homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Din nou...CANCER!-92


#1730 2009-10-29 21:00:30

monalisa-mdm
New member
Inregistrat: 2009-10-28
Mesaje: 13

Re: Din nou...CANCER!

si astazi am aprins o lumanare pt. tine,armand si m-am rugat la bunul Dumnezeu sa te ia alaturi lui, caci tu esti un inger.m-am rugat pt. printesele tale sa creasca mari si sa fie ocrotite de Maica Domnului. Tot respectul pt. sotia ta. Stiu ca tu poti veghea asupra celor dragi tie, aflati aici in aceasta ,,lume rea''.
        Dumnezeu sa te ierte!

Offline

 



#1731 2009-10-29 21:34:22

emi emily
Membru
Inregistrat: 2009-10-27
Mesaje: 3

Re: Din nou...CANCER!

buna seara.
cineva scria mai sus ca va fi greu sa mai postam aici atata vreme cat cel care a deschis si care era sufletul acestui topic nu mai este printre noi...n-am stii ce sa spunem...la un moment dat...ne-ar fi teama sa nu mentinem si mai mult durerea familiei prin aduceri aminte....sau poate sufletul lui alin,sa nu-l tinem prizonier prin regretele noastre....aici,mai aproape de noi...cu toate ca n-am face asta decat din dorinta de a-i cinsti memoria.
odihneste-te in pace,dragul meu var!
o lumanare aprinsa astazi pentru a-i calauzi sufletul spre lumina.

p.s. multumesc pentru urarile de sanatate!
pentru iris:"sanatate si putere de a trece cu bine peste tot ce te incearca!"

Offline

 

#1732 2009-10-29 21:43:48

monalisa-mdm
New member
Inregistrat: 2009-10-28
Mesaje: 13

Re: Din nou...CANCER!

Iris fii puternica! Multa, multa sanatate! Dumnezeu sa te ocroteasca de toate relele!

Offline

 

#1733 2009-10-30 09:13:37

tttttt
Hero member
Inregistrat: 2008-01-22
Mesaje: 4110

Re: Din nou...CANCER!

eu inca nu reusesc sa constientizez ca nu mai e ...
mereu cand intram si citeam ce scrie armand , imi ziceam : ei , o sa reuseasca , trebuie ....
nu imi gasesc cuvintele , nicioadata nu am reusit
dumnezeu sa il ierte

Ultima oara a fost editat de tttttt (2009-11-05 11:03:22)

Offline

 

#1734 2009-10-31 00:12:13

emi emily
Membru
Inregistrat: 2009-10-27
Mesaje: 3

Re: Din nou...CANCER!

e tarziu in noapte....de multe ori,la ora asta vorbeam cu alin....imi impartasea din ceea ce simtea,ceea ce-si dorea...incercam sa-l incurajez...de multe ori ma incuraja el pe mine...
odihneste-te in pace,dargul nostru drag.
vegheaza de acolo de sus asupra familiei tale,daruieste-le putere si liniste sufleteasca!
noi incercam aici sa facem totul asa cum trebuie...
alin armand,ne vom aminti de tine mereu!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1735 2009-10-31 21:31:05

Olga13
New member
Inregistrat: 2009-07-29
Mesaje: 8

Re: Din nou...CANCER!

... de la cumplita veste, n-am mai putut scrie nici un rand... dar acum iti spun, "Odihneste-te in pace Armand", bucura-te de Gradina Raiului si vegheaza asupra printeselor si sotiei tale. Ma rog pentru pacea sufletului tau. Pentru familie, multa putere si liniste sufleteasca le doresc sa accepte voia Domnului

Offline

 

#1736 2009-11-01 19:24:12

daria_25
Full member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 743

Re: Din nou...CANCER!

Si eu ma rog pentru sufletul tau Armand...fie ca tu macar acum sa-ti  gasesti linistea ...ca prea mult ai patimit cand ai fost bolnav...
Fie ca familia ta sa accepte disparitia ta prematura si sa-si gaseasca putere pentru cresterea fetitelor, pentru ca taticul lor prea mult le-a iubit..
...in fiecare zi se gandea doar la ele...imi amintesc ca spunea: "Cum sa le fac eu asta? Cum sa dispar si sa nu le vad crescand?"
Ce fericit a fost anul trecut de sarbatori...a luat coifulete, ne-a pus poze cu fetitele...era tare mandru de micile printese...
Cand vor creste cu siguranta vor intelege ca tatal lor nici o clipa nu a vrut sa plece de langa ele, cel mai mult isi dorea sa traiasca..dar...aceasta boala nemiloasa...s-a sinucis pentru ca suferea cumplit, atat fizic cat si psihic..si nu mai suporta sa provoace atata durere in jur...
Odihneste-te in pace Armand Alin.
Noi nu te vom uita...

Offline

 

#1737 2009-11-02 19:49:50

adita
Full member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 163

Re: Din nou...CANCER!

condoleante familiei si dumnezeu sa va intareasca sa treceti cu bine peste aceste momente.

Offline

 

#1738 2009-11-03 18:54:21

monalisa-mdm
New member
Inregistrat: 2009-10-28
Mesaje: 13

Re: Din nou...CANCER!

in amintirea lui armand sa aprindeti o lumanare!si pt. fetele lui si sotie un gand bun.

Offline

 

#1739 2009-11-04 14:21:25

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: Din nou...CANCER!

in amintirea lui Armand/Alin,nu trece zi in care sa nu ma uit pe aici,sa nu ma gandesc la el si la familia lui...


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

#1740 2009-11-05 10:13:00

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Din nou...CANCER!

ne lipsesti ..


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#1741 2009-11-05 10:42:06

Grasu73
New member
Inregistrat: 2009-11-05
Mesaje: 36

Re: Din nou...CANCER!

Stau si ma gandesc in fiecare zi la tine si nu pot sa cred ca nu o sa te mai vad dar sper ca puii tai sa iti semene sa fie destepte si bume la suflet ca tine DUMI prietene bunul meu coleg de banca . si sper sa le mai vad si eu aici la Motru in fata blocului la Mamaia si la Tataia . Vali vei trece peste aceste momente tragice si le vei arata fetitelor ce a scris DUMI pe acest forum acest roman despre lupta , viata si moarte din care avem toti de invatat ce este pe primul loc in viata FAMILIA si bucuriile traite alaturi de cei dragi minut cu minut , clipa de clipa .
De la Motru Dorel .

Offline

 

#1742 2009-11-06 01:35:05

moniqtm
Membru
Inregistrat: 2009-11-05
Mesaje: 2

Re: Din nou...CANCER!

In clasa a XII-a, cum se obisnuia ,am avut un  caiet de "amintiri" in care ne-am deschis sufletul
(fiecare pagina avea un citat in latina) alegand cu grija pagina.
El nu si-a luat ramas bun, doar m-a trezit ...
Liceul a fost perioada in care a inceput evolutia mea si a altora pt ca am avut profesori care ne-au permis acest lucru. "Dumi" nu avea nevoie de "accept". El era liber.
Cand se intamplau minuni era "Dumi", altfel, Alin.  Armand...in catalog.
Nu a permis nici o jignire la adresa colegelor ...
Cavaler si gentelman ...
Ne repartizam induiosatul profesorilor si profesoarelor pt "chiul urgent- a venit primavara"-aveam un parc superb, relativ inaccesibil...sub cancelarie(si un director belea dar tocmai asta era provocarea) .
A fost frumos tare si-s multe amintiri ce ma incarca inca.
Plecand de acasa, am avut si am langa mine tot timpul lucrurile dragi , amintirile" si citindu-le ma miram cum de ma cunostea fara sa ma cunoasca. "
Ne-am intalnit apoi dupa 10 ani, eram tot noi.
Mi-a fost teama cand am aflat de suferinta fizica cu care se lupta, mi-a fost teama pt ca aveam si am imaginea unui gladiator.

Asta nu este sfarsit, pt ca nu are cum sa fie si ii invit pe toti colegii sa ne amintim si impartasim amintirile. Daca ne permiteti.
Si sa ne rugam
Si Dumnezeu iarta 'ne  !
Cunoscandu-ti parintii, familia proprie din povestiri, si trecand printr-0 experienta similara, demult,  stiu ca le vei fii alaturi si ne vei fii alaturi.
Si iti multumesc  pt sfaturi!

Offline

 

#1743 2009-11-06 14:39:10

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: Din nou...CANCER!

ce frumossss...
ar fi frumos chiar si pentru noi,fetele de pe forum, sa aflam cate ceva despre Alin/Armand...daca se poate...


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

#1744 2009-11-07 08:22:44

daria_25
Full member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 743

Re: Din nou...CANCER!

Mare pacat ca acest OM nu mai e printre noi...sper ca Dumnezeu sa-i dea putere sotiei sa treaca peste toate astea ca sa-si poata creste fetitele asa cum si-ar fi dorit EL.
Nu te voi uita niciodata desi nu te-am cunoscut...ai fost pentru mine ca un dus rece, m-ai trezit la realitate, mi-ai aratat care sunt  cu adevarat  lucrurile importante. Dormi in pace prietene drag...sper ca acum te-ai linistit si esti impacat.

Ultima oara a fost editat de daria_25 (2009-11-07 18:23:41)

Offline

 

#1745 2009-11-07 12:01:38

iris2
Full member
Inregistrat: 2009-05-08
Mesaje: 742

Re: Din nou...CANCER!

daria_25 a scris:

Mare pacat ca acest OM nu mai e printre noi...
ai fost pentru mine ca un dus rece, m-ai trezit la realitate, mi-ai aratat care sunt cu  lucrurile cu adevarat  importante. Dormi in pace prietene drag...sper ca cum te-ai linistit si esti impacat.

Daria, f frumoase cuvinte, la care subscriu si eu!

Tihna vesnica, dragule Armand!
Sper ca raiul e si al tau!

Offline

 

#1746 2009-11-08 22:25:51

bucklucica
Hero member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 4683

Re: Din nou...CANCER!

Doamne, Dumnezeule, nu pot sa cred ce s-a intamplat!Mi se rupe sufletul pentru sotia si fetitele lui Armand...Nu pot sa cred.Nu am mai intrat de ceva vreme aici din lipsa de timp, iar acum chiar speram sa intru si sa aflu vesti bune...grater...
Dumnezeu sa te ierte pentru gestul tau si sa te odihneasca in Rai!Un asemenea om merita sa-i fie iertata greseala de a nu mai putea indura chinul prin care trecea...Nu as putea sa judec niciodata gestul lui disperat, il inteleg, cine stie cum am gandi fiecare din noi ajunsi in punctul ala...Imi pare rau de ce s-a intamplat...Multa putere sotiei si curaj in continuare!Dumnezeu sa fie cu voi!Maine ma duc si eu sa aprind o lumanare!


Eric 3 ani si 7 luni
Nicholas, fratior de Eric, posesor de 3 dinti...

Offline

 

#1747 2009-11-09 12:46:40

livya
Full member
De la: zalau....acum milano.
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 517

Re: Din nou...CANCER!

PENTRU SUFLETUL LUI ARMAND(ALIN)
Cele ce prin ad?ncul ?ntelepciunii, cu iubirea de oameni toate le chivernisesti si cele de folos tuturor le daruiesti, Unule, Ziditorule, odihneste, Doamne, si sufletul robului Tau ALIN, ca spre Tine nadejdea si-a pus, spre Facatorul si Ziditorul si Dumnezeul nostru. Amin."


mihai pui de livya
un vot pentru mihai kram

mami de baietel mihai...santahappyapplause

Offline

 

#1748 2009-11-11 13:06:50

condor
New member
Inregistrat: 2009-11-11
Mesaje: 14

Re: Din nou...CANCER!

Mi-e inima o rugaciune toata si sufletul o torta vie,asternute in calea ta spre lumina,copile drag.Te-am cautat innebunita si disperata in tot si toate si iata....o particica din tine am regasit-o aici,printre prietenele tale nevazute,suflete luminoase,ce te-au insotit pe drumul tau spre nemurire si in fata carora ma inclin cu nesfarsit respect.
Am asteptat ca timpul sa sece izvorul lacrimilor si sa-mi dezlege graiul si timpul nu vrea,asa ca am hotarat sa scriu:pentru tine,pentru Vali si fetite,pentru voi,pentru mine,...pentru oricine.
  Sa va povestesc despre Armand????Armand este prietenul meu drag este ca si copilul meu si mi-e tare greu.Sa vi-l descriu pe Armand in cuvinte este un paradox.Armand nu poate fi incatusat in cuvinte,este un spirit liber ca vantul si marea.Incercati sa puneti un vulcan langa o petala de floare,un razboinic langa un zambet de copil,un varf semet de munte, ce strapunge cerul ,langa o ploaie calda de vara,un susur bland de izvor langa imensitatea si adancimea unei nopti instela-
si asa poate veti reusi sa percepeti un pic din esenta spiritului lui Armand,maretia
si delicatetea,forta si profunzimea lui.Armand atrait,mai bine zis a ars ca o flacara
dincolo de limite,dogme,reguli,sisteme si religie si asa a plecat,ca un invingator
,printr-un gest de mare demnitate si curaj,pentru a-si continua desavarsirea intr-un alt timp si spatiu,intr-o alta dimensiune.
La chemat tainic nemarginirea,dar in drumul lui de calator pe acest pamant a intalnit minunea vietii lui,pe Vali,femeia pe care o iubeste dincolo de orice inchipuire si ne-a lasat in dar doua boabe de lumina care sa ne mangaie sufletul.
Vali,daca citesti aceste randuri,iarta-ma ca n-am stiut sa fiu alaturi de voi,mai mult decat mi-a permis Armand,iarta-ma ca nu v-am cautat dupa ce am mers impreuna cu Armand la noua lui casa,dar am vrut sa fiu langa el zi si noapte,dincolo de toate cele de pe aici,sa vorbim cate-n luna si stele ca inainte,sa simta ca este iubit si protejat (ca inainte,tu stii bine),dincolo de barierele vazute si nevazute si m-am rugat iar...si iar...si iar.Cand voi fi impacata si surazatoare,va voi cauta pe voi,minunile din sufletul lui si voi putea sa va privesc,fara sa plang,cu aceea dragoste nesfarsita pe care o are el pentru voi.

Nu uitati dragii mei,Dumnezeu este iubire,numai iubire,iubiti cu toata forta voastra,fara limite si fara oprelisti...si atat.

Puterea Divina sa-i calauzeasca pasii,sa-i lumineze calea si sa-i ocroteasca sufletul lui Armand si deopotriva si noua calatorilor pe acest Pamant.

Lumina si Iubire
Valentina

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.