homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Din nou...CANCER!-91


#1711 2009-10-25 13:33:35

iris2
Full member
Inregistrat: 2009-05-08
Mesaje: 742

Re: Din nou...CANCER!

pink_butterfly a scris:

da, nici mie nu imi vine sa cred ca nu mai e...parca tot astept sa intre sa mai scrie ceva...de fiecare data cand intram pe forum, prima data citeam topicul lui sad...acum a ramas doar un gol neutral

eu am aflat de cazul lui la o zi de la plecarea lui; asta-i bine pentru mine, pentru ca altfel as fi suferit si mai mult;
am avut deja 3 pierderi foarte dragi in decurs de un an, care mi-au slabit inima; imi face tare rau atata suferinta din jur...nu e deloc corect ce i s-a intamplat lui Armand si familei sale!

Offline

 



#1712 2009-10-25 13:53:57

iris2
Full member
Inregistrat: 2009-05-08
Mesaje: 742

Re: Din nou...CANCER!

Rugaciune de la Livya PENTRU SUFLETUL LUI Armand:

"Pomeneste, Doamne, pe cei ce intru nadejdea invierii si a vietii celei ce va sa fie au adormit, parinti si frati ai nostri si pe toti cei care intru dreapta credinta s-au savarsit, si iarta-le lor toate gresalele pe care cu cuvantul sau cu lucrul sau cu gandul le-au savarsit si-i asaza pe ei, Doamne, in locuri luminoase, in locuri cu verdeata, in locuri de odihna, de unde a fugit toata durerea, intristarea si suspinarea si unde cercetarea fetei Tale veseleste pe toti sfintii Tai cei din veac. Daruieste-le lor si noua imparatia Ta si impartasirea bunatatilor Tale celor negraite si vesnice si desfatarea vietii Tale celei nesfarsite si fericite. Ca Tu esti invierea si odihna adormitilor robilor Tai (ALIN), Hristoase, Dumnezeul nostru, si Tie slava inaltam, impreuna si Celui fara de inceput al Tau Parinte si Preasfantului si Bunului si de viata facatorului Tau Duh, acum si pururea si in vecii vecilor. Amin. Cu sfintii odihneste, Hristoase, sufletele adormitilor robilor Tai, unde nu este durere, nici intristare, nici suspin, ci viata fara de sfarsit.
DOAMNE PRIMESTE RUGACIUNEA ACEASTA SI IARTA-I DOAMNE PACATELE!"

Multumesc draga Livya pentru aceasta rugaciune, mie mi-e de mare folos, caci am avut 3 pierderi in ultimii 2 ani.

Toti care ati avut un mic sentiment pentru Armand (Alin)
va rog sa o spuneti si voi in aceste in aceste 40 de zile, pentru ca spiritul lui sa ajunga in cat mai aproape de cer si de ingeri!
Va multumesc.
Multumesc Armand ca ti-ai pus sufletul pe tava si am citit din el ca dintr-o carte deschisa. Sper sa aplic cat mai mult din ce ne-ai spus tu cu limba de moarte.
Dumnezeu sa te ierte!
Tare deschis ai fost si mult bine si de mare folos ne sunt ultimele tale ganduri!

Offline

 

#1713 2009-10-25 20:02:27

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: Din nou...CANCER!

Armand,iti simtim lipsa...am fost la biserica si m-am rugat ptr tine sa fii primit acolo sus..ca sa veghezi asupra celor dragi...


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

#1714 2009-10-25 20:16:16

taisia
New member
Inregistrat: 2009-05-07
Mesaje: 95

Re: Din nou...CANCER!

A  trecut o saptamana de cand Armand nu mai este..... nu il cunosteam personal dar.... sufletul inca imi plange, cuvintele sunt prea putine pentru ce simt, nu poate sa treaca o zi fara sa nu ma gandesc la el.  Dumnezeu sa-l odihnesca in pace!

CE NU POATE FACE CANCERUL
Cancerul este atat de limitat,
Nu poate mutila dragostea,
Nu poate sfarama speranta,

Nu poate eroda credinta,
Nu poate distruge pacea,
Nu poate ucide prietenia,

Nu poate reprima amintirile,
Nu poate lua curajul,
Nu poate invada sufletul,
Nu poate fura viata eterna,
Nu poate cuceri spiritul!
Cancerul este atat de limitat...

Ultima oara a fost editat de taisia (2009-10-25 20:18:02)

Offline

 

#1715 2009-10-25 20:40:08

andrasa
New member
Inregistrat: 2008-11-03
Mesaje: 62

Re: Din nou...CANCER!

Sa ii fie tarana usoara! Fie ca sufletul lui sa aiba parte de un pic de lumina si de odihna! Fie ca rugaciunile celor dragi sa il ajute si rugaciunea lui la Domnul sa ii ajute si sa ii intareasca. Viata e o calatorie grea. Plina de neprevazut. Cu inceput si cu sfarsit ca un nou inceput. Fie ca linistea si pacea sa domneasca in casa lui, in sufletul mamei, sotiei si fetelor lui. Sa nu le lipseasca niciodata si sa nu va lipseasca credinta nadejdea si dragostea!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1716 2009-10-27 16:23:34

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: Din nou...CANCER!

a mai trecut o zi fara Armand.....fie ca sufletul lui sa se fi inaltat la cer,ca sa vegheze de acolo asupra celor dragi..


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

#1717 2009-10-27 22:57:49

emi emily
Membru
Inregistrat: 2009-10-27
Mesaje: 3

Re: Din nou...CANCER!

buna seara.
scriu pentru prima data aici,asta nu inseamna ca n-am citit pagina cu pagina ce-a scris alin de cand a deschis acest subiect pana....pana cand moartea ni l-a luat...
se intreba cineva aici de ce dupa ce el ne-a parasit au aparut asa multi prieteni si unde am fost noi pana cum...am fost tot aici,alaturi de el,sau pe mess...sau l-am vizitat cand am putut aici,in romania.
ma numesc emilia si sunt verisoara sotiei lui alin...in perioada in acre a suferit din pricina aceste ingrozitoare boli vreau sa cred ca i-am fost aproape,mai ales ca ,(virgula) cu ceva timp in urma si eu am cunoscut ce inseamna sa faci tratament similar...chimio,radio....asa ac stiam despre ce-mi spunea si ce simtea.
nu se compara ce-a indurat alin cu ce-am suferit eu....
de fapt,am intrat aici pentru a ma alatura si eu voua si a va spune(daca mai era aczul inca o data,a mia oara) ca alin a fost un om extraordinar,bun,bland,sensibil,poate cateodata prea sensibil,pe care l-am simtit aproape din prima clipa cand l-am cunoscut.
D-zeu sa-l odihneasca in pace!
Iris,toate cele bun esi multa,multa sanatate!

Offline

 

#1718 2009-10-28 09:49:55

tttttt
Hero member
Inregistrat: 2008-01-22
Mesaje: 4110

Re: Din nou...CANCER!

cazul lui armand cred ca ar trebui aflat si de catre oamenii nostrii politici , poate totusi  isi indreapta atentia catre realitatea de zi cu zi

Ultima oara a fost editat de tttttt (2009-11-05 11:02:18)

Offline

 

#1719 2009-10-28 09:55:18

lucia05
Insomniac member
De la: tara lui Papura Voda
Inregistrat: 2008-09-13
Mesaje: 7708

Re: Din nou...CANCER!

emi, sotia lui Alin si fetitele speram ca sunt bine. ne gandim la ele si ne rugam sa aiba putere sa treaca prin acesta perioada  kram si pentru tine sanatate multa in continuare smile


I am who I am and I choose to be me!

He is your friend, your partner, your defender, your dog / You are his life, his love, his leader
He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart / You owe it to him to be worthy of such devotion!

Offline

 

#1720 2009-10-28 10:07:51

tttttt
Hero member
Inregistrat: 2008-01-22
Mesaje: 4110

Re: Din nou...CANCER!

sanatate multa si putere sotiei , noi suntem aici , ne rugam pt sufletul lui armand
dumnezeu sa il odihneasca in pace

Offline

 

#1721 2009-10-28 11:47:51

monalisa-mdm
New member
Inregistrat: 2009-10-28
Mesaje: 13

Re: Din nou...CANCER!

Dumnezeu Sa Te Aiba In Paza. Sper Ca Esti Linistit Acum Si Ca Ai Reusit Sa Gasesti Calea Catre ,,cel De Sus"; Si, Impreuna De Acolo Sa Vegheati Asupra Celor 3 Diamante(sotia Si Cele 2 Fiice Ale Tale)
     Dumnezeu Sa Le Apere De Toate Relele Din Lume Si Sa Le Dea Puterea Sa Aiba O Viata Minunata.
     L-am Cunoscut Personal Pe Alin Dar Mi-a Fost Foarte Greu Sa Pot Discuta Cu El Din Momentul In Care Am Aflat Ca Este Bolnav.
     Aline Sa Sti Ca Sufleteste Am Fost Tot Timpul Alaturi De Tine.
     Eu Cred Ca Poti Sa-ti Ajuti Familia Si De Acolo De Sus, Sa-i Dai ,,taria'' Sotiei Tale De A Reusi Sa Treaca Mai Usor De Acest Moment, Ea Fiind Persoana Cea Mai Afectata De Disparitia De Pe Pamant A Ta.
     Pentru Mine Esti Un Inger! Te Voi Avea Mereu In Suflet!

Offline

 

#1722 2009-10-28 12:04:53

monalisa-mdm
New member
Inregistrat: 2009-10-28
Mesaje: 13

Re: Din nou...CANCER!

O Sa Ma Rog Pt.tine Si Pt Fetele Si Sotia Ta.dumnezeu Sa Le Ocroteasca!

Offline

 

#1723 2009-10-28 22:58:41

livya
Full member
De la: zalau....acum milano.
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 517

Re: Din nou...CANCER!

DOAMNE IARTA-I SUFLETUL!
dumnezeule sfant primeste-l pe alin (armand)in imparatia ta.amin


mihai pui de livya
un vot pentru mihai kram

mami de baietel mihai...santahappyapplause

Offline

 

#1724 2009-10-29 08:27:44

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: Din nou...CANCER!

azi m-am trezit gandindu-ma la tine,Armand...
m-am uitat pe geam si am vazut soarele rasarind dintre munti...si m-am gandit ca azi va fi o zi frumoasa...dar ce pacat ca nu o poti trai...
Dumnezeu sa te ierte!


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

#1725 2009-10-29 11:42:49

taisia
New member
Inregistrat: 2009-05-07
Mesaje: 95

Re: Din nou...CANCER!

Buna ziua!
Aici este locul unde aproape in fiecare zi ne intalnem cu Alin??aici este locul unde el ne-a impartasit aceasta durerosa si trista experinta a unei bolii parsive si necrutatoare???.locul unde el si-a pus gandurie si trairile despre conditiile si cum suntem  suntem tratati in aceasta tara.... si mai ales ne-a dat lectii de VIATA????  acum este atat de greu sa mai scrii ceva........ si chiar daca nu vom mai scrie aici asta nu inseamna ca il vom uita vreodata, atat cat vom trai si noi cei care am citit radurile scrise de el si am corespondat cu el.
Am intrat acum sa va multumesc pentru gandurile vostre bune  tuturor celor care va intresati de iris.23.07 si care o sfatuiti sa lupte, iris este inca in spital din aceasta cauza nu a fost aici cu noi, (niciodata un necaz nu vine singur) a avut o fractura foarte urata, o operatie foarte grea de fapt doua, este imobilizata la pat de 2 saptamani, spera ca saptamana viitoare sa fie externata. Este intr-o situatie foarte grea si ma tem ca lucrurile nu vor evolua tocmai bine, asta si din cauza bolii pe care o are, acum nemaiputand sa faca tratamentul..........
Sanatate multa tuturor, sa va dea Domnul numai zile linistite si pace in suflet.
Dumnezeu sa il ierte si sa il odihneasca!
In veci nu te voi uita!

Offline

 

#1726 2009-10-29 11:48:20

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Din nou...CANCER!

Doamne ajuta pentru iris... sa fie bine... sa se refaca  rugaciune


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#1727 2009-10-29 12:57:48

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: Din nou...CANCER!

iris,multa putere si sanatate..


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

#1728 2009-10-29 13:10:48

ryanna22
Hero member
Inregistrat: 2008-10-08
Mesaje: 4516

Re: Din nou...CANCER!

Multa sanatate iris rugaciune

Offline

 

#1729 2009-10-29 16:39:39

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Din nou...CANCER!

iris, multa, sanatate


9 ani de copilarie ....

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.