rezultatul bun ...si nici atunci .. sa nu fiti increzatori ci sa aflati alta 2 sau 3 pareri ... numai atunci sa stati linistiti ...

Offline

 

#76 2009-04-20 22:42:39

andrulina
Addicted member
Inregistrat: 2008-09-17
Mesaje: 10759

Re: ganglioni

nici eu nu mi-am dorit sa iasa discutia asta asa si nu am aruncat cu noroi in tine....asa ti s-a parut dar eu n-am zis nimic urat de tine aici sau altcuiva. eu iti doresc sanatate si numai bine sa te faci bine si sa ai parte de tot ce-ti doresti.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.