homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebare pentru Doctoressa -condiloame-6


#96 2009-03-06 11:13:01

PrityGirl
New member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 71

Re: Intrebare pentru Doctoressa -condiloame

ms de raspuns claudia,am sa le fac imediat ce voi face rost de bani,iar asta nu prea curand.mai zimi cva,u ai facut tratament cu condilyne?cate zile faceai pauza?ca mia zis cnva ca fac pauza prea mult(adica 7 zile).sami raspunda si mie oricine stie.


E atat de frig … lacrimile mi-au inghetat si nu mai pot sa zambesc .. traiesc un vis demult apus si nu-mi mai revin la viata...

Offline

 



#97 2009-03-06 11:20:32

PrityGirl
New member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 71

Re: Intrebare pentru Doctoressa -condiloame

elena,asta am gasit eu despre tratament cu zmeura  http://sanatate.jurnalul.ro/articole/99086/. desi un chist este f problematic, cred ca un tratament cu acesti muguri, ar fi prea bland pt chist.iti trebuie cva cat mai repede.sar putea ca doctorul ala sa nuti fi spus degeaba ca iti trebuie operatie, altfel tiar fi zis sa ramai doar la tratament.mai dute si la alti doctori si asculta si alte pareri daca nu esti sigura.multa sanatate!!


E atat de frig … lacrimile mi-au inghetat si nu mai pot sa zambesc .. traiesc un vis demult apus si nu-mi mai revin la viata...

Offline

 

#98 2009-03-06 11:42:46

andreea_andy2
Moderator
Participant la intalnirea nationala
De la: Gurile Deltei
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 10430

Re: Intrebare pentru Doctoressa -condiloame

Draghici elena si PrityGirl aveti warn pentru ca nu ati editat.


Fericita mamica de Aida Maria!

Offline

 

#99 2009-03-06 17:48:46

draghici elena
New member
Inregistrat: 2009-03-05
Mesaje: 10

Re: Intrebare pentru Doctoressa -condiloame

ce inseamna "warn" ca nu am editat si cum sa editez???

Offline

 

#100 2009-03-06 17:50:13

draghici elena
New member
Inregistrat: 2009-03-05
Mesaje: 10

Re: Intrebare pentru Doctoressa -condiloame

sunt necunoscatoare intr-ale calculatorului si nu stiu la ce te referi...din pacate pentru mine

Offline

 

 Publicitate


loading...

#101 2009-03-06 17:57:09

draghici elena
New member
Inregistrat: 2009-03-05
Mesaje: 10

Re: Intrebare pentru Doctoressa -condiloame

multumesc pt raspuns pritygirl va rog sa imi dati sfaturi pt tratament eventual naturist si... voi mai merge si la medic

Offline

 

#102 2009-03-06 19:17:38

complez
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-11-09
Mesaje: 420

Re: Intrebare pentru Doctoressa -condiloame

PrityGirl a scris:

cine stie sami spuna si mie cum se face tipajul hpv?doare?dar calposcopia?si inca cva,la mn unele bubite sau umflat putin,nush de la ce, si au format in interior o substanta alba.asa se intampla cand urmeaza sa se vindece bubitele?eu continui tratamentul cu condiline si ma dispera disperat  ca nu mai scap de bubitele astea,si am impresia ca miau mai aparut si altele.ast rasp.poop

bubitele cu alb in mijloc erau altceva parca.nu condiloame.moluscum sau ceva de genu

Offline

 

#103 2009-03-07 14:47:22

PrityGirl
New member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 71

Re: Intrebare pentru Doctoressa -condiloame

ms de raspuns complez,dar nu toate bubitele au substanta aia alba in mijloc.e oare posibil sa fie si moluscum si condiloame?moluscum este tot un virus fara leac in prezent?ast rasp.app referitor la pauza aia in tratamentul cu condilyne,nu stie nimeni sami spuna?inca cva.ce test se face pt imunitate?si cam cat costa?

Ultima oara a fost editat de PrityGirl (2009-03-07 16:39:25)


E atat de frig … lacrimile mi-au inghetat si nu mai pot sa zambesc .. traiesc un vis demult apus si nu-mi mai revin la viata...

Offline

 

#104 2009-03-08 19:32:19

gabi_justme
New member
Inregistrat: 2009-02-19
Mesaje: 22

Re: Intrebare pentru Doctoressa -condiloame

:k?ra:  La multi ani de 8 martie ! big_smile  Poate sa-mi spuna si mie cineva o parere...De vreo 3-4 zile mi-au iesit bubite pe piept,spate si in varful obrajilor...si ma mananca de nu mai pot!! De mancat ..sigur nu am mancat nimic in plus decat ce mananc tot timpul..Sunt in pauza cu Condyline,dar am luat vreo sapt Paracetamol Sinus..cate 2 pe zi..pt ca stranutam..si eu sunt foarte sensibila la frig de cand am facut pneumonie.Dl ce doamne m-am umplut de bube ca ma rup in doua..Mi s-au umflat putin si buzele.. butter

Offline

 

#105 2009-03-08 22:48:02

PrityGirl
New member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 71

Re: Intrebare pentru Doctoressa -condiloame

la multi ani si tie.gabi,eu cred ca ai facut vreo intoxicatie,alergie,cva de genu.mai bn teai duce la medicul de familie.nare nici o legatura cu condlilyne.


E atat de frig … lacrimile mi-au inghetat si nu mai pot sa zambesc .. traiesc un vis demult apus si nu-mi mai revin la viata...

Offline

 

#106 2009-03-09 19:09:39

Vivi88
New member
De la: departe de casutza mea:(
Inregistrat: 2009-02-16
Mesaje: 24

Re: Intrebare pentru Doctoressa -condiloame

buna...am nevoie de niste pareri de la voi..mi-au aparut niste bubite sa le zic asa ...adika is k niste ridicaturi mici in zona genitala aproape de vagin nu am multe ..o mica umflatura(ridicatura)in ambele parti...la gineko am fost mi-a zis k am candida...si "bubitele astea"sa fie condiloame???joi merg sa imi faca colposcopie:((sper sa nu fie condiloame...voi ce ziceti?

mentionez k nu ma deranjeaza doar k stiu k sunt acolo

Offline

 

#107 2009-03-09 19:17:16

Vivi88
New member
De la: departe de casutza mea:(
Inregistrat: 2009-02-16
Mesaje: 24

Re: Intrebare pentru Doctoressa -condiloame

in urma colposcopiei se vede dak ai condiloame??...

Offline

 

#108 2009-03-10 11:02:02

valentin_bad
New member
Inregistrat: 2009-03-09
Mesaje: 25

Re: Intrebare pentru Doctoressa -condiloame

vivi colposcopia iti verifica dc ai condiloame pe colul uterin sau alte probleme. in cazul in care ai condiloame exterioare ai si in interior deoarece acelea apar in interior. trateazale cat mai repede ca poate scapi de chinuri.

Offline

 

#109 2009-03-10 11:08:12

valentin_bad
New member
Inregistrat: 2009-03-09
Mesaje: 25

Re: Intrebare pentru Doctoressa -condiloame

siii prity_girl cu condyline te dai 3 zile dimineata si seara dupa care iei pauza 4 zile . asta in cazul ca nu ai aflat . dar dupa mine dute si trateazale cu laser. prietena mea asa a facut . ceele exterioare cu laser si la cele interioare cu nu stiu ce solutie si de o luna nu iau mai aparut. bine ca nu sia facut testul hpv sa vedem dc mai are virusul in corp.
DAR PENTRU BARBATI CINE IMI POATE SPUNE SI MIE CUM SA SCAP DE ELE CA NU IMI TREC CU CONDYLINE SI ISSOPRINOSINE.ma chinui de 3 luni. STIE CINEVA CEVA DESPRE VACCINUL GARDASIL. AM AUZIT CA , COMBATE VIRUSUL HPV DAR CUM . se poate lua si cand ai condiloame sau nu.

Offline

 

#110 2009-03-10 12:17:40

Vivi88
New member
De la: departe de casutza mea:(
Inregistrat: 2009-02-16
Mesaje: 24

Re: Intrebare pentru Doctoressa -condiloame

valentin_bad a scris:

vivi colposcopia iti verifica dc ai condiloame pe colul uterin sau alte probleme. in cazul in care ai condiloame exterioare ai si in interior deoarece acelea apar in interior. trateazale cat mai repede ca poate scapi de chinuri.

ma sperii:((....ma duc joi..:(deci inseamna k am interior si s-au extins si la exterior....dar asa arata?k niste ridicaturi?umflaturi mici, acu o sa gandesc numai la asta grater pana nu afla ce is:( ms de sfat






nu poate sa fie de la candida?????acele umflaturi?exista posibilitatea asta?


nu simt nimik chiar nu ma deranjeaza deloc...si banuiesc k dak am mancarimi sau usturimi sunt de la candida...cel mai bine o sa merg joi sa vad ce imi spune...ms de rasp

Ultima oara a fost editat de Vivi88 (2009-03-10 13:01:54)

Offline

 

#111 2009-03-10 12:46:36

valentin_bad
New member
Inregistrat: 2009-03-09
Mesaje: 25

Re: Intrebare pentru Doctoressa -condiloame

ai sensibilitate pe acele umflaturi??
te mananca dor, jeneaza, ustura??
dc vrei sa disc mai multe mess-ul meu:valentin_badescu69

Offline

 

#112 2009-03-10 23:26:51

PrityGirl
New member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 71

Re: Intrebare pentru Doctoressa -condiloame

valentin_bad a scris:

siii prity_girl cu condyline te dai 3 zile dimineata si seara dupa care iei pauza 4 zile . asta in cazul ca nu ai aflat . dar dupa mine dute si trateazale cu laser. prietena mea asa a facut . ceele exterioare cu laser si la cele interioare cu nu stiu ce solutie si de o luna nu iau mai aparut. bine ca nu sia facut testul hpv sa vedem dc mai are virusul in corp.
DAR PENTRU BARBATI CINE IMI POATE SPUNE SI MIE CUM SA SCAP DE ELE CA NU IMI TREC CU CONDYLINE SI ISSOPRINOSINE.ma chinui de 3 luni. STIE CINEVA CEVA DESPRE VACCINUL GARDASIL. AM AUZIT CA , COMBATE VIRUSUL HPV DAR CUM . se poate lua si cand ai condiloame sau nu.

ms de raspuns,nu am nici un fel de bani acum sa ma duc sa fac terapia cu laser,dar la mn functioneaza condilyne.am facut control ginecologic,sa uitat inauntru si a zis ca nam condiloame si inauntrul vaginului.cat pt tn,asta am gasit despre vaccinu ala  http://cercetaremedicala.scienceline.ro … 651_1.html
si il poti face si daca ai condiloame,am citit pe forumuri.sper ca tiam fost d ajutor.bafta!!!


E atat de frig … lacrimile mi-au inghetat si nu mai pot sa zambesc .. traiesc un vis demult apus si nu-mi mai revin la viata...

Offline

 

#113 2009-03-11 13:28:57

valentin_bad
New member
Inregistrat: 2009-03-09
Mesaje: 25

Re: Intrebare pentru Doctoressa -condiloame

ms mult .

Offline

 

#114 2009-03-11 13:32:04

valentin_bad
New member
Inregistrat: 2009-03-09
Mesaje: 25

Re: Intrebare pentru Doctoressa -condiloame

la mine condylinu nu prea da roade ca imi apar din ce in ce mai multe
acum nu stiu sa mai continui sau sa fac doar tratament pentru imunitate???
ca ma dau si imi fac rani destul de mari si foarte dureroase dar pana se vindeca ranile imi apar alte condiloame
chiar mai multe
nu stiu ce sa fac
cred ca o sa le las asa
da cred ca o sa fac rost de vaccin dar sa vb cu doctora  sa vad cat de grozav este

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.