homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Din nou...CANCER!-89


#1673 2009-10-19 19:16:06

carmen_21
Insomniac member
De la: ei
Inregistrat: 2008-03-19
Mesaje: 7980

Re: Din nou...CANCER!

grater
si eu am inceput sa ma rog pt el si sunt convinsa ca Dumnezeu il va ierta, atata timp cat ne rugam atatia pt el.

sa ne rugam pt sufletul unui om care a incercat sa ne faca sa vedem dincolo de ceea ce vad toti.. si in mare parte a reusit.
nu il vom uita niciodata


Everything will be ok in the end.
If it's not ok, it's not the end.

Offline

 



#1674 2009-10-19 19:20:03

andrasa
New member
Inregistrat: 2008-11-03
Mesaje: 62

Re: Din nou...CANCER!

Multa putere si credinta celor dragi din familia lui Armand. Fiti tari ca sa puteti trece peste o asemenea incercare si sa ii puteti purta de grija crestineste. Eu simt, tu sotia lui, esti o femeie puternica, luptatoare si de care sotul tau era foarte mandru. Creste/ti fetitele cu multa dragoste, fii mangaierea parintilor lui Alin, fii bucuria fetelor tale, fii flacara vie a vietii lui Alin, pastreaza-i amintirea frumoasa si nu te lasa victima a remuscarilor si regretelor. Ai avut o mare sansa. Sansa de a fi langa un om deosebit, de a-i darui bucuria de a fi tata, de a fi o sotie demna de mari sacrificii si o mama unica.
Fii nadejdea parintilor lui, mangaierea lor asa cum in ochii copilelor tale il vei vedea mereu pe ..... el, iubirea vietii tale care a stiut ca POTI sa treci peste toate...
Dumnezeu sa iti ajute si sa iti lumineze viata, tie si celor dragi de langa tine!

Offline

 

#1675 2009-10-19 19:56:32

lucia05
Insomniac member
De la: tara lui Papura Voda
Inregistrat: 2008-09-13
Mesaje: 7708

Re: Din nou...CANCER!

pentru tine, sotia  lui armand

Nu te invinovati ca nu ai fost langa el , nu ai de ce si nu trebuie! E drept, Alin nu ar fi avut puterea de a face ce a facut cu tine alaturi sau prin preajma, Alin te-a iubit prea mult sa te fi pus intr-o astfel de situatie. Insa nici nu isi dorea ca sa isi gaseasca sfarsitul acasa, langa tine si fetite, sa fiti martorele ultimelor lui clipe, sa va faca sa suferiti si mai mult. A fost alegerea lui si priveste-o exact asa cum a gandit-o el, un mod de a va proteja pe voi. Si lui i-ar fi fost greu sa "plece" cu voi alaturi. Se spune ca pe cine iubesti cu adevarat il lasi sa plece...
Ai facut pentru el tot ce ai putut, poate mai mult decat ar fi capabili multi oameni sa faca insa nu aveai cum sa faci tu minunea de care Alin avea nevoie. Stiu ca ai senzatia ca ai pierdut si tu o lupta insa nu e asa! Imi pot imagina ceea ce simti pentru ca si eu am trecut prin ceva asemanator:mama mea ( 49 de ani ), bolnava tot de cancer, a ales tot o astfel de metoda de a termina, intr-o noapte in care nu am stat eu cu ea ci bunica mea ( mama ei ). Mi-a fost greu sa inteleg de ce a facut-o dupa ce timp de 4 ani luptasem impreuna cu ea....m-am condamnat si eu ca nu am ramas cu ea in noaptea aia pentru ca stiam ca langa mine nu ar fi facut asta. Mi-a luat ani de zile si lupte lungi cu tulburari de panica si drumuri dese la urgente sa inteleg ca a fost dreptul ei, ca nu este vina mea. ca poate ajunsese la punctul la care nu mai putea nici macar sa primeasca o farama de curaj din partea altcuiva. Tu nu trebuie sa ajungi aici! Ai doua fetite minunate care au nevoie de tine, sanatoasa si zambitoare, asa cum Alin isi doreste sa va stie mereu.
Sa nu fiti triste si sa nu plangeti! Am citit intr-o carte bisericeasca, ca, in primele 40 de zile, sufletul urca catre cer...lacrimile celor dragi si suferinta lor il trag inapoi in jos. Lasati-l pe Alin sa urce, cu siguranta va ajunge sus si va veghea mereu asupra voastra!


I am who I am and I choose to be me!

He is your friend, your partner, your defender, your dog / You are his life, his love, his leader
He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart / You owe it to him to be worthy of such devotion!

Offline

 

#1676 2009-10-19 21:04:30

zlata
Full member
Inregistrat: 2007-02-25
Mesaje: 377

Re: Din nou...CANCER!

lucia05 a scris:

pentru tine, sotia  lui armand

Nu te invinovati ca nu ai fost langa el , nu ai de ce si nu trebuie! E drept, Alin nu ar fi avut puterea de a face ce a facut cu tine alaturi sau prin preajma, Alin te-a iubit prea mult sa te fi pus intr-o astfel de situatie. Insa nici nu isi dorea ca sa isi gaseasca sfarsitul acasa, langa tine si fetite, sa fiti martorele ultimelor lui clipe, sa va faca sa suferiti si mai mult. A fost alegerea lui si priveste-o exact asa cum a gandit-o el, un mod de a va proteja pe voi. Si lui i-ar fi fost greu sa "plece" cu voi alaturi. Se spune ca pe cine iubesti cu adevarat il lasi sa plece...
Ai facut pentru el tot ce ai putut, poate mai mult decat ar fi capabili multi oameni sa faca insa nu aveai cum sa faci tu minunea de care Alin avea nevoie. Stiu ca ai senzatia ca ai pierdut si tu o lupta insa nu e asa! Imi pot imagina ceea ce simti pentru ca si eu am trecut prin ceva asemanator:mama mea ( 49 de ani ), bolnava tot de cancer, a ales tot o astfel de metoda de a termina, intr-o noapte in care nu am stat eu cu ea ci bunica mea ( mama ei ). Mi-a fost greu sa inteleg de ce a facut-o dupa ce timp de 4 ani luptasem impreuna cu ea....m-am condamnat si eu ca nu am ramas cu ea in noaptea aia pentru ca stiam ca langa mine nu ar fi facut asta. Mi-a luat ani de zile si lupte lungi cu tulburari de panica si drumuri dese la urgente sa inteleg ca a fost dreptul ei, ca nu este vina mea. ca poate ajunsese la punctul la care nu mai putea nici macar sa primeasca o farama de curaj din partea altcuiva. Tu nu trebuie sa ajungi aici! Ai doua fetite minunate care au nevoie de tine, sanatoasa si zambitoare, asa cum Alin isi doreste sa va stie mereu.
Sa nu fiti triste si sa nu plangeti! Am citit intr-o carte bisericeasca, ca, in primele 40 de zile, sufletul urca catre cer...lacrimile celor dragi si suferinta lor il trag inapoi in jos. Lasati-l pe Alin sa urce, cu siguranta va ajunge sus si va veghea mereu asupra voastra!

Orice cuvinte am spune noi...nu putem alinta durerea ce o simte familiai acuma.Vom fi alaturi si sunt sigura ca fiecare din noi o sa aprinda o lumanare pentru sufletul lui Armand


Oricat ti-ar fi de greu nu uita sa zambesti...maine va fi mai bine smile

Offline

 

#1677 2009-10-20 01:36:33

lupulescu leonard
Membru
Inregistrat: 2009-10-20
Mesaje: 1

Re: Din nou...CANCER!

nu pot sa cred ce sa intamplat dar asa a vrut dzeu!dzeu sa te odihneasca in pace.va rog pe toti cei care l-au cunoscut pe alin ca  maine oriunde va veti afla sa-i aprindeti o lumanare ptr sufletul lui.........

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1678 2009-10-20 09:36:30

andreea_andy2
Moderator
Participant la intalnirea nationala
De la: Gurile Deltei
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 10430

Re: Din nou...CANCER!

Dumnezeu sa te odihneasca in pace Armand.

In rest ... cuvintele sunt de prisos. Multa putere familiei sa depseasca acest moment.


Fericita mamica de Aida Maria!

Offline

 

#1679 2009-10-20 13:00:47

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: Din nou...CANCER!

si gata....inca un OM a plecat dintre noi....la 12 am inteles ca a avut loc inmormantarea!
DUMNEZEU SA TE AIBA IN PAZA!


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#1680 2009-10-20 13:12:17

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Din nou...CANCER!

Eu am fost astazi la Biserica si am aprins o lumanare pentru sufletul lui. Dumnezeu sa il odihneasca in pace si sa aibe grija de sufletul lui


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#1681 2009-10-20 13:19:02

cinthya
Full member
Inregistrat: 2006-12-10
Mesaje: 584

Re: Din nou...CANCER!

dumnezeu sa-l odihneasca in pace!

Offline

 

#1682 2009-10-20 14:19:27

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: Din nou...CANCER!

off,imi pare atat de rau ptr ALIN/ARMAND....dumnezeu sa-l odihneasca in pace..
o sa aprind lumanari...

ptr sotia lui Alin....sa fii tare,sa mergi mai departe alaturi de printesele tale..


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

#1683 2009-10-20 14:19:48

pipacslany
Hero member
De la: Kolozsvar
Inregistrat: 2008-12-09
Mesaje: 2895

Re: Din nou...CANCER!

somn usor Armand  supa

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/17944_2008-10-23-candle.png

Offline

 

#1684 2009-10-20 14:26:43

pink_butterfly
Insomniac member
Inregistrat: 2006-08-10
Mesaje: 8371

Re: Din nou...CANCER!

http://i86.servimg.com/u/f86/11/16/61/61/invier10.jpg
Dumnezeu sa te odihneasca in pace, Alin!


http://www.youtube.com/watch?v=mwMdO3HK_ws our song hjarta
em todas as ruas do amor seras meu e eu serei tua hjarta
http://www.youtube.com/watch?v=DDuLPHsIuTg

Offline

 

#1685 2009-10-20 15:16:53

livya
Full member
De la: zalau....acum milano.
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 517

Re: Din nou...CANCER!

DORMI IN PACE ARMAND!
DUMNEZEU SA-L IERTE !
http://dl10.glitter-graphics.net/pub/41/41090d7k3tp3mm6.gif


mihai pui de livya
un vot pentru mihai kram

mami de baietel mihai...santahappyapplause

Offline

 

#1686 2009-10-20 16:52:17

daria_25
Full member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 743

Re: Din nou...CANCER!

La televizor toti sunt acum care mai de care, se acuza unii pe altii, fac promisiuni desarte...insa Ei au omorat inca un OM...sistemul asta idiot...asta e tara in care traim...murim cu zile...pacat, mare pacat....macar un centru de donatori sa avem si noi.

Offline

 

#1687 2009-10-20 16:59:48

Melany1
Banat
Inregistrat: 2008-02-07
Mesaje: 8186

Re: Din nou...CANCER!

http://i34.tinypic.com/2v3j0og.jpg
Dumnezeu sa-l ierte!

Offline

 

#1688 2009-10-20 17:41:33

Minodora
New member
Inregistrat: 2009-10-17
Mesaje: 7

Re: Din nou...CANCER!

Inmormantarea a avut loc. Armand Alin Dumitrescu nu mai este printre noi. Se odihneste la Cimitirul Ghencea. Dumnezeu sa il ierte!!! Stim ca Biserica nu iarta pacatul de a-ti lua singur viata data de Dumnezeu. Dar acest caz este unul sfasietor. Si poate mai sunt. Si Dumnezeu TREBUIE sa il ierte. SA NE RUGAM CU TOTII PENTRU ASTA!!! DUMNEZEU NE VA ASCULT SIGUR RUGILE NOASTRE!! Eu te admir Armand!! Iarta-ma ca nu te-am ajutat asa cum trebuia, poate mai mult.... Adio, prietene....

Offline

 

#1689 2009-10-20 17:44:08

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: Din nou...CANCER!

ne vom ruga cu totii,minodora,ca sufletul lui sa-si gaseasca linistea...


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

#1690 2009-10-20 18:07:19

alinuutza_81_23_11
Hero member
De la: vest de carpati
Inregistrat: 2008-01-14
Mesaje: 4085

Re: Din nou...CANCER!

dormi in pace armand... !!! sufletul tau sa gasesca calea spre cer , de unde poate veghea asupra printeselor tale...

Condoleante familiei ! Dumnezeu sa il ierte si sa il odihneasca !!

http://i87.servimg.com/u/f87/11/97/61/02/lumana10.jpg


Earth rotation is created by penguins running in circles around the south pole.Prove me wrong...

big_smile big_smile big_smile

Offline

 

#1691 2009-10-20 18:17:37

Bebemeu
New member
Inregistrat: 2009-03-11
Mesaje: 42

Re: Din nou...CANCER!

De la ora 10 citesc intr-una toate postarile lui Armand. E incredibil prin ce a putut sa treaca. E incredibil cat ghinion a putut sa aibe....pana la sfarsit. Am ramas impresionata de multe lucruri povestite de el, dar in special am ramas impresionata de un lucru: atunci cand incerca sa-si gaseasca sprijin pentru suferinta lui prin acest forum, nu a incetat sa ajute pe altii cu sfaturi. Si nu a incetat sa isi puna copiii si sotia pe cea mai inalta treapta a vietii lui. Asta e dovada ca a fost un om exceptional. Imi pare rau ca nu am citit pana acum povestea lui, nu stiu daca ar fi contat cu ceva inca o "prietena". Multe din sfaturile pe care le-a dat o sa incerc sa le aplic in viata mea. E tardiv, stiu, dar tot ce s-a intamplat m-a marcat, m-a facut sa realizez cata dreptate avea(si pentru mine, ARE in continuare).
Nu cred ca poate cineva sa inteleaga prin ce trece un om in astfel de clipe. Nu trebuie condamnat pentru ce a facut de nimeni. Sunt sigura ca nici Dumnezeu nu o sa o faca! A luptat pana la capat. A sperat! A dorit! A incercat!
Poate ca lectia oferita de acest om extraordinar ar trebui sa conteze! Nu pentru mine, sau voi, de pe acest forum(pentru ca sunt sigura ca pentru noi, cei de aici, conteaza). Poate ca ar trebui sa putem face ceva pentru ceilalti aflati in situatia lui. Sa incercam sa mediatizam cat se poate de mult drama lui, ca astfel sa se poata accelera ritmul de creere al simplei, dar atat de importanta baza de donatori. Nu stiu cat putem face, sau daca putem face ceva, dar cred ca e ultimul lucru pe care il putem face pentru el.
Dumnezeu sa-l odihneasca si sincere condoleante sotiei! Sa dea Dumnezeu familei lui puterea de a merge mai departe! Sanatate multa si putere doresc pentru acei doi ingerasi speciali din viata lui si pentru "cea mai minunata femeie", asa cum o descria Armand pe sotia lui!

Ultima oara a fost editat de Bebemeu (2009-10-20 18:22:16)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.