homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?-26


#476 2010-06-25 23:06:52

Lavinia_tia
Sr. member
Inregistrat: 2006-12-30
Mesaje: 1576

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

Jessica_M a scris:

Mie mi se pare că dacă-i găteşti ?i arăţi că ai grijă de el, că ?l iubeşti şi că e mai important el dec?t unghia pe care ţi-o rupi...vorba vine. Mă g?ndesc că poate pentru el contează să ?i arăţi acest lucru, apreciază, dar nu-i vorba doar că pentru el contează, ci că iau naştere anumite sentimente ?n interiorul tău ?n acel moment.

Sa stii ca ai dreptate aici.
Si mai sunt persoane pentru care conteaza sa gatesti ceva datorita educatiei si a obiceiurilor (mancaruri gatie/ ciorbe...).

Offline

 



#477 2010-06-25 23:22:43

_Summer_
Platinum member
Castigatoare a concursului de MissParticipant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2010-01-27
Mesaje: 20919

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

kathrynn, eu zic sa nu te stresezi. Atata timp cat EL nu are o problema cu asta nu ar trebui sa te stresezi. Cand o sa se planga el, atunci da. Si cand te mai intreaba altii ce ai gandit baga niste tituluri pompoase din care sa nu inteleaga nimic rotfl Oricum, la un moment dat tot vei gati pentru ca vei fi satula sa mananci pe la altii, vor aparea copiii pe care nu-i poti trimite in vecini la cina si uite asa o sa stai la cratita in fiecare zi, cate putin smile

Offline

 

#478 2010-06-25 23:26:11

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

ani88 a scris:

Sa fim seriosi. O ciorba se face repede si simplu,  nu insemna ca daca esti workaholica nu ai timp sa faci o supa. Poti sa faci si doua lucruri deodata btw.
Da' ce broblema cu secsu aveati voi mai demult ca eu nu am citit tot ce ai scris tu pe forumache?

Mai, la ciorbe chiar nu ma bag, inca. Am avut niste tentative esuate in facultate si inca n-am chef sa ma reapuc. Dar stiu sa fac feluri 2 destule. La mine cea mai rapida mancare sunt pastele cu sos si ne plac foarte mult amandorura. Fac si chestii cu carne de pui invatate de la mama de acasa. Si praji stiu sa fac. As face si chestii la cuptor dar e stricat. Daca se repara sper sa fac ceva yummy si sa pun poze la topicul cu pricina  tongue


Problema cu sexul am scris-o mai demult la totul despre sex, era ceva topic "Sotul meu nu vrea sa faca sex cu mine", deschis de altcineva si am scris si eu despre ce ma rodea si anume ca o faceam enervant de rar, de ma adusese la disperare. Da acuma e ok.

Dea_di, noi asa facem dar uneori ma stresez din cauza altora. Mai ales ca daca n-as stii sa fac, ar fi simplu, as zice NU STIU si gata. Dar asa ...

PS. Niste oameni fara suflet fac omleta cu slaninuta, prin apropiere si miroase in tot blocul la ora asta
grater  drool  drool


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

#479 2010-06-25 23:43:39

Monica999
Hero member
Inregistrat: 2009-03-11
Mesaje: 3667
Site

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

kathtyn, daca nu si timp sa gatesti, nu gati.

Nu te lua dupa ce spun fetele. Nu e datoria ta sa muncesti in branci toata ziua, si dupa sa vii sa stai la cratita ca sa ii arati lui ca il iubesti. Si el are maini, sa iti arate si el ca te iubeste gatind. Cat despre ceilalti, chiar nu conteaza ce cred ei. Pe mine cand ma intreaba cineva ce am mancat azi, ce am gaiti raspunsul e acelasi: salata. Si crede-ma, nu mananc zilnic, toata ziua salata. Pana la urma s-au prins oamenii ca nu e treaba lor si nu ma mai intreaba lol

Offline

 

#480 2010-06-25 23:54:59

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

Eu simt ca am grija de el cand ii calc hainele sa nu mearga cu ele sifonate la serviciu, si cand ii fac ceai dimineata si cand ii fac sandwich pt ca zice ca sandwich-urile mele sunt foarte foarte bune si lui nu-i ies niciodata asa chiar daca foloseste aceleasi ingrediente.


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

 Publicitate


loading...

#481 2010-06-26 00:01:22

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

Jessica_M a scris:

Despre sentimentul acesta vorbeam, doar că se manifestă diferit de la o persoană la alta. Sper că ai ?nţeles acum ce am vrut să spun.

Da, da, sigur. Si-mi place si sa-i gatesc. Doar ca atunci cand timpul e limitat, aleg treburile mai urgente.


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

#482 2010-06-26 00:16:42

AyraBlack
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-29
Mesaje: 1068

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

kathrynn a scris:

Eu simt ca am grija de el cand ii calc hainele sa nu mearga cu ele sifonate la serviciu, si cand ii fac ceai dimineata si cand ii fac sandwich pt ca zice ca sandwich-urile mele sunt foarte foarte bune si lui nu-i ies niciodata asa chiar daca foloseste aceleasi ingrediente.

Ii si calci ? lol

Oh, cred ca nimeni nu va vrea sa stea cu mine lol

Offline

 

#483 2010-06-26 00:20:17

Monica999
Hero member
Inregistrat: 2009-03-11
Mesaje: 3667
Site

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

Ayra, stai linistita ca sunt si baieti care isi calca singuri. Eu nu calc, nu gatesc, nu spal singura. Totul impratim frateste. Pai da ce, si-a luat prietena nu menajera. Eu acasa nu faceam abosut nimic, copil rasfatat, ce sa fac. Doar nu m-a lovit cineva cu parul in cap si ma apuc acum sa fac.

E adevarat ca in general eu gatesc, dar el pune masa, strange masa si spala vasele lol

Offline

 

#484 2010-06-26 00:28:07

AyraBlack
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-29
Mesaje: 1068

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

Ah, ok, asa da lol

Offline

 

#485 2010-06-26 01:39:53

Madalina85
Addicted member
Inregistrat: 2009-09-27
Mesaje: 13426

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

Jessica_M a scris:

Am şi eu o ?ntrebare. Se poate să vă ?ntreb?

eu te ascult big_smile

Offline

 

#486 2010-06-26 09:05:08

ani88
Full member
Inregistrat: 2008-06-17
Mesaje: 873

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

Jessica_M a scris:

Voi faceţi ceva pentru ei? rotfl2 Călcat nu, gătit nu, spălat nu  şi lista poate continua. E doar o micăăăăăăăăăăă curiozitate, dar dqacă nu răspunde nimeni...nu-i bai.

Pai tocmai, zicea o fata de mai sus ca  stie sa calce frumos camasi. Mie imi place si fac  mancare- especially ciorbe tongue  nu musai pentru el, pentru noi, ca de el tre' sa ma rog de tz+1 ori sa manance fiind fumator si cafegiu la greu- si imi place si sa spal- dar habar n-am pana la venerabila asta varsta tongue sa calc rufe.
Eu zic ca e ok atata timp cat nimeni nu se plange ca trebuie sa faca ceva. Asta nu imi place mie in Romania ca cineva cand face treaba musai sa se planga. Eu daca simt ca imi vine sa ma plang de o chestie imi bag picioarele si ma opresc happy  coffestudiu


I love you. Remember. They cannot take it

Offline

 

#487 2010-06-26 09:12:22

daenarys
Vizitator

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

Jessica.eu il sustin in tot ce face si il iubesc neconditionat.asta pt.el e mai important decat o oala de sarmale gatita si 10 camasi calcate.

p.s nu intru acum in discutia legata de treburile casei ca nu prea ii vad utilitatea aici si fiecare cuplu hotaraste cine ce cum faca in casa.

Ultima oara a fost editat de daenarys (2010-06-26 09:19:03)

 

#488 2010-06-26 13:10:35

LadyPink
Platinum member
De la: el din brate
Inregistrat: 2008-12-20
Mesaje: 15368
Site

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

Eu nu inteleg de ce automat trebuie sa te simti ca o menajera daca speli niste rufe sau faci ordine in casa - ca pana la urma stati impreuna si daca faci asta, o faci pentru amandoi, nu pentru ca esti pe post de menajera (sau menajera lui personala). Cred ca cel mai mult conteaza si atitudinea lui: daca iti arunca hainele de la usa si-ti zice "ia, ocupa-te de ele, ca doar asta-i treaba ta" cred si eu ca nu-ti mai vine sa faci nimic ... el sta cu berea la tv si tu cureti covorul din dormitor smile dar daca atitudinea e alta - pozitiva, buna, ok, cum vreti voi sa-i spuneti - nu vad de ce te-ai simti ca si cum nu mai esti iubita, ci esti menajera...

Offline

 

#489 2010-06-26 13:12:13

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

pana acum faceam eu aproape tot, nu-i vorba, daca il rugam sa ma ajute la ceva ma ajuta dar preferam sa nu...de ce? din ambitie nu stiu....pana am descoperit ca sunt extenuata: eu spal (adica masina de spalat da tot tre sa le pui la uscat, sa le strangi etc), eu calc, eu strang de prin camere, eu strang din bucatarie, eu spal vase, eu gatesc, eu ma ocup de animalute etc...cand am descoperit k practic nu mai pot i-am zis clar k tre sa isi ia si el din responsabilitati asa ca el gateste, strange ce e de strans prin bucatarie si se ocupa de animalute, iar eu fac restu...oricum e mai bine ...imi place sa am grija de el (apropo de ce intreba Jessica mai sus) sa-i spal, calc, gatesc etc etc etc dar eram atat de obosita si irascibila incat incepuse relatia sa aiba de suferit. Evident nu e batut in cuie in sensul ca mor de foame daca nu e el acasa sa imi faca de mancare, dar e bine sa ai niste reguli


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#490 2010-06-26 14:59:18

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

LadyPink a scris:

Eu nu inteleg de ce automat trebuie sa te simti ca o menajera daca speli niste rufe sau faci ordine in casa - ca pana la urma stati impreuna si daca faci asta, o faci pentru amandoi, nu pentru ca esti pe post de menajera (sau menajera lui personala). Cred ca cel mai mult conteaza si atitudinea lui: daca iti arunca hainele de la usa si-ti zice "ia, ocupa-te de ele, ca doar asta-i treaba ta" cred si eu ca nu-ti mai vine sa faci nimic ... el sta cu berea la tv si tu cureti covorul din dormitor smile dar daca atitudinea e alta - pozitiva, buna, ok, cum vreti voi sa-i spuneti - nu vad de ce te-ai simti ca si cum nu mai esti iubita, ci esti menajera...

Subscriu in totalitate. Eu, ce fac in casa, fac in principal pentru ca vreau eu, nu pentru el. PE MINE ma deranjeaza dezordinea, din partea lui am putea sa nu mai avem dulapuri ca hainele ar sta toate aruncate cat colo. Problema rufelor o rezolvam impreuna, uneori pune el masina, alteori eu, de intins la fel. Daca am alta treaba si il rog sa le intinda el, nu zice niciodaca ca nu. Curatenia tot asa o impartim.
Eu i-am spus clar de la inceput ca toate treburile astea nu sunt exclusiv datoria mea, pt ca-s femeie, ci trebuie sa le impartim, pentru ca eu cred in echilibru si intr-un fel de democratie casnica, in care fiecare face cate ceva. Si daca e sa ramanem impreuna muuuulta vreme, nu vreau sa se obisnuisca rau - ca eu fac tot si el nimic. Destul a fost rasfatat de maica-sa care nu l-a pus sa spele o furculita in viata lui. Si am aparut eu, scorpia care-l pune la treaba  sm
De calcat ii calc pentru simplul fapt ca ii calc camasile mult mai bine decat si le calca el. Dar am descoperit o curatatorie chimica unde le poti da doar la calcat, asa ca daca vreodata nu am timp, o rezolv si pe asta. Plus ca ale mele se calca mult mai greu decat ale lui, deci tot pt mine trag mai greu. Camasile lui sunt floare la ureche.

Apropo de ce zicea Jessica, da, fac chestii pentru el, dar nu in asta se masoara, in gatit, calcat, spalat, curatenie. Le fac la nivel moral. As putea sa nu fac nicio treaba in casa, si tot as face lucruri prin care sa-i dovedesc ca-l iubesc.


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

#491 2010-06-26 15:10:42

daenarys
Vizitator

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

Jessica_M a scris:

De susţinut cred că fiecare ?l susţine pe celălalt, dar consider că trebuie să ?i oferi mai mult şi aici nu mă refer neapărat la gătit s.a.
Susţinerea este foarte importantă, dar nu mă refeream la ea.

ce intelegi tu prin mai mult?


fiecare relatie este unica si functioneaza altfel.regulile jocului le stabilesc partenerii.si ce functioneaza la cuplul X nu functioneaza la cuplul y.daca vb.acum stric de gospodarie eu cred ca trebuiesc facute in 2 sau sa existe o impartiere destul de clara a lucrurilor ce trebuiesc facute in casa.noi asa facem si funtioneaza destul de bine.vasele de exemplu eu le spal in timpul saptamanii si el in wk-end sau 2 zile el,2 zile eu.in pp eu gatesc dar el aseaza masa si strange.daca nu e ceva gatit cine ajunge primul face ceva rapid pt.celalalt.cam exemplele astea imi vin mie in minte la ora asta.

 

#492 2010-06-26 15:14:13

Melany1
Banat
Inregistrat: 2008-02-07
Mesaje: 8186

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

atata timp cat nu are vreo problema fizica mai poate face si el..adica se poate decurca singur.Daca vrea o menajera sa-si ia menajera si sa o plateasca cred ca rolul unei femei in viata unui b nu e sa stea la cratita

Offline

 

#493 2010-06-26 15:21:54

florentina irina
Full member
Inregistrat: 2009-07-30
Mesaje: 528

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

Noi stam impreuna de ceva timp si nu se pune problema de cine face si cat face in casa.cand ajung acasa mai tarziu decat el ma suna sa ma intrebe ce sa faca de mancare.cand spal de mana mai multe haine vine si ma ajuta la stors ca nu ma descurc (dupa ce le storc eu ploua din ele si se usuca in 3 zile)Curatenie in casa face cine are timp/sta acasa ori amandoi.si nu prea inteleg cum poate mutatul impreuna sa distruga iubirea..


Ochi pentru ochi şi lumea va deveni oarbă.

Offline

 

#494 2010-06-26 15:25:50

anabella_n
Hero member
Inregistrat: 2009-04-17
Mesaje: 4555

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

Jessica_M a scris:

Vorbind la general şi nu la ce se discută aici sau despre cine discută aici, sunt foarte multe femei care spun că nu-s menajerele masculului, mă g?ndesc că spun asta pentru că le e lene să mai facă ceva ?n casă şi atunci ele se folosesc de acest motiv. Repet, am vorbit la general.

nu, o spun pt că-n rom?nia feminismul e ?nțeles prost, ca orice altceva, de altfel

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.