homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici-108


#2034 2009-01-29 14:24:11

alexamelin
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-02-13
Mesaje: 719

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici

Fetelor, este posibil ca nici una dintre simptomele de sarcina sa nu se manifeste la mine? Practic sunt in 5 saptamani, am 4 teste de sarcina pozitive, ma doare putin burta in partea de jos, parca am putina greata, dar nimic altceva: nu sani mariti, nu senzatie de urinare frecventa, nu nimic. E normal? Help! bang


"DACA VREI SA FII FERICIT O CLIPA,RAZBUNA-TE...DACA VREI SA FII FERICIT O VIATA,IARTA!!!"

Offline

 



#2035 2009-01-29 14:27:20

Juli
Hero member
Inregistrat: 2008-07-03
Mesaje: 2472

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici

E normal, Eu pana in saptamana 6 nu am avut greturi, nici dureri, nici sani mariti si durerosi. Doar sfarcurile erau sensibile la atingere.
Stai sa vezi dupa  big_smile
Profita acum cat mai ai timp  lol


Are mama un baiat tare frumusel - Razvan Andrei

Offline

 

#2036 2009-01-29 14:31:24

alexamelin
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-02-13
Mesaje: 719

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici

Juli a scris:

E normal, Eu pana in saptamana 6 nu am avut greturi, nici dureri, nici sani mariti si durerosi. Doar sfarcurile erau sensibile la atingere.
Stai sa vezi dupa  big_smile
Profita acum cat mai ai timp  lol

Saaaar'naaaaaaa......m-am mai linistit. Intradevar sfarcurile sunt putin sensibile la atingere! majoreta

Doamneeee, paranoia mai sunt.....dar imi doresc tare mult sa fie totul bine cu bb! signof10

PS: Chiar daca va va bufni rasul, voi cand ati anuntat ca sunteti gravide? Ma refer la 1. familie, 2. prieteni, 3. servici! buga

Ultima oara a fost editat de alexamelin (2009-01-29 14:32:26)


"DACA VREI SA FII FERICIT O CLIPA,RAZBUNA-TE...DACA VREI SA FII FERICIT O VIATA,IARTA!!!"

Offline

 

#2037 2009-01-29 14:38:50

Juli
Hero member
Inregistrat: 2008-07-03
Mesaje: 2472

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici

Pai eu dupa ce mi-a iesit testul pozitiv am anuntat familia.
Prietenii mai tarziu, iar la servici dupa cateva saptamani, cand deja eram in doua luni.

Senzatia de urinari dese eu nu am avut-o.


Are mama un baiat tare frumusel - Razvan Andrei

Offline

 

#2038 2009-01-29 17:38:43

lauraura
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-11-10
Mesaje: 823

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici

sotul primul si nu credea a spus ca e testul expirat , au urmat inca 2 dupa si tot nu credeade imi venea sa box  box , de fapt nu a crezut pana nu a confirmat medicul, mama a 2a , apoi prietenii si la serv a 2a zi le-am spus ca peste 7-8 luni o sa-mi iau un concediu de 2 ani , ca ma presau cand am de gand sa fac bebe . tongue

Ultima oara a fost editat de lauraura (2009-01-29 17:39:11)

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2039 2009-01-29 18:16:23

SoareleMeu
Hero member
Inregistrat: 2007-11-16
Mesaje: 2284

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici

alexa ai rabdare ca vin si simtomele.. si daca nu vin si mai bine,te bucuri de sarcina. Eu am avut urinari fregvente .. mergeam si noaptea la toaleta de 4-5 ori la inceputul sarcinii.

Offline

 

#2040 2009-01-30 09:49:16

daliana
Hero member
Inregistrat: 2007-07-02
Mesaje: 2186

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici

alexamelin, eu intai sotul l-am anuntat si pana la 4 luni nu a mai stiut nimeni, nici macar fata mea pt ca eu pierdusem o sarcina la 2 luni si am decis sa nu anunt decat atunci cand totul e ok si de fapt cand se vede si sunt intrebata, pt. ca pana la 4 luni inclusiv am reusit sa fac toate testele care sa imi ateste ca sarcina este ok, inclusiv dublul test si triplul test si quadul si am aflat  si sexul si atunci am spus ca o sa avem o fetita
simptome de sarcina nu e obligatoriu sa ai, eu acum am avut o strangere in zona uterului, urinare frecventa noaptea, ceva oboseala si bazdac, stiu fetele, dar e prea devreme pt o luna sa ai cine stie ce simptome....., sanii pot fi angorjati


There are two things in life: you have to die and you have to live until you die.
mamica de doua fete cucuiete

Offline

 

#2041 2009-01-30 11:16:16

bucklucica
Hero member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 4683

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici

Sotul meu a visat azinoapte ca avea 2 soricei si se juca cu ei...aveti idee ce inseamna asta?


Eric 3 ani si 7 luni
Nicholas, fratior de Eric, posesor de 3 dinti...

Offline

 

#2042 2009-01-30 11:21:39

SoareleMeu
Hero member
Inregistrat: 2007-11-16
Mesaje: 2284

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici

S-a uitat la prea multe filme ?big_smile

Offline

 

#2043 2009-01-30 11:53:28

AnkSan
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-12-10
Mesaje: 811

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici

Buna dragelor kram puss

Alexa felicitari majoreta Sa ai o sarcina usurica. smile

Te inteleg atat de bine..cu grijile pe care ti le faci.. lol
Si eu pe 23 am aflat ca sunt insarcinata.. rotfl Am aflat cu aprox 6 zile inainte de cm.. lol Aveam simpt si am zis ca daca nu vad rosu e bebe si asa a fost.. rotfl
Si de atunci sunt stresi rau de tot. hopsieu
Din pacate eu pe la sf lui octombrie am pierdut o sarcina (oprita in evolutie) si din acest motiv sunt stresi...pt ca de data asta nu vreau sa mai plece bebe sad

Eu am fost dispe sa nu fie extraut si am mers la control..alaltaieri; de fapt la eco transvag. Noroc ca dra la care merg e o dulce si m-a inteles, in schimb e mult prea devreme sa se vada ceva. Parca a zarit un punctulet dar nu se stie sigur...lol Asa ca m-a chemat din nou pe 9. smile

Oricum m-a incarcat pozitiv si mi-a spus sa nu ma mai stresez pt ca nu-i fac bine "punctuletzului" meu lol
Asa ca incerc din tot sufletul sa sper ca de data asta va fi bine. lol si sa le iau pe rand.

Apropos de anuntat. La prima sarcina eram impreuna cand am facut testul; de fapt el a vazut ca s-a pozitivat. Am anuntat-o la 1-2 sapt pe sora lui, iar pe ai nostri am vrut sa-i anuntam dupa ce ne asiguram ca totul e ok; insa in ziua cand trebuia sa-i anunt...am aflat ca se oprise din evol.. grater
Asa ca acum i-am anuntat in aceeasi zi cum am aflat. smile Macar sa ne putem bucura in liniste. smile

Zi usurica si frumushica si sarcini extrem de usoare dragelor. puss


Mamica de Ingerash blondutz angel

Offline

 

#2044 2009-01-30 12:55:25

bucklucica
Hero member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 4683

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici

Din cate stiu eu soarecele in vis inseamna sarcina...Cum intre mine si sotul meu este o puternica legatura telepatica, poate i s-a aratat lui in vis ceva...eu asta cred


Eric 3 ani si 7 luni
Nicholas, fratior de Eric, posesor de 3 dinti...

Offline

 

#2045 2009-01-30 13:05:15

sunshine16
Banat
Inregistrat: 2008-09-01
Mesaje: 8121
Site

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici

Eu cred ca te gandesti prea mult la bebe....


True sophistication lies in simplicity!

www.bubulinagospodina.com

Offline

 

#2046 2009-01-30 13:09:08

andrulina
Addicted member
Inregistrat: 2008-09-17
Mesaje: 10759

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici

bucklucica a scris:

Sotul meu a visat azinoapte ca avea 2 soricei si se juca cu ei...aveti idee ce inseamna asta?

acest mic rozator, daunator recoltelor, clandestin, este expresia unei griji care il roade pe cel care viseaza. In cele mai multe situatii, este vorba de o sexualitate neinteleasa corect, refulata sau impusa, intr-un cuvant nefericita. In vis, soarecele apare adesea in camere si pe sub paturi, ambele imagini in legatura cu sexualitatea. Adesea, soarecele reprezinta femeia.

asta am gasit eu...oricum e o prostie sa stai sa te increzi in vise. n-au nicio relevanta.

Offline

 

#2047 2009-01-30 14:30:12

daliana
Hero member
Inregistrat: 2007-07-02
Mesaje: 2186

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici

mai bine apelati la fata aceea care posta cu ghicitul in tarot si carti..........


There are two things in life: you have to die and you have to live until you die.
mamica de doua fete cucuiete

Offline

 

#2048 2009-01-31 22:52:43

ras_cristalin
New member
Inregistrat: 2009-01-28
Mesaje: 26

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici

bucklucica a scris:

Sotul meu a visat azinoapte ca avea 2 soricei si se juca cu ei...aveti idee ce inseamna asta?

De soricei nu stiu, dar sobolanii inseamna sarcina!  goodluck


Gandeste-te de doua ori si fa o data, ca sa poti sover linistit noaptea.

Offline

 

#2049 2009-02-01 20:45:18

bucklucica
Hero member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 4683

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici

Buna,fetelor!Eram bucuroasa ca nu am greturi, dar uite ca si-au facut aparitia...Ma simt rau, nu pot sa mananc mai nimic...nu-mi convine absolut nimic din ce se intampla in jur...uuaaa...sunt varza.Azi am stat numai in pat si ma gandesc cu groaza ca maine e luni si trebuie sa ma prezint la serviciu...mai sunt si in bilant, deci am treaba destula.Voi cum va descurcati cu greturile?


Eric 3 ani si 7 luni
Nicholas, fratior de Eric, posesor de 3 dinti...

Offline

 

#2050 2009-02-01 21:40:42

AnkSan
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-12-10
Mesaje: 811

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici

Bucklucica in cate luni esti?
Imi pare rau ca nu te simti bine. kram
Incearca cu chestii usurele: paine prajita, branza sarata, covrigi, ceai, sau limonada.
Sper sa-ti treaca starea pana maine.
Noi suntem prea micuti: teoretic cam 5 saptamani, dar :practic: cam 2 sapt jumatate...lol

Gandeste-te ca asa comunica bebe cu tine. smile Iti spune ca este acolo. puss


Mamica de Ingerash blondutz angel

Offline

 

#2051 2009-02-02 09:00:38

alexamelin
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-02-13
Mesaje: 719

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici

Buna dimineata fetelor!

Noi suntem cat de cat bine, ne mai este din cand in cand greata dimineata, dat nu foarte rau, totul pare a fi ok!

Am o mare rugaminte la voi: pe mine m-a bagat medicul de familie in ceata, asadar ..... CE analize prenatale se fac gratuit si care se fac cu plata, din lista aia imensa? bang  HELP! Pls....chiar nu stiu ce sa fac!


"DACA VREI SA FII FERICIT O CLIPA,RAZBUNA-TE...DACA VREI SA FII FERICIT O VIATA,IARTA!!!"

Offline

 

#2052 2009-02-02 11:20:00

lauraura
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-11-10
Mesaje: 823

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.