homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Avortul Pro si Contra


#1 2011-12-14 19:50:22

buburuzu 15 ani
Banat
Inregistrat: 2011-12-08
Mesaje: 36

Avortul Pro si Contra

Ce parere aveti despre avort?

Sufletul ne este dat inca de la data conceperii noastre. Inca din dreptul roman se admite ca drepturile copilului sunt recunoscute de la conceptia acestuia: infans conceptus pro nato habetur quoties de commodis ejus agitur (copilul conceput are drept de cetatean).

Se stie ca s-au gasit lupoaice care au alaptat bebelusi iar mamele isi arunca propii copii la gunoi.
Intai de toate nu stii pe cine ucizi, in al doilea rand bebelusii nu se pot apar.

Ce spune o mama:
?Nu as mai face-o niciodat?, indiferent de p?rerea celor din jur. Mi-am avortat copilul. Odat? cu el a murit si ceva din mine, ceva ce nu mai poate fi nicic?nd trezit la viat?. Ast?zi nu as mai lua o asemenea hot?r?re, indiferent ce ar spune cei din jur. Tr?iesc cu o fric? ?n mine de care nu mai pot sc?pa. Am cosmaruri ?n care ?mi apare o fetit? care fuge spre mine cu bratele ?ntinse si ?ntreab? mereu: De ce, m?mico, de ce? Apoi m? trezesc ud? de transpiratie. Acest vis si privirea fetitei m? urm?resc continuu de c?nd am avut acea interventie. Doar eu sunt pedepsit? pentru fapta mea, nu si fostul meu prieten, desi a fost si el p?rtas.'

Si nu ma astept sa imi mai inchizi inca o data topicul ..avand in vedere ca NU s-a mai scris exact cu acest subiect. Daca il inchizi o faci pe raspunderea ta. Subiect de doctorat: Nesimtirea la romani.

Offline

 



#3 2011-12-14 20:37:40

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Avortul Pro si Contra

asadar topic inchis


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.