homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

SEX ORAL ! ! !-25


#457 2007-11-08 18:19:28

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: SEX ORAL ! ! !

deadrose a scris:

Lelaina a scris:

Mie nu-mi place cum arata o putza smile

rotfl2)))

rotfl2) nici mie nu'mi placea..dar acum o iubesc pur si simplu..as lua'o in brate cum o vad:))) si cum?iti place circumcisa? mie nu'mi plac chestiile nenaturale:D asha cum l'a lasat Madre Naturaleza..asha e frumos:D


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 



#458 2007-11-08 18:24:38

Lelaina
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-02-02
Mesaje: 4397

Re: SEX ORAL ! ! !

vaaaiii..mie mi se pare un omulet uratzel care se ascunde sub o gluga.. bine-nu am vazut eu prea multe putze la viatza mea,dar alea necircumcise pe kre le-am vazut nu prea m-au incantat...
   Plus k una circumcisa este mai igienica,ca sa zik asa... probabil k mi se trage si din cauza lui bubi... dar am yo kestia asta smile
bine,nu va imaginati k nu m-as atinge de saracul om,nu's kiar asa paranoica.. dar tre sa ma obisnuiesc..o sapt cred k-mi ajunge rotfl


Poor is the man whose pleasure depends on another

Offline

 

#459 2007-11-08 18:27:53

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: SEX ORAL ! ! !

da..pai te'ai invatzat cu iubitul tau..de aia!nici eu n'as putea sa o ating circumcisa...as rade de el...rotfl


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#460 2007-11-08 18:34:22

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: SEX ORAL ! ! !

Lelaina a scris:

vaaaiii..mie mi se pare un omulet uratzel care se ascunde sub o gluga.

Doamne cat am putut sa rad la faza asta lol lol Serios vorbind nici mie nu-mi place cum arata putza cand e in repaus...cand e gata de actiune...hmm...:">


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#461 2007-11-08 18:44:17

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: SEX ORAL ! ! !

Lelaina a scris:

cu bebe n-am probleme smile imi place,e dragutza..

prea tare...n-am mai auzit atribute de genul asta lol mare, mica, paroasa...ok...da' dragutza? lol


mami de minuni hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#462 2007-11-08 18:53:46

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: SEX ORAL ! ! !

da chiar...dragutza n'am mai auzit:P   oricum mi'amintesc de samantha zicand de'a lu richard: long,pink,and amaaaayzing


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#463 2007-11-08 19:02:05

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: SEX ORAL ! ! !

Wildhoney a scris:

Lelaina a scris:

vaaaiii..mie mi se pare un omulet uratzel care se ascunde sub o gluga.

Doamne cat am putut sa rad la faza asta lol lol Serios vorbind nici mie nu-mi place cum arata putza cand e in repaus...cand e gata de actiune...hmm...:">

asha ziceam si eu...dar...pe de alta parte...zici ca'i creion dinala maleabil verde..shtiti?lol eu ma joc mereu cu ea'n repaos..ca cu un pix:)) intre degete asha:)))o invart pe toate partile.... bine ca nu ma pot juca prea mult..a naibii nu sta asha maleabila:-w se intareste:-w si mie rau imi pare:))))


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#464 2007-11-08 19:02:49

andrutza
Vizitator

Re: SEX ORAL ! ! !

lol

 

#465 2007-11-08 19:09:09

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: SEX ORAL ! ! !

JanisJoplin a scris:

Wildhoney a scris:

Lelaina a scris:

vaaaiii..mie mi se pare un omulet uratzel care se ascunde sub o gluga.

Doamne cat am putut sa rad la faza asta lol lol Serios vorbind nici mie nu-mi place cum arata putza cand e in repaus...cand e gata de actiune...hmm...:">

asha ziceam si eu...dar...pe de alta parte...zici ca'i creion dinala maleabil verde..shtiti?lol eu ma joc mereu cu ea'n repaos..ca cu un pix:)) intre degete asha:)))o invart pe toate partile....

eu lasand gluma la o parte asa am invatzat sa schimb vitezele k nu se lipea nimic de mine...si al meu fost satul de faza asta cica hai pune mana poate invetzi lol si eu executam comanda si el "A cincea", "A-ntaia" lol rotfl2))


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#466 2007-11-08 19:10:01

Lelaina
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-02-02
Mesaje: 4397

Re: SEX ORAL ! ! !

yo niki nu mai zis ce fac cu a lui... lol e jukaria principala..mai ales vara,k are boala sa stea dezbracat prin casa


Poor is the man whose pleasure depends on another

Offline

 

#467 2007-11-08 19:12:57

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: SEX ORAL ! ! !

http://forum.softpedia.com/index.php?sh … &st=30  cititi aici...eram curioasa ce si cum depsre circumcisi si uite ce zice..mai jos cititi...ce zice adighighea:D  cica studii facute de femei care au experimentat cu ambele tipuri de penis.........
sunt sigura ca e bine cu bubi tau..nu trebuie generalizat ce scrie acolo....dar de aia sunt eu hippioata: tot ce'i natural..e bun:D

Ultima oara a fost editat de JanisJoplin (2007-11-08 19:14:27)


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#468 2007-11-08 19:17:51

dia2010
Hero member
Inregistrat: 2006-07-26
Mesaje: 3313

Re: SEX ORAL ! ! !

Lelaina a scris:

de li se vad si venele... moooor knd vad asa cva lol
plus k nu-mi plac baietii necircumcisi lol ma bufneste rasul knd vad una necircumcisa rotfl2

Wooow ce fain e cand se umfla venele alea si le simti big_smile

Baietii din Romania isi fac circumcizie???? Nu cunosc pe nimeni care sa fi facut asta.
By the way mie din contra, mi se pare tare aiurea un penis circumcis.
(despre asta s-a discutat pe forum daca vrei sa afli informatii http://forum.anticonceptionale.ro/viewtopic.php?id=8437 )


"Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele."~Rabindranath Tagore

Offline

 

#469 2007-11-08 19:24:56

Lelaina
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-02-02
Mesaje: 4397

Re: SEX ORAL ! ! !

mey...nush... yo sincer iti zik k nu cred...la cum vorbeau aia pe forum nu prea pareau informati sau cva... Mi se pare tras de par sa ziki k diferentza de sex intre unu circ si unu necirc..e ca de la zi la noapte... lol in final..e o pielitza nu? Mie greu sa cred k as putea trai cu cineva ce traiesc cu al meu din pct de vdr sexual...si nu ma refer la factorul emotiv smile
  Nu fac discrimanri smile dak e bun si natural foarte bine..yo'l iubesc pe al meu big_smile


Poor is the man whose pleasure depends on another

Offline

 

#470 2007-11-08 19:25:53

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: SEX ORAL ! ! !

aici pare documentat...nu?big_smile
O circumcizie tipica romaneasca (europeana, americana) conduce la pierderea a aproximativ jumatate din suprafata externa a penisului si intre 50- 80 la suta sau mai mult din nervii erogeni, inclusiv:

- “banda (mucoasa) crestata” a lui Taylor (uneori numita “banda frenala”), care este principala zona erogena a corpului barbatesc (capatul sau buza preputului). Acesta structura senzitiva unica, superior specializata, este prevazuta de la natura cu crestaturi moi, usoare, cu rol de a stimula labiile interioare si puctul G la femeie, in timpul actului sexual.
- Frenulul, care e pielita in forma de V de sub glandul penisului, extrem de erogena. (daca esti circumcis probabil ca ai o mica bucata din asta ramasa dedesupt, imediat sub gland, - acum atinge-o si simti placerea, si imagineaza-ti ca normal ar fi trebuit sa ai un frenul de 3-4 ori mai lung si mai gros, de aceeasi senzitivitate erotica)
- Intre 10000 si 20000 de terminatii nervoase erogene de diverse tipuri, care pot detecta variatiile subtile de presiune si intindere, usoare schimbari de temperatura si gradatii fine de textura
- Mii de receptori sensibili la atins numiti corpusculii Meissner, care se afla si in buricele degetelor

Se mai pierde:
- functia de glisare a preputului, glisarea non abraziva a truchiului penisului care faciliteaza actul sexual usor, comfortabil si placut pentru ambii parteneri
- sistemul de aparare imunologica a preputului, care produce anticorpi imunoglobina si proteine antibacteriale si antivirale cum este enzima numita lisozoma, un puternic distrugator al virusului HIV, de asemenea gasita in laptele de mama si lacrimi.
- receptorii estrogeni, al caror scop inca nu este pe deplin inteles de stiinta
- glandele apocrine ale preputului, care produc feromoni
- protectia si lubrifierea glandului, care este proiectat de natura ca un organ intern, ca vaginul femeii. Sexul natural presupune contact intre cele doua organe interne.


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#471 2007-11-08 19:26:49

andrutza
Vizitator

Re: SEX ORAL ! ! !

eu stiam ca baietii care sunt circumcisi pot sa reziste mai mult in timpul actului sexual

 

#472 2007-11-08 19:28:14

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: SEX ORAL ! ! !

Lelaina a scris:

Mi se pare tras de par sa ziki k diferentza de sex intre unu circ si unu necirc..e ca de la zi la noapte... lol

si mie la fel mi se pare:)) de fapt pare propaganda dinaia tipic americana(apropo citatul e din cartea unei americance) dar chestia de mai sus nu....


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#473 2007-11-08 19:46:49

Lelaina
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-02-02
Mesaje: 4397

Re: SEX ORAL ! ! !

am vrut sa ma uit la circumicizia de pe site-ul vdaianei dar n-am putut... big_smile
   Mey nush..statistic asa o fi.. Dar eu nu l-am auzit pe al meu vreodata sa aiba probleme cu erectia sau cu alte dastea...bolnav n-a fost nikiodata... probabil k depinde de la om la om... Ideea e k mie imi place la nebunie asa cum e el...
   Aaa...plus k filmuletul de pe site-ul ala vdaiana.. mi se pare si un pic tras de par asa cum am vazut si pe site-ul ala bisericesc cu avortul.. de arata avortul uneia cred k ni 4 luni..nush kt naiba avea...de ii scoate copilul din ea pe bucati si al sfarsit ti-l mai si arata pe masa..k o papusa descompusa.. sa fim seriosi..cine mai face avortul asa? si la sarcina asa inaintata (dekt dak e in pericol viata mamei sau cva..) asa si cu circumcizia..cine mai face o operatie in ziua de azi pe viu...anestezie frate k daia suntem in secolul in kre suntem.. E vb si de dorintza de a convinge..

   Asa ca o concluzie...putza sa fie si sa-si faca treaba bine..sa ne placa smile

Ultima oara a fost editat de Lelaina (2007-11-08 19:52:39)


Poor is the man whose pleasure depends on another

Offline

 

#474 2007-11-08 19:58:56

dia2010
Hero member
Inregistrat: 2006-07-26
Mesaje: 3313

Re: SEX ORAL ! ! !

Lelaina a scris:

Dar eu nu l-am auzit pe al meu vreodata sa aiba probleme cu erectia sau cu alte dastea...bolnav n-a fost nikiodata... probabil k depinde de la om la om... Ideea e k mie imi place la nebunie asa cum e el...
  Asa ca o concluzie...putza sa fie si sa-si faca treaba bine..sa ne placa smile

La bebelusul ala nu cred ca i se putea face anestezie, eventual locala, dar nu stiu cat ar fi folosit.
In rest, Lelaina, multa sanatate si sa va bucurati unul de altul si cum zis si tu, conteaza sa-ti placa tie, nu celorlalti. smile


"Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele."~Rabindranath Tagore

Offline

 

#475 2007-11-08 21:07:10

pink_butterfly
Insomniac member
Inregistrat: 2006-08-10
Mesaje: 8371

Re: SEX ORAL ! ! !

si fostul meu o avea circumcisa si mi se pare mai ok decat normala...


http://www.youtube.com/watch?v=mwMdO3HK_ws our song hjarta
em todas as ruas do amor seras meu e eu serei tua hjarta
http://www.youtube.com/watch?v=DDuLPHsIuTg

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.