homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Din nou...CANCER!-90


#1692 2009-10-20 19:23:38

daria_25
Full member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 743

Re: Din nou...CANCER!

imi aduc aminte cum a numit-o pe sotia lui parca in ultimul lui post : "sotia mea e un munte de sfintenie" ... cata incredere avea in ea, doar un om care iubeste enorm poate sa spuna asta...Printesele...asa cum le numea...cand vor creste trebuie sa stie ca tatal lor a fost un om minunat si ca si-a dorit cel mai mult sa fie langa ele, sa le croiasca drumul in viata asta...dar aceasta boala nemiloasa nu la lasat...sa te odihnesti in pace Armand.

Ultima oara a fost editat de daria_25 (2009-10-20 19:24:06)

Offline

 



#1693 2009-10-20 20:27:11

my_aa
Insomniac member
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 5438

Re: Din nou...CANCER!

http://i34.tinypic.com/anhbf4.jpg

Inca o data sincere condoleante familiei, si celor apropiati. Sa le dea Dumnezeu puterea sa treaca mai usor peste asta.
Sotiei lui ii doresc multa sanatate si sa fie puternica pentru fetite. Armand e intr-un loc mai bun de unde va veghea intotdeauna asupra voastra.
In seara asta voi aprinde si eu o lumanare si ma voi ruga pentru sufletul lui...

http://i36.tinypic.com/qx527l.jpg


„Dă tot ce ai mai bun în tine, întrucât totul din viaţa ta îţi aparţine numai ţie.”

Offline

 

#1694 2009-10-20 20:55:34

rh
Hero member
Inregistrat: 2007-01-11
Mesaje: 2327

Re: Din nou...CANCER!

si eu m-am rugat, ma rog si ma voi ruga ca Dumnezeu sa-l ierte pe Alin si sa-l odihneasca in pace, asa cum merita.....iar sotiei lui sa-i dea sanatate ca sa isi poata creste minunile....doar sanatatea conteaza...nimic altceva...ne vei lipsi, armand  sad

Offline

 

#1695 2009-10-20 20:58:37

taisia
New member
Inregistrat: 2009-05-07
Mesaje: 95

Re: Din nou...CANCER!

Buna seara!
Nu voiam sa scriu nimic aici si mai ales acum, inima imi este sfasiata de durere, asteptam sa treaca o perioada de timp ca sa pot sa-mi revin ........................insa ce a scris daria_25 este cel mai crud , grav si groazinic adevar.
Alin ne-a spus si mai ales ne-a adus aminte fiecaruia dintre noi lucrurile care conteza in viata cel mai mult, insa in acelasi timp ne-a atras atentia asupra a ceea ce se intampla la noi in tara oamenilor care au nesansa sa aiba o boala grava.......nici unul care nu a avut nevoie de un medicament in spital nu stie ce insemna sa nu ai cu ce trata si mai ales in cazul acestor boli de sange,  nimeni nu stie cat de greu este sa faci niste analize nu se mai pune problema de RMN, CT sau PET.... de astea nici nu poate fi vorba, chiar daca toata lumea in massmedia se lauda cu realizari care mai de care in medicina.........totata lumea a iesit pe tv sa ne spuna de registrul de donatori, s-au luat si premii pentru asta si probabil bani multi cu premiile, dar .........ce avem ........nimic....... nu avem nici paturi pe care sa stam in spitale, ca sa faci o perfuzie trebuie sa-l scoli pe alt bolnav din pat (asta o spun din proprie experienta), stiti ce insemna o aprobare pentru tratament????........cate referate de la medici..........numai noi o stim.
Sunt revoltata, sunt scarbita de tot ce se spune la tv sau ziare totul este o mare si gogonata minciuna, totul e doar propaganda  mai rau ca pe vremea raposatului, eu sunt destul de batrana, atunci grija fata de OM chiar exista, chiar daca unora dintre voi nu va vine sa credeti.
Noi suntem destul de batrani si mai ales bonavi, nu mai speram la nimc ........dar voi sunteti tineri si printre voi destui cu boli grave, uniti-va, luptati pentru drepturile voastre de a fi tratati asa cum meritati, de a putea la nevoie sa primiti ingijiri medicale decente asa cum se intampla in orice tara civilizata. Ei cum sunt bolnavi pleaca in strainatate, pai daca la noi e totul bine de ce pleca ?????????
Scuze! traiesc o astfel de boala ....sunt revoltat si indignata de ce se intampla la noi.
Citesc acest forum de la inceput, aici insa am scris foarte rar, am corespondat cu Alin....acum am inima sfasiata, durerea si revolta in acelasi timp e prea mare.
Dumnezeul sa-l odihnesca in loc cu verdeata si lumina, unde nu exista nici suparare nici durere!
Condoleante si putere pentru intreaga familie!

Ultima oara a fost editat de taisia (2009-10-20 21:12:54)

Offline

 

#1696 2009-10-20 21:08:29

Alex36
Membru
Inregistrat: 2009-10-17
Mesaje: 2

Re: Din nou...CANCER!

Ramas bun prieten drag si iarta-ma daca nu am stiut sa te pretuiesc mai mult. Poate  ca niciodata nu am inteles ca n-o sa te mai vad niciodata. Niciodata....Nu ti-am spus poate niciodata cat esti de bun, de bland, de intelept, de puternic, de simplu, de frumos, de serios, de intelept....de OM. Chiar daca nu ti-am spus toate astea stiu ca ai stiut mereu ce am simtit pentru tine. A fost greu sa-mi iau ramas bun de la tine dar toti cei care te-au ajutat pe tine m-au ajutat si pe mine. Impreuna am fost inca o data cu gandul la tine. Ramas bun prieten drag. Dumnezeu sa-ti lumineze calea spre RAI acolo unde este locul tau. Nu o sa te uit niciodata..

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1697 2009-10-20 22:03:35

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Din nou...CANCER!

Odihneste-te in pace Armand....

Offline

 

#1698 2009-10-20 22:26:27

Pufuliciu
New member
Inregistrat: 2009-04-27
Mesaje: 77

Re: Din nou...CANCER!

Dumnezeu sa'l ierte! Odihneste'te in pace, Alin

Offline

 

#1699 2009-10-21 00:34:55

iris2
Full member
Inregistrat: 2009-05-08
Mesaje: 742

Re: Din nou...CANCER!

Bebemeu a scris:

De la ora 10 citesc intr-una toate postarile lui Armand. E incredibil prin ce a putut sa treaca. E incredibil cat ghinion a putut sa aibe....pana la sfarsit. Am ramas impresionata de multe lucruri povestite de el, dar in special am ramas impresionata de un lucru: atunci cand incerca sa-si gaseasca sprijin pentru suferinta lui prin acest forum, nu a incetat sa ajute pe altii cu sfaturi. Si nu a incetat sa isi puna copiii si sotia pe cea mai inalta treapta a vietii lui. Asta e dovada ca a fost un om exceptional. Imi pare rau ca nu am citit pana acum povestea lui, nu stiu daca ar fi contat cu ceva inca o "prietena". Multe din sfaturile pe care le-a dat o sa incerc sa le aplic in viata mea. E tardiv, stiu, dar tot ce s-a intamplat m-a marcat, m-a facut sa realizez cata dreptate avea(si pentru mine, ARE in continuare).
Nu cred ca poate cineva sa inteleaga prin ce trece un om in astfel de clipe. Nu trebuie condamnat pentru ce a facut de nimeni. Sunt sigura ca nici Dumnezeu nu o sa o faca! A luptat pana la capat. A sperat! A dorit! A incercat!
Poate ca lectia oferita de acest om extraordinar ar trebui sa conteze! Nu pentru mine, sau voi, de pe acest forum(pentru ca sunt sigura ca pentru noi, cei de aici, conteaza). Poate ca ar trebui sa putem face ceva pentru ceilalti aflati in situatia lui. Sa incercam sa mediatizam cat se poate de mult drama lui, ca astfel sa se poata accelera ritmul de creere al simplei, dar atat de importanta baza de donatori. Nu stiu cat putem face, sau daca putem face ceva, dar cred ca e ultimul lucru pe care il putem face pentru el.
Dumnezeu sa-l odihneasca si sincere condoleante sotiei! Sa dea Dumnezeu familei lui puterea de a merge mai departe! Sanatate multa si putere doresc pentru acei doi ingerasi speciali din viata lui si pentru "cea mai minunata femeie", asa cum o descria Armand pe sotia lui!

mi-au mers la suflet vorbele tale;
si eu am aflat de cazul lui Armand dupa ce a plecat dintre noi;

alex, ce frumos ti-ai luat ramas bun!

Offline

 

#1700 2009-10-21 12:15:02

michidoo
Full member
Inregistrat: 2008-12-24
Mesaje: 399

Re: Din nou...CANCER!

in amintirea lui Alin


How many days are left
And what to spend them on?
Should I keep working
Or sit and marvel at the sky?
I think about your skin, your fragile skin
The heaven of life we're living in

Drink it in, drink it deep
I pray to life your soul to keep
Drink it in, drink it in

Pink clouds scatter
My heart beats clear
For all the hearts that I hold dear

Drink it in, drink it deep
I pray to life, your soul to keep
Drink it in, drink it in
Drink it in, drink it in

(sper sa nu dea jos videoul pe motive de copyright)

Offline

 

#1701 2009-10-21 12:43:45

Bebemeu
New member
Inregistrat: 2009-03-11
Mesaje: 42

Re: Din nou...CANCER!

Meral ce naibii vorbesti acolo? Citeste tot si dup-aia subscrie...Zau nu era cazul...

Offline

 

#1702 2009-10-21 12:46:24

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Din nou...CANCER!

meral... tu ai citit ultimele pagini?....
armand a trecut in nefiinta..

Offline

 

#1703 2009-10-21 14:06:08

tttttt
Hero member
Inregistrat: 2008-01-22
Mesaje: 4110

Re: Din nou...CANCER!

michidoo a scris:

in amintirea lui Alin


How many days are left
And what to spend them on?
Should I keep working
Or sit and marvel at the sky?
I think about your skin, your fragile skin
The heaven of life we're living in

Drink it in, drink it deep
I pray to life your soul to keep
Drink it in, drink it in

Pink clouds scatter
My heart beats clear
For all the hearts that I hold dear

Drink it in, drink it deep
I pray to life, your soul to keep
Drink it in, drink it in
Drink it in, drink it in

(sper sa nu dea jos videoul pe motive de copyright)

nu am cuvinte.......alin , dumnezeu sa te ocrotesca acolo sus ...., si tu sa ocrotesti ingerii tai de aici , cele 2 fetite si sotia ta
offtopic nu se poate sterge mesajul lui meral de catre moderatori ...? din respect

Ultima oara a fost editat de tttttt (2009-10-21 14:08:20)

Offline

 

#1704 2009-10-21 14:51:57

ana_misu
Full member
Inregistrat: 2007-10-03
Mesaje: 230

Re: Din nou...CANCER!

Imi pare f rau pt cele intamplate.
Dumnezeu sa-l odihneasca!

Offline

 

#1705 2009-10-21 14:56:30

iris2
Full member
Inregistrat: 2009-05-08
Mesaje: 742

Re: Din nou...CANCER!

daca nu am avut cum sa-l ajutam in ultimul lui an de viata, putem insa sa-l ajutam acum:
chiar daca nu ai nici o lumanare sau nici o biserica in drumul tau, o rugaciune cat de mica pentru iertarea sufletului lui ii este de mare folos lui Alin-Armand in aceste 40 de zile.

Offline

 

#1706 2009-10-21 15:00:58

livya
Full member
De la: zalau....acum milano.
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 517

Re: Din nou...CANCER!

iris2 a scris:

daca nu am avut cum sa-l ajutam in ultimul lui an de viata, putem insa sa-l ajutam acum:
chiar daca nu ai nici o lumanare sau nici o biserica in drumul tau, o rugaciune cat de mica pentru iertarea sufletului lui ii este de mare folos lui Alin-Armand in aceste 40 de zile.

da asa e iris...ai dreptate,cum esti? smile
DUMNEZEU SA-I IERTE SUFLETUL!



PENTRU SUFLETUL LUI!
Pomeneste, Doamne, pe cei ce intru nadejdea invierii si a vietii celei ce va sa fie au adormit, parinti si frati ai nostri si pe toti cei care intru dreapta credinta s-au savarsit, si iarta-le lor toate gresalele pe care cu cuvantul sau cu lucrul sau cu gandul le-au savarsit si-i asaza pe ei, Doamne, in locuri luminoase, in locuri cu verdeata, in locuri de odihna, de unde a fugit toata durerea, intristarea si suspinarea si unde cercetarea fetei Tale veseleste pe toti sfintii Tai cei din veac. Daruieste-le lor si noua imparatia Ta si impartasirea bunatatilor Tale celor negraite si vesnice si desfatarea vietii Tale celei nesfarsite si fericite. Ca Tu esti invierea si odihna adormitilor robilor Tai (ALIN), Hristoase, Dumnezeul nostru, si Tie slava inaltam, impreuna si Celui fara de inceput al Tau Parinte si Preasfantului si Bunului si de viata facatorului Tau Duh, acum si pururea si in vecii vecilor. Amin. Cu sfintii odihneste, Hristoase, sufletele adormitilor robilor Tai, unde nu este durere, nici intristare, nici suspin, ci viata fara de sfarsit.
DOAMNE PRIMESTE RUGACIUNEA ACEASTA SI IARTA-I DOAMNE PACATELE! rugaciune  rugaciune  rugaciune

Ultima oara a fost editat de livya (2009-10-21 15:14:52)


mihai pui de livya
un vot pentru mihai kram

mami de baietel mihai...santahappyapplause

Offline

 

#1707 2009-10-21 16:43:01

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Din nou...CANCER!

Dumnezeu sa-l ierte!! sad
am invatat atat de multe de la un om pe care nici macar nu l-am cunoscut personal... imi pare tare rau ca s-a dus...
o imbratisare calda pentru sotia lui   kram


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#1708 2009-10-22 01:35:38

alexutza12345
Sr. member
Inregistrat: 2008-02-11
Mesaje: 1921

Re: Din nou...CANCER!

Am auzit (sau citit) undeva o vorba: toti oamenii sunt nemuritori, insa trebuie mai intai sa moara. Doamne iarta-l si ai grija de el, daca tot l-ai vrut nemuritor asa de repede. Ramai cu bine Armand... o sa ma rog pentru tine


Para hacer bien el amor hay que venir al sur....

Offline

 

#1709 2009-10-24 23:38:16

daria_25
Full member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 743

Re: Din nou...CANCER!

Nu-mi vine sa cred ca maine se face o sapt de cand Armand nu mai este...sper sa fie acum impacat...ca prea mult a patimit aici...inca nu-mi vine sa cred...oare mai avea sanse? Dumnezeu sa te odihneasca prietene drag!

Offline

 

#1710 2009-10-25 12:43:19

pink_butterfly
Insomniac member
Inregistrat: 2006-08-10
Mesaje: 8371

Re: Din nou...CANCER!

da, nici mie nu imi vine sa cred ca nu mai e...parca tot astept sa intre sa mai scrie ceva...de fiecare data cand intram pe forum, prima data citeam topicul lui sad...acum a ramas doar un gol neutral


http://www.youtube.com/watch?v=mwMdO3HK_ws our song hjarta
em todas as ruas do amor seras meu e eu serei tua hjarta
http://www.youtube.com/watch?v=DDuLPHsIuTg

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.