homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cancerul...AJUTOR incurajari, informatii, intrebari, sugestii-5


#77 2007-09-11 00:34:18

dida
Insomniac member
Inregistrat: 2006-11-20
Mesaje: 6767

Re: Cancerul...AJUTOR incurajari, informatii, intrebari, sugestii

femeie puternica big_smile  tot respectul ....sa fi sanatoasa daiana si sa auzim numai de bine puss


it doesn`t matter if the guy is perfect or the girl is perfect as long as they are perfect for each other

Offline

 



#78 2007-09-11 00:44:38

dia2010
Hero member
Inregistrat: 2006-07-26
Mesaje: 3313

Re: Cancerul...AJUTOR incurajari, informatii, intrebari, sugestii

mersi, dida! pupici!


"Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele."~Rabindranath Tagore

Offline

 

#79 2007-09-11 14:45:04

Infinity
Hero member
Inregistrat: 2006-01-02
Mesaje: 3368

Re: Cancerul...AJUTOR incurajari, informatii, intrebari, sugestii

vai fetelor..mi s-a facut pielea buburuze cand am citit post-urile voastre (de la anelisagreen  si vdaiana)..sunt multe de invatat din ele..dar trebuie sa fii prea tare pentru a nu ramane socat..felicitari pentru puterea de care ati dat dovada (eu nu cred ca as fi rezistat in locul vostru) ! Multa multa sanatate va doresc si aveti grija de voi ! Pupici

Offline

 

#80 2007-09-11 14:54:31

suteusimona
Full member
Inregistrat: 2006-11-15
Mesaje: 119

Re: Cancerul...AJUTOR incurajari, informatii, intrebari, sugestii

prin cate ai trecut,vdaiana.......ma ingrozesc doar cand citesc...

Offline

 

#81 2007-09-11 18:27:01

dia2010
Hero member
Inregistrat: 2006-07-26
Mesaje: 3313

Re: Cancerul...AJUTOR incurajari, informatii, intrebari, sugestii

Raman blocata cand citesc pe aici reactiile voastre!!!!!!
..... nu stiu cum sa ma exprim smile
Unii dintre colegii mei m-au dezamagit crunt la capitolul "sprijin prietenesc". Ei ma cunosc de 2 ani si ceva, din care ultimul 1 an am fost in concediu de boala (intrerupt de 2 ori cu 3 saptamani si apoi cu 1 luna de mers la servici). Asa ca si-au putut da seama ca nu mimez si nu inventez nimic. Le-am aratat la fete chiar si operatia. Stiu ca unii sint mai insensibili de felul lor sau nu stiu cum sa incurajeze pe cineva cu asa o boala, dar totusi ... adica de ziua mea in decembrie nici macar un telefon n-am primit, desi eu prostuta visam ca poate imi fac ei o vizita surpriza sau ceva sad Tot timpul cat am fost acasa mai des am sunat eu sa vad ce mai e pe acolo, decat ei sa ma caute sa vada daca mai supravietuiesc. Consider ca nu era de datoria mea sa dau raportul ci ei sa se intereseze de mine, nu? Important era doar sa duc la timp certificatul de concediu medical (de vreo 3-4 ori am fost personal, dar vazand reactiile, am preferat sa-l trimit pe tata). In iulie s-a ajuns in situatia in care mi s-a spus ca am cam intins-o prea mult cu medicalul ?!?! Huh, wtf?? Adica ce? Eu am cerut sa fiu bolnava, sa stau acasa si sa primesc banii? AM crezut ca nu aud bine. In fine.
Ieri am reluat serviciul. Revederea a fost seaca. Ma simt cam aiurea, sper sa-mi treaca dezamagirea asta, pentru ca e nasol sa lucrezi cu niste persoane si in fiecare zi sa-mi aduc aminte cum m-au neglijat.
Ideea e ca intr-adevar am aflat cine imi sint prietenii adevarati.
Si am primit mai mult sprijin si incurajare de la voi cu care (din pacate) nici nu ne cunoastem personal, decat de la cei de care presupuneam ca imi sint apropiati.
Cum zice sora mea "Lasa, sora-mea, nu-i baga in seama! Lumea e rea, tu trebuie sa fii buna si tare!", dupa care de obicei o dam pe gluma si zic eu "Da, eu sint buna buna wink asa ca ce-mi pasa mie de parerea lor! The show must go on!"
Mersi ca sinteti aici!


"Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele."~Rabindranath Tagore

Offline

 

 Publicitate


loading...

#82 2007-09-11 18:33:52

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: Cancerul...AJUTOR incurajari, informatii, intrebari, sugestii

un sfat prietenesc daiana: atata timp cat nu iti faci sperante si nu ai pretentii de la cei din jur nu au nici cum sa te atinga gesturile si faptele lor. nu trebuie cautata explicatia gestului lor...ia-o ca atare si mergi mai departe smile sanatate! puss


mami de minuni hjarta

Offline

 

#83 2007-09-11 19:08:48

dia2010
Hero member
Inregistrat: 2006-07-26
Mesaje: 3313

Re: Cancerul...AJUTOR incurajari, informatii, intrebari, sugestii

eu_vreau, zici bine ce zici smile, dar mai greu e de pus in practica.
Am citit intr-un articol ca: "nu poate fi dezamagit decat cel care se amageste singur in prima instanta." Cam asa e.
Doar ca eu plec de la prezumtia de bunatate a omului si nu pot sa accept prefacatoria, linguseala, minciuna si oamenii cu doua fete care urmaresc doar interese si uita de sentimente.
Asa am crescut, asa sint. Nu vreau sa ma schimb chiar daca asa sufar mai mult. Am incercat si eu sa fiu mai indiferenta, detasata, insensibila, sa-i ignor pe ceilalti in drumul meu si nu m-am simtit bine, m-am simtit rece si pustie in suflet, m-am simtit rea.
Acuma ca treburile s-au rezolvat trebuie sa mai las timpul sa treaca si probabil peste cateva luni cand o sa-mi intru in ritm o sa uit chestiile astea.


"Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele."~Rabindranath Tagore

Offline

 

#84 2007-09-11 19:23:23

anelisagreen
New member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-09-01
Mesaje: 20

Re: Cancerul...AJUTOR incurajari, informatii, intrebari, sugestii

Vdaiana...la hematologie am fost si eu la Fundeni, acolo mi-au facut ceva analize amanuntite si nu au gasit nimic. La pneumologie am foat la Victor Babes, de unde am plecat cu miliarde de antibiotice....nici nu stiu sa-ti spun pentru ce...kanamicina, ciprofloxacin, augmentin etc etc. Am fost si la dermatolog ingrijorata ca de ceva luni bune am fata efectiv plina de cosuri extrem de purulente. Si de aici am plecat cu antibiotice din cele mai tari. Apoi am ajuns la ginecologie, unde am patit ce scrie la postul meu de la subiectul Vindecare HPV. Nu va mai spun ca medicul ginecolog nu vrea sa-mi mai raspunda la telefon dupa ce m-a "tapat de 10mil pe controale din care nu am tras nici o concluzie, fiindca eu in continuare ma simt aiurea, ma doare jos burta ca si cum ar vrea sa-mi vina si ma doare rau in zona clitorisului, ma inteapa asa si chiar ma jeneaza acolo pe canal. Am tot spus asta la medic, dar...Mai am si acele cosulete, unele mai mari si unele mai mici de jur imprejurul clitorisului, care arata ca niste puncte mari de grasime, etc etc...De-aia am apelat la voi, poate ati avut sau aveti probleme similare si ma puteti indruma undeva unde sa pot gasi medici competenti. Ce sa spun....am incercat sa ma tin tare, dar avand in vedere ca eu in continuare nu ma simt bine....incep sa clachez. Aici pe site insa v-am gasit pe voi cei carora va pasa...si sunt fericita ca pot sa vb cu cineva....va pup pe toate .....

Offline

 

#85 2007-09-12 10:19:25

suteusimona
Full member
Inregistrat: 2006-11-15
Mesaje: 119

Re: Cancerul...AJUTOR incurajari, informatii, intrebari, sugestii

noi ramanem,,blocate,, cand ne povestesti reactia colegilor si a prietenilor...unii oameni nu au capacitatea sa se puna in locul celui cu probleme,indiferent de ce natura ar fi ele.

Offline

 

#86 2007-09-12 10:47:10

disguise
Full member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 591

Re: Cancerul...AJUTOR incurajari, informatii, intrebari, sugestii

am un prieten de familie care are cancer si care desi are 55 de ani are 3 copii mici un baiat de 9 ani si 2 fete gemene de 4 ani.el se lupta cu cancerul de ceva vreme si mereu se duce in franta pt control si din cand in cand pt operatie.va spun ca omul asta are o vointa de fier si ca mereu cand cade psihic spune ca sa se incurajeze ca el nu are cum sa se prabuseasca acum ca-i are pe cei mici si sunt minunea lui si ca ei ii dau puterea de a merge inainte ,si binenteles ca si sotia lui .
multa sanatate fetelor si luptati pt ceea ce va doriti.


Life is like a box of chocolates, you never know what you're gonna get

Offline

 

#87 2007-09-12 12:23:07

ET
Addicted member
Inregistrat: 2007-04-20
Mesaje: 10295

Re: Cancerul...AJUTOR incurajari, informatii, intrebari, sugestii

Nu degeaba spunea Steiner ca suferintele sunt izvoare ale cunoasterii a caror importanta va iesi la iveala in viitor...

Offline

 

#88 2007-09-12 18:44:17

dia2010
Hero member
Inregistrat: 2006-07-26
Mesaje: 3313

Re: Cancerul...AJUTOR incurajari, informatii, intrebari, sugestii

ET a scris:

Nu degeaba spunea Steiner ca suferintele sunt izvoare ale cunoasterii a caror importanta va iesi la iveala in viitor...

Cat de adevarat!!!!!

Pe mine dragostea m-a tinut pe linia de plutire. smile Daca eram singura sigur ma lasam prada depresiei.


"Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele."~Rabindranath Tagore

Offline

 

#89 2007-09-23 12:27:31

ET
Addicted member
Inregistrat: 2007-04-20
Mesaje: 10295

Re: Cancerul...AJUTOR incurajari, informatii, intrebari, sugestii

Vdaiana, cum te mai simti? Esti mai bine?smile

Offline

 

#90 2007-09-23 14:53:33

dia2010
Hero member
Inregistrat: 2006-07-26
Mesaje: 3313

Re: Cancerul...AJUTOR incurajari, informatii, intrebari, sugestii

Ciao ET, ciao dragelor!
Totul e ok in sensul ca boala nu mai e, nu mai trebuie sa fac tratament pt cancer. Acum incerc sa ma pun pe picioare cu diferite produse naturiste pentru imunitate, anti-tumorale, fortifiante etc.
De 2 saptamani m-am intors la servici, nici nu mai simt ca am lispit un an.
In rest mai am de lucrat la psihic tongue dar cu timpul si cu rabdare sper sa treaca, sa se estompeze amintirile, sa scap de fobii si sa renunt la xanax.
Multa sanatate va doresc si va pup!

http://dl3.glitter-graphics.net/pub/321/321583ekbbp2ywhe.gif


"Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele."~Rabindranath Tagore

Offline

 

#91 2007-09-23 15:26:22

dia2010
Hero member
Inregistrat: 2006-07-26
Mesaje: 3313

Re: Cancerul...AJUTOR incurajari, informatii, intrebari, sugestii

Mda, asta e si la mine una dintre temeri - urmatorii 5 ani decisivi, uuuffff.


"Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele."~Rabindranath Tagore

Offline

 

#92 2007-09-23 20:13:03

kimy
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-08-05
Mesaje: 3425
Site

Re: Cancerul...AJUTOR incurajari, informatii, intrebari, sugestii

vdaiana multa sanatate,nu mai avea emotii,o sa fie bine,ai grija de tine :-*

Offline

 

#93 2007-09-24 12:53:03

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Cancerul...AJUTOR incurajari, informatii, intrebari, sugestii

mai bine ai lasa xanaxul si ai merge sa vorbesti cu un psiholog...te va ajuta...


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#94 2007-10-10 00:16:52

anca MAX
Full member
Inregistrat: 2007-10-03
Mesaje: 466

Re: Cancerul...AJUTOR incurajari, informatii, intrebari, sugestii

draga vdaiana,acum am aflat si eu prin ce calvar ai trecut! sad citind povestea ta si chinurile prin care ai trecut, m-a podit plansul...insa ,ma bucur nespus de mult ca ai avut forta necesara sa treci peste toate necazurile si ca acum esti bine! smile de prima data cand am intrat pe forum,te-am remarcat! se vede ca esti o femeie sincera si buna! mi-ar placea foarte mult sa te cunosc personal! (de 1luna si jum.m-am mutat in timisoara,provizoriu. sotul meu a fost delegat cu serviciul.voi sta aici 1-2ani,cel mult!) iti doresc muuuuuulta sanatate! smile

Offline

 

#95 2007-10-10 00:25:19

dia2010
Hero member
Inregistrat: 2006-07-26
Mesaje: 3313

Re: Cancerul...AJUTOR incurajari, informatii, intrebari, sugestii

anca, cu cea mai mare placere. smile da-mi un mesaj pe mail si vorbim.

Ultima oara a fost editat de vdaiana (2009-02-23 18:58:57)


"Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele."~Rabindranath Tagore

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.