homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Voi credeti in dumnezeu?-33


#609 2010-02-27 20:26:51

andora
Full member
Inregistrat: 2009-07-01
Mesaje: 524

Re: voi credeti in dumnezeu?

andreea_andy2 a scris:

extra a scris:

Cat despre holocaust, evreii sunt singurii vinovati pt asta, pt ca ei l-au rastignit pe Mantuitorul. Iar daca ai fi citit Biblia, ai fi gasit scris: "Sangele Lui sa cada asupra capului nostru si al copiilor nostrii." Si asa sa si intamplat... la holocaust. Dumnezeu este plin de iubire si de mila, dar pe langa acestea El este si Sfant si Drept. Chiar si harul Sau, si indelunga Sa rabdare au o limita; evreii  au depasit acesta limita.

Pentru postul asta extra are ban permanent. Ura de rasa nu inseamna religie.

applause felicitari...in sfarsit ati luat o decizie corecta...nu am nimic cu extra, doar cu ideea lui precum ca "Sangele Lui sa cada asupra capului nostru si al copiilor nostrii." referitor la evrei...ideea lui...pentru ca Dumnezeu nu ar insemna asta... (trebuiau luate masuri inca din pagina 4 a acestui topic....) tummenupp

                                                                 ...cu respect, o pacatoasa de rand...

Ultima oara a fost editat de andora (2010-02-27 20:28:25)


Am facut un pariu cu viata: ca atunci cand ea ma va invinge , eu sa nu am nici un regret!!!

Offline

 



#610 2010-02-27 20:35:07

andreea_andy2
Moderator
Participant la intalnirea nationala
De la: Gurile Deltei
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 10430

Re: voi credeti in dumnezeu?

Chiar daca e mai traziu, masurile s-au luat. Suntem si noi moderatorii oameni cu vieti personale. Ne este imposibil sa citim toate postarile. De-aia tot va rugam sa folositi butonul raporteaza cu incredere. Asa ne semnalati anumite incalcari ale regulamentului care noua ne scapa.


Fericita mamica de Aida Maria!

Offline

 

#611 2010-02-27 20:39:55

andora
Full member
Inregistrat: 2009-07-01
Mesaje: 524

Re: voi credeti in dumnezeu?

andreea_andy2 a scris:

Chiar daca e mai traziu, masurile s-au luat. Suntem si noi moderatorii oameni cu vieti personale. Ne este imposibil sa citim toate postarile. De-aia tot va rugam sa folositi butonul raporteaza cu incredere. Asa ne semnalati anumite incalcari ale regulamentului care noua ne scapa.

puss pentru tine bis


Am facut un pariu cu viata: ca atunci cand ea ma va invinge , eu sa nu am nici un regret!!!

Offline

 

#612 2010-02-27 20:49:30

andreea_andy2
Moderator
Participant la intalnirea nationala
De la: Gurile Deltei
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 10430

Re: voi credeti in dumnezeu?

Cu placere.


Fericita mamica de Aida Maria!

Offline

 

#613 2010-02-27 20:57:34

QueenOfRoses
Moderator
De la: Where the wild roses grow.
Inregistrat: 2009-08-21
Mesaje: 17999

Re: voi credeti in dumnezeu?

in sfarsit...
Felicitari moderatorilor kram


"Yesterday is not ours to recover, but tomorrow is ours to win or lose." Lyndon B. Johnson

Offline

 

 Publicitate


loading...

#614 2010-02-27 21:20:11

Monica999
Hero member
Inregistrat: 2009-03-11
Mesaje: 3667
Site

Re: voi credeti in dumnezeu?

PillBlast a scris:

wow, isi meritau soarta, nu? ma intreb daca tu ai fi trecut prin asa ceva ai mai fi vorbit asa? dar tiganii-rommi care au fost omorati in lagarele de concentrare? si ei l-au arstignit. Serios, ma gandeam ca esti limitat in gandire de la primul post, dar dupa ce am vazut chestia despre holocaust pe care ai scris'o gandul asta a devenit o certitudine.

Daca Dumnezeul de care vorbesti tu a actionat prin Hitler, atunci ma faci sa cred ca poate vorbeste prin tine. Oricum iti spun ca din  momentul asta nu mai vorbim despre acelasi Dumnezeu, Dumnezeul in care cred eu nu ar omora oameni nevinovati, nu i-ar tortura.

Si un citat din oamenii pe care ii apreciez eu, draga extra, si sa stii ca este cu dedicatie:
Stupid is forever!-Ron White- Mediteaza asupra conceptului. box

Si asta pentru moderatori: Ori imi dati ban ca sa nu mai vad propaganda asta extrema, si cum un om poate zice ca holocaustul este ok, ori ii atrageti va rog atentia. Nu mi se pare normal sa lasati asa o persoana sa continue sa posteze asa ceva:

extra a scris:

Cat despre holocaust, evreii sunt singurii vinovati pt asta, pt ca ei l-au rastignit pe Mantuitorul.

Asta este unul dintre posturile mele revoltate (si urmate de o raportare a lui extra) imediat dupa ce a facut afirmatia antisemita.

camysh a scris:

extra te rog sa te abtii de la declaratiile antisemite. suntem oameni, indiferent de natie, si trebuie sa ne respectam intre noi.

Si asa au raspuns moderatorii, nici macar cu un warn pe moment. Imi pare bine ca acum dupa multe luni primeste ban pentru ce a spus, numai ca nu inteleg prioritatile voastre. L-ati banat pe James de 1000 de ori, dar nu v-a deranjat destul sa il banati pe extra cand a facut o afirmatie care sincer pe mine ma infurie de fiecare adata cand o citesc.

Ma rog, mai bine mai tarziu decat niciodata....

Offline

 

#615 2010-02-28 14:37:50

anabella_n
Hero member
Inregistrat: 2009-04-17
Mesaje: 4555

Re: voi credeti in dumnezeu?

andreea_andy2 a scris:

extra a scris:

Cat despre holocaust, evreii sunt singurii vinovati pt asta, pt ca ei l-au rastignit pe Mantuitorul. Iar daca ai fi citit Biblia, ai fi gasit scris: "Sangele Lui sa cada asupra capului nostru si al copiilor nostrii." Si asa sa si intamplat... la holocaust. Dumnezeu este plin de iubire si de mila, dar pe langa acestea El este si Sfant si Drept. Chiar si harul Sau, si indelunga Sa rabdare au o limita; evreii  au depasit acesta limita.

Pentru postul asta extra are ban permanent. Ura de rasa nu inseamna religie.

?n sf?rșit  majoreta  majoreta  majoreta
mă săturasem p?nă peste cap de propagandă religioasă și extremism rasial
felicitări pentru această decizie ?nțeleaptă

Ultima oara a fost editat de anabella_n (2010-02-28 14:38:44)

Offline

 

#616 2010-02-28 14:39:48

Madalina85
Addicted member
Inregistrat: 2009-09-27
Mesaje: 13426

Re: voi credeti in dumnezeu?

pun pariu ca extra se simte acum ca un martir care trebuie sa ii inteleaga pe cei fara mila si Il roaga pe Dumnezeu sa ii ierte  rotfl2  rotfl  rotfl  rotfl

Ultima oara a fost editat de MissO girl (2010-02-28 14:40:06)

Offline

 

#617 2010-02-28 14:41:42

andora
Full member
Inregistrat: 2009-07-01
Mesaje: 524

Re: voi credeti in dumnezeu?

ba mai mult, la cat de fanatic era, eu zic ca el se considera acum un "mesia"....un "Iisus" rastignit de www.anticonceptionale.ro pe google rotfl2

Ultima oara a fost editat de andora (2010-02-28 14:42:43)


Am facut un pariu cu viata: ca atunci cand ea ma va invinge , eu sa nu am nici un regret!!!

Offline

 

#618 2010-02-28 15:51:05

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: voi credeti in dumnezeu?

Jessica_M a scris:

Alexa bănuiesc că tu eşti vegetariană

Ce legatura are una cu alta? WTF spranceana ?

Vai ce ma bucur ca a disparut ala


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#619 2010-02-28 16:06:56

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: voi credeti in dumnezeu?

Eu nu sunt de acord cu absolut tot conceptul de religie si tot ce contine el. De la biserica pana la cele mai mici obiceiuri. Mi se face pielea gaina si imi vine sa vomit cand vad asa ceva.
La botezul copilului meu era sa-l bat pe preot. Inainte de botez l-am injurat de toata familia. De ce? Ca s-a tiganit la bani, si a marit "tarifu" curva dracu lol. La sfarsitul ritualului, se pune copilul undeva pe jos, si nasa se duce sa-l ia. Pe al meu l-a trantit, l-a lasat sa pice de la vreo 10cm. Asta am povestit-o ca sa-mi justific un pic ura si dispretul fata de biserica & religie & and all the shit.


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#620 2010-02-28 17:36:58

ScareCrows
New member
Inregistrat: 2008-06-10
Mesaje: 75

Re: voi credeti in dumnezeu?

_alexa_ a scris:

La botezul copilului meu era sa-l bat pe preot. Inainte de botez l-am injurat de toata familia. De ce? Ca s-a tiganit la bani, si a marit "tarifu" curva dracu lol. La sfarsitul ritualului, se pune copilul undeva pe jos, si nasa se duce sa-l ia. Pe al meu l-a trantit, l-a lasat sa pice de la vreo 10cm.

wow

damn...


offf pacat ca a disparut Extra  supa  ... cred ca eu sunt singurul caruia ii pare rau  big_smile  big_smile

asta e semn ca profetiile biblice se adeveresc ... a fost banat extra, s-a intors lumea cu dosul in sus  disperat  ... 

now we go to  sover

Ultima oara a fost editat de ScareCrows (2010-02-28 17:38:00)

Offline

 

#621 2010-03-01 16:43:57

whitneyfree
Full member
Inregistrat: 2009-04-09
Mesaje: 445

Re: voi credeti in dumnezeu?

_alexa_ a scris:

Eu nu sunt de acord cu absolut tot conceptul de religie si tot ce contine el. De la biserica pana la cele mai mici obiceiuri. Mi se face pielea gaina si imi vine sa vomit cand vad asa ceva.
La botezul copilului meu era sa-l bat pe preot. Inainte de botez l-am injurat de toata familia. De ce? Ca s-a tiganit la bani, si a marit "tarifu" curva dracu lol. La sfarsitul ritualului, se pune copilul undeva pe jos, si nasa se duce sa-l ia. Pe al meu l-a trantit, l-a lasat sa pice de la vreo 10cm. Asta am povestit-o ca sa-mi justific un pic ura si dispretul fata de biserica & religie & and all the shit.

si atunci de ce l-ai botezat ?
daca nu esti de acord cu aceste obiceiuri de ce la faci ?
nici eu nu sunt de acord, de aceea eu nu imi voi boteza copiii , cand ii voi avea , bineinteles big_smile ii voi lasa sa ajunga la maturitatea necesara incat sa aleaga ei singuri unde vor sa ajunga
nu voi intelege niciodata pe cei care condamna un lucru atat de vehement dar totusi nu au puterea sa i se opuna  nustiu


To see the world in a grain of sand,
And heaven in a wild flower,
Hold infinity in the palm of your hand,
And eternity in an hour

Offline

 

#622 2010-03-01 18:55:17

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: voi credeti in dumnezeu?

whitneyfree a scris:

_alexa_ a scris:

Eu nu sunt de acord cu absolut tot conceptul de religie si tot ce contine el. De la biserica pana la cele mai mici obiceiuri. Mi se face pielea gaina si imi vine sa vomit cand vad asa ceva.
La botezul copilului meu era sa-l bat pe preot. Inainte de botez l-am injurat de toata familia. De ce? Ca s-a tiganit la bani, si a marit "tarifu" curva dracu lol. La sfarsitul ritualului, se pune copilul undeva pe jos, si nasa se duce sa-l ia. Pe al meu l-a trantit, l-a lasat sa pice de la vreo 10cm. Asta am povestit-o ca sa-mi justific un pic ura si dispretul fata de biserica & religie & and all the shit.

si atunci de ce l-ai botezat ?
daca nu esti de acord cu aceste obiceiuri de ce la faci ?

nu voi intelege niciodata pe cei care condamna un lucru atat de vehement dar totusi nu au puterea sa i se opuna  nustiu

de acord!! fara referire la tine, alexa... asa, in general...


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#623 2010-03-01 19:13:53

Monica999
Hero member
Inregistrat: 2009-03-11
Mesaje: 3667
Site

Re: voi credeti in dumnezeu?

Haideti sa va spun de ce fac botezul. pentru ca vor sa le ofere o bucurie parintilor lor. desi nici eu nu prea cred in botezul la varsta mica, o sa il fac cand/daca o sa fie cazul pentru mama mea, si bunici. Plus, nici un copil nu moare de la putina apa, si o petrecere in plus nu strica niciodata.

Offline

 

#624 2010-03-01 20:56:05

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: voi credeti in dumnezeu?

PillBlast a scris:

Haideti sa va spun de ce fac botezul. pentru ca vor sa le ofere o bucurie parintilor lor. desi nici eu nu prea cred in botezul la varsta mica, o sa il fac cand/daca o sa fie cazul pentru mama mea, si bunici. Plus, nici un copil nu moare de la putina apa, si o petrecere in plus nu strica niciodata.

pai poti face doar petrecerea lol serois, mie asta cu "de gura lumii" nu mi se pare un motiv ok, dar nah... fiecare cu motivele sale smile


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#625 2010-03-01 22:28:50

Monica999
Hero member
Inregistrat: 2009-03-11
Mesaje: 3667
Site

Re: voi credeti in dumnezeu?

dar nu ar fi de gura lumii ci pentru parinti. daca ei cred in asa ceva de ce nu?

Offline

 

#626 2010-03-01 23:01:52

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: voi credeti in dumnezeu?

Eu m-am opus si am facut scandal doua luni de zile ca nu vreau sa-mi botez copilul. Dar, lauza fiind, am cedat ca o idioata ce sunt la insistentele "soacrelor", niste javre imputite care vroiau doar sa se faleasca cu bebelusul atat de frumos (pe care au insistat sa-l avortez) la babele din colectivul lor bisericesc.
Cum nu pateste nimic de la putina apa? Mi-a tusit dupa botez doua saptamani. Era un frig in biserica de innebuneai, si cretina de nasa isi imaginea ca "puterea divina din acel loc" nu va lasa ca puiul meu sa se imbolnaveasca, asa ca nu s-a grabit sa-l stearga si sa-l bage repede in hainute.
Deci d-aia am acceptat botezul, desi regret si in ziua de azi cu toate ca a trecut un an, ca am facut ceva ce n-am vrut cu puiul meu doar sa imi recapat linistea in casa. Never do the same...


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#627 2010-03-02 13:28:13

whitneyfree
Full member
Inregistrat: 2009-04-09
Mesaje: 445

Re: voi credeti in dumnezeu?

nici eu nu vroiam sa fac referire la cineva anume , dar sunt niste ritualuri religioase pe care nu ar trebui sa le faca cine nu crede in ele , mai ales cineva care are repulsie fata de ele , asa devin crestini oameni care nu au nimic in comun cu crestinismul ... oarecum "imi strica imaginea" mea de crestin , no offense ..
si cel mai probabil si preotul acela care a cerut "mai multi bani" ( eu nu sunt de acord cu nici un ban , personal ) nici el nu cred ca era prea crestin .. pacat ca exista astfel de situatii ..

Ultima oara a fost editat de whitneyfree (2010-03-02 13:28:50)


To see the world in a grain of sand,
And heaven in a wild flower,
Hold infinity in the palm of your hand,
And eternity in an hour

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.